سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
چهارشنبه 95 شهریور 31 :: 7:58 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

احمدی نژاد توصیه منع حضورش را پذیرا ستبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانوگان امیدوار به نقل از الف:تب و تاب انتخابات 96، گریبانگیر فضای مجازی شده است تا جایی که خبرهایی فراوان درباره فعالیت‌های انتخاباتی برخی افراد منتشر می‌شود، اما جنجالی‌ترین خبرها درباره حضور آقای احمدی‌نژاد در انتخابات و سفرهای استانی است که از چند ماه پیش برای سازماندهی هواداران در استان‌های گوناگون شروع شده است.
اخیراً اخبار قطعی درباره نهی رییس جمهور سابق از حضور در انتخابات منتشر شده است اما تاکنون اطرافیان و مشاوران وی حاضر به اظهار نظر نشده‌اند و با استراتژی سکوت ترجیح می‌دهند سخنی درباره وضعیت رییس فعلی‌شان نگویند.
نخستین زنگ منتفی شدن نامزدی احمدی نژاد توسط عباس امیری فرد به صدا در آمد. وی از روحانیون نزدیک به رییس جمهور سابق و از طرفداران اسفندیار رحیم مشایی است که با دفتر رییس دولت دهم ارتباط زیادی دارد و حتی به دلیل همین نزدیکی مسوولیت شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به او سپرده شد.
وی در پیام تلگرامی‌اش نوشته بود: «سلام دوستان، طبق خبر موثقی که دارم کلاً کاندیدا شدن احمدی‌نژاد منتفی است و طبق نظر ارشادی یکی از مقامات عالیرتبه نظام مقدس جمهوری اسلامی، سفر استانی هم به صلاح نیست و طبق خبر موثق دقیقی که دارم سفر استانی گرگان هم آخرین سفر استانی و بنا بر اخبار غیررسمی 10 نفر از اعضای محترم شورای نگهبان در جلسه غیر رسمی که داشته‌اند نظرشان رد صلاحیت بوده است و فقط 2 نفر موافق وی بودند.»
عباس امیری فر که خبر ردصلاحیت و نیامدن احمدی‌نژاد را تأیید کرده بود، بعد از فشار طرفداران رئیس دولت سابق با انتشار مطلبی دیگر تاکید کرد که صرفاً نظر خود را با توجه به اخبار کسب شده بیان کرده و سخنگوی احمدی نژاد نیست.

احمدی نژاد توصیه منع حضورش را پذیرا ست

سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم درباره حضور رییس این دولت در انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: تا کنون آقای احمدی نژاد کاندیداتوری خود در انتخابات سال 96 را اعلام نکرده است و در برابر این سؤال که آیا سخنرانی‌ها و سفرهایش زمینه ساز حضور در انتخابات است، با نفی این مسأله پاسخ داده است که با مشورت رهبر معظم انقلاب صرفاً به تبیین گفتمان انقلاب ،امام و رهبری می‌پردازد.
وی همچنین درباره توصیه یک مقام عالیرتبه نظام به احمدی نژاد درباره عدم حضور در انتخابات، افزود: ظاهراً آقای احمدی‌نژاد بامقامات عالی کشور گفت‌وگو و درباره کاندیداتوری خود استمزاج کرده است و اگر ورود وی را به صلاح کشور ندانسته‌اند چون در شرایط خاصی به سر می‌بریم و چه بسا با حضور آقای احمدی نژاد عوامل داخل و خارج دست در دست هم دهند و با تشدید اختلافات و نزاع‌ها و حاد کردن فضای دو قطبی در کشور، نظام اسلامی را در معرض آسیب جدی قرار دهند؛ لذا عقل سلیم حکم می‌کند که از چنین پیشامد ناگواری جلوگیری شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: آقای احمدی نژاد علی القاعده مصالح ملی را بر منافع فردی و گروهی ترجیح می‌دهد و حاضر نیست به‌خاطر وی فتنه جدیدی در کشور برپا شود و نه تنها ایران اسلامی بلکه جبهه مقاومت در منطقه با معضلات و بحران‌ها مواجه گردد.
وزیر ارشاد دولت دهم تصریح کرد: بر این اساس اقای احمدی نژاد هم با طیب خاطر این توصیه حکیمانه را پذیرا خواهد بود و خدمت به مردم و انقلاب را تنها در کسوت ریاست جمهوری نخواهد دید ؛ همانطور که سردار سلیمانی با صدور بیانیه حماسی به شایعات حضور خود در انتخابات پایان داد و سربازی رهبری، نظام و مردم را بر هر منصب و جایگاهی برتر و بالاتر دانست.
بر خلاف سید محمد حسینی که تلویحاً عدم حضور رییس جمهور سابق در انتخابات را تأیید می‌کند دیگر اطرافیان رییس دولت‌های نهم و دهم ترجیح می‌دهند در این باره اظهار نظری نکنند.

