سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
دوشنبه 90 بهمن 24 :: 5:56 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
حاکم جزیره بحرین:مشکل امنیت ملی ما شعار "مرگ بر پادشاه، درود بر خمینی" مردم است

حاکم جزیره بحرین در گفت‌وگو با اشپیگل گفت: شعار "مرگ بر پادشاه، درود بر خمینی" مردم بحرین مشکلی برای امنیت ماست.

 به گزارش  فارس، حمد بن خلیفه حاکم جزیره بحرین در بخشی از گفت‌وگوی خود با نشریه اشپیگل به شعارهای مردم بحرین اشاره کرده و بر مخالفت جدی هیئت حاکمه بحرین با این قبیل شعارها تأکید کرده است.
 
حاکم جزیره بحرین در این بخش از گفت‌وگوی خود ‌در پاسخ به سؤال خبرنگار اشپیگل که از وی می‌پرسد‌ "چه اتفاقی رخ می‌دهد هنگامیکه مردم شما شعار می‌دهند مرگ بر پادشاه؟" می‌گوید‌: "آنها (مردم) در خیابان‌های بحرین شعار می‌دهند‌ اما همانگونه که من در سخنرانی سال گذشته خود نیز گفتم، این دلیلی برای دستگیری آنها و یا زندانی کردن مردم نیست، در عین حال وقتی آنها شعار می‌دهند مرگ بر پادشاه، درود بر خمینی؛ این یک مشکل برای امنیت ملی محسوب می‌شود."
 
حاکم جزیره بحرین ادعا می‌کند ‌‌شعار دادن مردم بحرین دلیلی برای دستگیری آنها نیست، درحالیکه هیئت حاکمه بحرین‌ چندی قبل یک شاعره زن بحرینی به نام آیات القرمزی را به جرم سرودن اشعار حماسی در دفاع از انقلابیون، دستگیر و شکنجه کرد.
...........................................................
چرا رسانه‌های غربی دلسوز «شیعیان بحرین» شدند؟!

اذهان عمومی غرب با اخبار و گزارشاتی عجیب از کشتار مردم بی‌گناه بحرین و چرخشی شگرف در سیاست‌های رسانه‌ای خبرگزاری‌ها و شبکه‌های تلویزیونی خود مواجه شدند.

 سایت Iranpn   طی یادداشتی نوشت: دیروز (21 بهمن) اغلب رسانه‌های بین‌المللی و صهیونیستی، مانند VOA  ، VOX  ، BBC   و ...، به ویژه در برنامه‌های فارسی زبان خود به طرزی عجیب چرخشی نشان داده و به صورتی بسیار شتابزده، متوجه و دلسوز مسلمانان بحرین و به ویژه شیعیان مظلوم و انقلابی این جزیره شدند!

در اغلب این شبکه‌های تلویزیونی عکس‌ها و فیلم‌هایی از ضرب و شتم،‌ شکنجه و حتی قتل عام مردم بحرین توسط نظامیان سعودی و عمال آل خلیفه به نمایش درآمد و حتی صحنه‌هایی از بدن‌های تکه‌تکه شده و سرهای بریده که هیچ بیننده‌ای تاب تحمل دیدن آنها را نداشت به تصویر درآمد.

گزارش و تحلیل‌های متن، مبنی بر جنایات آل خلیفه، دروغ‌گویی نسبت به دخالت ایران و به همین بهانه استمداد از ارتش سعودی برای سرکوب و قتل عام مردم، آن هم پس مدت‌ها سکوت محض و بی‌تفاوتی، بر تعجب مخاطبان افزود.

این چرخش و تغییر مواضع سریع و شتابزده و تا بدین حدّ، جای تأمل دارد. بی‌تردید نه محافل بین‌المللی،‌ نه سران غرب، نه مجامع حقوق بشری و نه رسانه‌ها هیچ یک از آن چه بر سر این مردم به ویژه در یک سال گذشته آمده است بی‌اطلاع نبودند و این عکس‌ها، فیلم‌ها و گزاراشات مصور نیز یک شبه تهیه نشده و در آرشیو همه‌ی شبکه‌های خبری، تلویزیونی و اینترنتی موجود بود. لذا با توجه به روح دد‌منشانه‌، جنایتکار و خونریز استکبار جهانی و صهیونیسم‌الملل، باید نسبت به اهداف، نگرانی‌ها و ضرورت‌های این تغییر مواضع تأمل نمود.

نگرانی‌ها و ضرورت‌ها:

الف – بی‌تردید بیانات حضرت امام خامنه‌ای در خطبه‌ نماز جمعه (14/11/1390) که موجب تغییر لحن و رفتار سریع امریکا، انگلیس، فرانسه و اسرائیل در مواضع تهاجمی‌شان علیه جمهوری اسلامی ایران گردید، مهم‌ترین عامل این چرخش و شکستن سکوت و اتخاذ مواضع مخالف با آل خلیفه و دفاع نمایشی از شیعیان بحرین قلمداد می‌گردد.

ایشان با صلابت،‌ قدرت و صراحت تمام بیان نمودند: «حکام بحرین ادعا کردند که ایران در قضایاى بحرین دخالت می‌کند. این دروغ است. نه، ما دخالت نمی‌کنیم. ما آنجائى که دخالت کنیم، صریح می‌گوئیم. ما در قضایاى ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزى جنگ سى و سه روزه و پیروزى جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتى، هر گروهى با رژیم صهیونیستى 

 مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش می‌کنیم و هیچ ابائى هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است. اما اینکه حالا حاکم جزیره‌ى بحرین بیاید بگوید ایران در قضایاى بحرین دخالت می‌کند، نه، این حرف درستى نیست؛ حرف خلاف واقعى است. ما اگر در بحرین دخالت می‌کردیم، اوضاع در بحرین جور دیگرى می‌شد !  ».

معنا، مفهوم و پیام این بیان، نزد سیاستمداران غربی، کارشناسان و رسانه‌های جهان صهیونیست به مراتب روشن‌تر از اذهان عمومی توده‌های مردمی بود. لذا چاره‌ای جز آن نداشتند که به منظور ممانعت از نقش‌آفرینی بیشتر جمهوری اسلامی ایران در جهت‌گیری، الگوپذیری و امیدورای بیداری اسلامی از یک سو و نیز محکومیت بیشتر خود در اذهان عمومی جهانیان، سریعاً تغییر موضع داده و انتشار شتابزده‌ی اخبار و گزارشاتی که تا کنون سانسور می‌شد را در اولویت سیاست‌ها و برنامه‌ها قرار دهند.

