سفارش تبلیغ
سرور مجازی ‌هاست ایران
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

  وزارت نفت تلاش دارد با استفاده از مدل جدید قراردادی، جذابیت حضور در پروژه‌های صنایع نفت و گاز ایران را برای شرکت‌های خارجی افزایش دهد اما کارشناسان معتقدتد که با این قراردادها، صنعت نفت ایران دوباره مستعمره خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از مشرق:موضوع مدل جدید قراردادهای نفتی موسوم به آی.پی.سی (IPC    ) در دوران پسابرجام که از سال گذشته بحث‌های جنجالی و زیادی در میان کارشناسان این حوزه و همچنین اصحاب رسانه به راه انداخته، به سوژه یک مستند به نام « من تکنوکرات هستم» تبدیل شده است.

اهمیت این موضوع به حدی بالا است که در دیدار دانشجویی ماه رمضان امسال با رهبر انقلاب، صحبت‌های مفصلی در این باره شد و رهبری نیز فارغ از محتوای بحث‌ها، روحیه مطالبه‌گری را در میان دانشجویان و دیگر اقشار جامعه تشویق کردند.

در راستای همین مطالبه‌گری عمومی، مرکز مستند سفیرفیلم اقدام به ساخت مستند «من تکنوکرات هستم» به مدت 40 دقیقه کرده است تا به زبان ساده، انواع قراردادهای نفتی از ابتدا تا کنون را تشریح کرده و با توجه به ابهامات IPC    و همچنین محرمانه نگه‌داشتن جزئیات این قرار داد، نسبت به خطرات و احتمال تاراج اموال عمومی مردم ایران هشدار داده باشد.

«من تکنوکرات هستم»؛مستندی از ناگفته‌های قراردادهای جدید نفتی ایران + فیلم کامل به همراه دانلود 
 
مشرق که پیش‌تر گزارش این مستند را منتشر کرده بود، باتوجه به ورود نمایندگان مجلس به این نوع قراردادها که منجر به تشکیل جلسه غیرعلنی با حضور بیژن زنگه وزیر نفت گردید، برای آگاهی‌سازی عمومی و همچنین پاسخ‌گویی مسئولان وزارت نفت به ابهامات وارده به این قرارداد، فیلم کامل این مستند را منتشر می‌کند:
فیلم کامل مستند «من تکنوکرات هستم»

 
موضوع مطلب : من تکنوکرات هستم
یکشنبه 95 مرداد 31 :: 10:44 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به منظور بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر ابعاد زندگی مردم، در آذرماه سال گذشته، طرح نظرسنجی با موضوع «بررسی دیدگاه شهروندان ایرانی در مورد شبکه های اجتماعی» را در سطح ملی اجرا و نتایج آن را اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از روزنامه شرق:، تاثیر شبکه های اجتماعی مجازی در زندگی افراد بر هیچ کس پوشیده نیست که همین موضوع لزوم بررسی این تاثیر را آشکار می کند؛ اینکه سن، جنس، تحصیلات، شغل و سایر ویژگی های فردی تا چه اندازه بر استفاده افراد در شبکه های اجتماعی موثر است
جامعه آماری این نظرسنجی شامل همه افراد بالای 18 سال در خانوارهای معمولی ساکن در 31 استان ایران بوده و اندازه نمونه با استفاده از فرمول خطای نسبی، چهار هزار و 400 نفر به دست آمده است. سنجش میزان عضویت و عضویت نداشتن شهروندان در شبکه های اجتماعی مجازی غیرایرانی، حاکی از آن است بیش از نیمی از افراد عضو هیچ یک از شبکه های اجتماعی نیستند.
براساس این نظرسنجی، بررسی میزان عضویت شهروندان در شبکه های اجتماعی مجازی نشان می دهد 46،8 درصد پاسخ گویان عضو هیچ یک از شبکه های اجتماعی نبوده اند، درحالی که 52.8 درصد شهروندان حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی مجازی بوده اند.
بررسی رابطه بین عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی و جنسیت نیز نشان می دهد مردان بیشتر از زنان عضو شبکه های اجتماعی بوده اند. براساس این آمار، 50،8 درصد از اعضای شبکه های اجتماعی را مردان و 49.2 درصد را زنان تشکیل می دهند. همچنین وضعیت تاهل اعضای شبکه های اجتماعی حاکی از این است افراد متاهل بیشتر از افراد مجرد عضو شبکه های اجتماعی مجازی هستند.
متاهل ها سهمی 62،7 درصدی در شبکه های اجتماعی دارند و مجردها 27.4 درصد از این سهم را به خود اختصاص داده اند. بین سن و عضویت در شبکه های اجتماعی مجازی نیز رابطه معکوس وجود دارد، به طوری که با افزایش سن، میزان عضویت در شبکه های اجتماعی کاهش می یابد. براساس این نظرسنجی، 34.3 درصد از اعضای شبکه های اجتماعی سنی بین 18 تا 29، 41.8 درصد سنی بین 30 تا 49 دارند و 23.9 درصد نیز 50ساله و بالاتر هستند.
مقایسه تحصیلات افراد و تاثیر آن بر عضویت در شبکه های اجتماعی نیز نشان می دهد افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، بیش از دیگران از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده می کنند. چنانچه حدود 75 درصد از افرادی که دارای تحصیلات هستند، اعلام کردند عضو شبکه های اجتماعی مجازی هستند. همچنین بررسی وضعیت فعالیت اعضای شبکه های مجازی، افراد خانه دار را در صدر اعضای شبکه های اجتماعی قرار می دهد. بیشترین سهم این بخش با 28،2 درصد متعلق به زنان خانه دار و کمترین بخش متعلق به کارگران و سربازهاست.موضوع مطلب : شبکه های اجتماعی

مسجد هسته مقاومت فرهنگی و پایگاه فعالیت اجتماعی است/ اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود

رهبر انقلاب مساجد را «هسته مقاومت» به‌ویژه مقاومت فرهنگی برشمردند و گفتند: اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار ؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار ائمه جماعات مساجد استان تهران، مساجد را پایگاه «اجتماع، مشورت، مقاومت، برنامه ریزی و حرکت اجتماعی و فرهنگی» خواندند و با اشاره به ضرورت تقویت ایمان دینی مردم به عنوان تکیه‌گاه اصلی انقلاب و نظام افزودند: برای تشخیص تکلیف در قبال مسائل جاری باید با نگاهی کلان و فرهنگی، روند کلی حرکت جامعه را تحلیل و جریان‌شناسی کرد.

