سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

به گزارش علیرضااحسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از روزنامه اعتماد، ماجرای قتل عام خانوادگی در خیابان قزوین در جنوب پایتخت با دستگیری یکی از اعضای این خانواده به عنوان مظنون اصلی به سکانس آخر خود رسید. گرچه متهم تاکنون به جرم خود اقرار نکرده است اما شواهد و قراین موجود در پرونده حکایت از این دارد که فریده، محمد و معصومه قربانیان نقشه از پیش طراحی شده‌یی بودند که عضو این خانواده برای آنها کشیده بود. ماجرای جنایتی که در آخرین ساعات سه‌شنبه شب گذشته در ساختمان چهار طبقه‌ای در محله آذری تهران به وقوع پیوست اما به همین جا ختم نشد چرا که متهم سعی داشت با صحنه‌سازی قاضی پرونده و پلیس را گمراه کند اما دست او در پی تناقض‌گویی‌های آشکارش برملا شد. در حال حاضر متهم پرونده به دستور بازپرس جنایی برای تایید سلامت روانی به پزشکی قانونی فرستاده شده تا مشخص شود آیا هنگام ارتکاب سه فقره قتل در حالت عادی به سر می‌برده یا دچار جنون بوده است.

مظنون اصلی در صحنه حاضر بود

وقتی که خبر قتل سه تن از اعضای یک خانواده پنج نفره میان اهالی دهان به دهان می‌چرخید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که نزدیک‌ترین فرد به این خانواده مظنون اصلی این ماجرا باشد. یکی از اعضای این خانواده که کارگر شرکت معروفی بود و در زمان وقوع قتل‌ها باید برای شیفت شب در محل کارش حضور پیدا می‌کرد آن زمان آنجا نبود این موضوع را چند تن از همکاران او نیز تایید کردند. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان پلیس این مرد را به عنوان متهم اصلی زیرنظر بگیرند. پس از آنکه این مرد مورد بازجویی قرار گرفت مشخص شد که اظهاراتش دچار تناقض‌هایی است. تناقض‌هایی که در نهایت کارآگاهان را به این نتیجه رساند که این سه قتل کار یک آشنا بوده است. این شد که حالا به این مرد از سوی قاضی پرونده تفهیم اتهام شده است.

انگیزه متهم از ارتکاب سه قتل چه بود؟

آنچه از شواهد اولیه درباره این پرونده برمی‌آید حکایت از این دارد که مظنون به قتل به دلیل اختلافات مالی که با خانواده‌اش داشته دست به قتل آنها زده است. براساس شنیده‌های خبرنگار «اعتماد»، معصومه دختر 25 ساله متهم که روز یکشنبه گذشته مراسم تشییع جنازه او به همراه مادر و برادرش برگزار شد برای کمک به یکی از دوستان خود از این نزدیک‌ترین فرد خانواده درخواست مبالغی پول کرده بود. ماجرا از این قرار بود که معصومه مدتی پیش برای عیادت یکی از دوستانش به بیمارستان فیروزگر تهران رفته بود و آنجا با خانواده فقیری آشنا شد که توان پرداخت هزینه‌های درمانی خودشان را نداشتند. این شد که این دختر 25 ساله خواست تا پولی برای کمک به این خانواده اختصاص دهد. درخواست پول برای کمک به خانواده بی‌بضاعت جرقه‌یی در ذهن این عضو خانواده زد و اختلافات مالی قبلی را به آتشی شعله ور تبدیل کرد و در نهایت دامان اعضای این خانواده را گرفت. تحقیقات پلیس حکایت از این دارد که پیش از این بین اعضای این خانواده و متهم درگیری‌های مالی وجود داشته است. اختلافاتی که این تصور را در ذهن متهم به وجود آورده بود که اعضای خانواده‌اش می‌خواهند با هر شیوه و ترفندی از او پول بگیرند. همچنین در بررسی‌های اولیه ماموران از سابقه این مرد مشخص شد که وی پیش از این برای ترک اعتیاد در یک مرکز بازپروری معتادان بستری بوده است. علاوه بر این آثار متعددی از خودزنی روی بدن متهم نیز پیدا شد.

