سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

بسم الله الرحمن الرحیم
...
و الذین استجابوا لربهم و اقاموا الصلاة و امرهم شورا بینهم و مما رزقناهم ینفقون...
انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی...علی رضا احسانی نیامردم بزرگوار و شهید پرور ایران اسلامی
جمهوری اسلامی ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب و بیدارساز دوران عصر خفقان شاهنشاهی 2500 ساله، در سال 1357 انقلاب را با توکل بر خدا به پیروزی رساند و ملت نیز یار و یاور آن پیر فرزانه بودند،همچون یار ویاوری در برابر زیاده خواهان و مستکبران در جنگ 8 ساله و کودتاهای نافرجام...

ملت بزرگ ایران با پشت سرگذاشتن فتنه های خارجی و تحریم های پی در پی و فشارهای بین المللی با یاری خداوند رحیم و رحمان سنگرهای فتح و پیروزی را گام به گام پشت سر نهادند و با حضور در صحنه های حضور،سی و اندی انتخابات را به نحو احسن اداره نمودند تا اینکه در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 بار دیگر صحنه بصیرت و هوشیاری خود را به نمایش گذاردند و فتنه ای عظیم و انحرافی را در نطفه خفه نموده و به همگان این پیام را رساندند که این انقلاب اسلامی محرم و نامحرم نمی شناسد و هر کس را در هر مقامی هم که باشد و بخواهد سدی در برابر این ملت ایجاد کند را به حول و قوه الهی در هم خواهد شکست.

و اما انتخاباتی دیگر از راه رسیده و حضوری دیگر را طلب نموده است و آن هم انتخابات چهارمین دوره  شوراهای  اسلامی می باشد.لذا عزیزانی همچون من بصورت مستقل و غیر مستقل و از حزب و جبهه را در این آزمون خدمت رسانی و نه کسب مقام و قدرت ،به یاری طلبیده است.
علیرضا احسانی نیا...چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامیاینجانب علیرضا احسانی نیا ؛ وظیفه و حکم و انگیزه و هدف خطیر خود را کوشش برای تداوم و انسجام اصول و مبانی این مکتب یعنی خدمت رسانی، خدمت گزاری ،عبودیت ،معنویت و عدالت و دادگری در حول محور قرآن ، اسلام ، سنت پیامبر ،  و ولایت می دانم ؛ و به فضل و رحمت الهی و عنایت خاص حضرت ولی عصر (عجج) تلاش و کوشش خود را همگام با اطاعت از رهبری و رهروی از اصول و قانون اساسی در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و فراهم نمودن نیازهای به حق ملت بزرگوار خواهم نمود.
بر این اساس نامزدی خود را برای انتخابات نچهارمین دوره شوراهای اسلامی با وحدت و انسجام و همکاری و خدمت رسانی و خدمت به مردم با توجه به رهنمون های مقام معظم رهبری را اعلام می نمایم و خدمت رسانی برای خلق خدا و اطاعت از رهبری و صداقت با مردم را وجهه همت خویش قرار می دهم و به حول و قوه الهی با توکل به خدا ؛حضور خود را به این صحنه امتحان الهی اعلام می دارم .
به امید یاری حق و استعانت از صاحب امر- علیرضااحسانی نیا کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از تهران-سی ام فروردین سال یکهزاروسیصدونودودوهجری شمسی

 

علیرضا احسانی نیا کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران

علیرضا احسانی نیا کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران

علیرضا احسانی نیا کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران

علیرضا احسانی نیا کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران
موضوع مطلب : علی رضا احسانی نیا, انتخابات, شوراهای اسلامی, چهارمین دوره, کاندید

