سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
شنبه 94 خرداد 2 :: 7:10 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا


فاش نیوز: در مورد گروهتان توضیح دهید:
اوایل انقلاب در مسجد محلمان که در قنات آباد مولوی بود یک گروه سرود تشکیل داده بودیم و به شهرهای مختلف می رفتیم و کار فرهنگی می کردیم. بچه هایی که با هم بودیم همیشه همراه هم نبودیم بلکه هرجا که انقلاب به نیرو نیاز داشت می رفتند. الحمدالله که همه بچه های گروه جوری تربیت شدند که تا کنون همه انقلابی هستند. آن زمان من مسئول این گروه بودم. بچه ها را به سه گروه تقسیم کردم. یک دسته به شهادت رسیدند که 5 تای آنها در کربلای 5 شهید شدند به نام های شهیدان مطلبی، کفایی، ناصر و عبدالله مداح که قرارگاه ولی امر به نام برادران شهید مداح نامگذاری شده. همیشه آنها به من می گفتند استاد ولی حالا که آنها شهید شدند ما شدیم شاگرد و آنها شدند استاد. دسته دیگر از بچه ها جانباز شدند و باقی بچه ها هم سالم دارند زندگی می کنند که همه آنها در خط رهبری و نظام هستند.
فاش نیوز:  شما در کدام عملیات ها حضور داشتید؟
 عملیات رمضان بودم که شرایط سختی داشت که غرب کشور و بیشتر در ایلام بود که با زبان روزه عملیات با موفقیت انجام شد که البته این موفقیت در عملیات های بعدی صدچندان شد. عملیات بعدی که حضور مستمر داشتم عملیات مرصاد بود که عملیات سختی بود چون به گفته امام منافقین بدتر از کفار هستند. منافقین چون همرنگ ما هستند تشخیصشان برای بچه ها سخت بود. یعنی 10 نفر را میدیدی و نمیدونستی این ها خودی یا غیر خودی هستند. البته عمده آنها از طریق حمله هوایی به هلاکت رسیدند اما باقی مانده آنها که پراکنده شدن بودند چون همه فارسی زبان بودند و شبیه به خودمان تشخیصشان سخت بود. البته من خودم شیوه های مخصوص به خودم را برای شناسایی آنها داشتم. به این صورت که دستم را به گردنش میزدم اگر دور گردن عرق کرده بود یا دست هاش کثیف بود معلوم میشد از جایی فرار کرده است.
فاش نیوز:  کی ازدواج کردید؟
اول رمضان سال 1361که از جبهه برگشته بودم و در بیمارستان بستری و جانباز هم شده بودم. همسرم پرستار بیمارستان محل بستری من بود. پرستارها سه نفر بودند که شهید فیاض بخش در حسینیه محلاتی به آنها آموزش داده بود.که مسئول مراقبت از جانبازان در بیمارستان باشند. آن زمان حتی در بیمارستان نمازخانه درست کرده بودیم که خودم امام جماعت بودم. اسم بیمارستان ساسان را فتح گذاشته بودند به مناسبت عملیات فتح المبین که البته دوباره به اسم ساسان برگشت.
فاش نیوز:  نحوه آشناییتان با همسرتان به چه صورت بود؟
یه دوست جانباز به نام حسینی سادات از اهالی شوش دانیال داشتم که پایش روی مین رفته بود و می خواستند پایش را قطع کنند اما با پیگیری و صحبت  های زیاد با دکترش با دو سه تا عمل پایش قطع نشد. در بین سه تا پرستار خانم دیدم همسر من خیلی حجب و حیا بیشتری دارد. آن زمان اتاق من پر از بچه های جانباز و رزمنده بود که حتی یک بار از اطلاعات بیمارستان آمده بودند و گفتند 200 تا از بچه ها آمده اند ملاقات شما و افرادی که از جلوی بیمارستان رد می شوند فکر می کنند اینجا خبری شده و من هم گفتم در گروه های 10 تا 20 نفری بفرستید بالا و آنها می آمدند بالا به این صورت که یکی از آنها جلوی در اتاق می ایستاد و با صدای بلند حدیثی می خواند و معنی و تفسیر هم می کرد و یه سرودی هم با هم می خواندند و بچه های جانباز هم آنها را نگاه می کردند.

