سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
شنبه 90 اسفند 20 :: 12:52 صبح ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

مشرق - قرعه کشی مرحله چهارم و نهایی از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیاظهر امروز جمعه برگزار شد و 10 تیم در دو گروه 5 تیمی قرار گرفتند تا برای شناختن تیمهای صعود کننده به جام جهانی از سوم ژوئن 2012 رقابت خود را آغاز کنند.

در این مراسم که در کوالالامپور مالزی بر گزار شد مربیان و نمایندگان تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی از جمله کارلوس کی‌روش و مهدی مهدوی‌کیا از ایران، پائول لگوئن از عمان، زیکو از تیم ملی عراق و میاموتو از ژاپن حضور داشتند که در نهایت 10 تیم در دو گروه پنج تیمی به صورت زیر قرار گرفتند:

 

گروه A: کره‌جنوبی، ایران، ازبکستان، قطر و لبنان

گروه B: استرالیا، ژاپن، عراق، اردن و عمان

در این مرحله تیم ها بازی های خود را به صورت رفت و برگشت از سوم ژوئن 2012 تا 18 ژوئن 2013 برگزار خواهند کرد.دو تیم نخست هر گروه مستقیما به جام جهانی صعود خواهند کرد.

 تیم های سوم هر دو گروه در مرحله پنجم ( پلی آف) انتخابی قاره آسیا به صورت رفت و برگشت روزهای ششم و دهم سپتامبر 2013 به مصاف هم خواهند رفت.تیم برنده در مرحله پلی آف نیز در دو بازی رفت و برگشت به مصاف نماینده پنجم منطقه آمریکای جنوبی می رود.

 

برنامه دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان :


 

دیدارهای دور رفت:
یکشنبه - 14/03/91
* ازبکستان - ایران

جمعه - 19/03/91
* تیم ملی ایران در این روز استراحت دارد

سه‌شنبه - 23/03/91
* ایران - قطر

سه‌شنبه - 21/06/91
* لبنان - ایران

سه‌شنبه - 25/07/91
* ایران - کره‌جنوبی

دیدارهای دور برگشت:
چهارشنبه - 24/08/91
* ایران - ازبکستان

سه‌شنبه - 06/01/92
* تیم ملی ایران در این روز استراحت دارد

سه‌شنبه - 14/03/92
* قطر - ایران

سه‌شنبه - 21/03/92
* ایران - لبنان

سه‌شنبه - 28/03/92
* کره‌جنوبی - ایران

 

دیدار رفت پلی‌آف:
جمعه - 15/06/92
* تیم سوم گروه A میزبان این بازی است

دیدار برگشت پلی‌آف:
سه‌شنبه - 19/06/92
* تیم سوم گروه B میزبان این بازی است

دیدار رفت برنده پلی‌آف آسیا با نماینده آمریکای جنوبی:
سه‌شنبه - 23/07/92
* تیم آسیایی میزبان این مسابقه است

دیدار برگشت برنده پلی‌آف آسیا با نماینده آمریکای جنوبی:
سه‌شنبه - 28/08/92
* تیم آمریکای جنوبی میزبان این مسابقه است.

جدول رده بندی هم گروههای ایران در مرحله گروهی:

 

 

تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- ایران633-17512+12
2- قطر624-1055+10
3- بحرین62311376+9
4- اندونزی6--632623-0
 

 

تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- کره جنوبی641114410+13
2- لبنان631210144-10
3- کویت6222891-8
4- امارات61-59145-3
 
 
تیم
بازی
برد
تساوی
باخت
گل زده
گل خورده
تفاضل
امتیاز
 1- ازبکستان
 6
 5
 1
 -
 8
 1
 7
 16
 2- ژاپن
 6
 3
 1
 2
 14
 3
 11
 10
 3- کره شمالی
 6
 2
 1
 3
 3
 4
 1-
 7
 4- تاجیکستان
 6
 -
 1
 5
 1
 18
 17-
 1
 

*نکته جالب در این گروه همگروهی ایران و قطر و ازبکستان 3 تیم بدون شکست مرحله مقدماتی است. همچنین اربکستان با 16 امتیاز مقتدر ترین تیم مرحله گروهی لقب گرفت.تقابل بهترین خط حمله یعنی ایران با 17 گل زده و بهترین خط دفاع یعنی ازبکستان با 1 گل خورده نکته دیگر گروه است.
 


واکنش مربیان تیمهای همگروه ایران 

پس از قرعه کشی و مشخص شدن تیمهای هر گروه، مربیان تیم های همگروه ایران در خصوص هم گروهی با ایران اظهارنظر کردند:

کی روش:4 رقیب خوب داریم/با برنامه ریزی و تدارک صعود می کنیم
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا در گروه دشواری قرار داریم با لبخند پاسخ داد: «اگر می خواستیم با حریفان ساده و آسان در یک گروه قرار بگیریم، باید منتظر می ماندیم تا مالدیو و سنگاپور به دور نهایی صعود می کردند!»
مربی پرتغالی ایران توضیح داد: «در آسیا دیگر حریف آسانی وجود ندارد. من یک فلسفه کاری دارم که طبق آن حریف ها هم ساده هستند و هم قدرتمند. ما از همین حالا باید برای آینده خود برنامه ریزی کنیم.»
کی روش در پاسخ به این سوال که آیا برای آینده برنامه ریزی نکرده اید، پاسخ داد: «چرا، ولی در سفر پایانی خود برنامه ریزی جدیدی صورت دادم که اگر طبق آن جلو برویم، به طور قطع می توانیم به جام جهانی صعود کنیم. در بازگشت به تهران جلسه ای با علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال خواهم داشت و این برنامه را با او در میان می گذارم.»
 کی روش همچنین گفت: گروه A که تیم ایران در آن قرار گرفته است، نسبت به گروه B مشکل تر بوده و رقابت ها نزدیک تر است و همه رقبا شانس دارند.
 وی تصریح کرد: در گروه A چهار رقیب اصلی وجود دارند اما ما می توانیم با تمرینات بیشتر و توجه بیشتر به تیم شرایط خوبی را کسب کنیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: برای انجام تمرین و دیدارهای تدارکاتی برنامه ریزی خواهیم کرد که بتوانیم در دیدارهای خود موفق عمل کنیم. حضور در این رقابت ها فرصت خوبی است که تیم بتواند خود را نشان دهد.
وی در ادامه شرایط حال حاضر بازیکنان را خوب توصیف کرد و گفت: البته از همه مهم تر آمادگی ها و برنامه ریزی هایی است که از هم اکنون باید صورت گیرد تا نتیجه مطلوب به دست آوریم.
کی روش با دعوت از مردم برای حمایت بیشتر از تیم ملی فوتبال ایران، گفت: هواداران تیم ملی فوتبال ایران باید بدانند که رقابت های مقدماتی جام جهانی بسیار فشرده است و بر این اساس مردم ایران باید حمایت های خود را بیشتر کنند. مردم ایران هوادار فوتبال هستند. در هر بازی ملی بیش از 80 تا 90 هزار نفر به تماشای بازی در استادیوم می آیند که این پشتوانه خوبی برای تیم ملی است.
کی روش در خصوص احتمال حضور بازیکنان جدید در ترکیب تیم ملی فوتبال نیز گفت: تیم ملی فوتبال ایران همواره آماده پذیرش بازیکنان جدید است و از حضور بازیکنان خوب و جدید استقبال می کند.
سرمربی تیم ملی افزود: من قصد ندارم تا به جام جهانی برویم و تنها از فضاهای توریستی آنجا استفاده کنیم. ما به آنجا خواهیم رفت تا با افتخار بازی و رقابت کنیم. برای رسیدن به چنین جایگاهی تنها یک راه وجود دارد: همکاری تمام اعضای تیم.

سرمربی کره جنوبی:
برای رویارویی با ایران باید آماده باشیم

  «چون هان‌جین» سرمربی کره جنوبی از جمله چهر‌ه‌های سرشناس حاضر در مراسم قرعه‌کشی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی برزیل از گروه آسیا در مراسم صبح روز جمعه (امروز) در شهر کوالالامپور مالزی بود.
وی که تیمش در گروه اول با ایران، لبنان، قطر و ازبکستان همگروه شد، درباره رویارویی با تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش هشدار داد و اظهار کرد: برای ما حضور در گروه اول یا دوم فرقی نمی‌کرد. هر دو گروه به یک اندازه دشوار هستند که دوره سختی را برای ما بوجود خواهند آورد. هر چند در این مرحله با ژاپن بازی نخواهیم کرد، اما چهار رقیب قدرتمند مثل ایران را پیش رو ‌داریم که باید برای رویارویی با این تیم‌ها فوق العاده آماده باشیم.

سرمربی ازبکستان: ترجیح میدادم بجای ایران با ژاپن همگروه می شدیم

 وادیم آبراموف سرمربی ازبکستان قبل از شروع قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام جهانی 2014 کنار کارلوس کی روش نشسته بود و با او صحبت می‌کرد. آبراموف پس از قرعه‌کشی در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرآنلاین گفت: «هر دو گروه سخت هستند. ما کار سختی داریم، مخصوصا که در اولین مسابقه باید با ایران بازی کنیم. من ترجیح می‌دادم به جای ایران، با ژاپن همگروه شویم چون قبلا این تیم را برده بودیم و از نظر من تیم راحت‌تری نسبت به ایران است. بازی در ورزشگاه آزادی سخت است اما ازبکستان حریف دست و پا بسته‌ای نیست.»
سرمربی ازبکستان ادامه داد: «ازبکستان گروه سختی دارد ولی ما در مسابقات مرحله قبل نشان دادیم که می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.»

سرمربی لبنان:کاری را انجام می دهیم که تا حالا نکرده‌ایم

تئو بوکر سرمربی تیم ملی فوتبال لبنان گفت: «ما الان باید ببینیم کجا هستیم و قبلا کجا بوده‌ایم. 6 ماه قبل اگر در خود لبنان می‌گفتیم به این مرحله می‌رسیم، کسی باورش نمی‌شد. ولی در فوتبال همه چیز ممکن است.»
بوکر در گفت‌وگو با نماینده اعزامی خبرآنلاین به مالزی ادامه داد: «نگاهی بیندازید به مسیری که ما طی کرده‌ایم تا به اینجا رسیده‌ایم. ما در لبنان یک سری چیزها را نداریم. مثل مثل کره و ایران از نظر بازیکن قوی نیستیم. از نظر بازی‌های بین‌المللی هم همین‌طور. لیگ لبنان با لیگ ایران و کره قابل مقایسه نیست. ولی من یک مشت بازیکن جوان دارم که آمده‌ام تا با آن‌ها کار کنم. من فکر می‌کنم همه چیز ممکن است.»
سرمربی لبنان در پایان گفت: «کسی از من انتظار ندارد. ما هر بردی که در لبنان جلوی تماشاگرانمان بیاوریم، برایمان یک جشن ملی است. پس می‌رویم کاری را انجام دهیم که تا حالا نکرده‌ایم.»