نشست جبهه حماسه سازان؛
 جزئیات دیدار زاکانی با جلیلی و آیت‌الله مصباح/ تشریح شاخص‌ها و برنامه‌های دولت یازدهم
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از به گزارش مشرق، نشست خبری جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی  پیش از ظهر امروز در سالن سیدالشهدا(ع) برگزار شد.
الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی و سخنگوی حوزه اقتصاد و مبارزه با مفاسد اقتصادی جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی در نشست خبری با اعلام حمایت این جبهه از کاندیداتوری علیرضا زاکانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان طور که رهبری فرمودند کسی که مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده می گیرد باید توان و ظرفیت در حوزه اجرا داشته باشد و هم مدیریت قبلی این حد از ظرفیت مدیریتی را نشان داده باشد به این نتیجه رسیدیم زاکانی این ظرفیت و همه جانبه نگری در همه وجوه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را خواهد داشت.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری امسال و تاکید بر اینکه هر دو حماسه سیاسی و اقتصادی همزاد و دو بال رشد و تعالی جامعه هستند، گفت: دوستانی که این جبهه را تشکیل دادند  در پاسخ به ندای رهبری در تلاش برای ایجاد فرصتی در کنار بحث گفتمان سازی در چارچوب آرمان های نظام در حد توان خود هستند تا بتوانند شرایط حماسه سیاسی و اقتصادی را فراهم کنند.
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه کسانی که بخواهند مسئولیت سکانداری حوزه اجرایی کشور را بر عهده بگیرند باید علاوه بر داشتن نقاط قوت دولت های قبلی تلاش برای برطرف کردن نقاط ضعف آنها داشته باشند گفت: سلامت اطرافیان رئیس جمهور اهمیت بسیاری دارد، در دوران گذشته آسیب های بسیاری از اطرافیانی که تعلق خاطر به رئیس جمهور داشتند دیده ایم که آثار آن هنوز باقی مانده است.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید قانون مدار، شجاع و قاطع باشد افزود: این رئیس جمهور نباید در تمکین نسبت به نهادهای قانون گذار فقط نظرات فردی خود را اعمال کند.  درگیری بین قوای مختلف مشکل جدی است. آخرین مشکلی که در مجلس شورای اسلامی با آن مواجه هستیم اصلاح قانون انتخابات شهر و روستا است که ما تلاش می کنیم طیف وسیعی را شامل شود.
سخنگوی حوزه اقتصاد و مبارزه با مفاسد اقتصادی جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی  ادامه داد: به دلیل برداشت های شخصی رئیس جمهور به دادگاه بی ربط ارجاع نمی شود. نظرات فردی به مدیریت کشور آسیب می زند و همه باید به قانون تمکین داشته باشند.
نادران با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی باید شیوه های عملی و کارکردی داشته باشد افزود: آنچه را که اکنون در مبارزه با مفاسد شاهد هستیم افرادی هستند که شعار می دهند و فضاسازی رسانه ای انجام می دهند اما اقدام علمی و چشمگیری صورت نمی گیرد.
وی افزود: هر از گاهی مرزهای نظارتی صحبت از پرونده های مفاسد اقتصادی می کنند که از نظر افکار عمومی محیرالعقول است. باید کسی اهل مبارزه با مفاسد باشد و در این قضیه محکم ایستادگی کند.
این نماینده مجلس گفت: زمانی که به شهید رجایی پیشنهاد نخست وزیری شد وی گفت ترجیح می دهم فرد دیگری به روی کار بیاید اما زمانی که با وی صحبت شد از زیر بار خدمتگزاری شانه خالی نکرد و در چارچوب قانون مردانه پای کار ایستاد و در همان مسیر ثابت قدم بود.
وی ادامه داد: رجایی نشان داد مدیر عالی رتبه نظام بود که به دنبال قدرت طلبی نبوده و زمانی  که به او تکلیف شد در صحنه باشد پذیرفت که امروز این را در زاکانی می بینیم.
نادران در پایان خاطرنشان کرد: همان طور که رجایی در اولین نطق معرفی خود در ریاست جمهوری اعلام کرد من مقلد امام، فرزند مجلس و خدمتگزار مردم هستم  امیدواریم زاکانی نیز خود را مقلد رهبری، فرزند مجلس و خدمتگزار مردم بداند.
سکاندار دولت باید توان دفاع از ملت ایران را داشته باشد
زهره الهیان سخنگوی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی در اولین نشست خبری این جبهه با اشاره به نام‌گذاری سال 92 به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی پیوندی مستحکم بر مقوله سیاست خارجی دارد.
وی ادامه داد: اکنون بحث تحریم‌ها، مسائل هسته‌ای و حقوق بشر از جمله مباحثی است که ما باید به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشیم لذا فردی که می‌خواهد سکان ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد باید توان تاثیرگذاری در سیاست خارجه و دفاع از ملت ایران را داشته باشد.
وی با بیان اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات باعث افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین‌المللی می‌شود به مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات سال 88 اشاره کرد و گفت: در انتخابات 88 مردم با حضور گسترده و حداکثری خود توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کردند؛ اینکه اوباما قبل از انتخابات 88 به مقام معظم رهبری نامه می‌نویسد به این دلیل است که آنها قبل از انتخابات به ما فشار می‌آورند اما حضور مردم در پای صندوق‌های رای پاسخ روشنی به توطئه‌های آمریکا بود.
الهیان با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید در دیپلماسی نقش‌آفرین باشد، افزود: ‌قاعدتاً فردی که ما در این حوزه انتخاب کرده‌ایم تفکرات اصیل انقلابی دارد و در حوزه عدالت‌طلبی، دفاع از مستضعفین و روحیه انقلابی می‌تواند مفید باشد.
سخنگوی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجه در ادامه گفت: ‌سیاست خارجه بر 3 اصل عزت، حکمت و مصلحت استوار است و رئیس جمهور آینده باید بر اساس این 3 اصل از حقوق هسته‌ای ملت ایران دفاع کند تا ما شاهد عقب‌گرد نباشیم.
الهیان با بیان اینکه ملت ایران حق هسته‌ای و حق غنی‌شدن را از حقوق مسلم خود می‌دانند، افزود: رئیس جمهور آینده باید نگاه دقیقی به سیاست خارجه داشته باشد و بتواند با درک درست از حقوق مردم دفاع کند.
وی با اشاره به تحولات منطقه و وقوع بیداری اسلامی، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه مقام معظم رهبری وقوع بیداری اسلامی را از سال 83 پیش‌بینی کرده بودند متاسفانه برخی از مسئولین تا ماه‌ها بعد از تحولات بیداری اسلام،‌ تحلیل درستی از شرایط نداشتند. لذا رئیس جمهور آینده باید با نگاه درست و تحلیلی جامع از بیداری اسلامی بتواند شرایط سیاست خارجی را کنترل تا انشاءالله موج این بیداری به کشورهای دیگر غیر مسلمان هم برسد.
الهیان بحث حقوق بشر را از مهمترین مباحث سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجه توصیف کرد و افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که دفاع از حقوق مستضعفان و ملل جهان از وظایف نظام جمهوری اسلامی ایران است، لذا ما باید در بخش حقوق بشر پرچم‌داری از حقوق مستضعفان جهان را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریسم پرچمدار هستند و رسماً از تروریست حمایت می‌کند، افزود: ما باید در مقابله با تروریسم موفق‌تر از گذشته عمل کنیم چراکه مقام معظم رهبری به دفاع از حقوق ملت‌ها تاکید دارند. لذا ما در بحث حقوق بشر باتوجه به 3 اصل عزت، حکمت و مصلحت باید در مقابل نظام سلطه ایستادگی کنیم