 

رهبر انقلاب با یادآوری فلسفه تعیین روز جهانی مسجد افزودند: این روزِ اساساً انقلابی، با پافشاری و مطالبه جمهوری اسلامی و به علت آتش زدن مسجدالاقصی به دست صهیونیستها و با هدف مقابله امت اسلام با رژیم صهیونیستی، در سازمان کنفرانس اسلامی تصویب شد و باید با همین نگاه، آن را مورد توجه قرار داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تشکیل مسجد را از ابتکارات اسلام برای شکل دادن به اجتماعات و ارتباطات مردم بر محور «ذکر، نماز و توجه به خداوند» خواندند و افزودند: در تاریخ اسلام، مسجد مرکزی برای مشورت، همکاری و تصمیم‌گیری در مسائل مهم اجتماعی، سیاسی و نظامی بوده است.

رهبر انقلاب از همین زاویه بر اهمیت مسئله نماز تأکید و خاطرنشان کردند: نماز باید با کیفیت و توجه عمیق به خداوند متعال، و به‌دور از آفاتی همچون غفلت و ریا باشد و نقش ائمه جماعات در تبیین و ترویج عملی و زبانی مسئله نماز به عنوان حقیقتی جذاب و شوق‌انگیز بسیار مهم است.

ایشان، مسجد را پایگاهی برای همه کارهای نیک دانستند و گفتند: مسجد باید پایگاه «انسان‌سازی، عمران دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیرت‌افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی» باشد، بنابراین وظیفه امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، «اقامه حق و عدل، تبیین دین و ابلاغ احکام دینی» است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، امام جماعت را «محور مسجد» خواندند و افزودند: امامت مسجد شغلی مهم و اساسی است و نباید با نگاهی حاشیه‌ای به این مأموریت مهم، در حق مسجد کم گذاشت، بلکه باید با «حضور منظم و با طمأنینه، ادای با کیفیتِ نماز، گفت‌وگو با مردم و تشکیل حلقه‌های معرفتی و پاسخ به سؤالات جوانان»، حق مسجد را ادا کرد.

ایشان، محوریت بخشیدن به مساجد را از جمله هنرهای بزرگ امام عظیم‌الشأن از همان روزهای اول انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: مسجد «پایگاه انواع فعالیتهای اجتماعی» است و در تقویت فکری و ترغیب مردم به فعالیتهای گوناگون اجتماعی نقش اساسی دارد.

رهبر انقلاب مساجد را «هسته مقاومت» به‌ویژه مقاومت فرهنگی برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود.

ایشان، تلاش پیچیده و متنوع دشمنان برای نفوذ فرهنگی را گسترده تر از اوایل انقلاب دانستند و افزودند: آماج این حرکت مستمر و چند لایه، ایمان دینی مردم است، یعنی همان عاملی که عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی بوده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، انقلاب اسلامی را زلزله ای شدید در ارکان نظام سلطه خواندند و افزودند: به برکت «اسلام انقلابی» و «انقلاب اسلامی» هدف اصلی زورگویان جهانی یعنی فرمانروایی بر منطقه ناکام مانده و امریکا در منطقه غرب آسیا عملاً زمین‌گیر شده است.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اگر ایمان و پایبندی ملت به اسلام نبود، ایران نیز همچون دیگران زیر چتر امریکا و غیرامریکا می رفت و به همین علت است که آنها با ایمان مردم، خصومتی عمیق و پایان ناپذیر دارند.

ایشان، جوانان را در هدف گذاری های دشمنان برای نفوذ فرهنگی و تضعیف ایمان و اعتقادات مردم، یک هدف اصلی دانستند اما افزودند: با وجود همه طرحهای فریبنده، خیلِ عظیم جوانان مؤمن به عنوان یکی از معجزات بزرگ انقلاب، نسل جوان امروز را پیشتازتر از جوانان اول انقلاب قرار داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای نقش مساجد را در افزایش مقاومت و تحکیم هنرمندانه حصار فرهنگی، مهم ارزیابی کردند و افزودند: مسجد پایگاه بزرگ بسیج و حرکت فرهنگی است.

ایشان، ائمه جماعات را به استفاده هر چه بیشتر از شیوه های صحیح کار در مساجد توصیه و به عنوان یک مثال خاطرنشان کردند: جلسات رو در رو با مردم، از دیگر شیوه های تبلیغاتی در رسانه های مختلف، مؤثرتر است.

رهبر انقلاب، در تبیین نکته ای مهم، «فرهنگ و بصیرت فرهنگی» را مبنای کار حقیقی سیاسی خواندند و تأکید کردند: سیاست در معنای واقعی، طرفداری از این یا آن شخص نیست بلکه به معنای برخورداری از نگاه کلان و توان تحلیل حرکت عمومی جامعه است.

رهبر انقلاب افزودند: در نگاه سیاسیِ حقیقی، باید با بررسی حرکت عمومی جامعه، پاسخ چند سؤال اساسی روشن شود: سبک زندگی جاری ما را به کدام سمت و سو می کشاند و آیا در حال حرکت به سمت عدالت اجتماعی، استقلال واقعی و شکل دهی تمدن اسلامی هستیم یا به سمت وابستگی به امریکا و تأثیرپذیری از بافته ها و یافته های غربی حرکت می کنیم؟

ایشان افزودند: البته در خلال این نگاه کلان و جریان شناسی واقعی، تکلیف مسائل جاری و موضع‌گیری انسان در قبال اشخاص، احزاب و گروهها نیز مشخص می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در ذکر مثالی در تبیین اهمیت داشتن نگاه و تحلیل کلان گفتند: در اوایل فتنه به یکی از سران فتنه گفتم شما در ظاهر با نظام هستید و به گفته خودتان در حال اعتراض انتخاباتی هستید اما بدانید که مدیریت این جریان به دست بیگانگان می افتد و آنها با استفاده از کار شما، اصل نظام را هدف می گیرند.