همگروهی ایران با میزبانان جام‌های جهانی 2002 و 2022

خبرگزاری آسوشیتدپرس دقایقی پس از انجام مراسم قرعه‌کشی دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گزارشی را منتشر کرد و به تیم‌های حاضر در دو گروه انتخاب شده پرداخت.
در این گزارش عنوان شده است که ایران با میزبان جام جهانی ۲۰۰۲ در گروه اول همراه با لبنان، ازبکستان و قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قرار گرفته است.
این منبع رسانه‌ای همچنین در گزارش خود به این نکته اشاره کرد که استرالیا و ژاپن دو رقیب مطرح در قاره آسیا در گروه دوم همراه با عراق ، اردن و عمان همگروه شده‌اند.

منیجر کره جنوبی:انگار سرنوشت ما با هم گره خورده است

هاوژنگ که در مراسم قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام جهانی نماینده کره جنوبی بود پس از قرعه‌کشی در مورد همگروهی تیم کشورش با ایران گفت: «انگار سرنوشت ما با هم گره خورده است. دو تیم خیلی خوب و حریف همیشگی. همیشه در زمین بازی‌هایمان سخت و نفس‌گیر است. ولی بیرون از زمین با هم دوستیم. باید بگویم ایران را می‌بریم. قبلا هم برده‌ایم و این بار هم می‌خواهیم ببریم. درست است که در مرحله قبل به سختی از گروهمان صعود کردیم، ولی ما در رسیدن به جام جهانی تخصص داریم.»
هاوژنگ ادامه داد: «کره جنوبی همیشه برای جام جهانی خوب کار می‌کند. ما هفت دوره متوالی است که صعود کرده‌ایم. فکر می‌کنم این بار هم می‌رویم به جام جهانی. امیدوارم ایران هم با ما صعود کند.»
او در پایان صحبت‌هایش گفت: «البته من فقط منیجر تیم هستم، آن هم نه مثل فرگوسن. چون سرمربی دائمی نداریم، من به نمایندگی از فدراسیون آمده‌ام به این مراسم. اسم من تیم منیجر است و فقط مسئول کارهای اداری هستم.»

زیکو: نمی دانم کدام گروه راحت تر است

زیکو که تیمش همگروه ایران نشده در مورد گروه‌بندی مسابقات انتخابی جام جهانی 2014 می‌گوید: «حقیقت این است که جفت گروه‌ها سخت هستند. نمی‌دانم کدام گروه راحت‌تر بود. واقعا کار سختی است رفتن به جام جهانی. ده تا تیم هستتند و همه تیم‌ها هم قوی هستند. همه یک راه را رفته‌ند تا به این مرحله رسیده‌اند. نمی‌شود گفت هیچ تیمی ضعیف است. من که نمی‌گویم لبنان ضعیف است.»

عکسهایی از زمان بیرون آمدن نام تیم های همگروه ایران از گوی قرعه کشی:


 


 

 

واکنش کارشناسان، مربیان و بازیکنان به قرعه ایران

پس از قرعه کشی و مشخص شدن تیم های همگروه ایران چند تن از کارشناسان، مربیان و بازیکنان در این خصوص اظهارنظر کرده و درمجموع قرعه ایران را خوب توصیف کردند:

محصص: حریف اصلی ایران ازبکستان است نه کره جنوبی

مرتضی محصص درباره هم گروهی تیم ملی فوتبال ایران با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان، در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2014 برزیل گفت: فکر می‌کنم جدی ترین حریف ما در این گروه تیم ازبکستان است.آنها می‌توانند حریف مهمتر و سرسخت‌تری برای تیم ایران باشند. ازبکستان طی پنج سال گذشته پیشرفت زیادی در فوتبال باشگاهی و ملی داشتند و تحت هیچ شرایطی نمی‌توان آنها را حریف دست و پا بسته‌ای برای تیم ما و سایر تیم‌های این دانست. این اشتباه است که ما کره‌ای‌ها را جدی‌ترین حریف تیم خودمان بدانیم.
وی افزود: تیم کره جنوبی همچنان به لحاظ تاکتیکی تاثیرگرفته از تفکرات مربیان هلندی است که سال‌ها در این کشور کار کرده‌اند آنها هرچند با مربی کره‌ای در رقابت‌ها حاضر می‌شوند اما همچنان پایه تفکرات هلندی در این تیم وجود دارد. سبک بازی کره نسبت به جام ملت‌های آسیا و دیداری که این تیم برابر ما داشت تفاوت زیادی نکرده است. آنها همچنان عملیات پرس از جلو در زمین حریف را در دستور کارشان دارند . در حالی که ازبک‌ها شیوه‌ای کاملا متفاوت را پیاده کرده و در جلوی زمین خودشان دفاع کرده و توپ را به جلو می‌آورند فوتبال کره برای ما شناخته شده است اما بازی با تیم متفاوت ازبکستان می‌تواند برای تیم ایران سخت باشد.
محصص در ارزیابی‌اش از سایر حریفان ایران در این گروه یعنی قطر و لبنان نیز خاطرنشان کرد: این دو تیم نمی‌توانند حریف چندان قدری برای تیم ملی ما در این مرحله باشند هرچند دیگر هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت و همه تیم‌ها می‌توانند خطرناک باشند. اما باز هم تاکید می‌کنم که تمرکز ما بیشتر باید روی تیم‌های ازبکستان و کره جنوبی باشد. تیم ازبکستان از بازیکنانی با قامت و فیزیک بلند و تنومند تشکیل شده که در ضد حمله فوق العاده عمل می کنند. آنها در رده ملی سرمایه‌گذاری زیادی داشتند و دقیقا همان فوتبالی را به نمایش می‌گذارند که در دهه 1970 چنین تیم تنومند و قدرتمندی داشتند. ما باید با آمادگی کامل به مصاف آنها برویم و مطمئن هستم کارلوس کی روش برنامه خوب و جداگانه‌ای را برای مصاف با چنین حریف قدرتمندی خواهد داشت.

دنیزلی:ایران به عنوان سرگروه صعود می کند

مصطفی دنیزلی در تمرین امروز و در پاسخ به سوالی درمورد گروه‌بندی ایران و حضور برخی از بازیکنان در تیم ملی که قبلاً شاگرد وی بوده‌اند گفت: تیم ملی ایران بازیکنان خیلی خوبی دارد و من مطمئن هستم تیم ایران به عنوان تیم سرگروه به مرحله بعدی و جام جهانی می‌رود.

مظلومی:صعود ایران را به جام جهانی تبریک می گویم

همچنین مظلومی سرمربی تیم استقلال در خصوص قرعه تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم صعود به جام جهانی گفت: صعود به جام جهانی را تبریک می گویم. امیدوار هستم که به جام جهانی صعود کنیم و اگر با این نفرات نتوانیم به جام جهانی صعود کنیم جای بحث بسیاری دارد.
وی در پاسخ به این سئوال که شما مجددا از کی روش انتقاد می کنید گفت: اصلا از کی روش انتقاد نمی کنم من اولین مربی ای بودم که از وی حمایت کردم و برای او آرزوی موفقیت کرد اما باید بپذیریم که متاسفانه فشار بازی ها باعث آسیب دیدگی ملی پوشان شده است.

مهدوی کیا:اگر جای ازبکستان و عراق عوض می شد خیلی بهتر بود

مهدی مهدوی کیا گفت قبل از قرعه کشی کی روش به من می گفت امیدوار است که دستم برایش سبک باشد و بتوانم قرعه مناسبی برای تیم ملی انتخاب کنم. البته من هم به او گفتم مطمئنم ایران در هر گروهی که بیفتد صعود می کند چون هم ما تیم ملی خوبی داریم و هم اینکه چند رقیب همیشگی ما مثل عربستان ، خیلی زود از گردونه رقابت حذف شده اند.»

وی در خصوص قرعه ایران توضیح داد: «گروه بدی نشد. فقط اگر میاموتو به جای قرعه ازبکستان، نام عراق را بیرون می آورد، بهتر بود. با این حال از نظر من، قرعه ایران، از همه نظر خوب بود.»

کیا اضافه کرد: «خدا را شکر می کنم که قرعه های سخت را من برنداشتم. دو قرعه اول با من بود. سخت ها را میاموتو و نماینده AFC برداشتند!»


بورا میلوتینوویچ: ایران یکی از دو تیم صعود کننده است

بورا میلوتینوویچ که در حال حاضر به عنوان کارشناس فوتبال در قطر زندگی می‌کند، در مراسم قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 به عنوان نماینده تیم ملی فوتبال قطر شرکت کرد. او در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرآنلاین در مورد دو گروه این مسابقات گفت: «واقعا هر دو گروه به یک اندازه سخت هستند. نمی‌شود گفت یک گروه آسان است و یک گروه سخت. قطر در گروه ایران قرار گرفته و بازی با ایران همیشه سخت است. کره هم واقعا تیم دشواری است. ازبکستان هم تا اینجا خیلی نتایج خوبی گرفته.»
میلوتینوویچ ادامه داد: «فکر می‌کنم تیم ملی ایران یکی از دو مدعی اصلی صعود از گروه است. شما تیم خوب و بازیکنان خوب و یک سرمربی دوست داشتنی دارید. خوشحالم که دوباره کروش را می‌بینم. خیلی دوست دارم با کروش به موفقیت برسید.»

