سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
دوشنبه 91 بهمن 16 :: 4:33 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
بررسی محتوای این بولتن از تاریخ 3 / 4 / 91 تا 28 / 9/ 91 توسط خبرنگار شبکه ایران، نتایج معناداری را در پی دارد. بولتن "اخبار و تحلیل ها" که ظاهرا با هدف تعمیق بصیرت در تیراژی بسیار وسیع میان کارکنان سپاه پاسداران توزیع می شود، یکی از اصلی ترین دستور کارها و خطوط خبری اش، توهین به حامیان رئیس جمهور و انتساب تهمت های زشت و باور نکردنی به آنان است. به عنوان نمونه و در کمال تاسف باید گفت که در بولتن، نزدیکان و همراهان رئیس جمهور به صراحت با گروهک تروریست مجاهدین خلق و مسعود رجوی مقایسه می شوند!
البته زمانی که حجت الاسلام سعیدی در مصاحبه با روزنامه اعتماد صراحتا دکتر احمدی نژاد را با بنی صدر مقایسه می کند، شاید قیاس یاران محمود احمدی نژاد با مسعور رجوی توسط بولتن تحت امر معاون سیاسی وی، چندان دور از ذهن نباشد. گفتنی است شبکه ایران چندی قبل از تفکرات عجیب و تلخ سرهنگ رسول سنایی راد گزارشی کوتاه تهیه کرده بود. "سرهنگ" معتقد است که جریان فکری احمدی نژاد و یارانش بازتولید انجمن حجتیه است که از سال 84 منافقانه شعار حمایت از مستضعفین را سر داده است!
شایان ذکر است نگاه سیاسی افرادی که بر معاونت سیاسی نهاد انقلابی سپاه نسبت به دولتی که به فرموده رهبر معظم انقلاب "زنده کننده ارزش های انقلاب" است در تناقض با فضای کلی این نهاد ارزشمند و انقلابی است و بدیهی است که جان برکفان خدوم سپاه پاسداران گوششان به کلام رهبری است و ارزشی برای بافته های هتاکانه قائل نیستند، اما تاسف آور تلاش عده ای است که به نام بصیرت افشانی ظرفیت های نهاد های انقلابی را در خدمت کلوپ های سیاسی و قبیله ای به کار می گیرند.
در ادامه جدولی از موارد توهین و دروغ پردازی در خصوص رئیس جمهور و یارانش در بولتن "اخبار و تحلیل ها" آمده است:
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
1
28 آذر ماه 1391
گمانه‌‌زنی‌های انتخاباتی حلقه انحرافی

 در جلسات برخی از اعضای مؤثر حلقه انحرافی، به الگوی انتخاباتی مورد تأکید این جریان در انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره شد. در این جلسات تصریح شد که انتخابات آتی باید سه قطبی شود و میان ما، اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان مثلثی شکل بگیرد. عناصر شاخص حلقه انحرافی معتقدند هرکسی که ما از وی حمایت کنیم، قطعاً 10 میلیون رأی را به خود اختصاص خواهد داد و اگر بتوانند سه میلیون رأی هم از جریان سبزها و اصلاح‌طلبان کسب کنند، به‌عنوان یک ضلع مهم انتخابات، بازی را به پیش خواهند برد. براساس الگوی این حلقه، اصلاح‌طلبان نیز در بهترین حالت و در صورت حضور بیش از 10 میلیون رأی کسب نخواهند کرد و در صورتی که اصول‌گرایان نیز با تعدد گزینه‌ها روبه‌رو شوند، آرای آن‌ها شکسته می‌شود و طیف دولت و اصلاح‌طلبان به مرحله دوم انتخابات راه خواهند یافت. حامیان دولت همچنین تصریح کرده‌اند که در دور دوم انتخابات، اصول‌گرایان مجبور خواهند شد که در برابر اصلاح‌طلبان از ما حمایت کنند.
2
27 آذر ماه 1391
حلقه انحرافی به‌دنبال تغییر وزیران حرف‌نشنو!
  گفته می‌شود که این روزها وزیران کشور و نفت بنا به خواست مشائی در تیررس تغییرات رئیس دولت قرار دارند. بنا بر شنیده‌ها و اظهارات برخی نمایندگان مجلس «مصطفی محمدنجار» به‌دلیل سمت خود در برگزاری امر انتخابات، بیش از دیگر وزرا زیر ذره‌بین دولت قرار دارد. بر این اساس، یکی از خواسته‌های اصلی حلقه انحرافی، تغییر وزیر کشور و جایگزینی احتمالی «محمدرضا رحیمی» معاون اول رئیس‌جمهور، در رأس این وزارت‌خانه است و تغییر استانداران با این انگیزه صورت گرفته تا نمایندگان به سمت استیضاح وزیر کشور سوق پیدا کنند. از سوی دیگر، بنا بر اخبار منتشر شده و براساس دستور کار تعریف شده در جلسه گروه انحرافی، این سناریو مطرح شده که تعیین سرپرست برای وزارت کشور، سه ماه قبل از انتخابات، می‌تواند ابتکار عمل را از مجلس بگیرد و مهم‌ترین نهاد نظارتی را در مقابل کار انجام شده قرار دهد.  از سوی دیگر، برخی اخبار نیز حکایت از اختلافات شدید بین رستم قاسمی، وزیر پردرآمدترین وزارت‌خانه دولت، با رهبر حلقه انحرافی دارد. گفته شده که وزیر نفت، مطالبه برخی افراد حاضر در این حلقه، مبنی بر اختصاص بخشی از اعتبارات مربوط به نفت و گاز برای هزینه‌های انتخاباتی را رد کرده و این‌گونه، خشم انحرافی‌ها را برانگیخته است. تغییر خانم دستجردی، وزیر بهداشت و درمان نیز مطرح بوده که گویا فعلاً ‌کنار گذاشته شده است.