رهبر انقلاب افزودند: آنها -البته اگر با نگاه خوشبینانه به ماجرا بنگریم- حرف اینجانب را نفهمیدند و وارد شدند و همه دیدند که چگونه انتخابات، بهانه ای برای حمله و نفی اصل نظام شد.

ایشان خاطرنشان کردند: برخی می گویند یک حرفی آن موقع زده شده، بگذریم؛ اما باید توجه داشت که اگر در طرفداری از کسی حرفی زده می شود که مخالف سخنان و مواضع اوست، آن شخص باید اعلام مخالفت کند وگرنه به حساب او گذاشته می شود.
رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را در جمع ائمه جماعات استان تهران با بیان چند نکته دیگر ادامه دادند.

«اقامه نماز جماعت در هر سه وقت نماز» و «باز بودن مساجد برای مراجعه مردم و خواندن نماز در طول روز» از جمله این نکات بود.

ایشان با انتقاد از دیدگاهی که پیشنمازی مساجد را فقط در خواندن نماز خلاصه می کند، افزودند: این نگاه جفاآمیز در واقع همان نگاه سکولار است که دین را در عمل شخصی منحصر می کند و از ورود به مسائل اجتماعی- سیاسی باز می دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه خاطرنشان کردند: «اسلام سکولار و محصور در عبادات چه فردی و چه دسته‌جمعی» حتی اگر طرفداران فراوانی داشته باشد، مورد خصومت سلطه‌گران نیست، آنچه زورگویان جهانی با آن دشمنی دارند، «اسلام مقتدر» است که نظام سیاسی- اجتماعی تشکیل می دهد و ملتها را به سمت سعادت حقیقی دنیا و آخرت هدایت می کند.

«توجه خاص به جوانان و قائل بودن جایگاهی خاص برای نسل جوان» نکته دیگری بود که رهبر انقلاب به ائمه جماعات توصیه کردند.

ایشان افزودند: دل جوانان را با ایجاد جاذبه صحیح یعنی «سخن و اقدام آمیخته با معنویت و عرفان واقعی» جذب مساجد کنید تا کشور و جامعه از برکات فراوان حضور نسل جوان در مساجد بهره مند شود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین تدوین سرگذشت مساجد را در قالبهای گوناگون نظیر کتاب، عکس و یا نماهنگ، برای آگاهی جوانان امروز و فردا مهم خواندند.

رهبر انقلاب در پایان سخنان‌شان تأکید کردند: با وجود همه دشمنی‌های گسترده، آشکار، پنهان و پیچیده قدرتهای ظالم و زورگو، کلمه طیبه جمهوری اسلامی روز به روز در حال استحکام و اقتدار بیشتر است و به برکت ایمان و اتحاد مردم این توطئه‌ها همچنان بی‌نتیجه خواهد ماند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در گزارشی با گرامی‌داشت روز جهانی مسجد، گفت: مسجد زمینه‌ساز ارتقای بصیرت مردم ومرکز تربیت مجاهدان و مومنانی در تراز انقلاب اسلامی است.