الهیان در ادامه با اشاره به حمایت رسمی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی از کاندیداتوری زاکانی در انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: باتوجه به عملکرد آقای زاکانی در مجلس گذشته و مجلس فعلی و نوع نگاه ایشان به مسائل مختلف که نزدیکی زیادی به مقام معظم رهبری دارد، ما از ایشان حمایت کردیم. چراکه نوع دیدگاه آقای زاکانی، بر اساس عدالت‌خواهی، شجاعت و اعتقاد به کار کارشناسی برای حل مشکلات کشور است
وی در ادامه مشارکت مردم در انتخابات آتی ریاست جمهوری را امری ضروری دانست و گفت: حضور مردم در صحنه انتخابات توطئه‌های دشمن را خنثی خواهد کرد.
جزئیاتی از دیدار زاکانی و جلیلی
مجتبی شاکری، عضو جبهه حماسه سازان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی مشرق با اشاره به دیدار سعید جلیلی و زاکانی گفت: این دیدار از سوی جبهه حماسه سازان طراحی نشده بود و آقای زاکانی شخصا به دیدار آقای جلیلی رفتند.
وی ادامه داد: زاکانی در این دیدار از سعید جلیلی برای ورود به عرصه انتخابات دعوت کرد ولی هنوز وی جواب قطعی به این درخواست نداده است.
شاکری ضمن اعلام آمادگی جبهه حماسه سازان برای ائتلاف با جلیلی در صورت کاندیداتوری وی، تصریح کرد: بعد از اعلام آمادگی، مکانیزمی برای ائتلاف اعلام می شود و فردی که مقبول تر است به عنوان کاندیدای اصلی مورد حمایت قرار می گیرد.
مجتبی شاکری سخنگوی سیاست داخلی جبهه حماسه سازان، در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا تکثر کاندیدای اصولگرایان به ضرر جریان اصولگرایی نیست،  گفت: متکثر بودن کاندیداها در حوزه تفکر دوم خرداد و هم اصولگرایان وجود دارد و باید همزمان با عبور زمان به فکر همگرایی باشیم.
وی با بیان اینکه در مجموعه اصولگرایان شاخصه اصلی وجود دارد، تصریح کرد: با نزدیک شدن به انتخابات کسانی که از امتیازات بالا برای پرچم داری انقلاب برخوردار هستند محدود می شوند ولی به نظر می رسد با توجه به اینکه در جبهه اصلاحات تشتت وجود دارد اصولگرایان می توانند در شرایط مناسب با هم رقابت هم داشته باشند.
شاکری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دیدار آقای زاکانی با آیت الله مصباح ارتباطی به کاندیدا شدن وی دارد یا نه گفت: ملاقات هایی که آقای زاکانی دارد مربوط به تصمیم گیری های خودشان است ما پاسخگوی این ملاقات ها نیستیم. برنامه ای که ما داریم این است که مواضع جبهه حماسه سازان را مطرح کنیم.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه  نحوه همکاری زاکانی با ائتلاف برای پیشرفت چیست گفت: جبهه حماسه سازان ستاد انتخاباتی زاکانی نیست، ما با توجه جمعبندی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که آقای زاکانی امتیاز بالایی دارند اما خود ائتلاف پیشرفت کسانی را که بیرون از مقوله خودشان مطرح باشند نیز مورد توجه قرار می دهند.
زاکانی جامعه را نسبت به انحراف آگاه کرد
علیرضا نادعلی مسئول حوزه جوانان جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی در این نشست اظهار داشت: ما در طول سال‌های پس از انقلاب همواره شاهد انحراف‌هایی بوده‌ایم که از آن میان می‌توان به دوم خرداد 76 تا پایان دولت خاتمی یا انحراف در دولت هاشمی و یا انحرافی که در درون اصولگرایی رخ داد، روبرو بوده‌ایم و در واقع موضع آقای زاکانی در خصوص انحراف در گزینش ما بسیار مهم بوده است.
رئیس حوزه جوانان جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: زاکانی از اولین کسانی بود که جامعه را نسبت به انحراف آگاه کرد. از این رو این مسئله برای ما بسیار اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اینکه این رویکردها با اتخاذ به رفتارهای عملگرایانه اتفاق نمی‌افتد بلکه با انتخاب فیلم‌های کارشناسی و تعامل با صاحب‌نظران می‌توان آنها را به رسمیت شناخت، گفت: برخی در مسئولیت‌های مختلف نگاهی انقلابی داشتند. اما به جهت اینکه نگاه گفتمانی آنها با فرهنگ و اندیشه نگاه منسجم نداشت باعث شد از اهداف انقلاب اسلامی فاصله بگیرند و منویات مقام معظم رهبری را نتوانند به خوبی انجام دهند.
نادعلی ادامه داد: زاکانی در تمام دوران مسئولیت خود چه در مجلس شورای اسلامی و چه در جمعیت رهپویان همواره در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت کرده است و در واقع در بسیج دانشجویی دوره‌هایی را همچون طرح ولایت راه‌اندازی کرد.
سخنگوی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در حوزه جوانان در پاسخ به سؤالی درباره دیدار زاکانی با آیت‌الله مصباح یزدی گفت: در دو دیداری که جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همراه با آقای زاکانی با حضرت علامه مصباح یزدی داشتند، آیت‌الله مصباح گفتند آقای زاکانی از جمله کسانی است که فهم درستی از امام و رهبری دارد و اراده پیاده کردن این فهم را نیز دارند.
وی افزود: البته باید بگویم که دیدار آقای زاکانی با علامه مصباح لزوماً ناظر بر انتخابات نبوده و به طور طبیعی اینطور نیست که این دیدارها مثل ارتباط برخی تشکل‌ها مثل جبهه پایداری با آیت‌الله مصباح باشد.
زاکانی شاخص‌های یک رئیس‌جمهور را دارد
رضا روستا آزاد سخنگوی حوزه علمی و فناوری جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در این نشست اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با همان صلابت، اصالت و جدیتی که توسط امام خمینی (ره) در این کشور بنا گذاشته شد در حال حرکت است و به سمت انتخابات خرداد 92 پیش می‌رویم.
وی ادامه داد: ریاست جمهوری تاثیر‌گذار‌ترین مقام بعد از رهبری در کشور است و در واقع باید گفت این مقام پرمسئولیت احتیاج به حضور بسیجی‌وار دارد.
روستا آزاد به مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور باید رجل سیاسی و سیاست‌مدار باشد تا سکان کشور را در دست بگیرد. همچنین از نظر فرهنگی و دینمداری نیز شاخص باشد که این مسائل در شخصیت آقای زاکانی کاملا مشهود است.
وی همچنین به شاخص علم اشاره کرد و گفت: در بحث علمی نیز دکتر زاکانی دارای تخصص پزشکی هسته‌ای است و این نشان می‌دهد که در زمینه علم و دانش نیز ایشان سرآمد است.
اسامی اعضای 40 نفره شورای عمومی جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی  به این شرح است: اسماعیل کوثری، عطاء الله رفیعی، رضا فیاضی، حسین علی اکبری، جلیل محبی، بهزاد زارع، حیدر رحیم پور ازغدی، الیاس نادران، محمد دهقان، مهرداد بذرپاش، حسین آذین، مجتبی رحماندوست، محمدصالح جوکار، علی علیلو، حبیب آفاجری، احمد امیرآبادی فراهانی، محمدرضا خان محمدی، رضا روستا آزاد، شهریار زرشناس، مجتبی شاکری، محمد ودود حیدری، جواد عامری، طیب صحرایی، سیدمجتبی عزیزی، سید محمد ابراهیم موسوی، بابااکبری، ابوالفضل باقری، عبدالله سمنانی، مصطفی پرکره، داود حیدری، حسین قلی زاده، سیدعباس فاطمی، علیرضا نادی، محمد امین توکلی زاده، امیرمسعود حبیبان، نعلبندی پور، محبی تبار، احتسابی، تحریری نیک صفت، سوادی عصمت.
موضوع مطلب :