ب – مقاومت و ایستادگی مسلمانان بحرینی که از اکثریت شیعی برخوردار می‌باشند، به رغم همه ‌جنایات عمال آل خلیفه و نظامیان سعودی و هم چنین سکوت همه‌ی دولت‌های غربی و عربی، محافل، مجامع و سازمان‌های بین‌المللی و نیز رسانه‌ها، پیروزی زودرس را نوید می‌دهد. فتحی که نه تنها هیج یک در آن نقشی نداشتند، بلکه همه‌ی تلاش خود را برای سرکوب آن به کار بستند. لذا حضور سریع و شتابزده ضروری گردید.

اهداف:

اگر چه شدت و سرعت موج بیداری اسلامی در منطقه به مراتب بیش از این ترفندهای تکراری، سوخت‌شده و ناکار‌آمد است، اما در عین حال سببی برای دست روی دست گذاشتن امریکا و عدم تلاش برای مدیریت بحران نمی‌گردد، هر چند در نهایت موفق نخواهد بود.

ضرورت‌ها و اهداف امریکا، اروپا و صهیونیسم بین‌الملل را می‌توان در محورهای ذیل جستجو نمود:

الف – ضرورت مصادره‌ی انقلاب‌هایی که پیروزی نزدیک آنها مشهود است.

ب – پیاده‌سازی الگوی لیبی [حمایت از دیکتاتور تا آخرین فرصت و امکان، اتخاذ جبهه‌ی خصمانه علیه او پس از انقضای تاریخ مصرف و وضوح پیروزی مردم] به منظور مصادره‌ی انقلاب مردمی.

ج – حضور و اشغال نظامی بحرین، به بهانه‌ی دفاع از مردم و به قصد حفظ و افزایش پایگاه‌ها و نیروهای نظامی برای تهدید نظامی جمهوری اسلامی ایران و نزدیکی نظامی به تمامی کشورهای حوزه‌ی بیداری اسلامی.

د- ضرورت اجتناب ناپذیر امریکا در حمله نظامی به سوریه [برای نجات اسرائیل و تحقق اهداف در منطقه] و تقسیم آن کشور به سه ایالت مستقل و بالتبع ضرورت برخورداری از پایگاه‌های قوی نیروی هوایی و دریایی در بحرین برای حمله به سوریه و ممانعت از انفعال یا کمک‌رسانی کشورهایی چون ایران، روسیه و چین به سوریه.

ھ – تجدید قوا در حضور نظامی تضعیف شده و متزلزل در حاشیه خلیج فارس.

و – ممانعت جدی از اقبال مردم بحرین (که اغلب شیعه و از نژاد ایرانی هستند) به جمهوری اسلامی ایران. به ویژه با توجه به این که جزیره بحرین متعلق به ایران بود و در زمان محمدرضا پهلوی به ظاهر مستقل گردید.

 ز – مساعد نمودن زمینه و امکان برای حضور نظامی گسترده‌تر در عربستان سعودی (در‌‌ آینده).

توضیح: نه تنها تاریخ انقضای تمامی سران و شیوخ عرب به اتمام رسیده است، بلکه اساساً وجود آنها (به رغم نوکری بدون چون و چرا برای امریکا، انگلیس، اسرائیل و در یک جمله «فراماسون و صهیونیسم») مزاحم اهداف امریکا در تحقق آن چه آن را خاورمیانه جدید می‌نامد، قلمداد می‌گردد. اما امریکا نه قدرت کنار زدن این شیوخ را داشته و دارد و نه تا کنون به تشنج کشیدن کشورهای اسلامی منطقه را به صلاح می‌دید. اما اکنون که مردم به پا خاستند، مترصد است تا با انقلاب‌های نشأت گرفته از بیداری اسلامی، این سلاطین، خلفا و شیوخ فرسوده و کپک‌زده ساقط شوند، اما سریعاً انقلاب آنها را مصادره نموده و نظام و سیاست دلخواه نوین خود را جایگزین نماید.

قیام مردم تونس (به عنوان سرآغاز) و فرار بن علی یک شوک بود، اما بعد از آن، دفاع از حسنی مبارک تا آخرین امکان از یک سو و دستور به ارتش مصر برای عدم دخالت نظامی در سرکوب مردم و در دست گرفتن حکومت مصر پس از سرنگونی مبارک از سوی دیگر و بازگردندان مبارک و نیز عدم مخالفت با محاکمه وی و طبعاً میل باطنی به اعدام او – دفاع مصرانه از قذافی، فراهم نمودن زمینه برای کشتار بیشتر، اعلام بی‌طرفی و در نهایت حمله‌ی نظامی نیروهای امریکایی به نام ناتو به لیبی و مصادره‌ی انقلاب با حضور پر رنگ اروپای متحد – بازگرداندن علی عبدالله صالح به کشور، پس از هر بار فرار او، به منظور وادارنمودن او به کشتار بیشتر و طراحی برای حضور نظامی به بهانه‌ی دفاع از مردم یمن و کشتن علی عبدالله صالح توسط نیروی نظامی امریکا (تا در نهایت امریکا به رغم تمامی جنایات، منجی نشان داده شود) ... و فرازهای دیگر این سناریوی تکراری – که نسبت به شاه، صدام و بن لادن نیز عیناً به اجرا درآمد -  همه دال بر مدعا می‌باشد.

پیروزی زودرس مردم بحرین بر امریکا مسجل است و خطرات استقلال این کشور و اقبال ملت مسلمان با اکثریت شیعی از جمهوری اسلامی ایران نیز بر همگان مشهود است و موقعیت جغرافیایی و جغرافیای سیاسی بحرین در حاشیه خلیج فارس و حدفاصل ایران و عربستان سعودی و برخورداری از منابع نفت و گازش نیز قابل اغماض نیست. لذا امریکا متوجه عدم موفقیت در حمایت از آل خلیفه و سرکوب مردم و نیز نتیجه‌ی معکوس حمایت و سکوتش در قبال جنایات هولناک در این کشور شده است و چرخشی ناگهانی را اجتناب ناپذیر قلمداد کرده است.