آقای حاج علی اکبری با بیان اینکه بیش از 97 درصد شهدای کشور از پرورش‌یافتگان مساجد هستند، خاطرنشان کرد: «تعیین چشم‌انداز»، «فرهنگ سازی»، «همکاری ائمه جماعات»، «تشکیل جبهه مشترک و متحد برای گفتمان سازی»، «استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان»، «اداره مسجد با مشارکت مردم» و «استفاده از ظرفیت مسجد برای ساخت جامعه مؤمن»، از مهمترین اهداف و برنامه‌های مساجد است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
موضوع مطلب : رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه جماعات مساجد استان تهران
گفت‌وگو با دکتر غلامرضا طائبی، رییس مرکز کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران
تحول در کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از ایثار ؛ غلامرضا طائبی از سال 1375 همکاری خود را به‌عنوان پزشک ضایعات نخاعی با بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز کرد و در ادامه در سمت‌هایی چون رییس پلی کلینیک تخصصی قائم در استان آذربایجان غربی، سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی، معاون بهداشت و درمان استان آذربایجان غربی، مدیرکل بنیاد جانبازان و مستضعفان استان آذربایجان غربی، قائم‌مقام معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس کمیسیون پزشکی و مدیرعامل شرکت متد به فعالیت پرداخت. وی که دارای مدرک دکترای پزشکی و PhD مدیریت استراتژیک است، در حال حاضر به‌عنوان رییس کمیسیون پزشکی بنیاد مشغول به خدمت شده‌اند.
در ادامه گفت‌وگوی تفصیلی نشریه «افضل» با دکتر غلامرضا طائبی را با این توضیح که این گفت و گو پیش از اعلام تشکیل شورای راهبری کمیسیون پزشکی بنیاد انجام شده است، می‌خوانید:
*جناب دکتر طائبی، لطفاً در ابتدا راجع به اقدامات و نوآوری‌های صورت گرفته در مرکز کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 94 توضیح دهید و بفرمایید این اقدامات چه تأثیراتی بر روند کاری کمیسیون داشته است.
در سال 94 سند تحول کمیسیون پزشکی به رؤیت قائم‌مقام محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید و از طرف ایشان بر اجرای این سند تأکید شد. بر همین اساس در مرحله اول انجام کارهای تحولی کمیسیون پزشکی، کارگروه‌های تخصصی در کمیسیون پزشکی تشکیل شد که مبنای تصمیماتی که از سوی متخصصین محترم گرفته می‌شود، بر اساس پروتکل‌هایی باشد که در این کارگروه‌ها تصویب و ارائه می‌شوند و این پروتکل‌ها نیز متناسب با آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی هستند. در همین راستا کارگروه‌های اصلی تشکیل شدند که از جمله آن‌ها کارگروه ریه متشکل از 12 نفر از فوق تخصص ریه است که صاحب‌نظر اصلی در حوزه آسیب‌های شیمیایی محسوب می‌شوند. همچنین کارگروه اعصاب و روان نیز متشکل از چندین متخصص و فوق تخصص اعصاب و روان است که موضوعات مرتبط با موج گرفتگی و سایر موارد مرتبط با جانبازان اعصاب و روان زیر نظر این کارگروه کار خود را ادامه می‌دهد. در گروه‌های کوچک‌تر نیز کارگروه جراحی، کارگروه چشم، کارگروه پوست و کارگروه دیگر تشکیل شدند. هدف از تشکیل این کارگروه‌ها این بود که مبنای تصمیم‌گیری‌ها، تغییرات و ارائه درصد جانبازی بر اساس نظرات این کارگروه‌ها، یکپارچه باشد.
در مرحله بعدی، علت‌های نارضایتی جانبازان از کمیسیون‌های پزشکی آسیب‌شناسی شدند و مشخص شد با توجه به اینکه کمیسیون‌ها به‌صورت ترکیبی برگزار می‌شود و در هر کدام از آن‌ها 7 یا 8 متخصص حضور دارند، جانباز بر اساس نوع مجروحیت مورد معاینه پزشک متخصص در آن مجروحیت قرار می‌گیرد که عموماً شامل 2 یا 3 پزشک از آن مجموعه می‌شود. در این نوع معاینات در برخی موارد این انتظار از سوی جانباز وجود داشته که توسط تمام متخصصان مورد معاینه قرار بگیرد اما چنین امری با توجه به نوع تخصص پزشکان میسر نبود و این موضوع زمینه‌ساز برخی نارضایتی‌ها می‌شد. این مشکل در سال 94 به‌صورت تشکیل کمیسیون‌های تخصصی برطرف شد و در حال حاضر کمیسیون‌های ویژه شیمیایی، کمیسیون‌های ویژه اعصاب و روان و کمیسیون‌های ویژه تروما به‌صورت مجزا به معاینه جانبازان عزیز می‌پردازند. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث نارضایتی در بین جانبازان می‌شد، فرآیند برگزاری کمیسیون‌های استانی در فضای عمومی بود که مقرر شد برای هرکدام از تیم‌های تخصصی، فضای مجزایی در نظر گرفته شود و بر همین اساس در حال حاضر در استان‌ها حداقل 3 فضای مستقل برای بررسی و معاینه جانبازان وجود دارد. موضوع دیگری که پس از بررسی اصلاح شد، نحوه ارائه و بررسی مدارک پزشکی جانبازان به کمیسیون‌ها بود که در برخی موارد این گلایه وجود داشت که مدرک خاصی مورد توجه کمیسیون پزشکی قرار نگرفته است. در همین راستا نیز در زمان برگزاری کمیسیون پزشکی در استان‌ها،یک نفر به‌صورت خاص این موضوع را بررسی می‌کند و در انتهای روند بررسی و معاینه جانبازان، در زمینه ارائه تمام مدارک پرس‌وجو می‌شود و رضایت آن‌ها در این زمینه اخذ می‌شود. نوآوری دیگری که در سال گذشته انجام شد در حوزه هماهنگی بین کمیسیون‌های پزشکی نیروهای مسلح با کمیسیون پزشکی بنیاد بود. در گذشته کمیسیون‌های پزشکی نیروهای مسلح جلسات خود را برگزار می‌کردند و احراز جانبازی از سوی خود آن‌ها انجام می‌شد و سپس موارد به بنیاد ارجاع می‌شدند. در چنین پرونده‌هایی ممکن بود که رأی دو کمیسیون متفاوت از یکدیگر باشد که مطمئناً نارضایتی جانبازان را به همراه داشت. در همین راستا در جلسات مکرری که با مسئولان عالی کمیسیون‌های پزشکی نیروهای مسلح برگزار شد، اعلام آمادگی کردیم که جلسات کمیسیون‌ها به‌صورت مشترک برگزار شود و این پیشنهاد با استقبال مواجه شد و نتیجه آن برگزاری جلسات کمیسیون‌ها به‌صورت مشترک در سال 94 بود که دستاوردهای بسیار مطلوبی را از نظر کسب رضایت جانبازان به همراه داشت. ازجمله دیگر اقدامات، برپایی کلینیک مشاوره و راهنمایی جانبازان در مرکز کمیسیون پزشکی بود که بر همین اساس بیش از 50 درصد مراجعان در همان کلینیک جواب‌های خود را دریافت می‌کنند و توجیه می‌شوند.
