سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
چهارشنبه 96 فروردین 30 :: 6:13 صبح ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
نشست خبری حجت السلام رئیسی

آیت الله رئیس گفت: فقر و بیکاری زیبنده نظام نیست و برنامه ما نجات اقتصاد و مدیریت کشور است.دولت ما دولت انقلابی خواهد بود.نوشته‌ام حق‌التولیه من در راه زائران امام رضا (ع) و فقرا هزینه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از تسنیم:حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه 29 فروردین) در جمع دانشجویان و جوانان در مسجد حضرت موسی‌بن‌جعفر(ع) حضور یا  فت.

پیش از سخنرانی رئیسی برخی نمایندگان جوانان و دانشجویان و طلاب به بیان دیدگاه‌ها و سوالات خود از وی پرداختند.

حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به سوالاتی پیرامون بحث فساد اظهار داشت: فساد در تعریف قرآنی اینگونه معنی شده است که خروج شیء از اعتدال را فساد می‌گویند. نظام اداری و نظام اقتصادی ما اگر فسادآور بود، باید حتما بسترهای فسادزا را از بین برد. علت فساد سازوکار فاسد است که موجب پرونده‌های فساد می‌شود.

وی با بیان اینکه من در زمانی که بازرسی کل کشور را برعهده داشتم بعد از پیام 8 ماده‌ای رهبر انقلاب اقدام به برپایی 3 نمایشگاه با موضوع فساد کردم، گفت: در اولین نمایشگاه مدیران عالی و ارشد را دعوت کردم تا آسیب‌های ادارات در ایجاد فساد را ببینند و بیش از 5 هزار نفر از مدیران از این نمایشگاه بازدید کردند. ما همه آسیب‌ها را در وزارتخانه‌های مختلف نشان دادیم.

وی با بیان اینکه من در طول مدتی که در قوه قضائیه بودم چهره ضد فساد شناخته می‌شدم، گفت: تا آنجا که در دست من بود با قاضی، کارمند و  اداری فاسد در هر جایگاهی برخورد می‌کردم. خط قرمز من بی‌استناد حرف زدن بود و گزارش کارهایم همه موجود است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به دو موضوع آسیب‌شناسی و آسیب‌زدایی در مسئله فساد گفت: اشکال ما در آسیب‌زدایی است و اراده بر اینکه آسیب‌زدایی کنیم. من معتقدم در نظام اسلامی مطلقا نگذارند فساد در هیچ کجا لانه کند. اگر بسترهای بروز فساد اصلاح شود هر روز شاهد پرونده نیستیم. باید نظام بانکی متحول شود و امکان این تحول را داریم.

داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه بحث من تشکیل دولتی در تراز انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: انسان نباید به هیچ جریان سیاسی وامدار باشد. من در طول این 38 سال در بخشهای مختلف سعی کردم وظیفه‌ام را انجام دهم.

وی در پاسخ به سوالی درباره هزینه‌های انتخاباتی‌اش اظهار داشت: تا ستاد ما شکل بگیرد زمان می‌برد. ولی حتما بدانید که دولت ما دولت  انقلابی خواهد بود. ما وظیفه داریم خودمان را به مردم بشناسانیم تابتوانند انتخاب کنند. مطلقا اسراف را قبول نداریم و حتی افراد از پول خودشان هم نباید اسراف کنند.

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: من یک سال است که در آستان قدس رضوی هستم و تا امروز یک ریال از حق‌التولیه استفاده نکردم و نوشته‌ام حق‌التولیه من در راه زائران امام رضا(ع) و فقرا و مستضعفین هزینه شود.

وی  با بیان اینکه فقر و بیکاری زیبنده نظام نیست، اظهار داشت: ما می‌خواهیم بعد از 38 سال با این همه ذخایر ملی و اشخاصی که حاضرند در عرصه‌ها خطر کنند و با توجهات پروردگار و حضرت رضا(ع) فقر را از چهره زیبای کشور بزداییم.

وی خاطرنشان کرد: اصولگرا و اصلاح‌طلب اگر در خط امام امامند و دلشان برای نظام می‌سوزد، من می‌توانم کاندیدایشان باشم. مردم از این دسته‌بندی‌ها خسته شده‌ا ند و باید کار و کرامت در کشور آغاز شود.

حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به سوالی در باره احتمال کناره‌ گیری‌اش از رقابت‌های انتخاباتی گفت: من بودن در کنار آستان امام رضا(ع) را بزرگترین عنایت می‌دانستم و چه عنایتی بالاتر از اینکه انسان خادم‌ امام‌رضا باشد. در این ارتباط آنچه وجود دارد این است که من نیامده‌ام که بروم آمده‌ام که بمانم و موفق شوم ما وظیفه‌مان عرضه کردن درست خودمان است. 

وی افزود: من به عنوان کسی که در لایه‌های مختلف اداری کشور کار کرده‌ام مدعی‌ام برنامه‌ها قابل پالایش و اجرایی شدن است من برای تمام موارد و بخشهای مختلف برنامه دارم.

حجت الاسلام رئیسی درباره سوال دانشجویی درباره کاخ‌نشینی مسئولین گفت: من با یتیمی بزرگ شده‌ام و درد فقر را لمس کرده‌ام از وقتی به مشهد رفتم به روستاهای مختلف سرزدم. من در بخشهای مختلف عضو هیئت امناء بوده و اموال بسیاری زیر دستم بود. اما با کمک الهی خودم و اهل خانواده‌ام زندگی معمولی داریم و دعا کنید این روحیه در ما بماند.

وی  با اشاره به اینکه من زمانی که جوان 19 ساله بودم مسئولیت و مدیریت برعهده گرفتم و جا نمی‌خورم، گفت: ما همه را به انصاف دعوت می‌کنیم 38 سال از انقلاب می‌گذرد و مردم خیلی خواسته‌ها دارند و می‌خواهیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم. برنامه ما نجات اقتصاد و مدیریت کشور است، این کار امکان دارد و اعلام می‌کنیم ما می‌توانیم.
موضوع مطلب : حجت الاسلام رئیسی در جمع جوانان و دانشجویان
چهارشنبه 96 فروردین 30 :: 6:11 صبح ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

احمد توکلینماینده سابق تھران در مجلس شورای اسلامی با برشمردن عوامل رکود و تورم در اقتصاد ایران گفت: سیاست‌مداران رفاه‌طلب و پول‌پرست یکی از اصلی‌ترین عوامل رکود و فساد در جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از فارس:احمد توکلی بعد از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشکده فنی و مھندسی باھنر با برشمردن عوامل رکود و فساد در کشور اظهار کرد: وجود سیاست‌مداران رفاه‌طلب و پول‌پرست به همراه بی‌تدبیری و کشمکش سیاسی از عوامل اصلی ایجاد رکود و فساد در کشور است.

وی با رد ادعای دولت یازده  م در از بین بردن رکود تصریح کرد: دولت روحانی مجوز ایجاد 13 منطقه تجاری را بدون حتی یک برگ اطلاعات توجیهی و اقتصادی دنبال می‌کند، در حالی که اقتصاددانان می‌دانند این مناطق آزاد به جای صادرات، تبدیل به دالان واردات شده است.

رئیس سابق مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: ایجاد مناطق آزاد برای یک عده سرشار از منفعت است و پیش از تشکیل آن با استفاده از رانت اطلاعاتی، اقدام به خرید زمین‌های منطقه آزاد کرده و با مبالغ هنگفت به مردم اجاره می‌دهند و منطقه آزادی را که باید محل ارزآوری و صادرات باشد تبدیل به محل واردات می‌کنند، چراکه در واردات سود بیشتری است.

توکلی با برشمردن ابعاد فساد در زمینه‌های گوناگون در کشور افزود: مشکلات اقتصادی مملکت ریشه در سال‌های متمادی و دولت‌های گذشته داشته و مربوط به یک دولت خاص نیست اما در برخی دولت‌ها مانند دولت هاشمی مسائلی مانند تجمل‌گرایی و رفاه‌طلبی سر بیرون آورد و مشکلات اقتصادی تشدید شد.

وی گفت: امتیازطلبی مسؤولان و فامیل‌های وابسته، سفرهای تفریحی ناشی از بده بستان‌های رانتی و ... از دولت سازندگی به اوج خود رسید و نتیجه این بی‌تدبیری‌ها و اشرافی‌گری‌ھا غنی شدن روزبه‌روز طبقه غنی و ضعیف‌تر شدن اقشار کم‌بنیه بود.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه امروز رکود تورمی اقتصاد ایران در 50 سال گذشته کم‌سابقه بوده است، اظهار داشت: در 50 سال گذشته یا تورم داشتیم یا رکود اما امروز در اقتصاد مملکت با رکود تورمی مواجه هستیم.

