سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
چهارشنبه 93 مهر 30 :: 8:0 عصر ::  نویسنده :

پس از حاشیه سازی های اخیر پیرامون حادثه اسید پاشی در اصفهان یکی از رسانه های حامی فرقه شیرازی دست به شایعه سازی عجیبی زده است.

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از رویش نیوز، یکی از رسانه های حامی یک فرقه تندرو و افراطی در پی حوادث اسیدپاشی اصفهان اقدام به دروغ پراکنی عجیب و پخش شایعات بی پایه و اساس کرده اند. به طوری که در یکی از سایت های حامی این جریان، مسئولیت حادثه اسید پاشی را به یک گروه مذهبی در اصفهان نسبت داد. این سایت گروه انصار حزب الله شاخه اصفهان را به عنوان مسئول این کار قلمداد کرده و جالب تر اینکه از قول این گروه حتی بیانیه ای نیز درباره دلایل ورود آن ها به این موضوع منتشر کرده است.
البته اقدامات چنین رسانه هایی که بر پایه هیچ و پوچ قصد ایجاد نفرت نسبت به جامعه شیعی و حزب اللهی و تفرقه بین مردم اصفهان و ایران دارد دیگر اثری ندارد. این گروه برای این که به هدفش برسد و به این صورت جامعه را در تشویش فرو برد از هیچ فعالیتی دریغ نمی کند و همه هم و غمش را بر این موضوع استوار کرده است. این جریان به ظاهر شیعی مخالف نظام دستش برای ایرانی ها و به خصوص اصفهانی ها رو شده و حنایش دیگر برای مردم رنگی ندارد.
 
 
گفتنی است این جریان و شبکه های ماهواره ای و مجازی حامی آن سابقه توهین به مراجع عظام تقلید ( همچون حضرت آیت الله بهجت) و تفرقه افکنی بین مسلمانان را در کارنامه دارند و با توهین عجیب و غریب سعی در تضعیف جمهوری اسلامی ایران داشته و دارند. با این حال و با روشنگری های یک ساله اخیر رسانه های ارزشی از محبوبیت این جریان به شدت کاسته شده است و این واکنش های عصبی رسانه های آنها حکایت از همین ضعف دارد.موضوع مطلب :
چهارشنبه 93 مهر 30 :: 4:0 عصر ::  نویسنده :

هاشمی رفسنجانی و سیاست دوگانه در برابر عربستان

اعلام حکم اعدام آیت الله شیخ نمر در عربستان سعودی واکنش های متعددی را در سطح جهان اسلام در پی داشت به طوری که این مسئله در حال تبدیل شدن به یک بحران جدی برای آل سعود است.

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از مرصاد:در این میان آنچه که قابل توجه است هویدا شدن سیاست های دوگانه برخی در خصوص ارتباطات و واکنش های خود در مقابل چنین اقدامات خلاف حقوق بشری است.

علاوه بر اینکه ایالات متحده آمریکا در مقابل حکم اعدام آیت الله نمر سکوت کرد در حالی از مجازات قاچاقچیان، قاتلان و جنایت کاران در ایران اعلام نگرانی کرده است! برخی از سیاسیون داخلی نیز طبق رویه سابق خود که در برابر چنین مسائلی از یک استاندارد واکنشی دوگانه  استفاده می کردند، عمل کرده و سکوت اختیار کرده اند.

سکوت هاشمی رفسنجانی در مقابل اعدام شیخ نمر

یکی از کسانی در موضوع اخیر یعنی اعدام آیت الله شیخ نمر عالم شیعه عربستانی که به جرم اعتراض به اعدام محکوم شد سکوت کرده است، آقای هاشمی رفسنجانی است.

وی که بارها از رابطه مناسب خود با پادشاه عربستان در جهت بهبود روابط 2 کشور سخن به میان آورده است، در این موضوع کوچکترین اعتراضی را مطرح نکرده است.

چندی پیش آقای رفسنجانی سخنانی را در خصوص سوریه مطرح کرد که به سرعت نیز این موضع تکذیب شد. همین باعث می شود شبهاتی ایجاد شود که نیازمند بررسی است.

روابط هاشمی رفسنجانی و پادشاه عربستان

چندی پیش عکسی منتشر شد که در آن  میزان روابط هاشمی رفسنجانی و رئیس حکومت آل سعود به نمایش گذاشته بود.

در این تصویر می بینیم که در جریان سفر پادشاه عربستان به ایران، این پادشاه عربستانی پس از ورود به ایران از طریق فرودگاه، به منزل هاشمی رفسنجانی می رود.

همچنین در قسمتی از خاطرات هاشمی رفسنجانی در روز 23 آذر ماه 67 در خصوص نامه محرمانه ای از سوی پادشاه عربستان به هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت میخوانیم که پادشاه عربستان از وی خواسته است تا ایرانیان در مراسم حج راهپیمایی نکنند. هاشمی نیز شرط توافق در قیمت نفت را اعلام می کند.

 

در این قسمتی از این خاطرات می خوانیم: ظهر وزیر خارجه عمان آمد و جلسه خصوصی خواست. پیام آقایان فهد [پادشاه عربستان سعودی] و سلطان قابوس [پادشاه عمان] را در خصوص اهمیت ارتباط ایران و عربستان آورد و گفت آنها مانع مهم را اصرار ایران بر راهپیمایی در حج می دانند و خواستار کوتاه آمدن ما بودند. بر اهمیت موضوع تأکید کردم و گفتم با دکتر ولایتی برای پیدا کردن راه حل مذاکره کنند و گفتم باید در مورد قیمت نفت همکاری نمایند.

سال ها بعد نیز در سال 87 که هاشمی رفسنجانی جایگاهی در ریاست جمهوری نداشت از وی توسط حکومت آل سعود به عنوان میهمان ویژه کنفرانس بین‌المللی گفتگوی اسلامی در عربستان دعوت می شود و او نیز سفری 10 روزه به این کشور داشت.

 

 

(هاشمی رفسنجانی، پادشاه عربستان و مفتی اعظم وهابیت عربستان)

با توجه به این سوابق این سوال مطرح می شود که آیا آقای رفسنجانی روابط خود با پادشاه عربستان را به مسائل کلان تری مانند ظلم بر یک عالم دینی یعنی آیت الله نمر را ترجیح می دهد؟
چرا در شرایطی که جهان اسلام و به خصوص شیعیان نسبت به این حکم اعدام که نشان از فساد حکومت آل سعود است اعتراض کرده اند، سکوت اختیار کرده است؟
موضوع مطلب :
رئیس قوه‌قضاییه گفت: فتنه گرانی که می‌خواهند قد علم کنند بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند و فتنه‌گری کنند.