صحنه‌سازی با الگو‌برداری از صفحات حوادث

همزمان با حضور ماموران و بازپرس کشیک قتل در صحنه جنایتی که همسایه‌های ساکنان ساختمان چهار طبقه پلیس را درجریان وقوعش گذاشتند آثار پاشیده شدن خون روی سقف خانه به دست آمد. چوب دستی خونینی که دو نفر از مقتولان یعنی فریده و پسرش محمد توسط آن به قتل رسیده بودند در پشت بام خانه کشف شد و پزشکی قانونی هم در معاینات اولیه علت فوت «معصومه» را خفگی تشخیص داد. با این حال آنچه در صحنه جرم به دست آمد حکایت از وقوع جنایت با طرحی هوشمندانه داشت. ماموران پس از حضور در محل جنایت متوجه به هم ریختگی وسایل در اتاق خواب متعلق به معصومه شدند. همچنین زیر سر اجساد فریده و محمد نیز دو بالش دیده می‌شد به‌طوری که در نگاه اول به نظر می‌رسید این دو در خواب به قتل رسیده‌اند. امااین همه ماجرا نبود. اجساد« فریده» و« معصومه» در حالی در دو قسمت جداگانه در خانه افتاده بود که بخشی از بدن آنها عریان بود و این فرضیه را در ذهن پلیس تقویت می‌کرد که این سه جنایت با یکی از دو انگیزه سرقت یا آزار و اذیت صورت گرفته باشد. اما نتیجه آزمایشات پزشکی قانونی حکایت از این داشت که روی اجساد متوفیان هیچ‌گونه آثار آزار و اذیت وجود ندارد. همچنین به هم ریختگی خانه از سوی اکیپ حفظ صحنه جرم، ساختگی عنوان شد و به این ترتیب مشخص شد فردی که دست به این سه جنایت زده با انگیزه‌یی به جز سرقت یا ورود به عنف به خانه و آزار و اذیت ساکنان مرتکب جنایت شده است. فردی که به نظر می‌رسید اطلاعاتی نیز درباره نحوه گمراه کردن پلیس و مسائل مربوط به قتل هم داشته است.

متهم هم صحنه‌سازی کرد

گرچه متهم هنوز به قتل اعضای خانواده‌اش اعتراف نکرده و این پرونده تا مشخص شدن نتیجه نهایی در شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت مفتوح است اما تحقیقات پلیس نقشه اولیه نحوه ارتکاب این سه جنایت از سوی متهم را ترسیم کرده است. شواهد موجود در پرونده و همچنین نحوه بازسازی صحنه جنایت توسط متهم پلیس را به این نتیجه رسانده که متهم در ابتدا با «فریده» درگیر شده و او را با چوب دستی به قتل رسانده و سپس « محمد» را که موفق شده بود از خانه بگریزد با ترفندی به داخل خانه کشانده و او را نیز به قتل رسانده است. سر و صداهایی که ساکنان ساختمان چهار طبقه حدود ساعت 3:30 دقیقه بعد از ظهر آن روز شنیده بودند نیز احتمالا به همین درگیری‌ها باز می‌گردد. بر این اساس متهم در ادامه با «معصومه» تماس گرفت و در همین حین برای اینکه او متوجه قتل مادر و برادرش نشود بالشی را زیر سر آنها گذاشت تا «معصومه» فکر کند آنها خوابیده‌اند. در پی مراجعه« معصومه» به خانه، متهم او را نیز با بند کفش و بدون ایجاد هرگونه سر و صدا به قتل رساند و پس از آن با رها کردن آلت قتل درپشت بام از خانه خارج شد. گرچه تحقیقات پلیسی در زمینه ارتکاب این سه جنایت صورت گرفته اما تا اعتراف متهم به ارتکاب قتل‌ها این پرونده در دادسرا مراحل قضایی خود را می‌گذراند و متهم نیز دراختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. این سه قتل در بیست و سوم مهرماه جاری در یک ساختمان چهار طبقه در حوالی خیابان قزوین در جنوب پایتخت رخ داد. دختر بزرگ خانواده و پدرش در پی مراجعه به خانه متوجه اجساد مادر خواهر و برادرش شده و با سر و صدا همسایه‌ها را خبر کرد.