علی دایی:با تدارک خوب به جام جهانی می رویم

علی دایی در ارزیابی تیمهای هم گروه ایران گفت: گروه ایران نسبت به گروه دیگر خیلی بهتر است زیرا با قطر که بازی کرده‌ایم و لبنان هم شگفتی‌ساز آسیا بوده است، اگر مقابل این دو تیم عاقلانه‌تر و بهتر کار کنیم مشکلی نخواهیم داشت،‌اما کره جنوبی و ازبکستان حریفان سرسختی هستند. ما همیشه مقابل کره مشکل داشته‌ایم و این تیم برای ما دردسر ساز بوده است.
وی تاکید کرد: ازبکستان هم تیم خوبی است که توانسته ژاپن را در کشورش شکست دهد و یکی از تیم‌های خوب آسیا است، با وجود این شانس ما نسبت به گروه دیگر خیلی بهتر است ولی باید محکم کار کنیم و تدارک خوبی داشته باشیم تا به طور مستقیم به جام جهانی برویم و به مشکل بر نخوریم.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید چند درصد احتمال دارد که به جام جهانی برویم گفت: فوتبال درصدی نیست، ما باید خیلی کار کنیم. با وجود آنکه در دور قبل نتایج خوبی گرفتیم اما این نتایج کافی نیست و باید بیشتر زحمت بکشیم و تلاش کنیم تا در دور نهایی موفق شویم.

صالح: مسیر صعود آسانتر از دوره‌های قبل است

 مجید صالح درباره هم گروهی تیم ملی فوتبال ایران با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2014 برزیل اظهار کرد: فکر می‌کنم ای اف سی با سیدبندی که برای قرعه کشی این مرحله از رقابت‌های انتخابی جام جهانی انجام داد باعث شد تا تیم‌های قوی در هر دو گروه پراکنده شوند و این یک کار بسیار خوب بود، در گذشته بعضا می‌دیدیم یک تیم قوی در یک گروه پنج تیمی و سه تیم قوی دیگر در گروه دوم قرار می‌گرفتند. این سیدبندی در مجموع به نفع تیم‌های قوی است که در هر دو گروه پراکند شدند.
وی افزود : با مشخص شدن نتیجه قرعه کشی فکر می‌کنم در مجموع مسیر راه‌یابی تیم ملی به جام جهانی هموارتر از دوره‌های گذشته شد. من دو تیم اصلی این گروه را ایران و کره جنوبی می‌دانم اگرچه تیم ازبکستان پیشرفت‌هایی داشته است اما همچنان دو قدرت اصلی گروه ایران و کره هستند. می‌توان گفت اگر بتوانیم جزو دو تیم پایانی باشیم، قطعا به جام جهانی صعود می‌کنیم و حتی این شانس را هم داریم که اگر خدای نکرده تیم سوم گروه شدیم، مصاف خیلی سختی با تیم سوم گروه دیگر که می‌تواند اردن، عراق، یا عمان باشد نداشته باشیم و با پیروزی در آن بازی به جام جهانی صعود کنیم؛ هرچند توانمندی‌ها و شایستگی‌های ایران آنقدر زیاد است که می‌تواند یکی از دو تیم اول باشد.
صالح افزود: در رابطه با سایر حریفانمان در این گروه باید تاکید کنم که هیچ تیمی را نباید دست کم بگیریم. تیم ازبکستان در جام ملت‌ها هم تیم خوبی داشت و حریف سرسختی بود. به ویژه آن که نخستین بازی ما مقابل همین تیم در ازبکستان است. همیشه بازی‌های اول برای همه تیم‌ها مشکل بوده‌اند. ضمن اینکه نتیجه بازی‌های اول در اوضاع روحی و روانی تیم فوق العاده مهم است.
وی تاکید کرد: ما دو مرتبه مقابل قطر بازی کردیم و دو تساوی به دست آوردیم. این حریف برای ما شناخته شده است. هرچند نمی‌توانیم از آنها غافل شویم. در میان تیم‌های عربی تنها می‌توانم عربستان را تیمی بدانم که الان در رده ملی دچار تخلیه بازیکن شده و سال‌ها طول می‌کشد تا بازیکنان تربیت یافته‌شان در رده‌ بزرگسالان به ظهور برسند. قطر می‌تواند حریف قدرتمندی باشد اما به اندازه ازبکستان نیست. همچنین لبنان هم اگر تیم شگفتی سازی در این رقابت‌ها نباشد در حد و اندازه همان سید پنج یعنی تیم پنجم گروه است. با این حال نباید فراموش کرد هر تیمی که توانسته به این مرحله از رقابت‌های انتخاباتی جام جهانی راه پیدا کند قطعا شایستگی‌های قابل توجهی داشته است.

قلعه نویی:به صعود تیم ملی خوشبینم
 

درباره قرعه کشی دور سوم مقدماتی جام جهانی برزیل برای تیم ملی تاکید می کند:«خوشبختانه تیم ملی در گروه خوبی قرار گرفته است و می توانیم به حضور در جام جهانی خوشبین باشیم.البته این به معنای این نیست که صعودمان قطعی است و نباید رقبا را دست کم بگیریم بلکه از دید من نسبت به گروه دیگر در شرایط بهتری قرار گرفته ایم .به نظرم جامعه فوتبال باید دست به دست هم بدهد که تیم ملی مملکت به برزیل برود و این به نفع همه ماست.»

ذوالفقارنسب: خودمان هم نمی‌توانستیم چنین قرعه خوبی برداریم!