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
3
27 آذر ماه 1391
فراهم کردن شرایط برای کاندیداتوری مشایی

     بر اساس اخبار رسیده، رسانه‌های نزدیک به حلقه انحرافی در اقدامی هماهنگ قصد دارند در قالب نقد دولت و عملکرد مشائی، در حجمی وسیع، شرایط را برای حضور رئیس دفتر سابق رئیس‌جمهور در عرصه انتخابات فراهم کنند. برخی از این رسانه‌ها با پیگیری یک خط انتقاد و در خلال ایراداتی که به بعضی سیاست‌های دولت وارد کرده‌اند، در واقع با تبلیغات گسترده برای مشائی قصد دارند وی را مرد مورد نظر و دلسوز ملت ایران معرفی کنند.
4
26 آذر ماه 1391
انتخاب رییس ستاد انتخاباتی حلقه انحرافی
رهبر حلقه انحرافی در تازه‌ترین اقدام برای ساماندهی ستادهای انتخاباتی خود، یکی از مدیران نهاد ریاست‌جمهوری (م-س) را که اخیراً فرد دیگری به‌جای وی منصوب شده، به‌عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود انتخاب کرده است. پس از انتشار خبر کناره‌گیری (م-س) از سمتش، وی دلیل کناره‌گیری خود را سنگینی کارها و کناره‌گیری برای استراحت عنوان کرده بود.
5
20 آذر ماه 1391
مصادره شعار پیشرفت و عدالت توسط حلقه انحرافی
حلقه انحرافی در راستای مصادره شعار مورد تأکید رهبر انقلاب مبنی بر دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت، فعالیت‌هایی را آغاز کرده است. در همین راستا، یکی از نیرو‌های به‌ظاهر تئوریک نزدیک به این حلقه، سلسله گفتارهایی را با عنوان گفتمان«پیشرفت و عدالت»، برگزار خواهد کرد. مخاطب اصلی این جلسات به‌ظاهر تئوریک، چهره‌های جوان حلقه انحرافی هستند.
6
19 آذر ماه 1391
حامی هاشمی رفسنجانی رییس دفتر احمدی نژاد شد
مروری بر عملکرد میرحسن موسوی - رئیس دفتر جدید احمدی‌نژاد - نشان می‌دهد او از جمله نیروهای خاص دولت است که نقش مستقیمی در جابه‌جایی مدیران اقتصادی دولت را عهده‌دار بوده است. وی سابقه کاری در شرکت سایپایدک در دولت خاتمی را هم دارد؛ اما اینکه چطور یک حامی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ریاست دفتر احمدی‌نژاد رسیده است، جای سؤال دارد؟!
7
15 آذر ماه 1391
کنگره های شهدا بهانه ای برای اظهارنظرهای حلقه انحرافی
شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری سلسله کنگره‌های بزرگداشت شهدای دیپلمات و عرصه فرهنگی است؛ اما گفته می‌شود که این کنگره‌ها، بهانه‌ای برای برخی چهره‌های حلقه انحرافی برای اظهارنظرهای جنجالی در عرصه دیپلماسی است. بر اساس این گزارش، اولین کنگره بزرگداشت شهدای دیپلمات به‌زودی در بوشهر به مناسبت بزرگداشت شهید «گنجی» مسئول اسبق نمایندگی فرهنگی ایران در لاهور پاکستان که توسط تروریست‌ها به شهادت رسیده است، برگزار می‌شود.
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
8
14 آذر ماه 1391
تشابهات منافقین و جریان انحرافی
محمدعلی امانی، قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه: میان این دو گروه (منافقین و جریان انحرافی) تشابهات، ویژگی‌ها و همبستگی‌های بسیار مشهود است.   نفاق، با استفاده ابزاری از نهج‌البلاغه و کسب وجاهت از آن آغاز کرد و انحراف، با سوءاستفاده از مسئله غیبت ولی‌عصر(عج). شعار «آن»، جامعه بی‌طبقه توحیدی بود و فریاد «این»، عدالت اجتماعی اما کم‌مانندترین طبقه‌بندی‌ها و رانت‌خواری‌ها در میان «این هر دو» رخ داد. جریان نفاق، تمامیت‌خواه بود و قبیله انحراف، خودمحور. ادبیات ارگان رسمی هر دو، برهم‌زننده آرامش و القاکننده تقابل با ولایت فقیه بود. «نفاق» داعیه ضدامپریالیستی داشت و به دامن آمریکا گریخت؛ «انحراف» فریاد ضدآمریکایی سر داد و در تلاش برای مذاکره اقدام می‌کند. هر دو علیه قوه قضائیه دست به سیاه‌نمایی می‌زدند؛ اوج هجمه‌های نفاق در ماجرای دستگیری نفر دوم سازمان (سعادتی) بود و اوج حملات انحراف در دستگیری نفر دوم موج‌ساز آن. نفاق در تلاش برای رقم زدن جنگ مسلحانه علیه مردم بود و انحراف در تدارک جنگ اقتصادی با مردم. مصلحت امروز کشور در آن است که دولت دهم به سلامت به پایان رسد و این موضوعی است که از سوی قبیله انحراف و دشمنان نظام مطلوب نیست.