توکلی با انتقاد از بی‌انضباطی‌های دولت نهم و دهم و عدم اجرای صحیح هدفمندی یارانه‌ها خاطرنشان کرد: در دولت احمدی‌نژاد با سرازیر شدن ارز بسیار و عجله در خرج کردن آن، کشور دچار بیماری هلندی در اقتصاد شد که نتیجه بی‌تدبیری آن دولت بود.

وی افزود: احمدی‌نژاد از نظر خودش می‌خواست فقرا را غنی کند اما سیاستی که پیش گرفت در نهایت بازهم به پولدار شدن طبقه بالای جامعه منجر شد، چراکه تمام دولت‌ها پس از انقلاب متأسفانه به دنبال اقتصاد نئوکلاسیک بودند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به سیاست‌های اشتباه دولت روحانی در مسئله برجام نیز گفت: دولت می‌گفت برجام درست شود، تحریم نیز درست خواهد شد اما در عمل این اتفاق نیفتاد.

توکلی با اشاره به بی‌تدبیری تیم مذاکره‌کننده در خوانش صحیح متن برجام نیز اظهار داشت: ظریف به مجلس آمد و گفت پس از برجام تمام تحریم‌ها لغو می‌شود که بنده با خط کشیدن روی کلمه انگلیسی suspensive که به معنی تعلیق است به وی یادآور شدم که معنی این کلمه تعلیق است نه رفع تحریم که پاسخ ظریف جالب بود.

وی افزود: ظریف آنجا به ما گفت که تازه متوجه این قضیه شده است و چشمش به این کلمه افتاده که این نشان می‌دهد تیم آمریکایی با یک هیأت همراه 300 نفری حقوق‌دان بی‌جهت وزیر خارجه‌اش را همراهی نمی‌کردند، در حالی که تیم مذاکره‌کننده ما نهایت 15 نفر بودند.

این نماینده سابق مجلس در ادامه با انتقاد از نرخ بالای تسهیلات بانکی نیز گفت: این نرخ بالا تولید کالا را با مشکل مواجه کرده است، چراکه تولید دیگر صرفه اقتصادی ندارد، در نتیجه دالان واردات باز شده و تولید را با رکود مواجه کرده است.

توکلی با اشاره به اینکه برخی انقلابی‌ای پیشین دیگر انقلابی نیستند و پشیمان شده‌اند، تصریح کرد: حاکم شدن تفکر اشرافی بر مسؤولان مملکت آنها را از انقلابی بودن منصرف کرده و هنگامی که مسؤولی اهل رشوه شد، تصمیم‌گیری‌هایش برای مملکت نیز به سمت‌وسوی خاصی میل می‌کند.

وی افزود: امروز یکی از عوامل رکود و بیکاری همین رفاه‌طلبی و اشرافی‌گری برخی مسؤولان است، چراکه آنها دغدغه بیکاری فرزند خود را ندارند که بخواهند کار و اشتغال تولید کنند و به هر ترتیب که شده فرزندان خود را با استفاده از رانتی که دارند مشغول به کار می‌کنند، در حالی که به فکر آخرت خود نیز نیستند.

توکلی در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری نیز اظهار داشت: در این انتخابات نباید از کاندیداها دیو و دلبر ساخت بلکه باید با عقلانیت دست به انتخاب زد و به کسی رأی داد که بتواند با روحیه انقلابی مشکلات اصلی مملکت مانند رکود و بیکاری و ... را حل کند.

وی در پاسخ به دانشجویی که نظر شخصی توکلی را در مورد روحانی جویا شد، خاطرنشان کرد: بنده برای رأی ندادن به روحانی استدلال‌هایی دارم که کافی است و اطلاعاتی دارم که در دسترس همگان نیست.
موضوع مطلب : سیاست‌مداران رفاه‌طلب, عامل رکود اقتصادی هستند, مسؤول اشرافی دغدغه بیکاری فرزند ندارد
چهارشنبه 96 فروردین 30 :: 6:8 صبح ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
درحالی مسئولان دولت یازدهم از رئیس‌جمهور تا وزرا و معاونان اخیراً مدعی ایجاد سالانه 700هزار شغل در این دولت شدند که گزارش مرکز آمار خلاف ادعای مسئولان را اثبات کرده و نشان می‌دهد در این دولت سالانه حداکثر 350هزار و حداقل 100هزار شغل ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از تسنیم: حسن روحانی رئیس جمهور طی چند ماه گذشته درباره میزان اشتغالزایی دولت یازدهم بیان کرده است: سالیانه 700 هزار شغل ایجاد کردیم.