..................................................................

درگیری بین جوانان بحرینی و نیروهای سپر جزیره آغاز شد
جوانان بحرینی همزمان با تشدید تدابیر امنیتی در نقاط مختلف این کشور در مقابل نیروهای سپر جزیره مقاومت می‌کنند تا مانع از کشتار مردم شوند.

فارس، مردم بحرین از ساعات ابتدایی صبح امروز در اولین سالگرد انقلاب این کشور آماده حرکت به سوی میدان شهدا(اللوءاللوء) می شوند و در مقابل منابع خبری گزارش داده‌اند که تدابیر امنیتی شدیدی  در اطراف این میدان و مسیرهای منتهی به اجرا درآمده است.

همچنین نیروهای امنیتی آل خلیفه با کمک ارتش عربستان با خودرهای زرهی در شهرهای مختلف حضور پیدا کرده‌اند و در سوی دیگر جوانان برای مقابله با نیروهای سرکوبگر با سلاح های دست ساز مقاومت می‌کنند.

هزاران بحرینی در اولین سالگرد انقلاب 14 فوریه به سمت میدان اللؤلؤة (شهدا) به حرکت درآمدند تا با شرکت در تظاهراتی گسترده بر تداوم راه انقلاب تاکید کنند و این درحالی است که به جز پایتخت دیگر مناطق بحرین نیز صحنه اعتراض‌های مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است.

روز گذشته نیز در منطقه "السنابس" درگیری‌های شدیدی بین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه که توسط نیروهای سعودی به شدت حمایت می‌شدند، با معترضان بحرینی به وقوع پیوست.

شاهدان عینی تاکید کرده اند که در این درگیری‌ها نیروهای آل‌خلیفه و سپر جزیره برای سرکوب معترضان بحرینی از گلوله‌های جنگی استفاده کردند.

......................................................

انقلاب بحرین یک ساله شد

هزاران بحرینی و در اولین انقلاب 14 فوریه بحرین به سمت میدان اللؤةلؤة (شهدا) به حرکت درآمدند تا با شرکت در تظاهراتی مردمی سرکوبگری‌های آل‌خلیفه را محکوم کنند، این درحالی است که به جز پایتخت دیگر مناطق بحرین نیز صحنه اعتراض‌های مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی راصد، هزاران بحرینی در راستای آمادگی برای بزرگداشت سالروز قیام مردمی بحرین در 14 فوریه به سمت میدان اللؤةلؤة (شهدا) به حرکت در آمدند تا با برگزاری تظاهراتی مسالمت‌امیز اعتراض خود را نسبت به سرکوبگری‌های رژیم آل‌خلیفه بیان کنند.
 
این تظاهرات همچون دیگر اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در بحرین با یورش نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه مواجه شد که با هدف متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان و ممانعت از ورود آنها به میدان اقدام به شلیک انواع گاز اشک‌اور و سمی به سوی آنها کردند.
 
اما دیگر مناطق بحرین نیز دیروز، روز ناآرامی را پشت سرگذاشت، در منطقه "السنابس" درگیری‌های شدیدی بین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه که توسط نیروهای سپر جزیره به شدت حمایت می‌شدند، با معترضان بحرینی به وقوع پیوست.
 
شاهدان عینی تاکید می‌کنند که در این درگیری‌ها نیروهای آل‌خلیفه و سپر جزیره برای سرکوب معترضان بحرینی از گلوله‌های تحریم‌شده بین المللی استفاده کردند.
 
این درحالی است که فعالان بحرینی ظرف چند روز گذشته از اقدام عربستان برای ارسال سلاح برای سرکوب معارضان بحرینی سخن گفته و از این حیث به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.
 
از سوی دیگر در منامه، پایتخت بحرین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه منطقه "البرهامه" در نزدیکی میدان اللؤةلؤة را محاصره کردند و نیروهای امنیتی و نظامی بیمشاری در این منطقه که سال گذشته شاهد به شهادت رسیدن شماری از تظاهرات‌کنندگان بحرینی بود، مستقر شدند.
 
شاهدان عینی می‌گویند: نیروهای امنیتی هرکس که قصد حرکت به سمت میدان اللؤلؤة را داشته باشد، بازداشت می‌کنند و به همین منظور تمام راه‌ها و خیابان‌های منتهی به میدان را مسدود کرده‌اند.
 
همچنین روز گذشته هزاران بحرینی به رهبری نبیل رجب،‌ فعال بحرینی راهپیمایی اعتراض آمیزی را از خیابان خلیفه بن سلمان به سمت میدان اللؤلؤة آغاز کردند که با وجود ممانعت نیروهای امنیتی و بستن پل "السیف" منتهی به این میدان تظاهرات‌کنندگان موفق شدند، از موانع موجود گذشته و خود را به اللؤةلؤة برسانند.
 
همچنین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه "زینب الخواجه" فعال بحرینی را که 15 دسامبر گذشته با کشیدن آن بر روی زمین با استفاده از زور و خشونت بازداشت کرده بودند، برای دومین بار بازداشت کردند.
 
"زینب الخواجه" دختر "عبد الهادی الخواجه"، از فعالان برجسته بحرینی است که پس از ده بازداشت در ماه دسامبر آزاد شد تا روز گذشته در یکی از موانع امنیتی ایجاد شده برسر یکی از راه‌های اصلی منامه، پایتخت بحرین توسط نیروهای امنیتی آل‌خلیفه بازداشت شود.
 
امروز 14 فوریه مصادف با اولین سالروز قیام مردمی بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه است، ‌این قیام در ابتدا خواسته‌های خود را بر انجام اصلاحات جدی در قانون اساسی و دولت و پارلمان مطرح کرد، اما چون با سرکوب شدید بر حق خواسته‌هایش توسط رژیم آل‌خلیفه مواجه شد، هم اکنون شعار سرنگونی رژیم را سرمی‌دهد.
....................................سه شنبه 1390/11/25
گزارش کامل فارس از تحولات امروز بحرین
رویارویی سنگین مشت و فریاد و گلوله در میدان اللوءلوء منامه +فیلم و عکس

خبرگزاری فارس: منامه پایتخت بحرین امروز شاهد تظاهرات گسترده مردم این کشور در سالروز آغاز قیام عمومی علیه دیکتاتوری آل خلیفه بود که ایت تظاهرات با تهاجم ماموران آل سعود و آل خلیفه مواجه شد.