 این خانم های پرستار هم چون به اتاق جانباز سرکشی می کردند این دوست ما به من گفت هر وقت این خانم ها به اتاق ما می آیند درباره شما زیاد صحبت می کنند و گفتش شخص خاصی مدنظر داری برم خواستگاری و منم بالاخره گفتم ایشان حجب و حیای خاصی دارد و از ایشان خوشم می آید. دوست ما هم یه روزی که پرستارها رفته بودند اتاقش بدون مقدمه به همسرم گفت حاج آقا ربانی را می خوایی؟!! باقی پرستارها خنده کنان از اتاق بیرون رفتند. خلاصه باب آشنایی از همان موقع شروع شد. چون امام جماعت هم بودم بعد نماز همسرم گاهی سوالات شرعی از من می پرسید. در یکی از این دیدارها من پرسیدم شما متاهل یا مجرد هستد که ایشان گفتند مجردم. منم گفتم آخه انگشتر دستتان کردید و ایشان گفتند برای اینکه مزاحمت نداشته باشم و گفتم تمایل به ازدواج دارید؟ ایشان هم سکوت کردند و من هم فهمیدم جوابشان مثبت هست و اجازه خواستگاری از ایشان را گرفتم.


فاش نیوز: چند فرزند دارید؟
6 تا فرزند، 4 تا دختر و 2 تا پسر که پسر بزرگم کارشناسی مکانیک خونده و در زمینه سیستم تهویه مشغول به کار هست و فرزند دومم مریم خانم ازدواج کرده اند. فرزند سومم مرضیه خانم کارشناسی ارشد حسابداری خونده و فرزند چهارم محمدرضا که کار آزاد دارد. فرزند پنجم ملیحه خانم که در رشته عکاسی مشغول تحصیل می باشد. فرزند ششم هم مطهره خانم در مقطع پیش دانشگاهی هستند.
خیلی دوست دارم از ازدواج و تشکیل زندگی ام برایتان تعریف کنم. ما بعد از اینکه با خانواده به خواستگاری رفتیم. یک مقداری که اوایل جلسه خواستگاری بزرگترها صحبت کردند بعدش من شروع به صحبت کردم و حدیثی خواندم به این مضمون که به پدر همسرم گفتم یا توفیق حاصل می شود با دخترتان ازدواج می کنم یا اگر هم نشد دختر زیاد هست. پدر خانم فرد سختگیری بوده و به مادرخانم گفته من به این پسره زن میدهم.
خلاصه 14 سکه مهریه گذاشتیم و گفتم به خاطر مسائل جنگ و انقلاب یک جلسه عقدکنان بیشتر نمی گیرم و آن هم در مسجد برگزار می کنیم. دیدم مقداری سکوت شد و گفتم به هر حال در بین فامیل ها افرادی هستند که حرف مفت می زنند. من گفتم 180 هزار تومان دارم که آن زمان می توانستم با این پول در بهترین تالار شهر عروسی بگیرم ولی می خواهم این پول را به حساب 100 امام بریزم تا کمک به رزمندگان و مردم جنگ زده شود. خلاصه به دلایلی به جای مسجد مراسم را در حسینیه گرفتیم. من فقط گفتم شیرینی و شربت می دهم و برادرم هم گفت من هم غذا و میوه را تقبل می کنم. خلاصه تا یک ماه نشد که به خانه خودمان رفتیم

فاش نیوز: میگن پول عروسی وخونه جور میشه، جور شد؟
من فقط پول شرینی وشربت را دادم و داداشم میوه و غذا راتهیه کرد خرجی نداشتیم دیگه . دیگه زندگی را هم که شروع کردیم حقوقم بود. بعد مستقردرمنزل شدیم .
فاش نیوز: کجا خانه گرفتید؟
خیابان بهار سر طالقانی
فاش نیوز: زندگی بایک جانباز سخته ؟
نوع جانبازیش خیلی مهمه ولی کسی که فلسفه جانبازی را درک کند. نه .انگار هر لحظه در بهشت سیر می کند. چون برای اینکه اگر جانباز و فلسفه جانبازی رادرک بکند همیشه انگار شمیم بهشت در مشامش می باشد همیشه انگار دربهشت سیرمی کند.