پس از آن ماموران کلانتری 111 هفت چنار وارد کارزار شدند. و پس از تایید صحت خبر قاضی کشیک قتل را در جریان موضوع قرار دادند. بررسی‌های اولیه از این جنایت که سه تن از اعضای خانواده پنج نفره قربانیان آن بودند حکایت از وقوع بی‌ سر و صدای این قتل‌ها داشت. سه قتلی که دو فقره از آنها با چوب دستی و دیگری نیز توسط بند کفش به وقوع پیوسته بود.
موضوع مطلب :

مصوبه افزایش حقوق 20 درصدی کارکنان دولت به دلیل عدم محاسبه و پیش‌بینی قبلی بار مالی آن از سوی هیات دولت لغو شده است.
به گزارش علیرضااحسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از نسیم، در تصویب نامه هیات وزیران آمده است: با توجه به نظریه رییس مجلس شورای اسلامی موضوع نامه شماره 38479 هـ/ب مورخ 30/06/1392، هیات وزیران تصویب نامه شماره 83447/ت 48729 هـ مورخ 09/04/1392 و اصلاحیه بعدی آن موضوع تصویب نامه شماره 104615/ت 48729 هـ مورخ 10/05/1392 را لغو نمود.
پیش از این مقرر شده بود حقوق کارکنان 12 وزارتخانه کشور از آبانماه سال جاری بابت پرداخت فوق العاده ویژه به میزان 20 درصد افزایش یابد که با مصوبه جدید هیات وزیران ، این افزایش حقوق لغو شد .
معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در تاریخ 16 مرداد ماه امسال با صدور بخشنامه ای اجازه پرداخت فوق العاده ویژه کارکنان دولت به میزان 20 درصد و از آبان ماه سال جاری را صادر کرد.
در این بخشنامه که با امضای « بهروز مرادی » معاون پیشین برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد ، آمده بود: پیرو مذاکرات انجام شده در جلسه مورخ 26/4/1392 هیات محترم وزیران در خصوص اجازه پرداخت فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری به میزان حداکثر 20 درصد حقوق و فوق العاده مستمر با رعایت سقف 25 درصد از مشاغل با تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ، به آگاهی می رساند با استناد به ماده 29 قانون برنامه پنجم توسعه و بر اساس مذاکرات دولت و تایید رئیس جمهور وقت ، اجرای مصوبه مذکور از آبان ماه سال جاری و پس از پیش بینی در موافقنامه های متبادله اعتبارات هزینه ای امکان پذیر خواهد بود.
** متن نامه رییس مجلس به رییس جمهور
در نامه رییس مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری آمده است: بازگشت به رونوشت تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره 104615ت/48729هـ مورخ 10/05/1392 ، موضوع «اصلاح مصوبه شماره 83447/ت 48729هـ مورخ 09/04/1392 ناظر به پرداخت فوق العاده ویژه به کارکنان برخی از دستگاه های اجرائی»، متعاقب بررسی ها و اعلام نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره 4 الحاقی به « قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم و یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی » و ماده 10 آیین نامه اجرایی آن، مراتب متضمن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می گردد.
بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی الاثر خواهد بود. «نظر به متضمن بار مالی بودن مفاد مصوبه و عدم محاسبه و پیش بینی قبلی بار مالی ناشی از آن به طرق مقرر در قانون ،مغایر با ماده 29 و بند ت ماده 240 قانون برنامه پنجم توسعه مصوب 1389 می باشد.»
موضوع مطلب :
سه شنبه 92 مهر 30 :: 4:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

کاربران عربستانی با انتشار تصویر این تی شرت ها در فضای مجازی، نوشتند: بر روی این تی شرت ها نوشته شده "i love my devil".
به گزارش علیرضااحسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از شیعه آنلاین،‌ اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که اخیرا تی شرت های زنانه ای روانه بازارهای عربستان شده که بر روی آن نوشته شده "من شیطانم را دوست دارم".
کاربران عربستانی با انتشار تصویر این تی شرت ها در فضای مجازی، نوشتند: بر روی این تی شرت ها نوشته شده "i love my devil".
در پی انتشار این لباس های زنانه در بازارهای سعودی، افکار عمومی این کشور خواستار جمع آوری فوری آن از بازارها شده و از وزارت بازرگانی سعودی خواستند اقداماتی را اتخاذ کند تا در آینده چنین کالاهایی وارد بازارهای کشورشان نشود.
گفتنی است، این اولین باری نیست که لباس ها و کالاهایی ضد اسلامی و ضد ارزشی وارد بازارهای عربستان سعودی می شود.
موضوع مطلب :