بیژن ذوالفقار نسب پس از قرعه کشی مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی برزیل و هم گروه شدن ایران با کره جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان گفت: در ظاهر این گروه بسیار خوب است و شاید اگر وظیفه انتخاب حریفان ایران را به هر کارشناسی می‌دادند نمی‌توانست گروهی از این راحت‌تر برای ایران انتخاب کند. اما آنچه از همه چیز مهمتر است عملکرد تیم ملی و به عبارت بهتر عملکرد فوتبال ملی ما است.
وی ادامه داد: تیم‌های گروه ایران بسیار مناسب هستند و من از اینکه با تیم‌های ژاپن، عراق و استرالیا در یک گروه قرار نگرفته‌ایم بسیار خوشحالم این سه تیم در گروه ما نیستند و تنها حریف جدی ما برای صعود به جام جهانی کره جنوبی است. به عقیده من تیم ملی ایران برابر ازبکستان، قطر و لبنان در شرایط طبیعی با هیچ مشکلی رو به رو نخواهد شد و اگر در یک جمله بخواهم گروه ایران را توصیف کنم می‌گویم که این گروه بسیار مناسب و خوب است.
ذوالفقار نسب در ادامه با بیان اینکه تیم ملی برای رویارویی با حریفانش در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی باید بازی‌های تدارکاتی مناسبی برگزار کند افزود: اکنون که حریفان ما در مرحله آینده مشخص شده اند باید درصدد تدارک بازی‌هایی باشیم که باعث شود بازیکنان ما با شرایط فنی حریفان و همچنین وضعیت آب و هوایی کشورهای آنها آشنا شوند. بازی های تدارکاتی تیم ملی باید به گونه‌ای باشد که دو فاکتور مهم وضعیت فنی حریفان و سبک بازی‌ آنها و آشنایی با شرایط اقلیمی شهرهایی که قرار است در آن بازی کنیم را تامین کند.
مربی اسبق تیم ملی فوتبال همچنین گفت: با توجه به اینکه مدیریت فدراسیون فوتبال در هفته گذشته تثبیت شد و معلوم شد که این فدراسیون چهار سال دیگر با همان رئیس پیشینش باید به کار ادامه دهد باید به شکل واقعی و با اقتدار کامل از تیم ملی حمایت کند و برنامه‌ریزی صحیحی را برای صعود این تیم به جام جهانی انجام دهد. وی در پایان گفت: فوتبال ما قابل پیش بینی نیست و اکنون سخت است که بگویم تیم ملی به راحتی به جام جهانی صعود می‌کند یا خیر. اما با درایت کادر فنی و مدیریت خوب فدراسیون راهیابی به جام جهانی امری دور از دسترس نخواهد بود.

علی کریمی:گروه آسانی نیست اما صعود می کنیم

 

هافبک ملی پوش پرسپولیس پس از قرار گرفتن تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه A انتخابی جام جهانی 2014 برزیل گفت که در گروه راحتی قرار نداریم و نباید تیم‌ها را دست کم گرفت. شاید خیلی‌ها فکر کنند که ما در گروه خیلی آسانی قرار گرفته‌ایم اما من چنین نظری ندارم. هیچ تیم ضعیفی وجود ندارد و ما نباید آنها را دسته کم بگیریم.

وی افزود: به طور قطع اگر بدشانسی نیاوریم با برنامه‌ریزی‌های کارلوس کی‌روش و تلاش بازیکنان می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم.

مدیر روستا : صعود به جام جهانی کار سختی است

علی اصغر مدیرروستا در مورد گروه بندی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی گفت: اگر می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم نباید به حریفان نگاه کنیم. صعود به جام جهانی کار سختی است همه برای رفتن به جام جهانی تلاش می‌کنند البته بازیکنان ما توانایی رسیدن به جام جهانی را دارند و کادر فنی هم با برنامه ریزی منسجم می‌تواند چنین موفقیتی را رقم بزند.

رویانیان: به صعود ایران امیدوارم

مدیرعامل پرسپولیس درباره گروه‌بندی ایران در مرحله دوم جام جهانی گفت: ‌همه بازی‌ها سخت است ولی همه امیدواریم تیم ملی کشورمان راهی جام جهانی شود. بچه‌ها باید تلاش و غیرت بیشتری داشته باشند تا به هدف خود برسند همه تیم‌ها دوست دارند در جام جهانی باشند اما من به تیم ملی کشورمان بسیار امیدوار هستم.