*در حال حاضر زمان پاسخگویی به پرونده‌های جانبازان چگونه است؟
در گذشته ممکن بود بعضی از پرونده‌ها به دلیل نقص مدرک تا مدت‌ها بدون پاسخ بمانند. در همین راستا قرار شد تا پرونده ناقص تحویل گرفته نشود و در استان‌ها باید تمام مدارک کلینیکی و عکس و نوار و سایر موارد لازم در پرونده جانبازان تکمیل شود و سپس به مرکز فرستاده شوند. نتیجه پرونده درصورتی‌که نقصی وجود نداشته باشد، در مدت 10 روز از طریق پیامک به جانباز اعلام می‌شود. موارد خاصی نیز وجود دارد که پرونده به کمیسیون تخصصی ارجاع داده می‌شود که زمان برگزاری جلسه کمیسیون پزشکی تخصصی مقداری زمان‌بر خواهد بود اما نهایتاً هیچ پرونده‌ای بیش از یک ماه در نوبت پاسخگویی نمی‌ماند. تنها درصورتی‌که پرونده‌ای نیازمند بررسی در کمیسیون تخصصی در شعبه عالی باشد، زمان لازم پاسخگویی 2 الی 3 ماه خواهد بود.
*با توجه به این موارد، آیا میزان پاسخگویی به مراجعات در سال 94 نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است؟
بله، پاسخگویی به مراجعات در سال 94 نسبت به سال قبل 60 درصد افزایش داشت و این موضوع در حوزه‌های تخصصی بسیار ملموس است. به‌عنوان‌مثال در حوزه ازکارافتادگی کلی که بحث بررسی حالت اشتغال است، در سال 93، 3 هزار و 300 پرونده بررسی شد و در سال 94 این رقم با 109 درصد رشد به 6 هزار و 900 پرونده افزایش یافت. در بحث ماده 15 که شعبه بررسی‌کننده جانبازان فوتی است، در سال 93 در حدود 2 هزار پرونده بررسی شد و این رقم در سال 94 به 2 هزار و 500 پرونده افزایش یافت. در کمیسیون عالی نیز در سال 93، 2 هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفتند و در سال 94 نیز 3 هزار و 500 پرونده بررسی شدند. در سال 94 بیش از 70 جلسه کمیسیون مشترک شیمیایی با سپاه برگزار شد و 3 هزار و 470 پرونده در این کمیسیون‌ها بررسی شدند. همچنین 73 جلسه کمیسیون مشترک شیمیایی با ارتش برگزار شد که 4 هزار و 589 پرونده در این جلسات بررسی شدند. در موضوع ویزیت ساکنین مرز غربی کشور مانند گیلانغرب، مریوان و سردشت در سال 93، هزار 181 جانباز معاینه شده بودند و این رقم در سال 94 با 83 درصد افزایش به 2 هزار 168 مورد رسید. در کمیسیون بررسی حق پرستاری نیز در سال 93 در حدود هزار مراجعه مورد بررسی قرار گرفتند و این میزان در سال 94 به هزار و 500 نفر افزایش یافت. در سال 93 این کمیسیون رأی به برقراری حق پرستاری برای 140 نفر داده بود، اما در سال 94 بیش از هزار نفر از این حق پرستاری بهره‌مند شدند. یکی از موضوعاتی که در حال حاضر از سوی کمیسیون پزشکی بنیاد انجام می‌شود، موضوع پایش تخصصی جانبازان قطع عضو است که بدون اینکه جانباز در جریان موضوع باشد، پرونده‌ها از سوی کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد و مواردی که احتمال افزایش درصد در آن‌ها وجود دارد از سوی کمیسیون برای رسیدگی دعوت می‌شوند و در سال 94 بیش از 500 نفر برای بررسی به کمیسیون دعوت شدند و بیش از 90 درصد از این عزیزان شامل افزایش درصد جانبازی شدند. در حال حاضر هدف ما رفتن به سمتی است که افرادی که در طول سال‌های گذشته به کمیسیون مراجعه‌ای نداشتند و احتمال افزایش آسیب در آن‌ها وجود دارد، به کمیسیون دعوت شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند.
* تعداد جلسات در سال 94 به چه صورت بوده است؟
جلسات در سال 94 در کل حدود 18 درصد افزایش یافت که این موضوع حاصل تلاش‌های متخصصان و همکاران در شرایط مختلف آب و هوایی و با وجود تمام مشکلات بوده است.
*برنامه‌های مرکز کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای سال 95 چیست؟
علاوه بر اینکه فعالیت‌های سال 94 در سال جاری نیز باکیفیت ادامه خواهند یافت، پیشنهاد راه‌اندازی یک وبگاه تخصصی برای این کمیسیون را
داده‌ایم تا بتوانیم جانبازان را بیشتر به سمت خودارزیابی، دریافت پاسخ از راه دور و استفاده از بحث‌های علمی حرکت دهیم. درصورتی‌که این وبگاه راه‌اندازی شود، مواردی چون دریافت نتیجه و مشاهده مدارک در این سامانه برای جانبازان در نظر گرفته شده است. بحث عمده‌ای که به‌عنوان زیرساخت برای کمیسیون پزشکی نیز مطرح است، الکترونیکی کردن تمام پرونده‌هاست. با دستور قائم‌مقام محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران این موضوع در کارگروه دولت الکترونیک مطرح شد و مصوب شد پرونده‌های قدیمی پزشکی نیز الکترونیکی شوند. در حال حاضر حدود 350 هزار پرونده وجود دارد که این کار در زمانی که باید الکترونیکی می‌شدند به دلیل بعضی مشکلات زیرساختی و کمبود نیرو و بودجه انجام نشده است. مرحله پایلوت آن به‌زودی انجام می‌شود و در مدتی 9 ماهه، باید تمام پرونده‌ها الکترونیکی شوند. پرونده‌های حالت اشتغال نیز که در حدود 140 هزار مورد هستند باید به‌صورت الکترونیکی تبدیل شوند. موضوع پرونده‌های ناقص نیز باید در سال جاری پیگیری شود که در حدود 170 هزار مورد هستند. موضوع مهم دیگری که رد سال جاری پیگیر هستیم، بحث توسعه زیرساخت‌ها و استفاده از فضای مجازی برای این توسعه است. همچنین پیشنهاد راه‌اندازی یک سامانه مشاوره تلفنی نیز مطرح کرده‌ایم که مورد موافقت قرار گرفته است و ان‌شاءالله به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد تا جانبازان گرامی برای مشاوره به‌صورت حضوری مجبور به مراجعه به مرکز استان یا تهران نباشند. در حوزه تهران بزرگ نیز به‌صورت مستمر در هر هفته 2 جلسه کمیسیون پزشکی برگزار می‌شود که پاسخگوی جانبازان خواهیم بود.