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از مهر و ایران،روز پنج شنبه همایش تجلیل از دست اندر کاران سفرهای نوروزی با حضور رییس جمهور در استادیوم صدهزار نفری آزادی برگزار شد. یکی از ویژگی های این همایش حضور فعال زنان بعد از سال ها در استادیوم آزادی بود .

 
موضوع مطلب :

سخنان علامه جوادی آملی در دیدار با محمد باقر قالیباف:
فردی که با نگاه کشوری شهر را اداره می‌کند،می‌تواند کشور را هم اداره کند /نباید مردم را باصدقه دادن اداره کرد
مردم با آزادی می‌خواهند زندگی کنند با کرامت زندگی کنند نه با صدقه، کاری که از دست مردم می‌آید از آنها کمک بگیریم، نگوییم ما برای آنها کار می‌کنیم بگوییم شما چه کار دارید، ما پیشنهاد می‌دهیم شما پیشنهاد بدهید با هم کار بکنیم. مردم حرمت می‌خواهند کریمانه اداره کردن, حرمت هر کسی را داشتن, با آبرو مردم را تأمین کردن, صدقه ندادن این مردم را بالا می‌آورد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از به گزارش فردا: محمدباقر قالیباف با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کرد.
 در این دیدار حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی شهردار تهران درباره اقدامات مدیریت شهری در سال 1391، گفتند: اقداماتی که در شهر تهران و شهرداری انجام داده اید، بسیار مسرت بخش است، برای شما توفیق ارایه خدمات برتر و بهتر را از خداوند متعال خواستارم.