صدر:صعود نکنیم همان بهتر به جام‌جهانی نرویم

حمید رضا صدر کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه بازی با کره جنوبی را به رویارویی با استرالیا ترجیح می دادم، گفت: اگر نتوانیم از چنین گروهی صعود کنیم همان بهتر که به جام جهانی نرویم.
وی در خصوص قرعه ایران در مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: من از بین دو تیم کره جنوبی و استرالیا ترجیح می دادم که با کره جنوبی همگروه شویم که خوشبختانه این اتفاق نیز افتاد.
وی در همین خصوص افزود: بازیکنان ما از سال 1377 که مقابل تیم استرالیا در دیدار پلی آف جام جهانی 98 رفتند، تا به امروز دیگر مقابل این تیم بازی نکرده اند،  به همین دلیل بازیکنان ما با مکتب فوتبال استرالیا که اکثر بازیکنان آن نیز در اروپا بازی می کنند بیگانه هستند در حالیکه ما طی تاریخ فوتبال ایران بارها مقابل کره جنوبی بازی کرده ایم و بازیکنان ما شناخت خوبی نسبت به این تیم دارند.
کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه بازیکنان ما نسبت به کره ای ها از نظر ذهنی خود را برتر می دانند، تاکید کرد: ازبکستان توانسته طی سالها اخیر به فوتبال سازمان یافته ای دست پیدا کند که صعود مقتدرانه آنها از مرحله قبل گواه بر این مطلب است، در واقع در حال حاضر تیم ملی فوتبال ازبکستان در این دوره از رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل به شکوفایی رسیده اند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلاتی که کشور عراق هنوز در گیر آن است اما تیم ملی فوتبال این کشور همواره نشان داده که برای سایر تیمها حریفی سرسخت است حتی تیم ایران، آنها تونستند که در سال 2007 قهرمان جام ملتهای آسیا شوند،.عراقی ها بارها برای تیم ما ایجاد دردسر کرده اند . به نظرم عراق حریف سرسخت تری برای تیم ایران نسبت به ازبکستان بود.
صدر در خصوص دو تیم دیگر گروه ایران افزود: تیمهای اردن و عمان به مراتب تیمهای قوی تری نسبت به قطر و لبنان بوده اند و تجربه نتایج بازیهای ما مقابل این تیم ها همواره این موضوع را ثابت می کند.
وی در خاتمه تاکید کرد: اگر قرعه را خود مسئولان فوتبال ایران می خواستند تعیین کنند و تیمها را در گروه ایران بچینند به این مناسبی در نمی آمد. در مجموع باید بگویم  اگر نتوانیم از چنین گروهی صعود کنیم همان بهتر که به جام جهانی نرویم.

اقبالی:شانس صعود تیم ملی 50 - 50 است

مدرس و کارشناس فوتبال کشورمان شانس صعود تیم ملی فوتبال ایران برای راهیابی به جام جهانی 2014 را 50 - 50 دانست و گفت: تیم ملی باید پوست اندازی کند و چهره‌هایی جدید را به خدمت درآورد.
مسعود اقبالی  ضمن بیان این مطلب در خصوص قرعه تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا گفت: برای تیمی که می‌خواهد به جام جهانی صعود کند، نباید تفاوتی داشته باشد که با ژاپن روبه‌رو می‌شود یا کره جنوبی و این تیم باید تمامی حریفان خود را از پیش رو بردارد.
وی در ادامه افزود: براساس قرعه حریفان اصلی تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی کره جنوبی و ازبکستان هستند و در اولویت بعدی باید از قطر و لبنان یاد کنیم. من فکر نمی‌کنم این دو تیم عربی حرف خاصی برای گفتن مقابل تیم ملی داشته باشند.
این کارشناس فوتبال ایران از ازبکستان به عنوان حریفی قدرتمند یاد کرد و گفت: تیم ازبکستان، تیمی است که تنه‌اش به تنه روسیه خورده و از نظر تاکتیکی و قدرت برنی در سطح بالایی قرار دارد. این تیم در مرحله قبلی موفق به شکست ژاپن شده، پس حریف کوچک و سبکی نیست. در این گروه ما کره جنوبی را هم داریم که همیشه حریفی قدرتمند برای تیم ملی ایران بوده و گاهی اوقات مقابل این تیم ناکام بوده‌ایم.
اقبالی در خصوص شرایط دو تیم قطر و لبنان اظهار داشت: تیم‌های عربی در فوتبال آسیا از حمایت خاصی برخوردارند به ویژه تیم ملی قطر. در مورد لبنان نیز باید بگویم حدود 6 ماه پیش که برای تدریس در دوره مربیگری به این کشور سفر کرده بودم، احساس کردم، چیزی برای گفتن ندارند.
وی در این خصوص افزود: در لبنان حتی مردم برای تماشای بازی‌های ملی و باشگاهی به ورزشگاه نمی‌آمدند اما نمی‌دانم در عرض چند ماه چه اتفاقی در این کشور افتاده که بالاتر از کویت و امارات به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی راه یافته است. این نشان می‌دهد که فوتبال لبنان پیشرفت خوبی داشته است. با این حال نه قطر و نه لبنان نمی‌توانند حریفان خطرناکی برای تیم ملی در راه صعود به جام جهانی باشند.
کارشناس فوتبال ایران در خصوص شانس راهیابی تیم ملی به جام جهانی 2014 برزیل گفت: علی رغم اینکه یک ایرانی هستم و میل و علاقه باطنی‌ام این است که تیم ملی کشورم به جام جهانی صعود کند اما باید بگویم تیم ملی برای راهیابی به این رقابت‌ها با معضلاتی روبه‌روست که اگر حل نشود کار صعود ما دشوار می‌شود.
اقبالی از مشکلاتی که برای فدراسیون فوتبال در آستانه مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی به وجود آمده است به عنوان یکی از معضلات اصلی تیم ملی یاد کرد و گفت: اگر این مشکلات حل نشود، خواسته‌های کی‌‍روش تا خردادماه آینده مورد اجابت قرار نگیرد، حمایت و پشتیبانی لازم از تیم ملی به عمل نیاید و... این تیم قطعا با مشکل مواجه خواهد شد.
وی نیاز اصلی تیم ملی را تقویت با مهره‌های جدید و جوان عنوان کرد و گفت: کی‌روش در این فرصت اندک باید نفرات جوان را به اردو دعوت کرده و ترکیبی هماهنگ با آنها و نفرات باتجربه به وجود آورد. تیم ما با بازیکنان پا به سن گذاشته نمی‌تواند هم به جام جهانی صعود کند و هم در آن مسابقات حرفی برای گفتن داشته باشد.
این مدرس بین المللی فوتبال ایران شانس صعود تیم ملی به جام جهانی را 50 - 50 خواند و گفت: به عقیده من بهتر است به جای تلاش برای صعود به جام جهانی 2014 تیمی قدرتمند را برای جام جهانی 2018 ببندیم. تیم ملی باید پوست بیاندازد. تا چه زمانی می‌خواهیم به بازیکنان بالای 30 سال دل ببندیم؟ تیم ملی نیاز به بازیکنان جوان دارد.
تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا با تیم‌های کره‌جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان هم‌گروه شد.