*زمان برگزاری جلسات کمیسیون‌ها در استان‌ها به چه صورت است؟
معمولاً درخواست شرکت در کمیسیون توسط جانبازان به حوزه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها ارائه می‌شود و مسئول بهداشت و درمان شهرستان باید درخواست را به پزشک مشاور کمیسیون ارجاع دهد. این پزشک ادعای جانباز را با توجه به آئین‌نامه، مدارک و احراز جانباز بررسی می‌کند و جانباز را برای انجام کارها راهنمایی می‌کند. پس از توضیحات پزشک درصورتی‌که جانباز برای پیگیری پرونده مصمم بود، درخواست برگزاری کمیسیون از سوی جانباز ثبت می‌شود و پرونده به بهداشت و درمان بنیاد مرکز استان ارجاع می‌شود و احراز با سیستم سجایا کنترل می‌شود و موضوع درخواست با در نظر گرفتن موضوع مجروحیت ثبت می‌شود. پس از ثبت، با توجه به تعداد تقاضا و ظرفیت استان، بررسی کمیسیون برای برگزاری جلسه در استان با در نظر گرفتن معاینه حداکثر 50 نفر در یک جلسه صورت می‌گیرد و برنامه‌ریزی آن از یک ماه قبل انجام می‌شود. در روز برگزاری همکاران ما از صبح پنجشنبه عازم مرکز استان‌ها می‌شوند و بعضاً تا روز جمعه معاینات ادامه می‌یابد.
*موضوع در مورد استان‌های کم‌جمعیت به چه صورت است؟ آیا زمان برگزاری کمیسیون در این استان‌ها مدت طولانی‌تری است؟
به استان‌های کم‌جمعیت اعلام کرده‌ایم که اگر جانبازی دارای شرایط خاص و اضطراری است، بدون در نظر گرفتن زمان برگزاری کمیسیون به مرکز ارجاع داده شود تا در تهران بزرگ در همان هفته مورد معاینه قرار بگیرد. در غیر این صورت باید تعداد متقاضی هر استان به حدنصاب لازم برای برگزاری جلسه کمیسیون برسد.
*لطفاً درباره جانبازان شیمیایی سردشت و معاینات و احراز جانبازی آن‌ها توضیح دهید.
علاوه بر سردشت، برخی مناطق دیگر نیز مانند گیلانغرب، کرمانشاه، زرده و مریوان نیز چنین شرایطی را دارند که در تمام این مناطق، افراد با نظر فرمانداری محل که حضور افراد را در زمان بمباران شیمیایی در منطقه تائید کند، پرونده تشکیل می‌شود. با توجه پروتکلی که متخصصین ریه تصویب کرده‌اند، تست‌های HRCT، عکس و اسکن ریه، نوارهای اسپیرومتری و تست‌های CO و NO انجام می‌شود و تا امروز نیز مشکل خاصی در خصوص احراز و تعیین درصد این افراد وجود نداشته است. در سال 94 در منطقه سردشت 3 تیم تخصصی اعزام شدند و بیش از هزار نفر در طول 3 روز در خود سردشت معاینه شدند.
*شرایط در خصوص احراز و معاینات جانبازان مدافع حرم به چه صورت است؟
پرونده این عزیزان از طرف سپاه پاسداران تهیه می‌شود و در معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران مراحل احراز را طی می‌کند. در ادامه متخصصین بنیاد در یکی از مراکز مراقبت سپاه حاضر می‌شوند و افرادی که به‌عنوان مدافع حرم دچار مجروحیت شده‌اند، تعیین درصد می‌شوند.
*در پایان اگر توصیه خاصی برای همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران دارید بفرمایید.
از مدیران کل محترم استان‌ها بابت اختصاص فضای مناسب برای برگزاری جلسات کمیسیون‌های پزشکی تشکر می‌کنم و امیدوارم در سال جاری نیز فضاهای لازم در اختیار کمیسیون پزشکی قرار داده شود تا از نظر معاینه، مصاحبه و حضور تیم تخصصی شرایط لازم ایجاد شود تا هم متخصص اطلاعات مورد نیاز را بگیرد و هم جانبازان بتوانند مسائل خود را به‌خوبی مطرح کنند و محل انتظار و پذیرایی نیز از بخش معاینه مجزا باشند تا جانباز احساس کند که توجه لازم انجام شده است و رضایت او جلب شود. همچنین معاونین بهداشت و درمان در استان‌ها و شهرستان‌ها باید مدارک اولیه لازم را در پرونده درج کنند و پرونده را با نقص مدرک به کمیسیون پزشکی ارجاع ندهند تا جانبازان در اسرع وقت جواب را دریافت کنند.
موضوع مطلب : جانبازان, کمیسیون پزشکی بنیاد, غلامرضا طائبی،, مرکز کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران
یکشنبه 95 مرداد 31 :: 4:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
برنامه اقتصاد مقاومتی دولت که 96 پروژه ای که برا سال 95 گفته شده مطالعه کردم یکی از این بند ها قراردادهای IPC همان قراردادهایی که خیلی هم در جامعه مورد بحث است. یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی از 96 پروژه همین قراردادهای IPCاست به عنوان اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده! من قرارداد IPCرا مطالعه کردم و در یک مصاحبه هم گفتم که از زمان مصدق به بعد ما همچین قراداد نفتی در کشورنداشتیم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از 598:مهندس رستم قاسمی، وزیر سابق نفت که در سال های اوج تحریم، سکاندار این وزارتخانه مهم را بر عهده داشت، در نشستی که دانشگاه جامع امام حسین میزبان آن بود، نکات قابل توجهی از شرایط اداره کشور و اداره صنعت نفت توسط تیم زنگنه را بازگو کرد.