 

 
آیت الله العظمی جوادی آملی همچنین تاکید کردند: ما در دوره ای زندگی می‌‌کنیم که قدرت علم در دست حس و تجربه است. آنچه شما الآن در غرب می‌بینید یا در برخی از دانشگاه‌ها می‌بینید تماماً دانش‌هایی است که بر محور حس و تجربه است و کارآمدی حس و تجربه نه برای انسان کافی است، نه برای شهر انسان و نه برای کشور انسان، زیرا بخش مهمّ امور انسان را آن علوم تجریدی تشکیل می‌دهد نه تجربی.
ایشان همچنین یادآور شدند: غرب قرابت هر دوی این ها را تجربه تلخی کرده است، هم علم بی دین و هم دین بی علم. هم قدرت در اختیار کلیسا و دین بی علم را تجربه کرده است که نتیجه آن گالیله سوزی و تفتیش عقاید بود و یا در دوران بعد، علم بی دین را تجربه کرد که حاصل آن جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم بود.
آیت الله جوادی آملی تصریح کردند: در دنیا از این غرب وحشی تر نداریم که در جنگ جهانی، هفتاد میلیون آدم را به زیر خاک کرد. نباید با دید احترام به آن ها نگاه کرد آن ها به دست متفکرانشان جنگ جهانی را راه اندازی کردند و میلیون ها نفر را در کوتاه ترین زمان کشتند. امروز هم دست آن ها روی ماشه بمب اتم است و این جنگ ها را در میانمار، عراق و کشورهای دیگر راه اندازی می کنند. از این ها وحشی تر چه کسی می تواند باشد؟
آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به وضعیت ایران در طول تاریخ، عنوان کردند: در جنگ جهانی اول به دلیل آنکه دین نبود ایران تسلیم شد. در جنگ جهانی دوم  و در کودتای ننگین 28 مرداد نیز به دلیل آنکه دین حضور نداشت، تسلیم شد اما وقتی امام (ره)، حسینیه، مسجد و حوزه و مردم به میدان آمدند، آن ها تسلیم شدند و هرچه ایران اسلامی گفت انها گفتند چشم.
 ایشان با اشاره به دوران دفاع مقدس و رمز موفقیت و پیروزی رزمندگان اسلام، گفتند: چرا در خاکریز های اول و دوم شبهای عملیات صحبتی از سرود مرز پرگهر نبود، اگر پنجاه پرچم در دست رزمندگان بود، یکی از آن ها پرچم سه رنگ نبود و اگر هم بود بسیار کم بود. آنچه بود شعار«کربلا،کربلا» بود و پرچم یا حسین(ع) و یا زهرا(س). پس این موفقیت و پیروزی مدیون این کربلا، «حسین، حسین» گفتن ها و مدیون دین است.
معظم له همچنین تاکید کردند: تمام مشکلات و خطرات گذشته این بود که کشور بود اما منهای روحانیت، منهای امام حسین (ع) و منهای دین. وقتی دین آمد همه چیز زنده شد؛ این کارآمدی دین است . این کار آمدی را دین از قرآن و  عترت به ما آموخته است. آن بزرگواری که گفته بود دیانت ما عین سیاست ما است از همینجا آموخته بود.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به کلام حضرت امیر در نهج البلاغه، مردم را ستون سیاست و مملکت دانستند و فرمودند:همانطور که شریعت اسلامی ستونی دارد که «الصلاة عمود الدین»، همانطور سیاست اسلامی ستونی دارد؛ مردم, ستون سیاست‌اند، مردم, ستون مملکت‌اند، امام علی علیه السلام فرمود ستون دین و سیاست دین, مردم‌اند.
آیت الله العظمی جوادی آملی تصریح کردند: حضرت فرمودند توده مردم ستون دین اند و نفرمودند ستون ابادانی مملکت اند.فرمودند ستون دین و سیاست دینی مردم اند. باید با مردم درست سخن بگوییم، نیاز مردم را تشخیص بدهیم و نیاز مردم را برابر با فهم و شعور آنها به آنها بدهیم (یک) و کار مردم را به دست مردم بدهیم (دو) مردم را کمیته امدادی اداره نکنیم (سه) مردم با آزادی می‌خواهند زندگی کنند با کرامت زندگی کنند نه با صدقه، کاری که از دست مردم می‌آید از آنها کمک بگیریم، نگوییم ما برای آنها کار می‌کنیم بگوییم شما چه کار دارید، ما پیشنهاد می‌دهیم شما پیشنهاد بدهید با هم کار بکنیم. مردم آبرو می‌خواهند حیثیت می‌خواهند حرمت می‌خواهند کریمانه اداره کردن, حرمت هر کسی را داشتن, با آبرو مردم را تأمین کردن, صدقه ندادن این مردم را بالا می‌آورد. 
ایشان همچنین افزودند:  ژاک شیراک که شهردار بود و بعد رئیس جمهور شد به این دلیل بود که شهرش را به گونه ای اداره کرد که آن شهر را الگوی کشور دید؛ اگر کسی شهری فکر کند او همیشه شهردار خواهد بود، اما اگر کسی شهر را الگوی کشور بداند و آن را به شکلی بسازد که نمونه کشور باشد آن وقت اگر 10 میلیون جمعیت شدند 70 میلیون نفر بازهم کار آمدند. چون مردم نمونه مملکت اند. باید کار را به آنها بسپارند و نظارت کنند و آنها کارشان را خودشان انجام دهند  مردم می توانند این کار را انجام دهند.
 ایشان با اشاره به تحریم ها و مشکلات ایجاد شده برای کشور، گفتند: تحریم ها هیچ اثری ندارد زیرا خداوند در قرآن فرموده است همه مار و عقرب عالم عائله خداوند هستند و خداوند رزق و روزی همه را می دهد. مهاجرینی که می خواستند مکه را ترک کنند، اجازه فروش و انتقال اموالشان را نداشتند اما خداوند به وعده خود عمل کرد و آن ها نیز موفق شدند.
ایشان با اشاره به ظرفیت های موجود در کشور، عنوان کردند: در کشوری زندگی می کنیم که چهار فصل است، معادن و ظرفیت های بسیاری داریم، جمعیت ما معادل یک صدم جمعیت دنیا است اما 11 درصد منابع دنیا در دست ما است. با این شرایط ما چه حرفی پیش خداوند داریم؟ برخی کشورها مثل هلند و امثال هلند ، اندازه برخی استان های ما هستند اما صادرات دارند؛ ما هزاران هکتار زمین های آماده طرح کشت داریم که باران دارد ، زمین نرم دارد نزدیک دریا است با این وجود علوفه مان را هم وارد می کنیم. این ها ناشی از مدیریت ضعیف است. یک روز جشن خودکفایی گرفتیم و بعد واردات گندم داشتیم. هم آن جشن درست بود هم این واردات! می گویند چون تحریم هستیم، علوفه به ما نفروختند و مجبور شدیم  و گندم ها را به جای علوفه به مصرف می رسانیم؛ آیا درست است که هزاران هکتار زمین آماده تسطیح داشته باشیم، آب دریا در کنار و همسایگی آن داشته باشیم آن وقت نتوانیم علوفه را تامین کنیم؟
 معظم له اضافه کردند:بنابر این اگر کسی شهری فکر کند و شهری عمل کند همیشه شهردار است اما اگر کشوری فکر کند و شهر را اداره کند می تواند آینده خوبی داشته باشد.
 ایت الله جوادی املی اضافه کرد:چرا دانشجویان، این هنرمندان، این عزیزان، این متفکّران نباید صاحب‌نظر باشند و مشکلات نسل خودشان را حل بکنند؟ منتظر شغل‌اند نباید این طور باشد، بیکارند نباید این طور باشد؛ تجربه نشان داده که کشور را یا زهرا، یاحسین و حسینیه ها هستند که در روز خطر حفظ می کند، مردمی که معتقد به شهادت‌اند این کشور را حفظ می‌کنند.
موضوع مطلب :
شنبه 92 فروردین 31 :: 1:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