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه:آیت‌الله صادقی آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه با تسلیت ارتحال آیت الله محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: ایشان از یاران «صدیق» حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و از «سابقون» در انقلاب به شمار می‌رفتند و شخصی فاضل، بصیر و اهل تهجد و اهل معنا بودند. چنین عالمانی گوهر نورافشانی هستند که همواره برای امت اسلامی منشأ خیر و برکت بوده‌اند و باقیات الصالحات آنان برای همیشه به جا خواهد ماند.

وی با یادآوری تلاش‌های آیت الله مهدوی‌کنی برای راه اندازی دانشگاهی اسلامی، این اقدام را از نشانه‌های اهتمام ایشان به فرهنگسازی دانست و گفت: اندیشه‌ای که پشت این تلاش‌ها نهفته بود، یعنی بینان‌گذاری افکار اسلامی در دانشگاه، از توجه خاص ایشان به فرهنگسازی و تفکر اسلامی در جامعه حکایت دارد.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با توجه به در پیش بودن ماه محرم، غرض اصلی از اقامه مصائب حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و برگزاری مراسم سوگواری را علاوه بر ابراز ارادت به خاندان نبوت و مقام شهادت، دنبال کردن هدف مقدس ابا عبدالله الحسین سلام الله علیه یعنی زدودن تحریف از چهره اسلام معرفی کرد و افزود: بصیرتی که مقام معظم رهبری در موارد مختلف مطرح کردند نیزدر همین راستاست زیرا شناختن هر فتنه‌ای از جمله فتنه داعش که امروزه به دنبال تحریف اسلام است، به بصیرت نیاز دارد.
آیت الله آملی لاریجانی از خطبایی که در ایام محرم در مجالس عزاداری سخنرانی می‌کنند، خواست که در منابر معانی توحیدی برخاسته از قرآن و کلمات اهل بیت سلام الله علیهم  را تذکر بدهند و تأکید کرد: اگر چنین معارفی برای مردم تبیین شود، ملتی بیمه شده خواهیم داشت که در راه خدا ازملامت ملامت کنندگان نمی‌‌هراسند.

رئیس قوه قضاییه عملی را که قربه الی الله انجام شود، ماندگار توصیف و تأکید کرد: آنچه حضرت ابا عبدالله (ع) درمسیر حق انجام دادند، محض عبودیت، ولایت حق و توحید حق متعال بود که به همین دلیل همیشه باقی خواهد ماند. آنچه در حادثه کربلا رخ داد فقط شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش نبود، بلکه زدودن تحریف از وجه اسلام حدیث مهم داستان عاشوراست که همیشه به عنوان برنامه زندگی شیعیان مطرح است.

رئیس دستگاه قضا، اسلام را در هر زمانی با خطر «تحریف و وارونگی» روبه رو دانست و یادآور شد: امروز هم می‌بینیم که از یک سو اسلام آمریکایی در همه دنیا تبلیغ می‌شود و از سوی دیگر اسلام داعشی را که خود آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خلق کردند ترویج می‌دهند. واقعاً چه نسبتی میان عملکرد این گروهها و اسلام واقعی وجود دارد؟ آنچه اینها به اسم اسلام مطرح می‌کنند جز مخدوش کردن چهره اسلام و سیاه کردن تعالیم و معارف اسلامی نیست.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه اسلام در بسیاری مواقع برای زودودن تحریف از چهره اش نیاز به «فداکاری و ایثار» دارد اظهار کرد: بر این اساس حضرت ابا عبدالله (ع)، پای حرف حق ایستاد و هر چه در عالم داشت یعنی نفسش، مالش و اهلش را فدا کرد تا اسلام وارونه شده را به جای خود برگرداند. حضرت امام خمینی(ره) در چند مورد به این مسئله اشاره کردند  که به شهادت رساندن حضرت ابا عبدالله(ع) یکی از جرایم یزید بوده است و جرم عظیم ‌تر او و معاویه تحریفی بود که در اسلام ایجاد و اسلام طاغوتی و سلطنتی درست کرده بودند. این اسلام اگر جا می‌افتاد دین حق تعالی محو شده و از بین رفته بود و این چیزی است که ابا عبدالله (ع) در مقابل آن ایستادگی کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: تحریف دین حق همیشگی است و تا زمانی که شیطان و شیطان صفتان هستند، تحریف دین هم وجود دارد و کسانی که تابع شیطان هستند به اسم دین کارهایی انجام می‌دهند تا برای خودشان وجهه‌ای بخرند. تا هنگامی که این تحریف ها و این هجمه ها علیه اسلام حقیقی و ناب هست مسیر ابا عبدالله (ع) هم ادامه دارد.
آیت الله آملی لاریجانی با قرائت جملات معروف امام حسین (ع) هنگام حرکت به سوی کوفه که می‌فرمایند: « إِنّی لَمْ أَخْرُجْ أَشِرًا وَ لا بَطَرًا وَ لا مُفْسِدًا وَ لا ظالِمًا وَ إِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاِْصْلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی(صلی الله علیه وآله وسلم) أُریدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْروفِ وَ أَنْهی عَنِ المُنْکَرِ وَ أَسیرَ بِسیرَةِ جَدّی وأبی علی بن أبی طالب فمن قبلنی یقبول الحق فالله أولی بالحق »، گفت: این مطلب را حضرت در جواب کسانی فرمودند که ایشان را از حرکت به سوی کوفه منع می‌کردند؛ امام (ع) در پاسخ می‌فرمایند من خروجم برای فساد، لهو و لعب و تفریح نیست و به عنوان مفسد و ظالم خروج نکردم، بلکه اصلاح در امت جدم را طلب می‌کنم، برای استقامت طریق حق قیام کرده‌ام و برای امر به معروف و نهی از منکر و به سیره جدّم و پدرم سیر می‌کنم .