9
14 آذر ماه 1391
راهبرد انتخاباتی حلقه انحرافی
اخبار رسیده حاکی از آن است که حلقه انحرافی در راستای فعالیت‌های انتخاباتی بر راهبرد تعدد کاندیداها و شکل‌دهی به ستادهای مختلف انتخاباتی تأکید داشته و معتقد است که این تعدد در «اختلال تحلیلی»، «امکان جلب و جذب حامیان بیشتر» و نیز فراهم آوردن کناره‌گیری به‌نفع کاندیدای اصلی این جریان مؤثر خواهد بود. به‌طوری‌که احتمال کاندیداتوری حداقل هشت نفر از نزدیکان این حلقه در انتخابات ریاست‌جمهوری وجود دارد که این افراد سرانجام به‌نفع گزینه نهایی حلقه انحرافی که همان رهبر این حلقه است، از صحنه انتخابات کناره‌گیری خواهند کرد.
10
13 آذر ماه 1391
قطعیت کاندیداتوری مشایی
یکی از سایت‌های حلقه انحرافی در تیتری با عنوان «آن مرد‌ آمد»، نوشت: منابع موثق نزدیک به اسفندیار رحیم‌مشائی اعلام کرده‌اند که وی به طور قطع، نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود. بنا براین گزارش، به‌زودی کمپین انتخاباتی ایشان شکل خواهد گرفت و مهندس مشایی اقدامات تبلیغاتی خود را شروع خواهد کرد، اما تغییرات جدید اخیر دولت، کاندیدا شدن آقایان نیکزاد و الهام از سوی احمدی‌نژاد را شدت بخشیده است.    
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
11
12 آذر ماه 1391
کمپینهای حلقه انحرافی
به‌تازگی فعالان حلقه انحرافی در فضای مجازی، کمپین‌هایی در حمایت از کاندیدای مورد نظر خود ایجاد کرده‌اند. حلقه انحرافی با ورود زود‌هنگام به فضای انتخاباتی در فضای مجازی، به ساماندهی وبگاه‌ها و وب‌سایت‌های خلق‌الساعه در زمینه تبیین گفتمان و شعارهای مورد نظرش مبادرت کرده است. کلیدواژه مشترک تمامی این وبگاه‌ها، استفاده از جمله تبلیغاتی «از مردم و با مردم و هم برای مردم» است.
12
11 آذر ماه 1391
سفر انتخاباتی و محرمانه مشایی به کرمانشاه
هفته گذشته اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در یک سفر کاملاً محرمانه وارد کرمانشاه شد که بنابر اخبار رسیده شکل و بویی انتخاباتی داشته است. در جلسه‌ای که در سالن استانداری و با حضور اندک مدیران استانی برگزار شد بعد از سخنرانی، مشائی با قدردانی از استقبال گرم استاندار کرمانشاه از وی به عنوان دوست بسیار صمیمی خود یاد کرد.این حضور با اعتراض بعضی از سیاسیون، نهادها و سازمان‌های استان مواجه شد و استاندار آماج سؤال‌های بی‌پاسخ قرار گرفت.
13
8 آذر ماه 1391
بودجه شورای عالی ایرانیان برای اهداف انتخاباتی جریان انحرافی
جریان انحرافی در راستای فعالیت‌های انتخاباتی خود در تلاش است شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور را فعال کند. در همین زمینه این حلقه در حال آماده ساختن شواری‌عالی ایرانیان است تا به عنوان ستاد انتخاباتی، با بودجه بیت‌المال، همایش‌های هدفمند را برگزار کند!
14
6 آذر ماه 1391
حضور هنرپیشگان زن با تغییر چهره در دفتر رهبر جریان انحرافی
آقای «ک» که مسئول ارتباط‌گیری حلقه انحراف با هنرمندان است، با اشاره به برگزاری جلسات مختلف میان رهبر جریان انحرافی با برخی از هنرمندان و هنرپیشه‌های معروف گفته است: من هنرپیشه‌های خانم را با تغییر چهره، چادر، عینک دودی و... به دفتر رهبر جریان می‌برم به‌گونه‌ای که احدی هم نمی‌فهمد که این‌ها کیستند. این دیدارها در راستای همان نظام نخبگانی‌ای است که رهبر جریان، مدت‌هاست آن را تشکیل داده و قرار است در انتخابات آتی به‌نفع وی فعال شود.
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
15
20 آبان ماه 1391
فعالیتهای حلقه انحرافی برای انتخابات
حلقه انحرافی که به صورت متشکل فعالیت‌های خود را برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز کرده، تلاش می‌کند کلیدواژه‌های مؤثری را برای پیشبرد اهداف خود خلق کند. در همین زمینه، این جریان تلاش دارد تا ضمن طرح کلیدواژه «فرزند ایران» این واژه را در فضای سیاسی – انتخاباتی کشور مورد تأکید قرار دهد.