 

خبرگزاری فارس: رویارویی سنگین مشت و فریاد و گلوله در میدان اللوءلوء منامه +فیلم و عکس

به گزارش خبرگزاری فارس، در آستانه اولین سالگرد انقلاب بحرین دهها هزار نفر از مردم این کشور طی تظاهرات مسالمت آمیزی به سمت میدان اللوءلوء روانه شدند اما با تهاجم همه جانبه ماموران نظامی و امنیتی رژیم آل خلیفه و آل سعود مواجه شدند که از زمین و هوا  به سمت تظاهرات کنندگان شلیک می کردند.

 

 

بنا بر این گزارش در حالی که رژیم استبدادی حاکم بر بحرین تمام توان خود را برای سانسور اعتراضات موجود در این کشور بکارگرفته بود، جمعیت متراکم تظاهر کنندگان به سمت میدان شهدا که حالا در تسخیر نظامیان آل سعود است، آغاز کردند و بار دیگر حماسه ای مهم آفریدند.

 

*حرکت مردم به سمت میدان اللوءلوء

به گزارش فارس، هزاران بحرینی در راستای آمادگی برای بزرگداشت سالروز قیام مردمی بحرین در 14 فوریه به سمت میدان اللؤلؤة (شهدا) به حرکت در آمدند تا با برگزاری تظاهراتی مسالمت‌امیز اعتراض خود را نسبت به سرکوبگری‌های رژیم آل‌خلیفه بیان کنند.

 

این تظاهرات همچون دیگر اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در بحرین با یورش نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه مواجه شد که با هدف متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان و ممانعت از ورود آنها به میدان اقدام به شلیک انواع گاز اشک‌اور و سمی به سوی آنها کردند.

 

اما دیگر مناطق بحرین نیز دیروز، روز ناآرامی را پشت سرگذاشت، در منطقه "السنابس" درگیری‌های شدیدی بین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه که توسط نیروهای سپر جزیره به شدت حمایت می‌شدند، با معترضان بحرینی به وقوع پیوست.

شاهدان عینی تاکید می‌کنند که در این درگیری‌ها نیروهای آل‌خلیفه و سپر جزیره برای سرکوب معترضان بحرینی از گلوله‌های تحریم‌شده بین المللی استفاده کردند.

این درحالی است که فعالان بحرینی ظرف چند روز گذشته از اقدام عربستان برای ارسال سلاح برای سرکوب معارضان بحرینی سخن گفته و از این حیث به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.

از سوی دیگر در منامه، پایتخت بحرین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه منطقه "البرهامه" در نزدیکی میدان اللؤلؤة را محاصره کردند و نیروهای امنیتی و نظامی بیمشاری در این منطقه که سال گذشته شاهد به شهادت رسیدن شماری از تظاهرات‌کنندگان بحرینی بود، مستقر شدند.

شاهدان عینی می‌گویند: نیروهای امنیتی هرکس که قصد حرکت به سمت میدان اللؤلؤة را داشته باشد، بازداشت می‌کنند و به همین منظور تمام راه‌ها و خیابان‌های منتهی به میدان را مسدود کرده‌اند.

 

 

همچنین روز گذشته هزاران بحرینی به رهبری نبیل رجب،‌ فعال بحرینی راهپیمایی اعتراض آمیزی را از خیابان خلیفه بن سلمان به سمت میدان اللؤلؤة آغاز کردند که با وجود ممانعت نیروهای امنیتی و بستن پل "السیف" منتهی به این میدان تظاهرات‌کنندگان موفق شدند، از موانع موجود گذشته و خود را به اللؤلؤة برسانند.

همچنین نیروهای امنیتی آل‌خلیفه "زینب الخواجه" فعال بحرینی را که 15 دسامبر گذشته با کشیدن آن بر روی زمین با استفاده از زور و خشونت بازداشت کرده بودند، برای دومین بار بازداشت کردند.

"زینب الخواجه" دختر "عبد الهادی الخواجه"، از فعالان برجسته بحرینی است که پس از ده بازداشت در ماه دسامبر آزاد شد تا روز گذشته در یکی از موانع امنیتی ایجاد شده برسر یکی از راه‌های اصلی منامه، پایتخت بحرین توسط نیروهای امنیتی آل‌خلیفه بازداشت شود.

امروز 14 فوریه مصادف با اولین سالروز قیام مردمی بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه است، ‌این قیام در ابتدا خواسته‌های خود را بر انجام اصلاحات جدی در قانون اساسی و دولت و پارلمان مطرح کرد، اما چون با سرکوب شدید بر حق خواسته‌هایش توسط رژیم آل‌خلیفه مواجه شد، هم اکنون شعار سرنگونی رژیم را سرمی‌دهد.

 

*بحرین به پادگان نظامی تبدیل شد/سانسور شدید اخبار انقلاب مردم بحرین

 

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز نیز در سالروز قیام مردمی بحرین در 14 فوریه سال 2011 بحرین را به پایگاه نظامی تشبیه می‌کند که در گوشه گوشه و جای جای این کشور نیروهای نظامی و امنیتی آل‌خلیفه مجهز به انواع سلاح‌‌ها را مستقر می‌بینی.

رویترز در ادامه گزارش خود تاکید می‌کند که با فرا رسیدن 14فوریه نیروهای امنیتی و نظامی علاوه بر استقرار در مناطق مختلف کشور از جمله منامه، پایتخت اقدام به ایجاد موانع امنیتی ایست و بازرسی کرده‌اند.

رویترز می‌نویسد: مطبوعات محلی و داخلی بحرین پوشش شرم‌آوری از تحولات داخل کشور دارند و با وجود این همه اعتراض‌ها فقط به درج چند خبر کوتاه اکتفا می‌کنند،‌ موضوعی که در مورد مطبوعات و رسانه‌های خارجی نیز مصداقیت پیدا می‌کند.