آیت الله آملی لاریجانی افزود: در روایتی که ابن شهرآشوب از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کتاب مناقب نقل می‌کند، امام با فرزدق شاعر مشهور برخورد می‌کند و به او می‌فرماید : «یا فرزدق، ان هولاء قوم لزموا طاعه الشیطان و ترکوا طاعه الرحمن و اظهروا الفساد فی الارض و ابطلوا الحدود و شربوا الخمور و استاثروا  فی اموال الفقراء و المساکین، و انا اولی من قام بنصره دین الله و اعزاز شرعه و الجهاد فی سبیله، لتکون کلمه الله هی العلیا» اباعبدالله می‌فرماید این قوم دائماً در طاعت شیطان هستند و طاعت رحمان را ترک کرده‌اند، در زمین فساد می‌کنند، حدود را تعطیل کرده‌اند،  شراب می‌نوشند و در اموال فقرا و مساکین دست برد‌ه‌اند و من از هر کسی دیگری اولی هستم در قیام برای نصرت دین خداوند ، اعزاز شرع او و جهاد در راه او.

رئیس دستگاه قضا با توجه به عبارت «لتکون کلمه الله هی العلیا» در روایت بیان شده، گفت: تمام اقدامات امام(ع) برای این غایت بود که آنچه فرمان حق تعالی است و به  تعبیر قرآنی «کلمه الله»، درمرتبه العلیا قرار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به بزرگان، خطبا، اهل منبر وکسانی که اهل تذکر و توصیه به مردم هستند اظهارکرد: بسیار مناسب است توجه شود که کلمات توحیدی قرآنی و کلمات توحیدی در معارف اهل بیت (ع) مطرح بشود تا پیوند مردم با حق تعالی پیوند قوی‌تر و مستحکم‌تری شود. اگر کسی با خداوند انس و محبت پیدا کرد و حق متعال را قاهر فوق عباد و مسیطر بر همه عوالم دید، از هیچ کسی جز خدا نمی‌ترسد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی نیز ایستادگی در برابر فتنه‌ها را دستور کار خود قرار داده است و در این راه از هیچ ملامتی خوفی ندارد، گفت: فتنه گرانی که می‌خواهند قد علم کنند بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند و فتنه‌گری کنند. قوه قضاییه از هجمه‌هایی که دائماً هم تشدید می‌شود واهمه‌ای ندارد؛ هجمه‌ها ما را در مسیری که می‌پیماییم قاطع‌تر و جازم‌تر می‌کند زیرا راهی را که انتخاب کرده‌ایم بر اساس عقیده و بصیرت بوده است و در این راه با استواری قدم گذاشته‌ایم.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین حکم اخیر مقام معظم رهبری درباره دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را مورد توجه قرار داد و گفت: نکات مطرح شده در این فرمان بیانگر اهمیت فرهنگ در انقلاب اسلامی است. مقام معظم رهبری و شهید مطهری از معدود کسانی بودند که در اول پیروزی انقلاب و حتی بیش از آن فرهنگ را اساس انقلاب می‌دانستند و در برابر کسانی که به دنبال سیاست ‌زده کردن انقلاب بودند،ایستادگی کردند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه «معتقدیم دین ما عین سیاست است»، افزود: سیاست‌زدگی غیر از سیاست داشتن است. مقام معظم رهبری ازکسانی بودند که ازاول انقلاب می‌فرمودند انقلاب ما انقلابی فرهنگی است و به دنبال احیای ارزشهای اسلامی و انسانی است؛ ایشان در سالهای اخیر شبیخون فرهنگی را مطرح و تأکید کردند که ما برای حفظ انقلاب به جهاد فرهنگی نیاز داریم.

آیت الله آملی لاریجانی تحول در علوم انسانی را یکی از کارهای «مهم» شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و اظهار کرد: تلاشهایی در این باره صورت گرفته است،اما باید این کار را به نتیجه رساند چون ما سخن بسیار برای گفتن در دنیا داریم. معارف الهی و درخشندگی آنها بی‌پایان است بنابراین نباید از «ایسم‌ها» ترسید بلکه باید با فرهنگهای مهاجم مبارزه کرد.
موضوع مطلب :
چهارشنبه 93 مهر 30 :: 4:0 عصر ::  نویسنده :

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از الف/رضا مدنی:بسیاری از مردم روز گذشته رو در روی تلویزیون‌های خود نشسته بودند تا بازی پرسپولیس و سایپا را تماشا کنند، اما بازی پخش نشد.
هرچند ‌صدا وسیما پخش بازی‌های دیروز را در کنداکتور برنامه‌های خود جای داده بود و حتی شب گذشته، گزارشگر مسابقه پرسپولیس و سایپا را هم مشخص کرده بود، یکی دو ساعت مانده به آغاز بازی‌های ،مجبور شد باز زیرنویس به مخاطبانش اطلاع دهد که رقابت‌های هفته دوازدهم را پخش نمی‌کند.
مدتی است مباحثی میان فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما درباره پخش بازی‌های فوتبال داخلی به وجود آمده است.
ساعاتی پیش از آغاز بازی وزارت ورزش و جوانان که در ماجرای حق پخش، مواضع فدراسیون را دنبال می‌کند، منتظر نظر نهایی شورای امنیت کشور است تا پیش از آغاز بازی پرسپولیس و سایپا، تکلیف نهایی این ماجرا مشخص شود. گویا مسئولان از مدیران صدا و سیما خواسته‌ بودند تا مبلغ پیشنهادی را بالا ببرند و نظر طرف مقابل را جلب کنند. با این حال، مدیران صدا و سیما پاسخ مشخصی به این درخواست نداده بودند.
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که آخرین پیشنهاد صدا و سیما برای خرید حق پخش تلویزیونی 30 میلیارد برای یک سال و در چند قسط بود که این رقم و شرایط آن با 50 میلیارد در سه قسط فدراسیون فوتبال اختلاف فاحشی داشت.

صدا وسیما چه می گوید؟
آنطور که صدا وسیما مدعی است سرانجام فدراسیون فوتبال به خاطر مطالبه غیر قانونی حق پخش بازی ها به این نتیجه رسید که از ورود دوربین های رسانه ملی به ورزشگاه آزادی جلوگیری کند و به زعم آنها(صدا وسیما) اما این اقدام فدراسیون و آقای کفاشیان مغایر قانون است.
سید تقی سهرابی مدیرکل روابط عمومی صدا وسیما در این باره می گوید: همان‌طور که ما در شبکه سه اطلاع‌رسانی کردیم و در جدول پخش این شبکه هم لحاظ شده بود، صداوسیما آمادگی پخش زنده مسابقات فوتبال لیگ برتر را داشت، اما به دلیل ناهماهنگی‌های فدراسیون فوتبال این اتفاق محقق نشد؛ بنابراین فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی مردم و علاقمندان فوتبال باشد.