16
15 آبان ماه 1391
اشتراکات فرهنگی جریان فتنه با حلقه انحرافی
«م.ج» که در دوره انتخابات 88نقش مهمی در پیوند دادن عناصر هنری با ستاد موسوی داشت و به‌طور رسمی نیز در ستادهای قیطریه و زرتشت موسوی فعالیت می‌کرد،‌ پس از انتخابات نیز بخشی از ظرفیت خانه هنرمندان را در اختیار عناصر اصلی هنری طرفدار فتنه قرار داد. البته به‌دلیل اشتراکات فرهنگی جریان فتنه با حلقه انحرافی نفوذ کرده در دولت، فرد مذکور، ارتباطات خود را با حلقه انحرافی نیز گسترش داد و در این زمینه او را فردی می‌دانند که بانی حضور سرحلقه جریان نفوذی در تمرین نمایش «روز حسین» محمد رحمانیان و همچنین حضور در گالری عکس هدیه تهرانی بوده است. وی در بهار سال گذشته از خانه هنرمندان استعفا داد؛ اما گویا ارتباطات وی با مجموعه فرهنگی شهرداری تهران قطع نشده، به‌طوری‌که چندی پیش از مدیریت او بر باغ‌موزه قصر که دیروز افتتاح شد، خبر رسید.
17
14 آبان ماه 1391
سوالات جهت دار در مورد بازداشت جوانفکر
خبرنگاران روزنامه ایران در اقدامی تأمل‌برانگیز سؤالات جهت‌داری را از مردم و مسئولانی که برای بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بودند، می‌پرسیدند. سؤالی که خبرنگاران روزنامه ایران از مردم و مسئولان می‌پرسیدند، مربوط به بازداشت جوانفکر مشاور رئیس جمهور بود. بنا بر این خبر، این سؤال با بی‌توجهی مردم روبه‌رو می‌شد!
18
10 آبان ماه 1391
برنامه حلقه انحرافی برای انتخابات شوراها
حلقه انحرافی برای چهارمین دوره انتخابات شوراها برنامه‌ریزی‌های متعددی را انجام داده است. این حلقه که تلاش برای انتخابات شوراها را با مدیریت رهبر خود پیگیری می‌کند، برای ساماندهی فعالیت‌هایش شهر تهران را به 20 حوزه تقسیم کرده و برای هر حوزه، افرادی را در نظر گرفته است. همچنین رایزنی با برخی از مدال‌آوران المپیک و مربیان تیم‌ها نیز برای گنجاندن این افراد در لیست انتخاباتی آغاز شده است.
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
19
25 مهر ماه 1391
برنامه جریان انحرافی برای حذف وزیر کشور
به‌تازگی تیمی با مدیریت «د» از چهره‌های برجسته حلقه انحرافی، در وزارت کشور مستقر شده است که ضمن ارتباط‌گیری با «م.ب» مجموعه رایزنی‌هایی را با برخی افراد خاص همسو با حلقه انحرافی در مجلس برای استیضاح وزیر کشور آغاز کرده‌اند. همچنین این تیم، برای تصفیه فرماندارانی که به گمان جریان انحرافی، مسئله‌دار هستند، مجموعه اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است.
20
19مهر ماه 1391
جلسه خانه سینما با رحیم مشایی و رییس جمهور
به‌تازگی جلسه‌ای میان اعضای خانه منحل‌شده سینما با رحیم‌مشائی و احمدی‌نژاد برگزار شده است. در این جلسه که بدون وزیر ارشاد و معاون سینمایی‌اش برگزار شده، اعضای تشکل منحل‌شده خانه سینما از احمدی‌نژاد خواسته‌اند که «به قولش برای احیای این خانه» عمل کند. عزل جواد شمقدری از معاونت سینمایی هم خواست‌ شرکت‌کنندگان در جلسه بوده است.
21
18 مهر ماه 1391
پیگیری حضور مشایی در انتخابات در فیسبوک
 حامیان اسفندیار رحیم‌مشائی در فضای مجازی، به‌شدت پیگیر حضور مشائی در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم هستند! حامیان مشائی با ایجاد صفحه «کمپین دعوت از مهندس مشائی برای انتخابات ریاست‌جمهوری» در فیس‌بوک تلاش دارند که حضور وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 را یک مطالبه عمومی قلمداد کنند. باوجود اینکه این صفحه از مرداد امسال راه‌اندازی شده است؛ اما تاکنون فقط 115 نفر حاضر به امضای این دعوت‌نامه شده‌اند!
22
15 مهر ماه 1391
نظرسازی جریان انحرافی
اعضای یک تیم نظرساز که به نام نظرسنجی، نظرسازی می‌کرده و منویات مورد تأکید جریان انحرافی را در قالب نظرسنجی برای برخی مسئولان آماده می‌ساخته، با هوشیاری یک نهاد امنیتی، شناسایی و دستگیر شده‌اند. گفتنی است این نظرسازان در پوشش ارائه‌ یافته‌های نظرسنجی‌های ادعایی، می‌کوشیدند نظرهای مردم را به‌گونه‌ای منتشر کنند که با خواسته‌‌ها و مطلوب‌های جریان انحرافی سازگار باشد.
23
12 مهر ماه 1391
آموزش های خبرنگاری برای مشاوران حلقه انحرافی
حلقه انحرافی ضمن ارتباط‌گیری با برخی از لایه‌های مشاوران جوان خود در سراسر کشور بنا دارد آموزش‌های خبرنگاری برای آنان برگزار کند. در همین راستا، این جریان تلاش دارد تا از میان 20 هزار فعال در سراسر کشور که متعلق به یک بازوی اجرایی است، نیروهایی را گزینش و آموزش‌های لازم خبرنگاری را برایشان برگزار کند.