به گزارش علیرضااحسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از نیمروز بحث بهبود اضطراری معیشت مردم در صد روز اول یکی از شعارهای انتخاباتی علی اکبر ولایتی بود که با کوچ محمد نهاوندیان از ستاد ولایتی به ستاد انتخاباتی روحانی، این شعار را روحانی نیز تکرار کرد و از آن به عنوان یکی از وعده های جدی خود یاد کرد.
امروز بیش از صد و یک روز از اعتماد مردم به دولت روحانی و هشتاد روز از تحلیف وی می گذرد و مردان اقتصادی دولت فعالیت های خود را آغاز کرده اند. هرچند که دولت عامل بسیاری از مشکلات را مدیران گذشته میداند اما مدیریت دولت در قیمت های وابسته به تصمیمات دولتی نشان می دهد که عزم جدی برای کاهش و یا حتی ثبات این قیمت ها وجود ندارد و افزایش قیمت های دولتی امروز یکی از عوامل جدی افزایش قیمت ها است.
افزایش تا چهاربرابر در قیمت های برق و انشعاب برق
در حالی که در اوایل سال جاری هزینه انشعاب کنتور برق حدود دو برابر شد و کنتور 25 آمپر تک فاز از 200 هزار تومان به حدود 350 هزار تومان واگذار می‌شد، در روزهای اخیر این مسئله تکرار شده و قیمت این نوع از انشعاب که اغلب مصارف خانگی را در بر می گیرد به 860 هزار تومان رسید. اما واکنش رییس شرکت توانیر در رابطه با این افزایش قیمت ها شنیدنی است.
مدیر عامل شرکت توانیر با بیان این که هزینه نصب کنتور برق افزایش نیافته، بلکه واقعی شده است، افزود: از این پس قیمت کنتور را از مشترک می گیریم. به گزارش شبکه ایران همایون حائری افزوده است: قبلا اگر 200 هزار تومان از مشترک دریافت می کردیم و بیش از یک میلیون تومان هزینه می کردیم، اکنون هزینه کنتور را به همان قیمت واقعی از مشترک دریافت کنیم.
افزایش هزینه نصب کنتور برق که توسط مدیرعامل توانیر به شرکت های توزیع برق ابلاغ شده دارای یک جدول است که وزارت نیرو و شرکت توانیر هنوز در مورد این جدول هیچ اطلاع رسانی نکرده اند.
همچنین مسئولین در رابطه با افزایش تعرفه برق نیز اعلام کرده انده اند این افزایش قیمت براساس طرحی ملی است که براساس بخشنامه دریافتی و مجوز شرکت توانیر به شرکت های توزیع ابلاغ شده است.
آب بها افزایش نیافته؛ فقط گران شده است!
هرچند که مسئولین مدعی هستند آب بها افزایش نیافته است اما در رابطه با مبالغ اضافه شده در قبوض آب مدعی هستند که این افزایش براساس بخشنامه آب و فاضلاب کشور است که به ازای هر متر مکعب 10 تومان از مشترکان برای کمک به آب و فاضلاب روستایی دریافت می شود.
مدیر کل دفتر بررسی های اقتصادی و خدمات مشترکان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز به ایرنا گفته بود: افزایش 100 ریالی هر متر مکعب آب براساس بند 76 قانون بودجه 92در قبض ها اعمال شده است.
هرچند که مردم باید هزینه افزایش این نرخ از ابتدای سال جاری را به یکباره در قبوض شهریور ماه پرداخت کنند.
بر اساس بند 76 قانون بودجه سال 92 کل کشور؛ وزارت نیرو از طریق شرکت های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب مبلغ صد (100) ریال از مشترکین آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند.100 درصد وجوه دریافتی تا سقف 390 میلیارد ریال از محل حساب مذکور صرفا برای آب رسانی شرب روستایی اختصاص می یابد. اعتبار مذکور براساس شاخص کمبود آب شرب سالم بین استان های کشور در مقاطع 3 ماهه از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توزیع می شود تا پس از مبادله موافقت نامه بین معاونت برنامه ریزی استانداری ها و شرکت های آب و فاضلاب روستایی استان ها هزینه شود. اعتبار مذکور حسب وصولی ها 100 درصد تخصیص یافته و وجوه فوق به عنوان درآمد شرکت مربوط محسوب نشده و مشمول مالیات نمی شود.
تعیین قیمت خودرو از شورای رقابت گرفته و گران شد
وزیر صنعت چندی پیش اعلام کرد که شورای رقابت مرجع قیمت گذاری خودرو نیست. وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل ضمن تاکید بر اینکه شورای رقابت مرجعی برای تعیین قیمت خودرو نیست افزود: شورای رقابت به عنوان یک نهاد فراقوه‌ای مسئول تعیین قیمت کالاهای انحصاری است در حالی که وزارت صنعت خودرو را کالای انحصاری ندانسته و خواستار عدم ورود شورای رقابت به این حوزه است . اما همه این تغییرات نیز نتوانسته است تغییراتی در بازار خودرو ایجاد کند و ادامه روند کاهشی تولید خودرو از ابتدای امسال و عدم عرضه خودرو به اندازه نیاز داخل از سوی خودروسازان، قیمت برخی خودروها را در بازار با افزایش همراه کرده است.