قادر همچنین گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق حق بیمه شخص ثالث علاوه بر تخفیف‌های گذشته 5 درصد نیز کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از تسنیم، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از افزایش 15 هزار میلیارد تومانی مجموع کل درآمدهای مالیاتی نسبت به سال 91 خبر داد و گفت: در سال 92 مالیات بر ارزش افزوده نیز یک درصد افزایش خواهد داشت و این مالیات به 6 درصد می‌رسد.
جعفر قادری سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه از سه شنبه هفته گذشته وارد بررسی مباحث درآمدی شدیم، گفت: در این بحث مالیات بر فروش سیگار را بررسی کردیم و طبق مصوبه این کمیسیون مقرر شد تا مالیات بر فروش سیگار ده درصد اعمال شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: مالیات بر فروش سیگار در قانون ده درصد تصویب شده، اما دولت آن را 5 درصد اعمال کرده بود. لذا در کمیسیون تلفیق اصرار شد مطابق قانون عمل شود. لذا مالیات بر فروش سیگار 5 درصد افزوده می‌شود. همچنین در سال 92 مالیات بر ارزش افزوده نیز یک درصد افزایش خواهد داشت و این مالیات به 6 درصد می‌رسد.
قادری با اشاره به مجموع کل درآمدهای مالیاتی نیز تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 92 ، 53 هزار میلیارد تومان به عنوان مجموع کل درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بود که کمیسیون تلفیق این میزان را به 55 هزار و 557 میلیارد تومان افزایش داد. همچنین عملکرد سال 91 در زمینه مجموع کل درآمدهای مالیاتی 40 هزار میلیارد تومان بود که بر این اساس در سال 92 مجموع کل درآمدهای مالیاتی حدود 15 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد داشت. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنین در کمیسیون تلفیق 600 میلیارد تومان به عنوان حق انتفاع بهره‌برداری از معادن مصوب شد که البته این موضوع در بودجه های گذشته نبوده و امسال مصوب شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به تعرفه‌های مربوط به سازمان ثبت اسناد ودرآمدهای حاصل از خدمات ثبتی، قضایی و نیروی انتظامی گفت: طبق تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق، تعرفه تعویض سندهای مالکیت از 20 هزارتومان به 30 هزار تومان و تعرفه صدور و تعویض گذرنامه از 60 هزار تومان به 75 هزار تومان افزایش یافت. همچنین تعرفه تعویض و تمدید کارت پایان خدمت معمولی به هوشمند از 10 هزار تومان به 12 هزار تومان و تعرفه تعویض پلاک خودرو از 35 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش یافت.
قادر همچنین گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق حق بیمه شخص ثالث علاوه بر تخفیف‌های گذشته 5 درصد نیز کاهش یافت.
موضوع مطلب :