همچ نین مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری اواخر سال گذشته گفت: دولت یازدهم با فعال کردن واحدهای صنعتی غیرفعال و تلاش‌های مؤثر در حوزه اقتصاد، سالانه 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

شب گذشته هم عیسی منصوری معاون اشتغال وزیر کار در مناظره تلویزیونی با بیان اینکه "در چهار سال گذشته هر سال حدود 700 هزار شغل ایجاد کردیم که در دنیا کم‌نظیر است" افزود: با مقایسه آمار اشتغال اعلام شده از سوی مرکز آمار با داده‌های سازمان تأمین اجتماعی صحت آمارهای اعلام شده قابل راستی آزمایی است و بررسی‌های انجام شده بیانگر تأیید آمارهای اشتغال است.

درحالی مسئولان دولت یازدهم از رئیس جمهور تا وزرا و معاونان، اخیراً مدعی ایجاد سالانه 700 هزار شغل در این دولت شدند که گزارش مرکز آمار ایران خلاف ادعای مسئولان را نشان می‌دهد.

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت بیکاری در پایان سال 91 و پایان سال 95 گویای این حقیقت است که طی چهار سال گذشته به‌طور خالص یک‌میلیون و 427 هزار شغل ایجاد شده است، بنابراین دولت فعلی سالانه 356 هزار شغل ایجاد کرده نه 700 هزار شغل.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در سال 91 جمعیت فعال کشور 24 میلیون و 105 هزار نفر و جمعیت بیکار 2 میلیون و 944 هزار نفر بوده که با این حساب جمعیت شاغل کشور در پایان سال 91 به 21 میلیون و 161 هزار نفر می‌رسد.

همچنین در سال 95 جمعیت فعال کشور به 25 میلیون و 791 هزار نفر رسید که از این میزان 3 میلیون و 203 هزار نفر بیکار و 22 میلیون و 588 هزار نفر شاغل بوده‌اند.

بنابراین جمعیت شاغل کشور طی 4 سال یک‌میلیون و 427 هزار نفر افزایش یافته نه 2 میلیون و 800 هزار نفر.

اسناد مرکز آمار ایران در خصوص وضعیت بیکاران و شاغلین در سال 91 و 95 را در ادامه ببینید.

 

ضمن اینکه اگر بخواهیم میزان اشغال‌زایی خالص را از تابستان 92 تا پایان 95 که دولت روحانی روی کار بوده محاسبه کنیم، مجموع اشتغالزایی خالص دولت یازدهم در طول سه سال و نیم حداکثر 400 هزار شغل و سالانه 100 هزار شغل می‌شود.

در تابستان سال 92  جمعیت فعال کشور 24 میلیون و 754 هزار نفر، جمعیت بیکار 2 میلیون و 563 هزار نفر و کل جمعیت شاغل کشور 22 میلیون و 191 هزار نفر بوده است که در مقایسه با جمعیت شاغل کشور در پایان سال 95 که 22 میلیون و 588 هزار نفر هستند، تنها 400 هزار نفر اختلاف دارد، یعنی این دولت سالانه 100 هزار شغل ایجاد کرده است.

سند مرکز آمار از وضعیت بیکاری در تابستان 92 به‌شرح زیر است:

 

 
موضوع مطلب : مرکز آمار, آمارسازی‌

من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.

احمدی نژاد برای کمک به 8 ساله شدن دولت روحانی با تمام قوا به میدان آمد

محمود احمدی‎نژاد با حضور در ستاد انتخابات کشور و تحت پوشش حمایت از بقایی، در انتخابات ریاست جمهوری 96 ثبت نام کرد تا عملا هم ادعای عدم حضور در انتخابات را که صراحتا در نامه به رهبر معظم انقلاب عنوان کرده بود زیر پا بگذارد هم اینکه عملا به عنوان بزرگترین پشتوانه حسن روحانی برای باقی ماندن در مسند ریاست جمهوری نقش آفرینی کند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از رجانیوز، آنچنانکه از تحرکات اسفندماه محمود احمدی‎نژاد قابل پیش‎بینی بود، رئیس جمهور سابق که به بهانه پیش انداختن گزینه‎ای دست چندمی به نام حمید بقایی فعالیت گسترده انتخاباتی خود را آغاز کرده بود، در دومین روز از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت و رسما کاندیدای ریاست جمهوری شد.

