سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از مشرق:رئیس‌ دولت در سخنرانی خود در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ادبیات جاهلانه، زشت، کینه‌توزانه و مشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران دیروز در این مجمع محترم شنیده شد، نه تنها در شأن سازمان ملل نبود بلکه در تقابل با خواسته امروز ملت‌ها از این اجلاس -یعنی اتحاد دولت‌ها برای مقابله با جنگ و تروریسم - قرار داشت.

روحانی افزود: به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری نخواهد بود که برجام را نقض کند ولی در مواجهه با نقض آن عکس‌العمل متناسب و قاطع خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: پیشرفت ایران با از بین رفتن برجام متوقف نمی‌شود.

ذکر این نکته ضروری است که سخنرانی رئیس جمهور کشورمان می‌توانست به فرصتی برای تشریح عهدشکنی و کینه توزی‌های آمریکا در برجام مبدل شود که این انتظار آن طور که شایسته بود، محقق نشد. از سوی دیگر در پاسخ به اظهارات سخیف و گستاخانه ترامپ، این سخنرانی می‌توانست فرصتی برای به چالش کشیدن وضعیت داخلی آمریکا باشد که این امر نیز محقق نشد.

اما با این وجود، با نگاهی به روزنامه‌های اصلاح طلب مشاهده می‌کنیم که اظهارات ضد آمریکایی آقای روحانی و همچنین اظهارات وی درخصوص واکنش ایران به نقض برجام به هیچ عنوان در صفحه اول این روزنامه‌ها جایی نداشته است.

روزنامه‌های اصلاح طلب با تیترهایی همچون «فتح دنیا با سعدی و مولوی و حافظ»، «نوای صلح در برابر فریاد جنگ»، «سعدی روحانی در برابر بمب ترامپ»، «اهل مذاکره‌ایم نه با زبان تهدید»، «صدای اعتدال در برابر فریاد خشونت» و...به این سخنرانی پرداختند.

روزنامه ایران در سرمقاله امروز به قلم «صادق زیباکلام» نوشت:

«فضای سخنرانی آقای روحانی کاملاً متفاوت از فضای سخنرانی ترامپ بود. او نه تنها حاضر نشد با وجود انتظار و توقع تندروها از نوع و جنس ادبیات و لحن ترامپ در سخنرانی‌اش استفاده کند، بلکه برعکس بسیار دیپلماتیک، معتدل و آشتی‌جویانه سخن گفت. نه هیچ کشور و ملتی را تهدید کرد و نه نشان داد که با کشوری سر جنگ دارد. برعکس او سعی کرد در چارچوب سخنرانی‌اش ازفرهنگ و تمدن ایران، سعدی و حافظ و مولوی، نجات یهودی‌ها از سوی ایرانیان و پناه دادن به مسیحیان سخن به میان آورد. برخلاف آنچه که ترامپ ایران را متهم ساخته بود، او در پاسخش نشان داد که کشورش نه به دنبال صدور انقلاب است، نه مذهبش و نه ایدئولوژی‌اش را می‌خواهد به دیگران تحمیل کند».

روزنامه آفتاب یزد نیز در سرمقاله امروز با عنوان «کرامت روحانی، تهدید ترامپ» نوشت:

«به نظر می‌رسد استراتژی حسن روحانی در برابر جهالت ترامپ، مثبت و صحیح بود. او به جای آنکه درگیری لفظی با رئیس جمهور ایالات متحده راه بیندازد با ادبیاتی فاخر و دنیاپسند در برابر او ایستاد...حسن روحانی دیروز در میدان ترامپ بازی نکرد و صرفاً سخن مردم ایران زمین را به گوش جهانیان رساند».

روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح طلب به دفعات ثابت کرده‌اند که در مقابل گستاخی آمریکا حتی حاضر نیستند نازکتر از گل به کدخدا! بگویند. این جریان همواره توپخانه خود را به سمت منتقدان داخلی نشانه می‌رود. تجربه ثابت کرده است که مسئله لغو تحریم‌ها اصلاً برای این جماعت به عنوان مسئله اصلی مطرح نیست. مسئله اصلی آنها بزک چهره کریه شیطان بزرگ و جاده صاف کنی برای پیاده سازی سیاست‌های مغایر با منافع ملی در کشور است.
موضوع مطلب : سانسور اظهارات ضد آمریکایی روحانی, روزنامه‌های اصلاح طلب

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4307
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520572
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4307
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520572