نامه بیش از 2200 دانشجو و طلبه "استان تهران" خطاب به علامه مصباح یزدی؛
مؤمنین، حضرتعالی را مورد اعتمادترین فرد برای شناخت و معرفی کاندیدای اصلح می دانند/ تمام توان خود را جهت معرفی فرد اصلح معرفی شده از سوی شما به جامعه خواهیم داشت
بیش از 2200 دانشجو و طلبه استان تهران طی نامه ای خطاب به علامه مصباح یزدی خواستار معرفی کاندیدای اصلح از سوی ایشان شدند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از به گزارش بی باک، بیش از 2200 دانشجو و طلبه استان تهران طی نامه ای خطاب به علامه مصباح یزدی خواستار معرفی کاندیدای اصلح از سوی ایشان شدند.
در این نامه تصریح شده که با توجه به حضور علامه مصباح و مرحوم آیت ا... خوشوقت در راس جبهه پایداری،‌ این جریان پرچمداری گفتمانی نیروهای انقلابی را در دست دارد و در حال حاضر و در غیاب آیت ا... خوشوقت، علامه مصباح با معرفی کاندیدای اصلح به جامعه، می تواند نقش مهمی در تنویر افکار عمومی داشته باشد.
در ادامه متن کامل این نامه را می خوانید:
بسم الله الرحمن الرحیم
" و نرید ان نمنّ علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین"
حضرت علامه مصباح یزدی (دامت برکاته)
سلام علیکم؛
بر کسی پوشیده نیست که گفتمان ناب انقلاب اسلامی، اقتضا و نیاز فضای حساس امروز کشور و منطقه بوده و هست و انتخابات پیش رو نیز صحنه ی تقابل گفتمان ناب انقلاب اسلامی با گفتمان های انحرافی و التقاطی است.
ولی امر مسلمین(دام ظله العالی) ضمن روشنگری در حرم مطهر رضوی(ع)، با تأکید بر ادامه نقاط مثبت رئیس جمهور فعلی منهای نقاط ضعف، در واقع ادامه گفتمان پیشرفت و عدالت را تأیید فرموده و نیز ارتجاع گفتمان به قبل از دولت نهم را که از سوی زخم خوردگان این گفتمان، چه در درون دولت و چه در بیرون آن، دنبال می شود، رد نمودند.
از یک سو خواست آگاهانه ی مؤمنین و انقلابیون مبنی بر نهادینه شدن گفتمان عدالت محور در میان لایه های مختلف مردم و تلاش برای ادامه ی آن در جهت نیل به دولت و جامعه اسلامی و در نهایت شکل گیری امت اسلامی؛ و از سوی دیگر، اقدام به موقع و هوشمندانه ی حضرتعالی و مرحوم آیت الله خوشوقت (رحمة الله علیه) در جهت تحقق این مهم، و نیز تأییدات حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) مبنی بر وجود "بصیرت به معنای حقیقی کلمه" در حضرتعالی و لزوم رجوع به آیت الله خوشوقت برای در امان ماندن از طوفان فتنه ها؛ سبب گردیده تا مؤمنین ولایتمدار در سراسر ایران اسلامی، شما دو بزرگوار را شاخص دانسته و به تبع آن گفتمان "جبهه ی پایداری انقلاب اسلامی" که محصول تفکر حضرتتان است را، گفتمان اصیل انقلاب و ولایت بدانند.
 لذا، با توجه به توضیحات مطرح شده و نیز با در نظر گرفتن تأکیدات امام خامنه ای(دام ظله) در مورد شناخت اصلح توسط مردم از طریق رجوع به افراد مورد اعتماد؛ مؤمنین، حضرتعالی را مورد اعتمادترین فرد و حجت شرعی برای شناخت و معرفی اصلح میدانند.
بدیهی است که از نظر ما ادامه گفتمان انقلاب اسلامی و ظهور و بروز توامان پیشرفت و عدالت در کشور، فقط و فقط با معرفی کاندیدای اصلح از سوی جبهه پایداری محقق می شود نه با به صحنه آمدن تکنوکرات ها و نه با نسخه های بدلی گفتمان انقلاب در حلقه های انحرافی.
بر همین اساس ما و سایر مؤمنین و دلسوزان انقلاب از معرفی کاندیدای اصلح توسط حضرتعالی حمایت نموده و اعلام می داریم که تمام توان خود را جهت معرفی فرد اصلح به جامعه که زمینه ساز پیشرفت هرچه بیشتر گفتمان ناب اسلام ناب محمدی صلوات الله علیهم است بکار خواهیم بست.
والعاقبة للمتقین
جمعی از دانشجویان و طلاب استان تهران:
امضاکنندگان:

اسامی را از اینجا بخوانید
موضوع مطلب :