فاش نیوز: خودش یا اطرافیانش ؟
خودش وهرکی درک بکنه .الان ماهم که در حاشیه هستیم .ماهم اگر جانباز را درک بکنیم بوی جانباز شمیم بهشت است .عطر بهشت است .نگاهش نگاه بهشتی است .بودنش بهشت را به یاد آدم می آورد.حالا این را به واقعیت می گویم بعضی ها میرن پیش شهدا یا پیش جانبازها فکرمیکنن آنجا قطعه ای از خاک بهشت است .هر آنچه در بهشت است حورالعین –عطروعنبر-چشمه های جوشان عسل –نهرهای بهشتی –سنگ ریزه های زبرجدوزمردوالماس وبرلیان –اینهارا بعضی ها مشاهده میکنن
فاش نیوز: سختی های دنیوی چطور؟  
سختی های دنیوی را خدا آسان می کند اگر آن دریچه عمیق باشد .
فاش نیوز: توی جبهه شب فشنگ هایی که می آمد قرمز بود. می گفتی من جرات ندارم کله ام راازخاکریزبیارم بالا. بچه ها توی اون تیر میرفتن جلو و تیر نمی خوردن چرا؟ چرا؟
درصورتی که اونه که میدونه چه کارکنه .بچه ها توی همون تیر سرشون که هیچ پیکرشون بدنشون میرفتن جلو لذا خداوند قادر ومتعال قادرمطلق است هرآنچه که او بخواهد همان است (یدالله فوق ایدیهم )
فاش نیوز: فرق یک جانباز و یک شهید در چیست ؟
امریکائی ها لعنتی ها می گفتن این انقلاب شدنی نیست. ابر رایانه های ما میگن این انقلاب شدنی نیست" مفسرین ما "راست هم میگن مفسران شون هر حرفی توی دنیا میزنن اجراء
میشه یعنی فوکویاما......گری سیش .جوس تنت . اینهاهر حرفی میزنن شدنی است .بهشون گفتن شما هر حرفی برای هرجای دنیا میزنید انجام میشه ولی سی ساله برای ایران هرحرفی میزنید نمیشه .حرف خوبی زدند یکی ازهمین نامردها گفت تا موقعی که یک زن چادری تو مرکز ایران تو تهران هست با این انقلاب نمیشه کاری کرد و این انقلاب شکست نمی خورد.
یکی دیگشون بهشون گفتن الان در فلسطین ولبنان وجاهای دیگه انها هم مثل ایرانیها مبارزه می کنند و حتی بیشتر هم کشته وشهید می دهند. فوکویاما میگه ایرانیان یک چیزی دارند که آنها ندارند .اونا فهمیدن موضوع را گفت اینها شیعه هستند اینها حسین و فاطمه دارند. اینها وقتی یا فاطمه یایاحسین یایاعلی میگن اگر بیاری آزمایش کنی انگار دیگه مغزی در کله شان نیست از هیچ چیز باک ندارند. راست میگن بچه ها یک یا زهرا می گفتن و میرفتن جلو
فاش نیوز: اگر بخواهید وضعیت انقلاب را با آن موقع مقایسه کنید به نظرتان انحرافی وجود دارد به اون اهدافی که شما در آن زمان برایش تلاش کردید بعد از سی و پنچ سال رسیده ؟
نه . ما سیرمون صعودی بوده .به بیشترین اهدافمون رسیدیم اگر نرسیده بودیم دنیا و آمریکا وجنایتکاران اینقدر هول و ولانداشت .ما به بیشتراهدافمون رسیدیم .ما سیرمون سیر صعودی بوده نه تنها سیرمون نزولی نبوده بلکه درجا نزدیم رفتیم بالا.


فاش نیوز: به نظر شما رویش ها بیشتر از ریزش ها بوده ؟
بله .الان شما به آنهایی که سرشان را زیر پتو می کنند وحرف مفت می زنند نباید به آنها نگاه کرد. شما نگاه کنید در کل کشور 3تا4میلیون جوان در اعتکاف شرکت می کنند جوانانی که با دیدن آنها آدم کیف می کند اینها در این اعتکاف ها اشک می ریزند اینها رویش است. رویش نیست؟ ماخودمان را خط ولایی..... میدانیم .شما هرمسجدی که می خواهید بروید حتی مسجد دانشگاه با پارتی هم جا پیدا نمیکنی. اسم این چیه؟ رویش است .
وقتی راهپیمایی می شود درکل کشور 30تا40میلیون نفرمی آیند .این رویش نیست ؟همه مشت ها راگره کردن دشمن اصلی آمریکا واسراییل را می کوبند .وجدیدا فرانسه را .ما فرانسه را به حرمت اینکه امام آنجا بودند می خواستیم حرمتش را حفظ کنیم خودش نخواست .خودش خیلی در مورد ما جنایت کرد وآخر هم جنایت اصلی را نشان داد.این رویش نیست ؟اینها از رویش هم بالا تر است .