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
24
27 شهریور ماه 1391
هجمه گروهک انحرافی به دستگاه اطلاعاتی کشور
یک منبع موثق خبری اعلام کرد: طبق برنامه‌چینی حلقه انحرافی، قرار است به هم‌ریختگی بازار ارز در هفته‌های اخیر، به پای دستگاه اطلاعاتی کشور نوشته شود. هرچند انفعال دولت در برابر اختلال‌های اخیر در بازار ارز، برای بسیاری تعجب‌برانگیز بوده، اما این انفعال در راستای سناریویی است که این گروهک انحرافی چیده است. بر اساس سناریوی این گروهک، اختلال در بازار ارز و گران شدن دلار که تبعات تورمی سنگینی را به ملت تحمیل خواهد کرد، بهترین فرصت برای هجمه به دستگاه اطلاعاتی کشور است.
25
21شهریور 1391
جریان انحرافی و نسل سوخته
برخی رسانه‌های حلقه انحرافی ضمن پرداختن به روش‌های جدید جوامع غربی برای اندیشه و تفکر نوجوانان(!) نسل چهارم انقلاب را نسل سوخته حقیقی عنوان می‌کنند. این رسانه‌ها همچنین اعتراض جوانان دهه 60 و 50 به نسل چهارمی‌ها را عدم آگاهی از نیازهای امروز آن‌ها توصیف می‌کنند!
26
4 شهریور ماه 1391
هدف جریان انحرافی
شکاف دولت-ملت
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: جریان انحرافی برای ایجاد شکاف بین مردم و دولت به‌وجود آمده است. وی ادامه داد: آن‌ها خواستند که با یک بهانه از طریق چهره‌های جدید، انحرافی را ایجاد کنند؛ ولی به‌دلیل انسجام و وحدت میان مردم و اعتقادی که به ولایت فقیه در میان مردم وجود دارد ناکام ماندند.
27
28 مرداد ماه 1391
سایت‌هایی برای حمایت از سرحلقه انحراف!
حلقه انحرافی با راه‌اندازی صدها سایت و وبلاگ در فضای مجازی، تبلیغات خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری خردادماه 92 آغاز کرده است. تعدادی از این وبلاگ‌ها و سایت‌ها علاوه بر تخریب چهره‌های باسابقه نظام و انقلاب، در‌صدد جا انداختن این مطلب هستند که مشائی در اوضاع فعلی، تنها فردی است که می‌تواند بر مشکلات کشور فائق آید! همچنین تعدادی از این وبلاگ‌ها با درج عکس‌هایی از مسئولان عالی‌رتبه نظام، با زبان طنز، این چهره‌ها را تخریب کرده‌اندوبلاگی تحت عنوان «جبهه حامیان اسفندیار رحیم‌مشائی» در مطلبی با عنوان پیش به‌سوی فتح خیبر و مظلوم‌تر از بهشتی، خدوم‌تر از رجایی تبلیغات انتخاباتی را آغاز کرده است! در وبلاگ دیگر با نگرانی از رد صلاحیت رحیم‌مشائی از سوی شورای نگهبان، به این شورا توصیه شده است منافع فردی و گروهی را به سرنوشت کشور و نظام ارجح نداند. در تعدادی از این سایت‌ها سعی شده است با تحریک احساسات ملی‌گرایی، مردم را به حمایت از رحیم‌مشائی تشویق کنند. تعداد زیادی از وبلاگ‌ها نیز با تیتری متحد در مطلبی باعنوان «حمایت از کاندیداتوری مهندس مشائی» فعالیت خود را آغاز کردند. این تبلیغات درحالی صورت می‌گیرد که حدود 10 ماه دیگر تا انتخابات خردادماه 92 ریاست‌جمهوری باقی مانده است.
 
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
28
25 مردادماه 1391
دیدار سرحلقه انحراف با سیدحسن خمینی
سرحلقه انحرافی به‌تازگی دیداری با سیدحسین خمینی داشته است. گفته می‌شود در این جلسه، دو طرف بر نزدیکی دیدگاه‌های خود تأکید کردند و قرار شده است که این دیدارها ادامه داشته باشد. برخی از نزدیکان سرحلقه انحرافی تصریح کرده‌اند که وی به‌دنبال آن است که دیدگاه‌های نظری خود را از طریق سید‌حسین خمینی طرح و بیان کند، به‌گونه‌ای که وی حتی گفته است اگر این سخنان به نام یک خمینی زده شود، بهتر است!
29
15مرداد ماه 1391
پروژه های مهر ماندگار و جریان انحرافی
یکی از سایت‌های وابسته به جریان انحرافی تحقق «900پروژه مهر ماندگار» توسط دولت را آغاز مبارزه انتخاباتی این جریان نزدیک به دولت عنوان کرد. این سایت با عنوان کردن این موضوع که دولت با پروژه مهر ماندگار به عنوان یک «مگا پروژه» می‌تواند سرنوشت انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری را به‌تنهایی رقم بزند، تلویحاً اعلام داشت که طیف انحرافی نزدیک به دولت به‌دنبال آن است تا با متوسل شدن به هر ابزاری از جمله بهره‌برداری تبلیغاتی از پروژه‌های سازندگی، کاندیدای مورد نظر خود را برای انتخابات آتی مطرح و پیروز گرداند.