فدراسیون چه می گوید؟
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: در موضوع حق پخش رقابتهای لیگ برتر فوتبال سازمان صداوسیما هیچ‌گونه همکاری را انجام نداد.
امیر حسینی گفت: درخصوص ممانعت فدراسیون فوتبال از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه‌ها برای پوشش بازی های لیگ برتر در هفته دوازدهم و در پاسخ به اظهارات مدیر روابط عمومی صداوسیما اظهار کرد: در ابتدا اجازه می خواهم از عموم علاقه مندان به فوتبال در سراسر کشور عذرخواهی کنم. در ادامه یادآور می‌شوم در مسیر توافق و احقاق حقوق باشگاه های فوتبال، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و تمامی باشگاه ها نهایت همکاری و تعامل را با صداوسیما به کار گرفتند اما از آنجا که شاهد هیچ‌گونه همکاری از سوی سازمان صدا و سیما در این‌باره نبودیم درنهایت مجبور به انجام این کار شدیم.

چه کسی ضرر می کند؟
بسیاری معتقدند متضرر اصلی دراین بین، قطعا صداوسیماست چراکه این سازمان با آگهی‌های تبلیغاتی که قبل و بعد از مسابقات فوتبال پخش می‌کند، 10 برابر هزینه‌ای را که فدراسیون درخواست کرده درمی‌آورد.
درمقابل برخی معتقدند عدم نمایش تصاویر از استادیوم ها باعث متضرر شدن شرکت تبلیغات محیطی با فدراسیون شده و از مبلغ پرداختی خود به فدراسیون کفاشیان کسر خواهد کرد. با توجه به این‌که ارزش اصلی تبلیغات محیطی به پخش تلویزیونی است، باید دید تکلیف این بخش از در آمدهای سازمان لیگ به کجا می‌رسد.
مورد مشخص این است که، فدراسیون و صداوسیما که 2 طرف این ماجرا هستند هیچ‌کدام خودشان را مسئول عدم پخش مسابقات لیگ برتر نمی‌دانند. باوجود آنکه هر دو سازمانی دولتی هستند هم حتی وزارت کشور نیز نتوانست در این ماجرا وساطت کند تا اینکه روز گذشته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون فرهنگی به کارگروه ورزش این کمیسیون ماموریت داد تا موضوع مطالبه فدارسیون فوتبال از صدا و سیما در مورد پخش مسابقات را پیگیری و حل و فصل کند.

سریعتر این دعوا را پایان دهید
کفاشیان که این روزها انواع ناکامی ها و شکست ها (نوجوانان، جوانان و امید) را در کارنامه خود می بیند سعی در فرار به جلو از افکار عمومی دارد و ازاین طریق سعی در احیای چهره شکست خورده خود در میان اهالی فوتبالی دارد.
صدا وسیما دراین بین کم مقصر به نظر نمی رسد. پرداخت حق واقعی پخش فوتبال امری است که در سراسر دنیا برای همه امروی پذیرفته شده و مقبول است. طبق آنچه در بالاترین سطح فوتبال حرفه‌ای رواج دارد، مذاکره برای پخش تلویزیونی با شبکه‌های خصوصی انجام می‌گیرد و در صورت عدم توافق، لیگ مورد نظر، سراغ شبکه دیگری می‌رود. اتفاقی که صدا وسیما نباید از نبود آن درایران به این شکل استفاده کند.
موضوعی که اکنون ذهن بسیاری را به خود مشغول می کند این است که بیشترین تبعات این دعوای بیهوده را مردم و مشخصا جوانانی می دهند که تنها دلخوشی و تفریحشان دیدن یک مسابقه فوتبال (گرچه بازی های لیگ برتر هم چنگی به دل بینندگان و علاقه مندان فوتبال نمی زند) است.
حالا مردم و جوانانی مانده اند که تنها می توانند شاهد توپ بازی مقصران به یکدیگر در توجیه کردن خطاهایشان دارند.
به طور قطع همین مردم، براین باورندکه هردو طرف ماجرا، می توانند با کسر هزینه های جانبی و اتلاف سرمایه های خود در موارد متعدد که همگان به آنها کم و بیش واقف هستند، هرچه زودتر این غائله را پایان بدهند.
موضوع مطلب :
چهارشنبه 93 مهر 30 :: 3:0 عصر ::  نویسنده :

فرمان آتش اسیدپاشی در سایر شهرها توسط رسانه‌های زنجیره‌ای+اسناد

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از دانا:ماجرا از آنجا شروع شد که طی ماه گذشته 2نفر از بانوان اصفهانی در روزهای مختلفی از سوی موتور سواری مورد حمله قرار گرفته و اسید روی صورت آنها پاشیده شد.

به خاطر اطلاع‌رسانی ضعیفی که در خصوص این اتفاق صورت گرفت برخی از رسانه‌های زنجیره ای در داخل و سایت های خبری، هم صدا با رسانه‌های بیگانه این موضوع را به جریان امر به معروف گره زدند و بدون هیچ دلیلی اعلام کردند این کار از سوی آمران به معروف برای مقابله با بی حجابی صورت گرفته است.

رسانه های زنجیره ای که در طول یکسال گذشته و بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم، برای اعمال فشار به جریان ها و بخش های مختلف جامعه به یک هماهنگی در تولید اخبار خود رسیدند و  در این مسیر هر روز با سوژه ای جدید، اقدام به فرافکنی در خصوص مسائل مخلتف جامعه می کنند. حالا در جدیدترین اقدام گویا این جریان قصد دارد پروژه ای بر علیه امنیت ملی راه اندازی کند. از همین رو طی یکی دو روز گذشته این رسانه ها در اقدامی هماهنگ، مسیری را در پیش گرفته اند که به اسیدپاشان خط می دهد اقدامات شنیع خود را در سطح کشور گسترش دهند. البته رسانه های اصلاح طلب در این پروژه از روش خبر معکوس نیز استفاده کرده اند و ترس از فراگیر شدن اسیدپاشی ها در سایر شهرهای کشور را به عنوان تیتر اخبار خود قرار داده اند. این در حالی است که با نگاهی به گذشته این رسانه های زنجیره ای می توان به این نکته دست یافت که این جریان در چنین مواقعی بیشتر قصد خط دهی به جریان اغتشاش گر و ضد امنیتی داشته و دارد. حالا نیز با استفاده از جملات این چنین قصد دارند به اسید پاش ها این خط را بدهند که با فراگیر کردن اسیدپاشی در سایر شهرها می توان پروژه تخریب نیروهای نظام و خط انقلاب را فراهم ساخت.