این در حالی است که بدنبال تشدید فعالیت‎های انتخاباتی احمدی نژاد در شهریور ماه گذشته، رهبر معظم انقلاب در دیداری، حضور وی در انتخابات را به مصلحت او ندانسته و در دیداری که احمدی نژاد برای گزارش سفرهای خود خدمت ایشان رسیده بود به وی توصیه کردند:

خوب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به‌ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم، خوب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به‌نفع برادر مؤمنش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خوب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، به‌خصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دوقطبی در کشور ایجاد می‌شود.

دوقطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.

احمدی نژاد نیز پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه ای مکتوب ،  تاکید کرده بود که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد : همان گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال جاری ، اینجانب برنامه های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.

ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.

محمود احمدی‎نژاد پس از نهی صریح از کاندیداتوری در انتخابات پیش رو که آن هم با حواشی متعددی از جانب وی در اعلام این خبر همراه بود، در بیانیه‎ای اعلام کرد: « از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است.»

احمدی نژاد برای کمک به 8 ساله شدن دولت روحانی با تمام قوا به میدان آمد

 

اما نکته قابل توجه آنجاست که آگاهان سیاسی به خوبی می‎دانند بقایی گزینه‎ای نیست که حتی بتوان بعنوان کاندیدای شورای یک شهر معمولی هم او را مطرح کرده و برای او تبلیغ کرد. حال چه شده که احمدی نژاد او را بعنوان گزینه اصلی خود برای «ریاست جمهوری» مطرح می کند؟

پاسخ را باید در این نکته جست که اصولا احمدی نژاد شرط بقای خود را در تقابل با جریانی می‎داند که پیش از این نمادش هاشمی رفسنجانی بود و اکنون با فوت او تنها نمادش دولت مستقر روحانی است. پس از اگر در انتخابات پیش رو روحانی بدون حضور احمدی‎نژاد شکست بخورد، عملا بهانه‎ای برای بقای احمدی‎نژاد و جریانش باقی نخواهد ماند.

حالا که وی از حضور در انتخابات نهی شده است، به نظر می‎رسد باید به هر نحوی شده روحانی باقی بماند تا احمدی‎ نژاد هم بتواند که باقی بماند و این بقا در طرح پررنگ خود در عرصه سیاسی انتخابات و زنده کردن دوقطبی فراهم خواهد شد که پیش از این از شکل دادن آن نفی شده بود، تا به این ترتیب روحانی پیروز میدان باشد و فرصتی برای تنفس احمدی‎نژاد و جریان منحرف حامی وی فراهم آید.

 آنچه روشن است این نکته است که احمدی‎نژاد ماجراهای 11 روز خانه نشینی را که با هزار روایت و داستان سرایی پشت پرده قابل توجیه کرده بود، امروز در مقابل چشم همه مردم ایران به نمایش گذاشت تا نشان بدهد که نه تنها اعتقادی به التزام به توصیه ولی فقیه ندارد، بلکه برای شکستن این توصیه در ملاء عام هم و در مقابل چشم همه مردم ایران هم هیچ ملاحظه‎ای ندارد و به راحتی این توصیه را زیر پا می‎گذارد، چرا که امروز برای احمدی نژاد آنچه از همه مهمتر است، قدرت و مناسبات حاکم بر آن است.