آنچه مسلم است حضور کاندیداها پس از ثبت نام و تائید صلاحیت، یعنی آمده ام تا پیروز شوم. پس برای دادن زمام امور به فردی که دومین جایگاه را در امور مملکتی عهده دار خواهد شد باید با مو شکافی صورت بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار از بی باک: شمارش معکوس برای ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است. برخلاف آنچه برخی از فضای حاضر به سردی و بی نشاطی انتخابات یاد می کنند، شور و هیجان آرام آرام از راه می رسد. با وجود قطعی نشدن کاندیداها اما حضور این افراد در میان مردم و پاسخگویی به سوالات و شبهات درباره خودشان و میزان استقبال مردم از شناخت چهره به چهره کاندیداها نوید بخش انتخابات پرشور دیگری است که تقویم ایران انتظار آن را می کشد.
حضور کاندیداها در دانشگاه ها با توجه به احتمال پایان امتحانات تا انتخابات، حضور در مساجد، همایش ها و میتینگ های انتخاباتی و سفرهای استانی خود بهترین راه برای شناخت کاندیداهاست. راهی که فارغ از بازی های رسانه ای راه شناخت مستقیم و بی واسطه را فرا روی مردم قرار می دهد.
با این اوصاف می توان گفت جدای از فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی کاندیداها و طرفدارانشان، اینگونه جلسات می تواند شناختی برای انتخاب فرد اصلح دست دهد.
در این شرایط که به ندرت فضای آن فراهم می شود پرسیدن سوال های اساسی برای گشودن گره های ذهنی می تواند بسیار راه گشا باشد. اما اینکه چه سوالاتی در اولویت قرار دارد خود موضوعی است که به آن خواهیم پرداخت.
آنچه مسلم است حضور کاندیداها پس از ثبت نام و تائید صلاحیت، یعنی آمده ام تا پیروز شوم. پس برای دادن زمام امور به فردی که دومین جایگاه را در امور مملکتی عهده دار خواهد شد باید با مو شکافی صورت بگیرد.
از مهمترین نکاتی که بایستی پس از بررسی و تائید اولیه کاندیدا صورت بگیرد پیگیری مسائلی است که از طریق آن می توان به اهداف و مبانی فکری فرد رسید.
تبیین شعارها و برنامه ها از سوی کاندیداها الزامی است
اگر شما در جمعی قرار گرفتید که امکان پرسش از کاندیداها را داشتید حتما از او بخواهید که شعارها و برنامه هایش را تبیین کند. شعار هر کاندیدا یعنی طرز تفکری که برخاسته از مبانی اعتقادی و فکری فرد مزبور و داشتن برنامه نشان دهنده مدیریت وی است. حال هر چه برنامه ها را جزئی تر بیان کرد بدانید در پس این برنامه ها کادری دارد که برای تنظیم برنامه ها تلاش شده است. در ادامه حتما بپرسید کابینه و تیم اصلی خود را معرفی کند چرا که اطرافیان هر فرد نیز نشان دهنده روحیه غالب بر آن جمع است. اینکه اگر آن کاندیدا و پیشینه اطرافیان وی را بشناسیم با کندوکاو پیرامون عملکرد آن ها می توان تا حد نسبی به این موضوع پی برد که اگر قوه مجریه در اختیار چنین فردی قرار بگیرد در اجرای سیاست ها چه عملکردی خواهند داشت؟
منابع مالی کاندیداها باید مشخص باشد
یکی دیگر از موضوعاتی که می تواند بسیار حائز اهمیت باشد پرسیدن از منابع مالی حامی آن کاندیداست. قطع به یقین بسیاری از کاندیداهای ریاست جمهوری افرادی هستند که در مناصب و جایگاه های مهمی هستند که این احتمال را می توان در نظر داشت که فرد مذکور از امکانات دولت، سازمان یا ارگان مورد نظر به نفع خود بهره ببرد. پس یقینا فردی که امانت دار بیت المال مردم نباشد با قرار گرفتن در چنین جایگاهی امانت دار مال و منافع مردم هم نخواهد بود و یا اگر حامیان مالی وابسته به لابی های قدرت و ثروت باشند نیز خود جای تامل دارد.
کاندیداها باید موضع خود را نسبت به فتنه گران مشخص کنند
از آنجا که فردی از سوی شورای نگهبان تائید صلاحیت می شود که رجل سیاسی باشد پس قطعا افراد حاضر در جایگاه کاندیداتوری ریاست جمهوری مهمترین رکن یعنی داشتن موضع پویا و فعال در مسائل مهم نظام را بایستی در کارنامه خود داشته باشد.
 یکی از مهمترین این وقایع موضعگیری کاندیداها در امتحان فتنه 88 است. بسیاری از کاندیداها در فتنه 88 در امتحان بصیرت رد یا مشروط شدند. فتنه 88 سنگ محکی است برای بسیاری از افرادی که خود را وابسته و دلبسته نظام می دانند.
به طور مثال ممکن است کاندیدایی در برابر فتنه و سران فتنه موضعگیری های زیادی داشته باشد اما با مراجعه به اخبار و اطلاعات موجود پی می بریم که این فرد پس از حماسه 9 دی در برابر فتنه موضع گیری نموده است. این یعنی این رجل سیاسی نه تنها آن موقع که باید در حمایت از نظام و رهبری خودی نشان نداده بلکه بصیرتی که از یک رجل سیاسی نیاز دارد را هم نداشته و عقب تر از مردم، به کاروان طرد فتنه و فتنه گران پیوسته است.
در پایان گفتنی است ویژگی های فراوانی را می توان برشمرد که یک رئیس جمهور مردمی بایستی واجد آن باشد که در زمان کنونی بهترین شاخص برای اولویت سنجی این ویژگی ها بیانات رهبری است که چون دیده بانی با بصیرت همواره راهنمای کاروان این انقلاب می باشد.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4302
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520567
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 4302
  • بازدید دیروز: 4638
  • کل بازدیدها: 11520567