 

 

 

خبرگزاری رویترز گزارش خود را اینگونه ادامه می‌دهد که با فرارسیدن سالروز انقلاب 14 فوریه رژیم بحرین از ورود بسیاری از خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری‌های مختلف جهان جهت پوشش خبرهای بحرین ممانعت کرد و در این خبرنگارانی هم اکنون می‌توانند حوادث این کشور را پوشش دهند که یا پیش از در این کشور خبرنگار و عکاس ثابت داشته‌اند یا در کشورهای همجوار دارای خبرنگارانی بوده‌اند. این درحالی است که باید به این نکته هم اشاره کرد که برخی از خبرنگاران و عکاسان نیز به صورت مستقل و داوطلب به بحرین سفر کرده و حوادث جاری در این کشور را پوشش می‌دهند.

رویترز در ادامه به ممانعت ورود خبرنگاران خارجی به بحرین اشاره می‌کند و سخنان "فواز آل‌خلیفه"، رئیس هیئت امور اطلاع رسانی بحرین یاد آور می‌شود که گفته بود به دلیل میزان تقاضای زیاد درخواست‌ها برای سفر به بحرین و عدم امکان رسیدگی به همه آنها حکومت بحرین مجبور به لغو برخی از سفر و رد برخی از درخواست‌ها شده و تاکید می‌کند، ‌این سخنان از جانب این مقام بحرینی بهانه‌ای بیش نیست.

این خبرگزاری انگلیسی در ادامه به گوشه‌ای از سخنان "نیک کریستوف"،‌ روزنامه‌نگار نیویورک تایمز را درباره ممانعت از ورود خبرنگاران خارجی می‌آورد که در این‌باره گفته بود، این اقدام از این جهت به واسطه رژیم صورت گرفت تا با عدم حضور خبرنگاران خارجی دستش در سرکوب هرچه شدیدتر اعتراض‌های مردمی باز باشد و در این میان سازمان "خبرنگاران بدون مرز" این ادعای رژیم بحرین را ادعای دروغین و مضحک خواند.

رویترز در ادامه گزارش خود به برخورد رژیم آل‌خلیفه با خبرنگاران و عکاسان خارجی ظرف یک ‌سالی که از انقلاب مردمی بحرین می‌گذرد، اشاره و تاکید می‌کند که طی سال گذشته بسیاری از خبرنگاران و عکاسان خارجی در حین پوشش خبری حوادث به ویژه در میدان اللؤلؤة در معرض تعرض و حمله نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه قرار گرفته و حتی به سمت آنها شلیک هم شده است.

به همین منظور رویترز تاکید می‌کند: عدم صدور ویزا برای ورود خبرنگاران و عکاسان خارجی به بحرین بیانگر سانسور خبری و تبلیغاتی اعمال شده توسط رژیم آل‌خلیفه در سالروز انقلاب مردمی 14 فوریه بحرین است.

 

 

از میان خبرنگارانی که اکیدا از ورود به بحرین منع شدند این‌بار باید از "نیک کریستوف" و از میان عکاسان باید از "آدام الیک" هر دو از روزنامه نیویورک تایمز نام برد که گزارش‌ها و اخبار و عکس‌های آنها از تجاوزات نیروهای رژیم آل‌خلیفه به مردم بی‌دفاع و بی‌پناه بحرین در طول سال گذشته برای آل‌خلیفه بسیار آزاد دهنده بود.

همچنین بای از "کریستین نیک" خبرنگار روزنامه "کریستین ساینس مونیتور" و "کارا سویفت" از بی بی سی و گریک کارلستروم" از شبکه الجزیرة و "الکس دلمار مورگان" از روزنامه وال استریت ژورنال که در مارس 2011 در بازداشت رژیم آل‌خلیفه هم بود، نام برد، که از دیگر خبرنگاران ممنوع از ورود به بحرین به شمار می‌آیند.

اما رژیم آل‌خلیفه برای ممانعت از درز حوادث جاری در کشور تنها به جلوگیری از ورود خبرنگاران خارجی اکتفا نکرد، بلکه در این میان اقدام به فلیترینگ و تعطیلی بسیاری از سایت‌هایی کرد که پوشش خبری زنده‌ای از حوادث بحرین ارائه می‌دادند که در راس آنها باید از تعطیلی تمام سایت‌های مورد استفاده توسط جمعیت معارض بحرینی الوفاق یاد کرد، با اینکه این سایت‌ها تمام مجوز فعالیت‌ خود را از دولت دریافت کرده بودند.

به همین منظور سازمان خبرنگاران بدون مرز رژیم بحرین را در لیست رژیم‌ها و حکومت‌های دشمن آزادی مطبوعات و دسترسی به اینترنت قرار داده است.

اما مطبوعات جهان با وجود تلاش‌های رژیم آل‌خلیفه و غرب برای سانسور مطبوعاتی و رسانه‌ای از حوادث جاری در این کشور با این حال کم بیش به پوشش‌ خبری سرکوب مردم بحرین توسط رژیم آل‌خلیفه پرداختند و نکته مهم در تمام گزارش‌های ارائه شده، تاکید این روزنامه‌ها بر این نکته بود که این سرکوب‌ها تماما با اطلاع آمریکا انجام می‌شود و این بدین معناست که آمریکا در کشتار و سرکوب مردم بحرین دخیل است.

 

 

 

نگاهی به مهمترین عناوین داده شده به حوادث جاری در بحرین طرف یک‌سال اخیر خالی از لطف نخواهد بود.

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی با عنوان "بحرین جزیره اندوه" به اوضاع پس از 14 فوریه 2011 در این کشور پرداخته و تاکید کرده که این سیاست‌ها بی‌تردید سرنگونی رژیم حاکم بر بحرین را به دنبال خواهد داشت.

این روزنامه آمریکایی سپس به تظاهرات روزانه مردمی و اوضاع امنیتی بحرانی این کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس اشاره کرده و آورده است که هر چند دقیقه صدای بالگردهای ساخت آمریکا برای فراز مناطق مسکونی بحرین شنیده می‌شود و زره پوش‌ها و نیروهای امنیتی و ضد شورش در همه مناطق حضور دارند.

روزنامه فوق سپس مصاحبه‌ای از "رولا الصفار"، رئیس جمعیت پرستاران بحرینی را انعکاس داده که در آن این زن بحرینی از علل واهی بازداشت خود از سوی نیروهای امنیتی سخن می‌گفت.

این روزنامه می‌نویسد: رولا الصفار تنها به دلیل معالجه مصدومان حملات ارتش و پلیس رژیم و دموکراسی طلبی‌اش در بازداشت رژیم آل‌خلیفه بسرمی‌برد.