30
11 مرداد ماه 1391
حمله رهبر جریان انحرافی به مراجع عظام تقلید
اخیراً جلساتی به‌طور هفتگی و با سخنرانی رهبر حلقه انحرافی برگزار می‌شود که تعداد این جلسات تاکنون به 10 جلسه رسیده و یکی از مقامات اجرایی نیز میزبان یکی از این جلسات بوده است. ظاهراً ضبط این جلسات به‌طور اکید ممنوع است و تنها شخص رهبر حلقه انحرافی آن را ضبط می‌کند. در یکی از این جلسات، رهبر حلقه انحرافی در بخشی از سخنرانی‌های خود، مراجع عظام را مورد حمله قرار داده و گفته است: شما بروید فتاوا و احکام صادره از سوی مرحوم بروجردی و کمپانی را بررسی کرده و آن را با فتاوای امروزی‌ها مقایسه کنید و ببینید چه خبر است!
31
8 مرداد ماه 1391
بازسازی چهره سران حلقه انحرافی
پس از شکست سخت سران حلقه انحرافی در مقابله طیف‌های گسترده و ولایتمدار ایران اسلامی با اندیشه‌ها و اقدامات این حلقه، سران و مسئولان آن در پی بازسازی و تغییر چهره خود برای حضور جدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی برآمده و بدین منظور تاکنون، ده‌ها روزنامه و رسانه‌های ریز و درشت را راه‌اندازی کرده و به‌کار گرفته‌اند. نکته جالب توجه در این زمینه این موضوع است که این رسانه‌ها تلاش می‌کنند اسفندیار رحیم‌مشائی، رئیس‌دفتر مسئله‌دار رئیس‌جمهور را، محبوب مردم جلوه دهند! در این‌باره، یکی از سایت‌های این حلقه اینگونه القا می‌کند که «بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند حضور رحیم‌مشائی در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری، زمینه‌ساز مشارکت حداکثری و انتخابات رقابتی خواهد بود!»
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
32
28 تیرماه 1391
کپی‌برداری جریان انحرافی از نشریات زنجیره‌ای!
با نزدیک شدن به پایان دولت دهم برخی چهره‌های نزدیک به حلقه انحرافی در تلاشند تا کاستی‌ها و ضعف‌های این دولت را با فرافکنی انکار کنند. بر همین اساس، اخیراً در جلسه‌ای که با حضور برخی چهره‌های سیاسی – رسانه‌ای حامی حلقه انحرافی برگزار شده بود، پیشنهاد شد تا نسبت به «کارشکنی» سایر نهادهای حاکمیتی در مسیر عملکرد دولت «اطلاع‌رسانی» شود. بر این اساس، رسانه‌های نزدیک به حلقه انحرافی و مبلغان سیاسی این حلقه سعی دارند با بزرگ‌نمایی تحریم‌های خارجی، اتهام زنی به مجلس، اتهام سیاسی‌کاری در دستگاه قضایی، بازخوانی هجمه ضدانقلاب خارج‌نشین به دولت، توصیف انتقادات داخلی به تخریب دولت، ادعای کارشکنی در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و...به توجیه برخی ضعف‌ها و کاستی‌های دولت بپردازند؛ یعنی همان کاری که جریان اصلاح‌طلب در توجیه کم‌کاری‌ها و ضعف‌های گسترده دولت خاتمی در پایان دوره آن انجام داد. قبلاً نیز در خبرها آمده بود که حلقه انحرافی به‌دنبال استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای اصلاح‌طلب در رسیدن به اهداف خود است؛ از این‌رو می‌بینیم حلقه انحرافی از برخی اقدامات اصلاح‌طلبان به‌خوبی کپی‌برداری می‌کند.
33
20تیر ماه 1391
تشکیک جریان انحرافی در عصمت ائمه شیعه(ع) و پیامبر اسلام
یکی از عناصر نزدیک به حلقه انحرافی مدعی تشکیک در عصمت معصومین(ع) شده است! وی در مطلبی که یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نزدیک به این حلقه آن را منتشر کرده، مدعی شد: بسیارند کسانی که باتوجه به پیش‌فرض معصومیت ائمه و پیامبر]ص[، تمام اعمال آن‌ها را بدون بررسی، درست می‌دانند و... درواقع، یک مسلمان نباید بدون بررسی عملی، نسبت به آن پیش‌فرضی داشته باشد!
34
13 تیرماه 1391
محکومیت عباس غفاری از مرتبطین حلقه انحرافی
«عباس غفاری» از مرتبطان حلقه انحرافی که پرونده وی به‌خاطر اقدامات رمالی و جن‌گیری، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود و از سال 89 به علت ارتکاب اقدامات متعدد غیرشرعی و غیرقانونی بازداشت شده و پس از آن، اعترافات مختلفی نیز درباره اقدامات خود داشته است، پس از تکمیل پرونده و رسیدگی قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب، به‌خاطر اتهامات متعدد به هشت سال زندان و بابت ارتباط نامشروع نیز به 99 ضربه شلاق محکوم شد.
35
7 تیرماه 1391
غیبت مشایی در سفر رییس جمهور
مشائی که همیشه پای ثابت سفرهای خارجی رئیس‌جمهور به کشورهای مختلف به‌حساب می‌آید؛ در دو سفر اخیر احمدی‌نژاد به چین غایب بود و همین امر، حرف و حدیث‌های فراوانی را به‌وجود آورد؛ اما خبرها حکایت از آن داشت که وی به‌دلیل تقارن این دو سفر با امتحانات پایان ترمش نتوانست رئیس‌جمهور را در سفر به چین و آمریکای لاتین همراهی کند!