افزایش قیمت گازوئیل انرژی در سکوت
هرچند که دولت در راستای اجرای طرح 100 روزه اقتصادی خود، هرگونه افزایش قیمت احتمالی بنزین به عنوان پرطرفدارترین فرآورده نفتی در ناوگان حمل و نقل را در قالب لایحه اصلاح بودجه سال 92 را منتفی کرد. و تبلیغات زیادی در این رابطه شکل گرفت. اما آنچه که از نظر رسانه ها دور ماند افزایش قیمت گازوئیل است. افزایشی که میتواند تاثیر به سزایی در قمیت حمل و نقل و واحدهای صنعتی ایجاد کند و نمود آن در قیمت تمام شده کالاهای مصرفی بروز خواهد یافت.
بر اساس لوایح بودجه سال‌جاری، مجلس شورای اسلامی این اختیار را به دولت داده بود تا نسبت به افزایش متوسط قیمت کل فرآورده‌های نفتی همچون بنزین، گازوئیل و برق اقدام کند، اما دولت افزایش قیمت بنزین را به سال آینده موکول کرده است.
محمدباقر نوبخت، سخنگوی اقتصادی دولت با یادآوری اینکه در قانون بودجه افزایش 38 درصدی قیمت سوخت به دولت اعلام شده است، گفت: با این وجود، دولت تصمیم گرفته ریالی هم بر قیمت سوخت از جمله بنزین اضافه نکند تا فشار اقتصادی بر مردم تحمیل نشود.
جلوی دلار ارزان گرفته شد!
شاید مهمترین اقدام رئیس کل بانک مرکزی از ابتدای دولت یازدهم را میتوان اظهار نظر وی در رابطه با حمایت از دلار گران قیمت دانست.
رییس کل بانک مرکزی که در نشست صبحانه خوری اتاق بازرگانی ایران شرکت کرده بود گفت: کاهش قیمت دلار بیشتر از آنچه که اتفاق افتاده منطقی نیست. نشست صبحانه خوری نمایندگان فعالان اقتصادی با مسئولان دولتی در دولت یازدهم با حضور ولی اله سیف، رییس کل بانک مرکزی برگزار شد و رئیس کل بانک مرکزی در اظهاراتی نسنجیده مانع کاهش قیمت دلار شد و گفت: قیمت دلار در بازار به کف رسیده و کاهش بیشتر منطقی نیست. وی گفت: الان قیمت نرخ دلار کف خود در بازار رسیده است و اگر از این رقم پایین‌تر بیاید منطقی نیست.
شاید برخی از افزایش ها ناشی از مدیریت دولت گذشته باشد و مسئولین در کوتاه مدت نتوانند در کاهش قیمت ها موثر باشند. اما به نظر می رسد اگر بانک مرکزی بدون رئیس اداره میشد؛ امروز قیمت ارز شاهد کاهش قیمت بود.
همچنین هفته گذشته سیف از پیش‌بینی تورم 36درصدی و نرخ رشد منفی 6درصدی در سال 92، اجرای قطعی فاز دوم هدفمندی و تک‌نرخی شدن نرخ ارز تا پایان 93 و لغو تدریجی تحریم‌ها خبر داد.
افزایش تا 60 درصدی هزینه های پستی
هزینه های پستی نیز از دیگر قیمت هایی است که توسط دولت تعیین می شود. در ماه گذشته تعرفه های پستی نیز شاهد افزایش قیمت از 28 تا 50 درصد بود.
مدیرعامل شرکت پست با اشاره تغییرات تعرفه آن دسته از سرویس‌های پستی که بیشتر توسط مردم استفاده می‌شود، میزان افزایش قیمت سرویس نامه، پست پیشتاز و امانات پستی در سال 92 را اعلام کرد.
افزایش تعرفه در سرویس‌های پستی متفاوت بوده، اما به طور میانگین تعرفه‌ها 30 درصد افزایش یافته است. در بین سرویس‌های پستی، برخی بیشتر مورد استفاده شرکت‌ها و امور تجاری است و برخی نیز برای مردم پرکاربردتر است و مردم با آنها سر و کار دارند.
محمدحسن کرباسیان مدیرعامل شرکت پست در تشریح این افزایش قیمت های پستی گفت: در بخش نامه‌های عادی و نامه‌های سفارشی که تعرفه بسیار پایین بود کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات با افزایش تعرفه‌ موافق کرد و تعرفه نامه شهری از 350 تومان به 450 تومان افزایش یافت که با 28 درصد افزایش تعرفه همراه بوده است. مدیرعامل شرکت پست افزود: همچنین تعرفه پست پیشتاز حدود 33 افزایش یافته است. وی ادامه داد: افزایش تعرفه در بخش امانات پستی نیز حدود 49 درصد بوده است.
موضوع مطلب :
بخش فارسی زبان سایت آلمانی "دویچه وله" در مطلبی با عنوان «استخر پارتی و مهمانی های شبانه در تهران» دست به انتشار عکسهایی بسیار سخیف و مبتذلی زده است!