درخشان: تیم ایران در گروه سختی قرار گرفت

حمید درخشان با اشاره به اینکه  تیم فوتبال کره جنوبی همواره از قدرت های برتر فوتبال آسیاست و ما همیشه مقابل این تیم دیدارهای سختی را داشته ایم، افزود:  ازبکستان نشان داده که  خود نیز از شانس های صعود به رقابت های جام جهانی 2014 برزیل است، ضمن اینکه  ما در مرحله قبل دو بازی را مقابل تیم قطر انجام دادیم که این تیم نشان داد حریف آسانی نیست. در خصوص لبنان نیز باید بگویم که این تیم به شایستگی به مرحله چهارم رقابت های مقدماتی جام جهانی صعود کرده است.
سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر با بیان اینکه به غیر از کره جنوبی شانس ما از سه تیم دیگر این گروه بالاتر است گفت: ما باید به عنوان تیم صدرنشین و به طور مستقیم به مرحله نهایی رقابت های  جام جهانی 2014 صعود کنیم  و در این خصوص همه جامعه فوتبال باید دست به دست یکدیگر بدهند تا با اتحاد با یکدیگر،  صعود مستقیم ایران به مرحله نهایی جام جهانی برزیل مسجل شود.

ابراهیم زاده:باید مستقیم صعود کنیم

منصور ابراهیم زاده گفت: به غیر از تیم فوتبال کره جنوبی که همواره حریف سر سختی برای تیم ایران بوده، تیم ملی فوتبال ایران از هرنظر از سه تیم دیگر گروه برتر است.
وی با بیان اینکه با چنین قرعه ای که نصیب تیم ملی ایران شده باید مستقیم به رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل صعود کنیم ، افزود: البته صعود مستقیم ایران به مرحله نهایی رقابتهای جام جهانی به تدابیر کادر فنی و شناخت و آنالیز آنها از حریفان و همچنین میزان آمادگی بازیکنان تیم ملی در روز بازی مقابل حریفانش نیز دارد.

زنده شدن حماسه ملبورن در مقر AFC 

قرعه‌‌کشی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2014 با حاشیه‌هایی همراه بود که در ذیل می‌آید:

*پس از صحبت‌های ویند سورجان مدیر اجرایی مسابقات ای. اف.سی،  فیلمی از این رقابت‌ها از جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا تا ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به نمایش درآمد که در این فیلم دیدارهای مهم و حساس تیم‌های آسیایی در مقابل یکدیگر نشان داده شد.

صحنه گلزنی خداداد عزیزی به استرالیا در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و اهتزاز پرچم ایران در دستان علی دایی در دیدار حماسی ایران و استرالیا یکی از صحنه‌های به نمایش درآمده در این فیلم بود.

* پس از پخش این فیلم مکانیزم مسابقات و نحوه قرعه‌کشی برای حاضرین توضیح داده شد و تیم‌های هم‌سید در یک گلدان قرار گرفتند تا قرعه‌کشی آغاز شود.

نکته قابل توجه اینکه تیم ژاپن به دلیل حضور در جام کنفدراسیون‌ها در جایگاه پنجم قرار گرفت.

* مهدی مهدوی‌کیا و میاموتو به ترتیب هم‌گروه‌های تیم‌های ملی ایران و ژاپن را در مرحله دوم گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مشخص کردند.

* مهدوی‌کیا قبل از قرعه‌کشی در سخنانی کوتاه رو به حضار گفت: 2 بار در جام جهانی بازی کردیم و این رقابت‌ها از هیجان زیادی برای تمام بازیکنان جهان برخوردار است. ضمن اینکه این رقابت‌ها در سطح بالایی برگزار می‌شود.

موتو نیز با اشاره به اینکه ژاپن بازیکنان خوبی در لیگ‌های اروپایی دارد گفت: نتیجه خوبی را در این رقابتها کسب خواهیم کرد.

*مجری مراسم به تیم های لبنان و عمان که برای اولین بار به این مرحله راه یافته بودند تبریک گفت.

*از نکات قابل توجه دیگر نیز می‌توان به حضور کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان در کنار زیکو سرمربی برزیلی تیم ملی عراق و اسطوره فوتبال برزیل در این مراسم اشاره کرد.
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 552
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226680
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 552
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226680