ردیف
تاریخ
عنوان مطلب
محتوای مطلب
36
6 تیرماه 1391
قول و قرار حلقه انحرافی برای بازگشایی خانه سینما
برخی خبرها حاکی است که یک مقام برجسته اجرایی در دیداری که معاون سینمایی وزارت ارشاد با او داشته است، دستوراتی مبنی بر حل‌وفصل ماجرای خانه سینما به وی داده است!این مقام اجرایی به شمقدری گفته است برای دولت در سال آخر خوب نیست که این وضعیت بی‌دلیل ادامه پیدا کند، بهتر است به تعامل برسید و گفتنی است پس از این دستورات، وزیر ارشاد سخنانی مبنی حل‌وفصل ماجرای خانه سینما اظهار کرده است! و گفته است که این موضوع را سریع‌تر حل کنید و خانه سینما را بازگشایی کنید.حال مشخص نیست که اگر قرار است خانه سینما بازگشایی شود، اصلاً چرا تعطیل شد؟ قبلاً نیز از برخی فعالیت‌ها و قول‌های حلقه انحرافی به برخی دست‌اندرکاران این خانه، برای بازگشایی خانه سینما افشا شده بود.
37
6تیر ماه 1391
حمایت رهبر گروه انحرافی از موسسه مالی اعتماد ایرانیان
بنا به خبری موثق، مؤسسه مالی و اعتباری «اعتماد ایرانیان» یکی از مؤسسات بدون مجوز بود و قرار بود فقط تا پایان آذر سال 88 اجازه فعالیت داشته باشد؛ اما ظاهراً زور رئیس کل بانک مرکزی تا همین چند روز پیش به این مؤسسه نرسیده بود، چراکه سران این مؤسسه روابط خوبی با حلقه اصلی انحراف دارند، به‌طوری که مشائی در نامه‌ای در سال 90 رسماً از بهمنی خواست هرگونه تغییر و تحول در مؤسسه اعتماد ایرانیان با بازرسی ویژه دفتر رئیس‌جمهور هماهنگ شود!
38
3 تیرماه 1391
راهکار جریان انحرافی برای عبور از فیلتر شورای نگهبان!
جریان انحرافی جدیدترین محور خود را برای عملیات روانی تصویب و برای اجرا به لایه‌های مختلف خود انتقال داده است. این محور که در سایت‌های جریان انحرافی عملیاتی شده، بر این اساس است که «رهبر جریان انحرافی» کاندیدای قطعی ریاست‌جمهوری است و صلاحیت وی نیز از سوی رهبر معظم انقلاب تأیید خواهد شد! همچنین گفته می‌شود لایه‌های بالادستی جریان انحرافی خطاب به حلقه‌های واسط خود تصریح کرده‌اند در پاسخ نیروها مبنی بر چگونگی تأیید صلاحیت وی با وجود آیت‌الله جنتی، تصریح کنند: «آیا در هیچ جای دنیا تفکر حاکم بر نهادی مانند ریاست‌جمهوری را می‌توان به شیوه غیر دموکراتیک و با چماق حذف کرد؟! این اتفاق در صورت رخ دادن در هرجایی، به معنی استبداد سیستم است. در انتخابات ریاست‌جمهوری، حذف افراد، غیر ممکن است و دقیقاً به همین دلیل هم بود که رهبری معین را تأیید صلاحیت کرد، چون رد صلاحیت معین به معنای حذف تفکر حاکم بر دولت با استفاده از زور و بدون در نظر گرفتن نظر مردم تعبیر می‌شد. به همین دلیل است که مشائی را نمی‌توان رد صلاحیت کرد، مگر اینکه بپذیرند که در جمهوری اسلامی هرکسی را که با آن‌ها اختلاف نظر دارد، حذف می‌کنند.»

 رهبر انقلاب در دیدار با هیات دولت چه فرمودند؟

رهبر معظم انقلاب، شهریور ماه امسال در دیدار با هیئت دولت، فرمودند:

«در این سالهائى که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى که امام به آن توصیه میکردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم،خوشبختانه برجسته شده: مسئله‌‌ى ساده‌‌زیستى مسئولان، استکبارستیزى، افتخار به انقلابیگرى. یک دوره‌‌اى بر ما گذشت که اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعى میکردند به عنوان یک ارزش منفى یا ضد ارزش، از این چیزها یاد کنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعکس است؛ گرایش عمومى مردم و مسئولان کشور به حرکت انقلابى، جهتگیرى انقلابى، ارزشهاى انقلابى و مبانى انقلاب است...
خب، هر بیننده‌‌اى احساس میکند و مى‌‌بیند که تلاش دشمنان در مقابله‌‌ى با جمهورى اسلامى در این سالهاى اخیر، در همین شش هفت سال گذشته و بخصوص در این دو سه سال اخیر، بیشتر شده. به نظر من دو سه عامل تأثیر دارد که ما اگر بدانیم انگیزه‌‌هاى دشمن از کجا ناشى میشود، تکلیف خود را در برنامه‌‌ریزى‌‌هامان بهتر میفهمیم. به نظر من یکى از علل این دشمنى‌‌ها، همین پیشرفتهاى شماست؛ یعنى میخواهند این پیشرفتها کند شود. جمهورى اسلامى با داعیه‌‌ى اسلام‌‌خواهى، با داعیه‌‌ى مردم‌‌سالارى اسلامى، با داعیه‌‌ى رد و نفى مستدل لیبرال دموکراسى، براى تشکیلات استکبارى دنیا یک خطرى است. هرچه شما بیشتر پیشرفت کنید، این خطر براى آنها بیشتر خواهد شد. میخواهند جلوى این را بگیرند.