 

 

این تحرکات ضد امنیتی رسانه های زنجیره ای البته به همین جا ختم نشد و با ماجرای امر به معروف و نهی از منکر را نیز که این روزها در دستور کار مجلس برای تصویب قرار دارد را هم تحت الشعاع قرار دادند. به طوری که یکی از روزنامه های اصلاح طلب صبح امروز بار دیگر ماجرای اسید پاشی های اصفهان را به مسئله امر به معروف و نیروهای انقلابی ربط داد. این در شرایطی است که دادستان کل کشور از تلاش ضد انقلاب برای ربط دادن اسید پاشی های اصفهان با موضوع امر به معروف خبر داده است.

البته در این باره لازم به ذکر است که جریان انقلابی و متعهد کشور قصد ندارد که ماجرای اسیدپاشی ها را گردن گروه یا جریان خاصی بیندازد. اما از یک سو تجربه حوادث این چنین و از سوی دیگر رفتار این روزهای رسانه های زنجیره ای در خصوص خط دهی به اسید پاشان، نشان می دهد که جریان ضد انقلاب دستی در جریان اسیدپاشی ها دارد که این چنین به تکاپو افتاده است.

این اقدامات در شرایطی است که دیگر دست ضد انقلاب از یک سو و  رسانه های زنجیره ای از سوی دیگر برای مردم و مسئولان کشور رو شده و این اقدامات ضد امنیتی و استفاده از روش های معکوس برای پیشبرد اهداف برای افکار عمومی جامعه به مسئله ای عادی تبدیل شده است.شرح ماجرا...

اولین بار خبرگزاری دولتی ایسنا این فرضیه را مطرح کرد و در این راستا روزنامه های زنجیره‌ای این موضوع را به شدت بال و پر دادند تا ماهی مورد نظر خود را از این آب گل آلود بگیرند.

 

در ادامه این جریان مسئولان استان اصفهان اعلام کردند که فرضیه خصومت شخصی در این میان محتمل تر است و نباید بدون دلیل این موضوع را به مسائل دیگر مرتبط کرد.

 

طرح غیر اخلاقی رسانه‌های زنجیره ای

در حالی که رسانه‌های زنجیره‌ای هم صدا با اپوزیسیون در خارج از کشور و حتی بیشتر از رسانه‌های معاند به جزئیاتی دروغین از ماجرای اسید پاشی می پرداختند و این موضوع را یک اقدام زنجیره‌ای می خواندند، احمد سالک نماینده مردم اصفهان نیز با بیان اینکه در میان قربانیان اسید پاشی اصفهان یک خانم محجبه چادری وجود داشته است، گفت: این خانم با پوشش کامل در ماشین نشسته بوده است و با توجه به این موضوع  به هیچ عنوان نمی توان گفت انگیزه اسیدپاش مبارزه با بد حجابی بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به نظر می رسد که توطئه ای پشت پرده این سوء قصدها قرار دارد که اصلی ترین انگیزه آن از بین بردن احساس امنیت و آرامش در اصفهان می باشد.

سردار آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان هم گفته که با توجه به همکاری خوب مردم که در این زمینه وجود داشته است و ان شاءالله ادامه هم داشته باشد به مردم قول می دهیم به زودی فرد اسید پاش دستگیر و به مردم معرفی خواهد شد.

وی افزوده درخواستی که از مردم خوب و متدین اصفهان داریم آن است که به شایعات توجهی نکنند.

در ادامه این ماجرا در حالی که به خاطر پیگیری نقشه‌های معاندین برای خراب کردن جلوه امر به معروف و نهی از منکر در کشور، رعب و وحشتی میان مردم به راه افتاده است، روز گذشته قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: در موضوع اسیدپاشی در استان اصفهان 4 نفر دستگیر شدند و هم‌اکنون هیچ نگرانی در سطح استان وجود ندارد.

 
وی بیان داشت: این اتفاقات به صورت جنون‌آمیز اتفاق افتاده است و نسبت به آن برخورد جدی خواهد شد.
 
میرباقری درباره طرح آمران به معروف نیز اظهار داشت: قوانین بالادستی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و برای فعالیت در این زمینه به قانون جدیدی نیاز نداریم و تمام لوایح آن انجام شده است.
 
آتش اسید پاشی که در رسانه‌های زنجیره‌ای همچنان روشن است
 
با اعلام این موضوع انتظار می‌رفت رسانه‌های زنجیره ای دست از اقدامات خود علیه امنیت ملی برداشته و دیگر به این موضوع نپردازند؛ اما در اقدامی غیر اخلاقی، روزنامه زنجیره ای شرق در مطلبی نادرست اعلام کرد: «فرضیه اسید پاشی‌ها تأیید شد» و در این راستا دوباره به بحران اسیدپاشی در کشور دامن زد.
 
از طرف دیگر روزنامه اعتماد طی مطلبی نوشت: با نوشتن قانون نمی توان مردم را به امر به معروف و نهی از منکر وادار کرد؛ رو در رو قرار دادن مردم در موارد اختلافی، عوارض ناخوشایندی مانند نزاع، قتل، اسیدپاشی و ... را به دنبال دارد.
 
بقیه روزنامه های زنجیره‌ای هم به فراخور خود به این موضوع پرداخته اند و اعلام کردند اسید پاشی در اصفهان، بحرانی برای کل کشور محسوب می شود.
به کار بردن عباراتی نظیر اسید پاشی زنجیره‌ای و کشوری شدن اسیدپاشی، در واقع تشویق کردن تمامی ارازل و اوباش کشور به این اقدام است که این امر کاملا با امنیت ملی در تضاد است.
بحرانی که این رسانه‌ها که پیش از این نیز خط فکری مشترکشان مشخص شده بود، برای کشور درست کردند، دقیقا اقدامی خلاف امنیت ملی است و کشور را با چالش بزرگی مواجه ساخت.
از طرف دیگر پدیده امر به معروف و نهی از منکر در حاشیه این بحران بسیار سبک شمرده شد و گناهی که توسط ارازل و اوباش و آلت‌های دست رسانه‌های غربی انجام شد، به گردن فرزندان حزب الله انداخته شد.
 