روز ثبت نام احمدی‎نژاد در انتخابات 96 را باید علنی شدن انحرافی دانست که بسیاری تلاش داشتند آنرا نبینند. امروز احمدی‎نژاد اصرار کرد تا این تقابل را بخوبی برای همه به نمایش بگذارد.
موضوع مطلب : احمدی نژاد, انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم, ثبت نام در انتخابات 96 روی دیگر سکه 11 روز خانه نشینی
شنبه 96 فروردین 19 :: 10:53 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

آشنا روحانیدر حالی که ضرغامی اعلام کرد برخی از کانال های دشمن و جناح رقیب اقدام به خرید کانال‌ها و صفحات مجازی کرده اند، برخی از همین کانال ها سخنان ضرغامی را وارونه منتشر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از مشرق:روزنامه افکار نوشت: دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» روز پنج شنبه برگزار شد و 10 نفری که در مجمع اول، حائز بیشترین آرا بوده و شرائط و سازوکار جبهه را پذیرفته‌ بودند طی سخنانی به دفاع از دیدگاه ها، توانمندی ها و برنامه های خود برای حل مشکلات اساسی کشور پرداختند و در نهایت معرض رای قرار گرفتند.

اما متاسفانه پس از انتشار سخنان رئیس اسبق سازمان صدا و سیما، برخی از رسانه های اصلاح طلب و یا نزدیک به آنها، اصول اخلاقی را در انتشار خبر کنار گذاشتند و علیرغم اینکه ضرغامی در اظهارات خود صراحتا گفته بود که «دشمن از یک سو و جناح رقیب از سوی دیگر برای استفاده از فضای مجازی برنامه‌های فراوان دارند و طراحی زیادی کرده‌اند. اخبار زیادی به گوش می‌رسد که بسیاری از سایتها، کانال‌ها و صفحات مجازی خریداری‌شده و مدیران آنها همکاری جدی را شروع کرده‌اند و به‌محض شروع زمان تبلیغات، تبلیغات سنگین و همه‌جانبه‌ای را به‌عنوان انتشار گسترده در فضای مجازی آغاز می‌کنند؛ هر چند که پیش‌تر هم خیلی از این کارها را شروع کرده‌اند.»، بخشی از صحبت های وی را تقطیع و تحریف کرده و تلاش کردند در مطالب منتشره خود اینگونه القا کنند که منظور ضرغامی در این بخش از صحبت ها، «خرید کانال‌ها و ‌جلب نظر مدیران آن برای تبلیغات پیش از موعد به نفع اصولگرایان» بوده است.

در این رابطه کانال روزنامه ایران نوشت: «شبکه های اجتماعی  فیلم سخنرانی ضرغامی در محفل جمنا را فاش کردند. در این ویدئو ضرغامی به صراحت از خرید کانال ها و جلب نظر مدیران آن ها برای تبلیغات پیش از موعد به نفع اصولگرایان سخن می گوید».

و البته مانند گذشته مشاور فرهنگی رئیس جمهور نیز بدون تحقیق و بررسی این بار هم به استناد کانال های تلگرامی به اشتباه افتاد و بر اساس یک خبر تحریف شده، دراین ارتباط یک توییت تازه منتشر کرد و نوشت:«آقای ضرغامی به جای خریدن کانال های تلگرامی برای انتخابات مردانگی کنید و ادمین های بازداشت شده را آزاد کنید».

یکی دیگر از این کانال ها نوشت: «در پی انتشار فیلم سخنرانی محفلی ضرغامی برای جمنا که در به اعضا اطمینان می دهد که کانالهای تلگرامی زیادی خریداری شده است حسام الدین آشنا در پاسخی به ضرغامی گفت که مرد باشید و خانواده چند مدیر تلگرامی بازداشت شد».

همچنین عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی اش در واکنش به این اتفاقات نوشت: « در سخنرانی  جمنا، از برنامه ی گسترده رقیب در خرید و اجاره سایت ها، کانال ها و فضای مجازی گفتم . ساعتی بعد،با حرکت ناشیانه آنان در تحریف آشکار این هشدار و انتشار میلیونی آن، سخنم تایید شد »

یکی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی درباره این باره آورد: «ضرغامی به صراحت از برنامه وسیع جریان حامی دولت مستقر برای خرید کانال ها و سایت ها در هنگامه انتخابات خبر می دهند.مشاور رسانه‌ای رئیس دولت در مقابل فرافکنی کرده و آن را به جریان منتقد دولت نسبت میدهد، کمی بعد کانال معلوم الحال پست تلگرامی استاد خود را بازنشر میدهد».

روزنامه های اصلاح طلب آفتاب یزد و شرق نیز این گاف را  امروز به نقل از آشنا منتشر کردند.
موضوع مطلب : اصلاح طلبان, حسام الدین آشنا

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 515
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078557
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 515
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078557