به گزارش رجانیوز، آنچه در ادامه می خوانید بخش هایی از این سخنرانی است:

اتفاقا در دوران دو سال تحریم بیشترین پیشرفت ها را در صنعت نفت داشتیم

تحقیقا برای تهیه سند مهمی مثل اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانان مجرب و زبده مورد مشورت مقام معظم رهبری قرار گرفتند تا این سیاستهای شفا بخش اقتصاد کشورتهیه شد. نگرانی وجود دارد که این سند مثل بسیاری از سیاست های ابلاغی دیگری مدتی در اذهان مردم و در همایش ها بچرخد و در قفسه ها و فایل ها بایگانی شود. این یک خطر جدی است. اقتصاد ایران که وابسته به نفت بود را، تحریم کردند. من در همان روزهای (اولی) که وارد وزارت نفت شدم و بعد مدت کوتاهی تحریم های فلج کننده شروع شد. در صنعت نفت کشور، خارجی ها همه رها کردند رفتند یعنی همه  نفت رو رها کردند اونایی که مشغول حفاری بودند، اونایی که مشغول راه اندازی بودند، اونایی که به ما کالا می دادند. ما از بسیاری از این شرایط سختی که برامون بوجود اومده بود عبور کردیم، پیمانکارا پیمانکارای ایرانی شدند. البته هزینه داشت هزینه اش رو هم پرداخت کردیم، پیمانکارای بزرگ خارجی که در ایران بودند رفتند جایگزینشون شرکت های ایرانی شدند این را تحقیقا عرض میکنم. پارس جنوبی تمام ابر پروژه های نفته، همه بخش های نفت از اکتشاف و استخراج و انتقال و پلایشگاه و تبدیل مواد اولیه به فراورده، همه فرایند در پارس جنوبی دیگه خارجی نداشتیم. قبلا یکی دوبار مصاحبه کردم حاضرم در صداوسیما و هرجایی مناظره کنم این ادعا را میتونم بکنم با عدد و رقم که اتفاقا در دوران دو سال تحریم بیشترین پیشرفت ها را در صنعت نفت داشتیم، این ادعای کمی نیست ولی به عنوان وزیر نفت میتونم این را ادعا کنم. خود دوستان وزارت نفت (در این دولت) پیشرفت پارس جنوبی را به چهار دوره تقسیم کردند: (1) دوره حضور شرکت‌های خارجی (توتال، شل و....) قبل از دولت نهم، (2) دوران دولت نهم که کمتر تحریم بود یا تحریم جدی نبود، (3) دولت دهم که تحریم بود و (4) دولتی که الان بر سرکار آمده تا تقریبا تا پایان سال 94. آمار در سایت نفت هم هست الان متوسط پیشرفت پارس جنوبی 5/0% است اما در دوسال تحریم ها بطور متوسط حدود 5/1%بوده در اوج تحریم ها، قبل از این هم ما پیشرفت کمتر از این داشتیم!

ما شوک های تحریمی را پشت سر گذاشتیم داشتیم در مقابله با تحریم به یه تعادل میرسیدیم.

قرارداد آی پی سی بازگشت به قبل از مصدق

برنامه اقتصاد مقاومتی دولت که  96 پروژه ای که  برا سال 95 گفته شده مطالعه کردم یکی از این بند ها قراردادهای IPC  همان قراردادهایی که خیلی هم در جامعه مورد بحث است. یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی از 96 پروژه همین قراردادهای IPCاست به عنوان اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده! من قرارداد IPCرا مطالعه کردم و در یک مصاحبه هم گفتم که از زمان مصدق به بعد ما همچین قراداد نفتی در کشورنداشتیم!

کارهای جاری به اسم اقتصاد مقاومتی انجام میشود!

در دوسال پایان دولت قبل یک  طرحی را داشتیم بنام طرح مهر ماندگار. پیشنهاد دادیم به دولت که پروژه های پنجاه، شصت درصدبه بالا را در دو سال پایانی دولت تمام کنیم، اولا برای دولت خوبه که پروژهایش را بنام خودش تمام کند ثانیا اگه دولت بعدی بیاید دیگه پروژه های جدید شروع می کند و پروژه های نیمه تمام بخش عمده اش تمام شده است. بیش از هفتصد پروژه کشور را به عنوان پروژه مهرماندگار تعریف کردیم و یه مدیر هم آقای محرابیان را مسئول این کار گذاشتیم که روزانه این پروژه ها را رصد کند. حالا بخشی از این پروژه ها به عنوان اقتصاد مقاومتی در دولت قلمداد شده! (اینها) کارهای جاری دولت بود! آزاد راه شروع شده بیست درصدش مونده باید تموم بشه، راه آهن فلان منطقه 70%انجام شده در این سه سال باید تموم میشد!

به دلیل گران کردن دلار در بودجه، وضع مالی این دولت از دولت قبل بهتر است!

بگونه ای تبیین شده که کشور مشکل منابع مالی دارد. اصلا اینطور نیست! من چهار عدد را در  بودجه کشور خدمت شما عرض می کنم ، ما سال 91 صدوچهار هزار میلیارد تومن بودجه کشور بود، سال 92 صدوچهل و هشت هزار میلیارد بود اینایی که میگم عملکردی است نه بودجه مصوب، سال 93حدود صدوهفتادوسه هزار میلیارد و سال 94 حدود دویست هزار میلیارد تومن،یعنی هر سال رشد داشتیم در بودجه، درسته نفت شده چهل دلار ولی در بودجه هم نفت بجای هزارودویست تومن شده سه هزار تومن، بودجه سال نودویک هرد دلاری که ما نفت میفروختیم به خزانه هزارودیست و بیست و شش تومن داده می شد قانون بودجه هم هست میتونید مراجعه کنید اما الان سه هزار تومن است، بودجه هدفمندی یارانه ها در دولت قبل  42هزار میلیارد تومن بوده من کاری به اینکه کدوم درست بوده یا غلط ندارم ، چهل و دو هزار میلیارد تومن بوده 12هزارمیلیارد شیر و نان بوده و 30هزارمیلیارد حاملان وانرژی بوده، الان دولت بیش از 80 هزار میلیارد تومن درآمد هدفمندی داره نمونه اش را عرض کنم خدمت شما بنزین در سال 91متوسطش 460 تومن فروخته شده الان هزار تومن به فروش میرسه یعنی بیش از دوبرابر بقیه چیزا هم همینطوریه.

 

اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیریت انقلابی است!