به گزارش علیرضااحسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از دیدبان خیبر، این سایت به ظاهر اطلاع رسانی و فرهنگی(!)، در مقدمه گزارشی تصویری که گویا توسط افرادی ناشناس از تهران برای دویچه وله فرستاده شده اند، اینچنین می نویسد: «زیر پوست شب های تهران چه می گذرد؟ گشت های ارشاد و نهی از منکر با جامعه جوان ایران چه کرده است؟ وقتی آزادی های فردی سلب می شوند و جوانان از ساده ترین حقوق محرومند، چه واکنش هایی از خود نشان می دهند؟»!!!
با عرض پوزش و اظهار شرمندگی از شما مخاطبان خیبری به جهت انتشار چنین عکسهایی؛ در ذیل یکی از عکس های منتشره توضیحات قابل توجهی بدین مضمون نوشته شده است: «به گفته افرادی که این تصاویر را برای دویچه وله فرستاده اند، در این پارتی ها مصرف مشروب و مواد مخدر از جمله "ماری جوانا" رواج دارد»!

این گفته در حالی توسط این سایت نزدیک به نهادهای اطلاعاتی آلمان انعکاس می یابد که گویا تنظیم کننده متن این گزارش تصویری دچار فراموشی شده و نوشته های آغازین خویش که عنوان می داشت: «وقتی آزادی های فردی سلب می شوند و جوانان از ساده ترین حقوق محرومند، چه واکنش هایی از خود نشان می دهند؟» را از یاد برده است؛ چراکه از طرفی مصرف "ماری جوانا" و "ویسکی" را امری عادی و طبیعی تلقی می کند و از سوی دیگر در نبود آزادی های فردی برای جوانان ایرانی، فریاد و فغان سر می دهد!
در زیرنویس دیگری از این عکس‌ها اما "دویچه وله فارسی" به شکل مغرضانه ای سعی در القای تقدس زدایی از مقدس ترین ایام هفته شیعیان و البته مسلمین را دارد: «به گفته کاربران اکثر این پارتی ها شب های جمعه در تهران برگزار می شوند.»!

این درحالیست که "دویچه وله" در شرح چند عکس بعدتر خود به تلاش های کشورش و البته متحدانش در ترویج هنجارشکنی میان نسل جوان ایرانی اذعان و اعتراف دارد: «"تابوشکنی" چه از جانب دختران و چه از جانب پسران یکی از جنبه های اصلی این پارتی ها است.»!

در پایان اما می باید به این نکته مهم اشاره داشت که انتشار چنین عکسها و گزارش هایی خود دال بر سندی محکم و مستند در راستای تلاش پیگیر و بی وقفه اپوزیسیون خارج نشین به جهت رواج "آنارشیسم اجتماعی" در توده جوانان ایرانی است.
این خود نشان از آن دارد که سرگرمی افراطی جوانان به موارد بی اهمیتی چون مشاهدات در تصاویر فوق موجب اغفال ایشان از توجه به اصل اعتلای وطن و مقابله با استعمارگران و استثمارکنندگان غربی است، که این تجاهل و بی توجهی در آتیه ای نه چندان دور می تواند آثار سوء غیر قابل جبرانی را بهمراه داشته باشد.موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3453
  • بازدید دیروز: 2596
  • کل بازدیدها: 9741022
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3453
  • بازدید دیروز: 2596
  • کل بازدیدها: 9741022