 
همانطور که از قبل هم پیش بینی می‌شد جریان مخالف با امر به معروف در کشور با تلاش گسترده خود و زنجیره ای نشان دادن این اتفاقات سعی کردند تا جلوی این فریضه الهی را بگیرند که در این راستا برخی از رسانه ها و تمام روزنامه‌های زنجیره‌ای طبق روال قبلی خود در پیش بردن این جریان سهم بزرگی داشتند.
 
فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها در تذکرات افراد عادی نسبت به بعضی گناهان جزئی خلاصه نمی‏شود، بلکه قیام بر ضد حکومت ستمگر و تلاش برای اصلاح ساختار سیاسی جامعه و تشکیل حکومتی بر اساس حق و قرآن نیز از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است. هرگاه در جامعه‏ای این فریضه مهم اجرا نشود و افراد در قبال پیاده شدن این امر خطیر احساس مسئولیت نکنند، مرگ آن جامعه حتمی خواهد بود.
اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر نیز در آستانه محرم تأسی به شیوه امام حسین(ع) است و اینکه این امام بزرگوار بارها اعلام کردند که من برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده ام.
با توجه به اتفاقاتی که رسانه‌های زنجیره ای در پی چند مورد اسیدپاشی به جریان انداختند، این فریضه الهی در آستانه محرم مغفول واقع ماند و بسیاری نیز به خود اجازه دادند برای جلو بردن اهداف شوم خود، آمران به معروف را مورد هدف کینه‌های خود قرار دهند و گناه نکرده را به گردن آنها بیاندازند.

سردار نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌که با این جو سازی رسانه‌ای دشمنان چند هدف را دنبال می کنند، تصریح کرد: آنها می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر را خشن و غیر قابل قبول جلوه دهند و مردم را از این واجب الهی منصرف کنند،نمایندگان مردم در مجلس را در تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر متزلزل کنند،چهره نیروهای ارزشی و انقلابی را مخدوش و برای غرب زدگان و بی بند و بارها مظلوم نمایی کنند و اعتبار اجتماعی درست کنند و با خشن جلوه دادن نیروهای حزب الله زمینه را برای بازگشت تجدید نظر طلبان به عرصه سیاسی و انتخابات فراهم کنند.

با توجه به عمق این فاجعه قوه قضائیه و دستگاه‌های مسئول باید با عاملان این موضوع برخورد جدی داشته باشند تا دیگر این رسانه‌ها نتوانند با موج سواری بر روی اتفاقاتی که در کشور می افتد اهداف اپوزیسیون و ضد نظام را در داخل کشور به سرانجام برسانند.

در این راستا حجت‌الاسلام رئیسی، دادستان کل کشور با بیان اینکه با عاملان اسیدپاشی برخورد عبرت‌آموز صورت می‌گیرد گفت: پیوست‌ زدن مسئله اسیدپاشی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر کار جریانات ضدانقلاب است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کسی که دست به چنین کاری می‌زند نه به قانون، نه به انقلاب و نه به دین پیوسته است و البته ما با عاملان اسیدپاشی قطعا برخورد خواهیم کرد.