اما روزنامه نیوریورک تایمز در چندین گزارش به اوضاع زنان بحرینی و نقش بارز آنها در تظاهرات روزانه و فعالیت سیاسی پرداخته و آورده بود که زنان بحرینی به فعالیت سیاسی می‌بالند.

این روزنامه می‌افزاید: نقش آفرینی زنان بحرینی جای شگفتی ندارد، زیرا از مدت‌ها قبل در عرصه سیاسی حضور داشته‌اند و تظاهرات تنها صحنه حضور آنها نیست. آنها با وجود دشواری‌هایی که برسر فعالیت‌های خود می‌بینند به نقش آفرینی سیاسی خود افتخار می‌کنند به ویژه که بیشتر آنها طعم زندان و شکنجه را چشیده‌اند.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، بسیاری از این زنان شرکت در تظاهرات را یک وظیفه ملی بشمار می‌آورند، اگرچه بسیاری از آنها حداقل چند ماهی را در زندان‌های رژیم بوده و در معرض انواع شکنجه‌ها از جمله شوک برقی قرار گرفته‌اند.

نیویورک تایمز سپس به مصاحبه خود با "فریده غلام" 52 ساله اشاره می‌کند که در گفت‌وگو با این روزنامه گفته بود: همسر من از اهل تسنن است و جمعیت عمل ملی دموکراتیک را در سال 2001 تاسیس کرده است.

وی می‌افزاید: پس از آغاز قیام مردمی بحرین به اتهام براندازی رژیم به پنج سال زندان محکوم شد، در حالی که جمعیت فوق الذکر اصلا به مسائل دینی و مذهبی نمی‌پردازد، بلکه موضوعات حقوق سیاسی زنان و اصلاحات را مورد بررسی قرار می‌دهد، این نشان می‌دهد برخلاف آنچه رژیم ادعا می‌کند، قیام مردمی بحرین قیامی خاص یک طایفه یا پیروان یک آیین نیست، بلکه خواست تمام مردم بحرین از هر نژاد و طایفه و مذهبی است‌.

*رهبر انقلابیون 14فوریه بحرین در گفت‌وگو با فارس:انقلابیون بحرین تدابیر امنیتی آل‌خلیفه را به چالش کشیدند

 

شیخ "صادق الجمری" در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به فرا رسیدن اولین سالروز آغاز انقلاب مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه گفت: سال گذشته در چنین روزی یعنی 14 فوریه انقلاب مردمی با شعار "رژیم آل خلیفه سرنگون باید گردد" آغاز شده است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اهداف اولیه انقلاب مردم بحرین، گفت: مردم به منظور "نه" گفتن به موضوع موسوم به همبستگی ملی 14 فوریه سال 2001 و همچنین نه گفتن به قانون اساسی که در 14 فوریه سال 2002 بر ملت بحرین تحمیل شده است، به خیابان‌ها آمدند."

این رهبر انقلابیون ائتلاف 14 فوریه بحرین، مخالفت با پادشاهی تمامیت خواه و سرنگونی رژیم منامه را از دیگر خواسته‌های اولیه انقلابیون بیان کرد و تاکید کرد که همه گروه‌های سیاسی بحرین از جمله جنبش حق، آزادگان ،‌جبهه عمل اسلامی و... در ائتلاف 14 فوریه شریکند و ندای لزوم سرنگونی رژیم آل خلیفه را سر می‌دهند.

وی با بیان اینکه انقلابیون بحرین پس از گذشت یک سال از آغاز فعالیت‌های خود به سرنگونی رژیم آل خلیفه نزدیک شده‌‌اند،‌ افزود: امروزه موضوع سرنگونی رژیم حاکم برای همه مردم بحرین دست یافتنی شده است و به نظر می‌رسد فاصله چندانی به برگزاری جشن‌‌های پیروزی انقلاب نداریم.

الجمری 14 فوریه را برای مردم بحرین "یوم الله" خواند و در پاسخ به سئوالی درباره آخرین تحولات امروز انقلاب بحرین در اولین سالروز آغاز انقلاب مردم گفت: امروز مردم انقلابی ما با پوشیدن کفن‌ها همه تدابیر امنیتی رژیم‌های آل خلیفه و آل سعود را به چالش کشیده و به قدرت هر چه تمام به سمت میدان اللؤلؤة در حرکتند.

وی شعارهای "رژیم حمد بن خلیفه سرنگون باید گردد" و "مردم سرنگونی رژیم را خواستارند" از جمله خواسته‌های امروز انقلابیون بحرین برشمرد و افزود: انقلابیون ضمن اعلام مخالفت خود با هر گونه گفت‌وگوی موسوم به آشتی ملی، سرنگونی هر چه سریع‌تر رژیم منامه را خواستار شده‌اند.

الجمری با تاکید بر نامشروع بودن رژیم آل خلیفه گفت: رژیم بحرین از نظر سیاسی ساقط شده و خروج سیل انقلابیون به سمت میدان اللؤلؤة ناکارآمدی گزینه امنیتی و نظامی را ثابت کرد.

 

 

 

وی یادآور شد که امروزه پیر و جوان، زنان و مردان و کودکان در کنار فعالان سیاسی و علمای دینی کفن پوشان به خیابان‌ها ریخته و سرنگونی رژیم آل خلیفه را فریاد می‌‌زنند زیرا این رژیم مرتکب جنایات جنگی و نسل کشی علیه مردم بحرین شده است و کشور را دو دستی تقدیم اشغالگران سعودی کرده است.

الجمری با بیان اینکه تاریخ مصر آل خلیفه در بحرین پایان رسیده است، از به پرواز در آمدن جنگنده‌های آل خلیفه بر فراز آسمان بحرین سخن گفت و تاکید کرد که تنها چند گام کوتاه به سرنگونی رژیم حاکم منامه باقی مانده است.

وی با بیان اینکه رژیم منامه از کفن پوشی مردم به هراس افتاده است، از آماده باش کامل و اتخاذ تدابیر شدید امنیتی از سوی آل سعود و آل خلیفه خبر داد و افزود: اقدامات امنیتی دیگر نمی‌تواند مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند بلکه مردم همه گزینه‌های امنیتی و نظامی را به چالش می‌کشند.