قربون آقا برم .آقا میفرماید ما سیرمون سیر صعودی بوده ما قله ها را فتح کردیم .واقعا هم فتح کردیم .در علم در تکنولوژی در صنایع نظامی .الان بیشتر دنیا دوست دارند با صنایع نظامی ما همکاری داشته باشند و یا از ما سلاح تهیه کنند. درآینده هرکس بخواهد بر علیه استکبار مبارزه کند سلاحش رااز ما خواهد گرفت کماکان که الان داره میگیره .
فاش نیوز: آینده انقلاب اسلامی را چگونه تفسیر می کنید؟  
  آینده انقلاب اسلامی را بنده خودم شخصا منجر به ظهور آقا و مولایمان امام زمان (عج)میدانم وبزودی هم میدانم .من برایم حجت شرعی است که آقا امام زمان (عج)در راه هستند وبه زودی تشریف می آورند و ما ناامید نیستم و منتظریم و انتظار جزء عبادات افضل محسوب می شود. آقا به زودی تشریف می آورند و هر کس وصل به این انقلاب اسلامی نشود روسیاه خواهد بود. انقلاب اسلامی در کشور ما مثل آش کشک خاله است بخورید و نخورید پایتان است
پس بهتره که به دامن انقلاب اسلامی بیایید آن تعداد محدودی که با انقلاب مشکل دارند.
بیان به انقلاب وصل بشن البته اینها خس وخاشاک هستند بایک آب کم با یک باران از بین می روند. یعنی ارباب هایشان که امریکا و اسراییل هستند کاری نمی توانند انجام بدهند اینها که پوچ هستند ولی چه بهتر که روسیاه نشوند و به دامن انقلاب اسلامی بیایند. من به عنوان یکی از کوچکترین افراد این انقلاب که انقلابم را دوست دارم دوست دارم جانم را فدای انقلابم بکنم .
 تو بیشتر صحنه ها الحمدلله بوده ام. و از این به بعد هم برای انقلاب بخواهد خطری پیش بیاید
ویا فرزندم . اول انقلاب بعد فرزندم .چون اگر خدای ناکرده انقلاب ازبین برود فرزندی دیگر وجود نخواهد داشت ولی انقلاب اگر حفظ بشه زن وبچه تماما حفظ می شوند. چون این نامردها با چاقو وپیت حلبی سر بچه های ما را هم در جنگ وهم در غائله ها بریدن مگر غیر از اینه.
فاش نیوز: الان اخباری منتشر می شود، درمورد مفاسد اقتصادی آیا اینها به انقلاب اسلامی ضربه می زند؟
بله مسلما ضربه می زند ولی ضربه اش کاری نیست. یک علامت ریزی ست اینها. اینجور مسائل در تمام دولت ها حتی در خارج از کشور هم هست. در دولت های دیگ صدایش در نمی آمده ولی در دولت ما چون مردمی است صدایش در می آید یعنی اعلام می کنند یعنی دولت از مردم جدانی ست .......
*جانباز کجای این قصه است ؟
جانباز به نظر من مثل بسیجی وسط صحنه است. درحاشیه نیست دربتن کامل است. چون آقا فرمودند بسیجی باید وسط صحنه باشد. جانباز هم خودش بسیجی بوده و بسیجی زیسته وبسیجی زندگی می کند .من به عینه دیدم یک موقع عده ای بخواهند برای این انقلاب خطری ایجاد کنند جانبازان با ویلچر می آیند درصورتی که خیلی خطر دارد.طرف جانباز نباشه نفر معمولی هم باشه هیچ وقت جای خطرناک نمی رود چرا؟چون نمی تونه کاری بکند .ولی جانبازان ویلچری ما میگن خطر کیلویی چند ومیان تو صحنه .

 من دیدم به جانباز ویلچری ما حمله کردند عده ای نامرد ومی خواستن حرمت را بشکنندکه بچه های انقلاب نگذاشتن مدافع بودند. ومنظورم این است که جانباز وسط صحنه است.جانبازان همانطور که روی ویلچر نشستن تعداد زیادشون همانطور هم فعال هستند. فعالیت های فرهنگی می کنند جانباز ذاکر و مداح اهل بیت سراغ دارم زیاد. جانبازسخنران .جانبازان ماچون برای انقلابشون رفتن و دلشون برای انقلاب می سوزد اسلام وانقلاب اسلامی را دوست دارند و فعالیت می کنند.