همانطور که برخورد با مفاسد اقتصادی یکی از اولویت های قوه قضائیه قرار گرفته است و مسئولین قوه قضائیه با جدیت این امر را دنبال می کنند، برخورد با عاملان ضد نظام در کشور و همچنین افرادی که امنیت ملی کشور را مورد هدف قرار داده اند باید در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد.
موضوع مطلب :
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از نخبگان علمی با بیان اینکه هرگونه وقفه در حرکت علمی کشور با عقب‌گرد همراه است، فرمودند: سرعت پیشرفتمان خوب است اما عقب‌ماندگی آنقدر زیاد است که سرعت پیشرفت افاقه نکرده است.
به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها تن از «نخبگان جوان دانشگاه‌ها و برگزیدگان المپیادها و جشنواره های جهانی و داخلی»، با تأکید بر ضرورت ایجاد یک زنجیره کامل و شبکه عظیم تولید علم در دانشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی افزودند: ایران را باید با اتکای به منابع روی زمین یعنی هوش و استعداد جوانان و نخبگان کشور اداره کرد نه با تکیه بر درآمد  پرنوسان منابع زیرزمینی و نفتی.
ایشان دیدار با «جوانان نخبه و نویددهندگان آینده روشن کشور» را، بسیار شیرین خواندند و به همه جوانان توصیه کردند خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسیازید که شایسته این ملت و این تاریخ پرافتخار باشد.
رهبر انقلاب با دعوت از همه نخبگان برای تفکر و تعمق درباره «اصل نخبگی و مفهوم حقیقی آن» افزودند: نخبگی مجموعه ای از سه ویژگی «هوش و استعداد»، «همتِ برجسته برای مطالعه و کار و تلاش»، و «حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری و مداومت» است و نگاه عالمانه و حکیمانه به این ویژگی ها، روشن می کند که همه آنها نعمت و رزق الهی است.
ایشان با استناد به آیات قرآن شریف مبنی بر انفاق رزق الهی تأکید کردند: رزق دانش و نخبگی را باید در راه خدا و برای خیر بندگان خدا، انفاق کرد و آن را در خدمت حال و آینده «جامعه، ملت و کشور» قرار داد.
حضرت آیت الله خامنه ای به نخبگان جوان خاطرنشان کردند اگر نعمت الهی نخبگی را انفاق کنید، هدایت پروردگار نیز شامل حالتان می‌شود یعنی هم ویژگی‌های نخبگی در شما بیشتر خواهد شد و هم خداوند شما را به عرصه‌هایی هدایت می‌کند که به علم و دانش شما نیاز حقیقی وجود دارد.
رهبر انقلاب، حضور تأثیرگذار شهید چمران در دفاع مقدس و فعالیت شهید شهریاری در عرصه هسته‌ای را دو مصداق از انفاق نخبگی برای جامعه و کشور و «دو نمونه بارز هدایت الهی نخبگان» خواندند.
ایشان با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در یک دهه اخیر، بار دیگر استمرار حرکت علمی پرشتاب را نیازی واقعی برشمردند و افزودند: همانگونه که در حکم اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی تأکید شد حرکت علمی نباید به هیچ دلیلی دچار وقفه شود چون هر وقفه‌ای، عقبگرد به همراه می‌آورد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسابقه جهانی و پرسرعت ملت‌ها و کشورها در عرصه علم و دانش را یادآور شدند و افزودند: با وجود شتاب پیشرفت‌های علمی، عقب ماندگی‌ها به قدری زیاد است که ایران هنوز نتوانسته به جایگاه شایسته‌اش دست یابد بنابراین لازم است حرکت علمی با همه لوازم و ضرورتها از جمله تقویت شرکتهای دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان، ادامه یابد.
ایشان نجات کشور و آینده روشن ملت را در گرو تقویت بنیه علمی دانستند و خاطرنشان کردند: همانگونه که رئیس بنیاد نخبگان به درستی گفت در اقتصاد متکی بر منابع زیرزمینی، هیچ نیازی به شناسایی، جذب و فعالیت نخبگان احساس نخواهد شد و کشور هم، عملاً پیشرفت حقیقی نخواهد داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای اداره کشور بر مبنای فروش ذخایر زیرزمینی را به «بچه پولداری ملی» تشبیه کردند و افزودند: بچه پولدارها، قدر پول خود را نمی دانند و آن را بیهوده خرج می کنند که اداره کشور برمبنای فروش نفت خام نیز، شبیه همین ماجراست.
رهبر انقلاب، اتکای برنامه ریزی اقتصادی کشور به درآمدهای نفتی را سپردن اقتصاد ایران به سیاستگذاران کلان جهانی خواندند و با اشاره به نوسانات شدید قیمت بین المللی نفت افزودند: کشوری که اقتصاد خود را اینگونه برنامه ریزی کند، آینده اش معلوم است.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به واقعیات یاد شده تأکید کردند: ایران بجای تکیه بر درآمدهای نفتی باید با اتکای به نیروهای درونی و ذخائر روی زمین یعنی هوش و استعداد جوانان و تولید علم و دانش اداره شود که در اینصورت هیچ قدرتی در دنیا قادر نخواهد بود اقتصاد کشور را به بازی بگیرد.
رهبر انقلاب همچنین با اشاره به ضرورت تفکیک تولید علم با تولید مقاله افزودند: البته تولید مقالات مرجع و با ارزش علمی با ارزش است اما این همه قضیه نیست.
ایشان توصیه کردند: مقالات علمی تولید شده به ثبت ابداع بیانجامد و ناظر به نیازهای درونی کشور باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای تلاش برای پیشرفت علمی را مسئولیت همه دستگاهها و وزارتخانه ها خواندند و افزودند: نقشه جامع علمی کشور می تواند وظایف همه بخشها را در این روند مشخص کند.
رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: باید با تلاش برنامه ریزی شده همه دستگاهها، یک زنجیره کامل و یک شبکه عظیم تولید علم ایجاد شود که همه بخشها و اجزای آن مکمل یکدیگر باشند و هم افزایی کنند.
ایشان با توصیه به نخبگان جوان برای تقویت ارتباط با پروردگار کریم افزودند: دلهای پاک و نورانی شما جوانان، عامل ارزشمندی در جلب رضایت و افزایش نعمات الهی است.
رهبر انقلاب همچنین با تحسین سخنان بسیار خوب دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان افزودند: پدر شهید ایشان نیز علاوه بر نخبگی در ذهن و فکر و عملیات، از لحاظ انگیزه و ایمان و حضور در صحنه های دشوار نیز حقیقتاً یک نخبه بود.
در ابتدای این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، در سخنانی برخورداری از ایمان، اعتماد به نفس، اخلاص، از خودگذشتگی و میهن دوستی را از خصوصیات برجسته نخبگان کشور برشمرد و افزود: نخبگان به میهنی که برایشان هزینه داده، مدیون هستند و نخبه کسی است برای مردم و کشورش بیشترین داشته‌های خود را هزینه کند.
رییس بنیاد ملی نخبگان هدف اصلی این بنیاد را توانمندسازی نخبگان خواند و با اشاره به لزوم اصلاح برخی روشها در اقتصاد کشور گفت: در یک اقتصاد نفتی که پایه های تولید ثروت بر اساس نفت خام، منابع زیرزمینی و معادن است، نخبگان پرورش نمی یابد.
معاون علمی رییس جمهور با بیان اینکه نخبگان کشور در کوتاه مدت می توانند جهت گیری اقتصادی کشور را تغییر دهند، افزود: جهت گیری اقتصادی کشور باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان تغییر یابد و این کار تنها با ابتکار و تلاش امکانپذیر خواهد بود.
آقای ستاری، اصلاح آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان، چهار برابر شدن ورودی های این بنیاد از مهرماه سال جاری، اجرای طرح شهاب با همکاری وزارت آموزش و پرورش، تحول جدی در حوزه فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور، و برنامه‌ریزی برای تربیت دانشمندان در حوزه‌های مورد نیاز کشور را از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد.موضوع مطلب :
چهارشنبه 93 مهر 30 :: 1:0 عصر ::  نویسنده :
همه بر این واقفند که موفقیت های فوتبال می تواند شور و نشاطی را به جامعه هدیه کند که با هزاران میلیارد تومان دیگر نیز نمی توان تنها در چند ساعت این شور و هیجان را درجامعه ایجاد کرد. بنابراین دعوا بر سر 100 میلیارد که آن هم قرار است در همین فوتبال هزینه شود، چندان شایسته مردم ایران نیست که فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بخواهند تماشای مسابقه فوتبال در پایان یک روز کاری را از آنها دریغ کنند.