 

* سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین توسط نیروهای آل خلیفه

 

به گزارش فارس، منابع خبری از به خشونت کشیده شدن راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز و مسالمت‌آمیز مردم بحرین توسط نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه خبر می‌دهند.

این منابع تاکید می‌کنند که نیروهای آل‌خلیفه با شلیک گلوله و گازهای اشک‌آور و سمی به تظاهرات‌کنندگان حمله می‌کنند که موجب مجروح شدن ده‌ها نفر در اثر آن شده است.

این درحالی است که تظاهرات‌کنندگان بحرینی با پوشیدن کفن آمادگی خود را برای شهادت اعلام و تاکید کرده‌اند،‌ اهمیتی به حملات و یورش‌های مزدوران آل‌خلیفه نمی‌دهند و تا سرحد مرگ بر تحقق خواسته‌های مشروع و برحق‌اشان ایستاده‌اند.

 

 

امروز 14 فوریه و به مناسبت اولین سالروز قیام مردمی بحرین، مردم این کشور از مناطق مختلف کشور روی به سوی میدان اللؤلؤة آورده‌اند، در حالی که رژیم بحرین با اعلام حکومت نظامی و استقرار نیروهای ضد شورش و امنیتی در مناطق مختلف این کشور، بحرین را پایگاهی نظامی تبدیل کرده است.

شاهدان عینی تاکید می‌کنند که نیروهای آل‌خلیفه در حملات خود به مردم معترض این کشور فقط به شلیک انواع و اقسام گلوله‌ها اکتفا نمی‌کنند،‌ بلکه در مناطق مسکونی با حمله به منازل مخالفان خانه‌ها و مایملک آنها از جمله طلا و وسایل با ارزش را غارت می‌کنند، این موضع به شکلی ویژه در دو منطقه السنابس و البرهامه که مورد تعرض مزدوران رژیم آل‌خلیفه قرار گرفته است.

مشابه چنین حملات و سرکوب‌هایی از دیگر شهرها و روستاهای بحرین از جمله الدیه و جد حفص و العکر و بنی جمرة و الدراز و عذاری و الصالحیة و البلاد القدیم نیز گزارش شده است.

این شاهدان عینی در ادامه می‌افزایند: صرف نظر از غارت و چپاول خانه‌های مسکونی معارضان و حمله به آنها نیروهای امنیتی بحرین اقدامات به بازداشت گسترده در صفوف معارضان زده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی جمعیت الوفاق در این‌باره اعلام کرد که مزدوران آل‌خلیفه دو زن بحرینی را در جزیره ستره بازداشت کرده و آن را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این پایگاه اطلاع رسانی تاکید می‌کند که تنها اتهام افراد بازداشت شده توسط نیروهای آل‌خلیفه شرکت در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز بوده است و این افراد پس از بازداشت به مکانی نامعلوم انتقال داده شده‌اند.

همچنین منابع آگاه از کاهش سرعت اینترنت در تمام مناطق بحرین و همچنین قطع ارتباطات تلفن‌های همراه خبر می‌دهند.

به همین منظور جنبش انقلاب 14 فوریه بحرین با انتشار بیانیه‌ای از مردم بحرین در تمام شهرها و روستاهای این کشور خواست همزمان با اعلام ساعت صفر شعار الله اکبر سر دهند.

این درحالی است که منابع خبری گزارش می‌دهند، مردم بحرین در پاسخ به این فراخوان جنبش انقلاب 14 فوریه در سراسر مناطق منامه، ‌پایتخت و مساجد منطقه راس الرمان و المعامیر شعار الله اکبر سرداده و از مردم بحرین خواسته‌اند،‌ راهپیمایی خود به سمت میدان اللؤلؤة را ادامه دهند.

همچنین خبر می‌رسد که نیروهای آل‌خلیفه برای سرکوب تظاهرات کنندگان بحرینی با بیش از 25 زره‌پوش به سوی میدان اللؤلؤة در پایتخت بحرین در حرکت هستند.

 

*مردم بحرین مرحله دوم راهپیمایی‌ خود را آغاز می‌کنند

 

به گزارش فارس، منابع خبری از به خشونت کشیده شدن راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز و مسالمت‌آمیز مردم بحرین توسط نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه خبر می‌دهند.

این منابع تاکید می‌کنند که نیروهای آل‌خلیفه با شلیک گلوله و گازهای اشک‌آور و سمی به تظاهرات‌کنندگان حمله می‌کنند که موجب مجروح شدن ده‌ها نفر در اثر آن شده است.

این درحالی است که تظاهرات‌کنندگان بحرینی با پوشیدن کفن آمادگی خود را برای شهادت اعلام و تاکید کرده‌اند،‌ اهمیتی به حملات و یورش‌های مزدوران آل‌خلیفه نمی‌دهند و تا سرحد مرگ بر تحقق خواسته‌های مشروع و برحق‌اشان ایستاده‌اند.

امروز 14 فوریه و به مناسبت اولین سالروز قیام مردمی بحرین، مردم این کشور از مناطق مختلف کشور روی به سوی میدان اللؤلؤة آورده‌اند، در حالی که رژیم بحرین با اعلام حکومت نظامی و استقرار نیروهای ضد شورش و امنیتی در مناطق مختلف این کشور، بحرین را پایگاهی نظامی تبدیل کرده است.

شاهدان عینی تاکید می‌کنند که نیروهای آل‌خلیفه در حملات خود به مردم معترض این کشور فقط به شلیک انواع و اقسام گلوله‌ها اکتفا نمی‌کنند،‌ بلکه در مناطق مسکونی با حمله به منازل مخالفان خانه‌ها و مایملک آنها از جمله طلا و وسایل با ارزش را غارت می‌کنند، این موضع به شکلی ویژه در دو منطقه السنابس و البرهامه که مورد تعرض مزدوران رژیم آل‌خلیفه قرار گرفته است.

مشابه چنین حملات و سرکوب‌هایی از دیگر شهرها و روستاهای بحرین از جمله الدیه و جد حفص و العکر و بنی جمرة و الدراز و عذاری و الصالحیة و البلاد القدیم نیز گزارش شده است.