کشور نیازمند یک مدیریتی داره که با گفتمان انقلاب اسلامی با تفکر جهادی در اقتصاد کشور جهشی را بوجود بیاره. به هر حال در شرایط بحران در صد تصمیمی که بگیری ممکن است چند تاشم مشکل داشته باشه ولی باید تصمیم را گرفت. من به یکی از دوستانی که در مجموعه اقتصاد کشور هستن، عرض کردم اینکه مقام معظم رهبری فرمودند ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اصلا فرماندهی اقتصاد مقاومتی معنیش معلوم دیگه چون اگر قرار بود به روال جاری تصمیم گرفته بشه که همه اینا بود

ابر پروژه های نفتی را بدون خارجیها ساختیم! در فاز اول حتی دستکش کارگرها از خارج وارد میشد!

فازهای پارس جنوبی، فاز 15 و 16، حتی مهندسی پایه پروژه که اونا تصور نمیکردند ایرانی ها حضور پیدا کنند در این بخش، ما اومدیم مهندسین کشور را سازماندهی کردیم یک ساختار مهندسی درست کردیم و مهندسی پایه هم توسط ایرانی ها انجام شد. قبلا تماما توسط خارجی ها انجام می شد. توتال، شل، هیوندایی، شرکت های کره ای شرکت های دست دوم شل بودند و ایرانی ها دست چندم بودند. ولی اتفاقی در صنعت نفت افتاد که ما ثمره آن را در تحریم بردیم. عرض کردم مهندسی پروژه و پایه تماما توسط ایرانی ها انجام شد. بیش از دویست پیمانکار ایرانی در این پروژه مشغول کار شدند. خارجی وجود نداشت. مدیریت کلان ابرپروژه دانشی است که ما بدست آوردیم. بسیاری از کالاها، تقریبا اکثر کالاها را خارجی ها وارد می کردند. در فاز اول دستکش کارگرها هم از خارج می آمد. درفازهای 15 و 16 اکثر کالاها و تجهیزات ایرانی ها ساختند و جالب این که بدونید این فازهای 15 و 16 برای فازهای بعدی پارس جنوبی به عنوان مرجع قرار گرفت. یعنی برای فازهای بعدی پارس جنوبی رفتند نقشه های 15 و 16 را گرفتند و اجرا کردند. چون همه عیب هایی که در فازهای قبل بود در فاز 15 و 16 مرتفع شد. پس ما میتوانیم و ایرانی ها با منابعی که در اختیار دارند حتما میتوانند.

قرارگاه خاتم جلوی گوش بری خارجیها را گرفت!

ما پل قشم-بندر عباس را در قرارگاه طراحی می کردیم برا اینکه بتونیم بستر دریا را بشناسیم یک شرکت اروپایی وجود داشت که می آمد بستر دریا را روژئوتکنیک میکرد. چون انحصاری بود و با هم ساخت و پاخت میکردند 800 هزار دلار برا یک گمانه از ما پول درخواست می کرد. من اون موقع به دوستان گفتم ما باید این طلسم را بشکنیم رفتیم از امکانات نیروی دریایی سپاه استفاده کردیم، ابزاری هم آوردیم و این تشکیلات و ساختار ژئوتکنیک را در قرارگاه راه اندازی کردیم، رفتیم یه پروژه رو هم گرفتیم و بخوبی انجام دادیم به قول نفتی ها سرتیفیکیت آن را هم گرفتیم. در منطقه عسلویه وقتی که شرکت نفت یه مناقصه را برگزار کرده بود دیگه ما چون سرتیفیکیت داشتیم مجبور شدند ما رو راه بدهند. ما رفتیم در این مناقصه شرکت کردیم برا هر گمانه که طرف خارجی 800 هزار دلار میگرفت، ما چهارصد هزار دلار پیشنهاد دادیم. ولی همان شرکت خارجی آمد 200هزار دلار داد. ما میخواستیم این انحصار شکسته بشه و الا امروز قیمتش یک میلیون دلار بود.

قرارگاه موجب ورود بخش خصوصی به پروژه های نفتی و صنعت تونل سازی شد

نمونه های زیادی وجود دارد. در کشور این تونل های طویل دانشش را نداشتیم نیاز هم داشتیم مثلا آب سرشاخه های دز را میخواستیم بیاوریم به قم. ما دانش فنی این را نداشتیم دست خارجی ها بود. یک بار این تونلی هست در پونک در پشت خونه های نیرو انتظامی تا کرج. تونل طویلی است، 42کیلومتر است آب سد کرج را به تهران منتقل میکند دوستان ما در قرارگاه خاتم گفتند اگر بخواهیم در مناقصه برنده شویم باید ضرر بدهیم. چون طرف خارجی بالاخره تکنولوژی و دانش فنی داشت و ما نداشتیم. من به دوستان اجازه دادم این پروژه را با ضرر انجام دهند ولی دانش آن را به ایران منتقل کنند، ما بیش از 8 میلیارد تومن ضرر پیش بینی کرده بودیم.  با توجه به دانش فنیمان پیش بینی کرده بودیم ماهی سیصد متر از این تونل را حفاری کنیم ولی به رکورد هزار متر رسیدیم. این پروژه در دانشگاه تهران به عنوان پروژه خاص در کشور پرزنت شده است. وقتی دانش را بدست آوردیم. قیمت تونل که تا آن موقع هر کیلومترش ده میلیارد تومان بود، همه متوجه شدند باید با 5 میلیارد تومن تمام شود. این بزرگترین خدمت به کشور بود، قیمت را واقعی کردیم.  دیگه بخش خصوصی کشور اومد وارد این کار شد کارفرما ها، وزارت خانه ها متوجه شدند ساخت تونل کیلومتری ده میلیارد تومن نیست بلکه با 5 میلیارد تومن باید انجام شود. اینها مصداق های اقتصاد مقاومتی است. آن وقت بخش خصوصی هم آمد خودش را با همین روند ساخت. خودش تجهیز کرد دیگه آنها این کار را می کنند توانمندی در کشور ایجاد شد. شاید 4 فاز از فازهای جدید در اختیار قرارگاه خاتم بود نزدیک 10 فاز در اختیار پیمانکارای کشور بود. اینها مصداق هایی برای ایجاد اقتصاد مقاومتی است. کشور نیاز به یک تحول و مدیریت جهادی دارد.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3116
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746101
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3116
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746101