سرویس ورزشی «فردا»- نیاز به خبر نبود. مردمی که روز گذشته پای گیرنده های تلویزیونی خود نشسته بودند تا شاهد رقابت های هفته دوازدهم لیگ برتر بعد از چند هفته تعطیلی باشند، خودشان به یکباره با خبر عدم پخش این رقابت ها از سوی صدا و سیما مواجه شدند. رقابت هایی که می توانست تماشای آن بعد از یک روز کاری خستگی علاقه مندان به فوتبال را از بدن آنها خارج کند، اما شنیدن خبر عدم برگزاری این رقابت ها بیشتر خستگی را بر دوش آنها باقی گذاشت.
در این بین گویا هنوز مسئولان مربوطه در کشور به این نتیجه دست نیافته اند که ورزش و مسابقات ورزشی تا چه حدی می تواند در ایجاد شور و  نشاط جامعه تاثیر گذار باشد. حال سوالی که می توان در این باره از مسئولان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال پرسید این است که با چه مقدار هزینه از بیت المال می توان شور و نشاط موجود در ورزش را به صورت های دیگر در جامعه ایجاد کرد؟ 
البته فوتبال ایران از این نوع حوادث گوناگون کم ندیده است. علی کفاشیان که این روزها درگیر اخبار مختلف احتمال برکناری و یا شورش اعضای مجمع فدراسیون فوتبال است، اقدامی انقلابی انجام داد و تصمیم گرفت که درهای ورزشگاه های برگزار کننده بازی های لیگ را روی دوربین های صدا و سیما ببندد. چراکه رقم درخواستی فدراسیون فوتبال برای حق پخش مسابقات امسال 160 میلیارد تومان است اما سیما گفته حاضر نیست بیشتر از 20 میلیارد بدهد. کفاشیان از قبل هم این خبر را داده بود که در صورت به توافق نرسیدن فدراسیون فوتبال با صدا و سیما، اجازه ورود دوربین های تلویزیونی به ورزشگاه ها را نمی دهد. سرانجام نیز پای حرف خود ایستاد و رقابت های هفته دوازدهم لیگ بدون پخش زنده تلویزیونی برگزار شد. 


 
در پی این واقعه، شبکه 3 با انتشار زیرنویسی بر صفحه تلویزیون و در جریان پخش سایر برنامه‌هایش متذکر شد که برای خدمت‌رسانی آماده بود اما فدراسیون مجوز ورود دوربین‌ها به ورزشگاه را نداده است. در همین حال علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال که شاید برنده اصلی این مجادلات باشد، در مصاحبه‌ای گفت: " حتی پادرمیانی شورای امنیت کشور نیز برای اینکه قضیه حق پخش حل شود و فدراسیون دوربین‌ها را راه بدهد، مؤثر واقع نشده است. از 8 ماه پیش با صدا و سیما نامه‌نگاری و درخواست‌های بحق باشگاه‌ها را مطرح کردیم اما هیچ توجهی به خواسته‌های ما نشد. حتی وقتی وزارت کشور نیز در این خصوص نظر داد، به نظر آنها هم توجهی نکردند. سیما هنوز روی مبلغی که خودش می‌گوید، پافشاری می‌کند و برای ما چاره‌ای جز این باقی نگذاشتند. من هم گفتم پخش مسابقات فعلاً متوقف شود تا خیال همه راحت شود و حالا هم از مردم خواهش می‌کنم برای تماشای مسابقات تا اطلاع ثانوی به ورزشگاه‌ها بروند تا بعداً ببینیم چه می‌شود. "

اما تمام حوادث رخ داده در دوران مدیریت 6 ساله کفاشیان را که کنار بگذاریم، می توان اذعان کرد که جلوگیری از پخش زنده رقابت ها، یکی از اقدامات مهم دوران مدیریت وی به شمار می رود. البته بدون شک  اگر حمایت‌های وزارت ورزش و همراهی وزارت کشور نبود، هرگز فدراسیون نمی‌توانست به‌تنهایی مقابل قدرت صداوسیما صف‌آرایی کند.

در این بین نکته جالب توجه ماجرا اینجا بود که گویا گزارشگر رادیو ورزش هم با اینکه در ورزشگاه آزادی حاضر بود، اجازه گزارش دیدار پرسپولیس- سایپا را نیافت و در اتاق گزارشگران صدا و سیما در استادیوم قفل شده بود.  همچنین وقتی خبرنگار برنامه نود کوشید با دوربین شخصی از مسابقه دیروز فیلمبرداری کند، از کار وی نیز جلوگیری شد. در ابتدای مسابقه فقط 300 نفر تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.
 


 
اما بالاخره فدراسیون فوتبال برنده دعوای چند ساله فدراسیون فوتبال با صدا و سیما شد و توانست این اقدام را انجام دهد. اما در این باره به نظر می رسد طرفین دعوا مردم را فراموش کرده اند. کشمکش فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بر سر حق پخش زنده بازی های فوتبال کشور مربوط به امروز و دیروز نیست بلکه سال هاست که به جدالی بین طرفین تبدیل شده اما در این سال ها هیچ یک از مدیران و مسئولان مربوطه در کشور وارد این دعوا نشدند و صدا و سیما نیز دوربین های خود را همواره وارد ورزشگاه ها می کرد. تا اینکه بالاخره فدراسیون کفاشیان برای گرفتن حق و حقوق فوتبال مقابل صدا و سیما ایستاد و کار به جایی رسید که میلیون ها بیننده تلویزیونی برای تماشای دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر، سرکار ماندند. 
هم کفاشیان، هم صدا و سیما و هم مسئولان کشور می دانند که فوتبال ورزش مورد علاقه مردم ایران است و این ورزش بدون حضور و شور و اشتیاق مردم هیچ ارزشی ندارد. شب گذشته هواداران پرسپولیس تا چند ساعت بعد از برگزاری مسابقه وقتی به یکدیگر می رسیدند از نتیجه دیدار تیم های پرسپولیس و سایپا سوال می کردند. از سوی دیگر نیز همه بر این واقفند که موفقیت های ورزش به خصوص فوتبال وبه تبع آن استقلال و پرسپولیس، می تواند شور و نشاطی را به جامعه هدیه کند که با هزاران میلیارد تومان دیگر نیز نمی توان تنها در چند ساعت این شور و هیجان را درجامعه ایجاد کرد. بنابراین دعوا بر سر 100 میلیارد که آن هم قرار است در همین فوتبال هزینه شود، چندان شایسته مردم ایران نیست که فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بخواهند تماشای مسابقه فوتبال در پایان یک روز کاری را از آنها دریغ کنند.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4326
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520591
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4326
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520591