 

 

این شاهدان عینی در ادامه می‌افزایند: صرف نظر از غارت و چپاول خانه‌های مسکونی معارضان و حمله به آنها نیروهای امنیتی بحرین اقدامات به بازداشت گسترده در صفوف معارضان زده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی جمعیت الوفاق در این‌باره اعلام کرد که مزدوران آل‌خلیفه دو زن بحرینی را در جزیره ستره بازداشت کرده و آن را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این پایگاه اطلاع رسانی تاکید می‌کند که تنها اتهام افراد بازداشت شده توسط نیروهای آل‌خلیفه شرکت در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز بوده است و این افراد پس از بازداشت به مکانی نامعلوم انتقال داده شده‌اند.

همچنین منابع آگاه از کاهش سرعت اینترنت در تمام مناطق بحرین و همچنین قطع ارتباطات تلفن‌های همراه خبر می‌دهند.

به همین منظور جنبش انقلاب 14 فوریه بحرین با انتشار بیانیه‌ای از مردم بحرین در تمام شهرها و روستاهای این کشور خواست همزمان با اعلام ساعت صفر شعار الله اکبر سر دهند.

این درحالی است که منابع خبری گزارش می‌دهند، مردم بحرین در پاسخ به این فراخوان جنبش انقلاب 14 فوریه در سراسر مناطق منامه، ‌پایتخت و مساجد منطقه راس الرمان و المعامیر شعار الله اکبر سرداده و از مردم بحرین خواسته‌اند،‌ راهپیمایی خود به سمت میدان اللؤلؤة را ادامه دهند.

همچنین خبر می‌رسد که نیروهای آل‌خلیفه برای سرکوب تظاهرات کنندگان بحرینی با بیش از 25 زره‌پوش به سوی میدان اللؤلؤة در پایتخت بحرین در حرکت هستند.

 

*ممانعت نیروهای آل‌خلیفه از ورود تظاهرات‌کنندگان بحرینی به میدان اللؤلؤة

 

به گزارش فارس، منابع خبری بحرینی اعلام کردند، همزمان با فراخوان جنبش ائتلاف 14 فوریه بحرین جهت آغاز مجدد راهپیمایی مردم این کشور به سوی میدان شهدا (الؤلؤة) نیروهای امنیتی و ضد شورش بحرینی با پشتیبانی اشغالگران سعودی مستقر در این میدان از ورود مردم به این میدان ممانعت کردند.

منابع بحرینی اعلام کردند که انقلابیون بحرینی مستقیما با زره پوش‌های رژیم آل‌خلیفه مقابله می‌کنند و درگیری‌های شدیدی بین آنها با نیروهای آل‌خیلفه رخ داده است.

این منابع در ادامه افزودند: گروهی از انقلابیون بحرینی از سمت منطقه النعیم به سمت میدان اللؤلؤة در حرکت هستند، اما حرکت آنها با اقدامات سرکوبگرانه نیروهای آل‌خلیفه روبرو شده است.

منابع بحرینی همچنین از ترافیک سنگین به سبب حرکت گسترده خودروها به سمت پل "السیف" مشرف به میدان اللؤلؤة در منامه و در پاسخ به فراخوان ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه خبر دادند.

 

 

اما از منطقه "السهله" خبر می‌رسد که درگیری‌های شدیدی پس از حمله نیروهای رژیم بحرین به راهپیمایی مسالمت‌آمیز مردم در این منطقه روی داده است.

منابع بحرینی همچنین از محاصره شدید روستای "کرانه" توسط نیروهای رژیم آل‌خلیفه و گلوله باران شدید این روستا خبر می‌دهند، به گفته این منابع نیروهای آل‌خلیفه در کنار گلوله باران کرانه به بازداشت گسترده مردم ادامه می‌دهند.

نیروهای آل‌خلیفه با حمایت اشغالگران سعودی مانع حرکت مردم منطقه السهله و کرانه به سمت میدان اللؤلؤة می‌شوند، با این حال حرکت مردم از مناطق مختلف به سمت این میدان برای برگزاری تظاهرات گسترده علیه رژیم همچنان ادامه دارد.

یکی از شاهدان عینی در این‌باره گفت که صدها نفر از فعالان بحرینی در کنار مردم این کشور با پوشیدن کفن و در دست داشتن پرچم بحرین ضمن حرکت به سمت میدان شهدا شعارهایی علیه رژیم حاکم به وی‍ژه "مرگ بر حمد" را دادند.

هم اکنون میدان شهدای بحرین با اینکه تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد اما مردم از مناطق مختلف این کشور از جمله السنابس و الدیه و جد حفص به سمت این میدان به حرکت درآمده‌اند که نیروهای آل‌خلیفه با استفاده از گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی گروهی از تظاهرات‌کنندگان را که به 500 متری ورودی این میدان رسیده بودند، متفرق و از ورود به آن منع کردند.

هنوز خبری درباره اینکه این اقدام نیروهای امنیتی آل‌خلیفه، تلفاتی بین تظاهرات‌کنندگان بحرینی داشته است یا خیر منتشر نشده است.

مسئولان بحرینی پس از قیام مردم بحرین و مبدل شدن این میدان به سمبل انقلاب 14 فوریه نماد موجود در آن را تخریب و میدان را به یک تقاطع عادی تبدیل و آن را چهار راه "فاروق" نامیده‌اند.

مخالفان بحرینی بعد از ظهر روز گذشته با صدور بیانیه مشترکی تاکید کردند که میدان اللؤلؤة اگرچه سمبل جنبش اعتراض‌آمیز مردم بحرین به شمار می‌آید اما فقط این میدان نیست که مخالفان سیاسی در آن، خواسته‌های خود را مطرح کنند.

جمیعت الوفاق بحرین نیز انتشار بیانیه‌ای با اعلام اینکه نیروهای امنیتی با حمله به مناطق السنابس و البرهامه مرتکب جنایات ضد بشری شدند، از ادامه حضور این نیروها در این مناطق خبر داد.

الوفاق در بیانیه خود اعلام کرد که نیروهای امنیتی بحرین موج گسترده‌ای از بازداشت‌ها را در مناطق متشنج آغاز کرده و تعداد فراوانی از این نیروها در این مناطق مستقر شده‌اند.

 

کاربران می‌توانند تصاویر مربوط را اینجا مشاهده کنند.

 

کاربران می‌توانند فبلم مربوط را اینجا مشاهده کنند.
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 634
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226762
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 634
  • بازدید دیروز: 895
  • کل بازدیدها: 13226762