فاش نیوز: اگر بخواهید بعد معرفتی و بعد الهی یک جانباز را با یک شهید مقایسه کنیدجانباز کجای این قصه است وشهید کجای این قصه ؟
خوب شهدا شمع محفل بشریت هستند. فرمایش حضرت امام (قد).طبق فرمایش شهید مطهری شهید مثل شمع است که خود می سوزد وبه جامعه روشنی می بخشد.
شهدا مقامشان خیلی بالاست (من عرفنی عجبنی .......)شهید بقدری مقامش بالاست که اینجا هیچ دردی احساس نمی کند وقتی شهید می شود تازه ضربه ای که بهش واردمی شود از شهد عسل برایش شیرین تراست که خدا قسمت ماهم بکند.ان شاالله توفیق خدمات شایسته را به ما بدهد بعدش هم شهادت نسیب ما بکند و بعداز اینجا بدون واسطه وارد بهشت می شود وآنجا حورالعین تحویلش می گیرند.....
فاش نیوز: به لحاظ جسمی چه مشکلاتی برای شما حادث شده است ؟
من الحمدلله والمنه مشکل جسمی خاصی ندارم .من 150درصد از200درصدبازوی زیردستم وبازوی روی دستم توسط ترکش رفته ولی الحمدلله اعصاب رگ عصبی را ضربه نزده .
من کسی را سراغ دارم یک تیر کلاش به دستش خورده و همان عصبش را قطع کرده و دستش فلج شده وکنارش افتاده ولی من با اینکه 150درصد از200درصد ماهیچه دستم ازبین رفته دستم سالم است وحرکت دارد. ولی این دستم که یک انگشتم را بریده اند انگشت های دیگردستم حرکتی نداره .
برای چی بریده اند؟
به لحاظ کسالتی که داشتم .شیمیایی و دیابت و دیالیز و اینها و اخیرا"  لگنم هم شکسته و مشکل بینایی هم بابت شیمیایی و دیابت دارم .فاش نیوز: توصیه شمادرپایان مصاحبه برای جوانان چیست ؟
ما خودمان درس می گیریم از روحیات جوانان
 ما دریکی از این غائله ها در میدان مادر (محسنی )بودم نزدیکی های ساعت 10 شب بودیک جوان خوش سیما آمد وبه من گفت حاج آقا نماز نخواندم کجا نماز بخوانم گفتم برو تو راه روی یکی از این خونه ها نمازتو بخون به من گفت حاج آقا این راه رو خانه ها مال چند نفرند اگر یکی شون راضی نباشه نماز من اشکال داره ما اینجا درس گرفتیم از یک بچه . این یک نمونه .
 در مشهدمقدس مشغول نمازجماعت بودیم چند نفر جوان سن کم بچه سال جلوی ما نشسته بودند مشخص بود اردویی اومدن مشهد در حال صحبت بودند یکی پرسید فلان چیز را چند خریدی گفت این قیمت گفت خیلی گرون خریدی گفت میدونم گفت تقریبا 3برابر قیمت بهت داده من خریدم این قیمت گفت میدونم چند خریدی گفت برو پس بده بیا از جایی که من خریدم بخر گفت من خریدم ولی میرم بهش میگم به من گرون دادی گفت حرومش کن  گفت نه حرومش نمیکنم .گفت حرام خوار دشمن امام زمان (عج)است من نمی خواهم هیچکس از طرف من دشمن امام زمان باشد.
ببینید جنس را بهش گرون داده پول ازجیبش رفته ولی میگه حرومش نمی کنم چون اگر حرامش کنه حرامخوار میشه و دشمن امام زمان (عج)میشه ولی من نمی خواهم کسی از طرف من دشمن امام زمان (عج)بشود .اینها درسه که ما می گیریم توی این جامعه .
ولی اگر توصیه ای بخواهم بکنم اینکه جوانان میدونم اینجوری هستند آنهائیکه  کمتر هستندفقط دست به دامن اسلام بگیرند چون ناجی اسلام است اگر بخواهند دنیا و آخرتشون نجات پیدا کنددست به دامن اسلام بشوند.
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 628
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226756
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 628
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226756