عامل دوم این دشمنى‌‌ها، زنده شدن شعارهاى انقلاب است. وقتى شعارهاى انقلاب کمرنگ شود، پنهان شود، آنها طبعاً بیشتر خوششان مى‌‌آید و چهره‌‌ى همراه‌‌ترى میگیرند؛ هرچه شما شعارهاى انقلاب را پررنگ‌‌تر کنید، آنها چهره‌‌شان عبوس‌‌تر و خصمانه‌‌تر میشود؛ این چیزِ طبیعى است»

توصیه های رهبر انقلاب به فرماندهان سپاه چه بود؟

شایسته است فرمایشات صریح رهبر انقلاب در سال 90 را که به مناسبت روز پاسدار خطاب مسئولان سپاه ابراز شد، یادآور شویم:

«یکى از چیزهائى هم که حالا در عرصه و در میدان لازم است به آن توجه کنیم، این است که: مراقب باشیم دستگاه‌هاى انقلاب سرشان گرمِ کارهاى غیرمفید و احیاناً مضر در این حرکت پیشرونده نشود، که یکى از اینها، همین مسئله‌ى اختلافات است، که من اگر روى اینها تکیه میکنم، به خاطر این است. یک وقت هست که یک جریانى در مقابل انقلاب مى‌آید قد علم میکند به قصد کوبیدن انقلاب، خب، وظیفه‌ى هر کسى است که دفاع کند. انقلاب از خودش دفاع میکند، مثل هر موجود زنده‌ى دیگرى. انقلابى که نتواند در دوران فتنه، در دوران ایجاد کودتاهاى گوناگون ـ سیاسى و نظامى و امثال اینها ـ از خودش دفاع کند، زنده نیست. این انقلاب زنده است؛ لذا از خودش دفاع میکند، غالب هم میشود، پیروز هم میشود، برو برگرد هم ندارد؛ کمااینکه در سال 88 دیدید این کار اتفاق افتاد. یک وقت این است قضیه، یک وقت نه، قضیه، قضیه‌ى ایستادگى در مقابل یک حرکت براندازانه و اینچنین نیست؛ اختلاف نظر، اختلاف سلیقه، اختلاف عقیده احیاناً است. اینها را بایستى هرچه ممکن است فرو کاست. اینجور چیزها را هرچه ممکن است باید کم کرد. مشتعل کردن این اختلاف نظرها مضر است.

 یک مسئله این است که اگر یک کسى یک حرف غلطى زد، آیا کسى باید به او جواب بدهد یا نه؟ خب، بله معلوم است. جواب دادن به حرف غلط، شیوه‌ى خودش را دارد، راه خودش را دارد، کار خاص خودش است. یک وقت هست که حالا که کسى یک حرف غلطى زد، ما بیائیم مثلاً صدجا این حرف غلط را تابلو کنیم، شعار کنیم که آقا، فلانى این حرف غلط را زد، تا همه بدانند. این است که اشتباه است، خطاست. من با حرکت روشنگرانه از سوى هر کسى، از سوى هر نهادى، هیچ مخالفتى ندارم، بلکه علاقه‌مندم و معتقدم به مسئله‌ى تبیین. یعنى اصلاً جزو راهبردهاى اساسى کار ما از اول، مسئله‌ى تبیین بوده است. تبیین لازم است؛ اما این معنایش این نیست که ما به اختلافات درونى، هى دامن بزنیم. مراقب باشید. این را همه باید مراقب باشند؛ بخصوص سپاه. سپاه مراقب باشد. در جریانهاى سیاسى، در جریانهاى گوناگون فکرى و سلیقه‌اى مطلقاً مشتعل کردن فضا مناسب نیست. حالا شماها الحمدلله همه‌تان بصیرید، آگاهید، لابد از جریانات خبر دارید و الان همین اوضاعى را که توی کشور هست، مى‌بینید که متأسفانه این علیه آن، آن علیه این؛ و دستگاه‌هاى خارجى چه خوشحالى‌اى میکنند؛ تحلیل میگذارند رویش: بله، بینشان اختلاف افتاد، نابود شدند، از بین رفتند(!) آرزوهاى خودشان را هى مرتباً تکرار میکنند. خب، پیداست که این مسئله نقطه‌ى ضعف ماست. نباید بگذاریم این نقطه ضعف ادامه پیدا کند یا افزایش پیدا کند. اینها را باید توجه داشت. حرکت، حرکت متین، مستدل و مستند باشد. اگر کسانى اختلاف‌نظرهائى دارند، با استدلال بیان کنند. عرض کردم، من معتقد به تبیین هستم. در دوران مبارزات هم، اختلاف ما با چپی‌ها و مارکسیست‌هائى که آن وقت مبارزه میکردند، سر همین بود که ما میگفتیم باید تبیین کرد، آنها به تبیین اعتقاد نداشتند؛ یک چیز دیگرى میگفتند، یک تفسیر دیگرى داشتند. کار انقلاب از اساس با تبیین، روشنگرى، بیان منطقى، مستدل و دور از هو و جنجال بود. اگر هو و جنجال وارد شد، حرف منطقى را هم خراب خواهد کرد. ممکن است چهار نفر جذب شوند، اما چهار نفر آدم هوشمندتر دفع میشوند. این، حرف ماست؛ این، عرض ماست.»
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 631
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226759
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 631
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226759