اظهار نظری درباره منع احمدی‌نژاد ندارم
آقای سید محمدرضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی احمدی نژاد در دولت دهم درباره خبر توصیه یک مقام عالیرتبه نظام به احمدی نژاد، گفت: من ارتباطی با احمدی نژاد و دفترش در موضوعات انتخابات ندارم و اظهارنظری در این زمینه نمی‌کنم.
وی افزود: من در عرصه انتخابات با جریان اصول‌گرا مرتبط هستم که کاندیدای خود را انتخاب کردند و در تلاش برای رسیدن به ائتلاف هستند.
همچنین سیدشمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت دهم و از نزدیکان رییس جمهور سابق که بعد از پایان دوره نیز او را همراهی می‌کند، نیز در تماس تلفنی خبرنگار «صبح نو» حاضر به پاسخگویی نشد.
از محتوای دیدار احمدی نژاد با رهبر انقلاب بی‌اطلاع هستم
آقای علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای دولت‌های نهم و دهم و مدیر عامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی در دولت دهم گفت: بنده در این زمینه هیچ اظهار نظری نمی‌کنم زیرا اولاً از محتوای دیدار دکتر احمدی نژاد با مقام معظم رهبری بی‌اطلاع هستم و اگر هم اطلاعی می‌داشتم ، هیچ مسوولیت و تعهدی نسبت به انتشار آن، متوجه بنده نبود .
جوانفکر تأکید کرد: بنده درباره تأیید یا رد ادعاهای دیگران اظهار نظر نمی‌کنم. هرکس باید مسوولیت ادعاها و نظرات خود را بپذیرد ، بنابراین توصیه می‌کنم شما درباره مسائلی که دیگران مدعی هستند، از خودشان بپرسید.
اظهار نظر جالب آقای جوانفکر درباره عدم مسوولیتش نسبت به دیدارهای رییس جمهور سابق در حالی است که بر اساس خبر پایگاه اطلاع رسانی رییس دولت‌های نهم و دهم، حکم انتصاب وی به عنوان مشاور امور رسانه‌ای رییس دولت‌های نهم و دهم اول تیرماه 1395 منتشر شده است.
در اظهار نظری دیگر، آقای عبدالرضا داوری از طرفداران جدی رییس دولت دهم که در زمان این دولت در وزارت کشور و شرکت ملی مس حضور داشت، در کانال تلگرامی خود از «نیامدن احمدی‌نژاد» خبر داد و نوشت: من اعتقاد دارم که شرایط کشور و مطالبات عمومی و اینکه آقای روحانی قابل حذف از صحنه نیست و مجموعه فشارهای داخل صحنه سیاسی کشور آقای احمدی‌نژاد را نهایتاً می‌آورد. من اعتقاد دارم آمدن احمدی‌نژاد یک جور جبر است اما با خودش که واقعاً صحبت کنید، می‌دانم که درون خودش هیچ علاقه و برنامه‌ای برای آمدن ندارد.»
آقای مهدی کوچک زاده نماینده سابق مجلس که نشان داده در طرفداری از رییس دولت سابق مرزی ندارد و حتی برای شنیدن سخنرانی او تا گرگان هم رفته ، با وجود نهی احمدی نژاد با انتشار تصویری در شبکه اجتماعی اینستاگرام مدعی شد : باور کنیم که می‌توانند کار بی معنا را به امام(رحمه‌الله‌علیه) تحمیل کنند. منع یک خادم مؤمن مورد اقبال مردم برای نامزدی که سهل است.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا رییس دولت‌های نهم و دهم به نهی صریح برای عدم حضورش در انتخابات عمل می‌کند؟
موضوع مطلب : زدیکان رییس جمهور سابق درباره فعالیت‌های انتخاباتی
رئیس جمهور آمریکا شب گذشته درحالی آخرین نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل را به پایان رساند که برای اولین بار صراحتا از رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و این رژیم را به عنوان غاصب سرزمین اشغالی در فلسطین معرفی کرد؛ این در حالی است که هفته گذشته معامله قابل توجهی در فروش سلاح بین آمریکا و اسرائیل رقم خورد.
آقای اوباما کدام را باور کنیم: انتقاد بالقوه از اسرائیل یا کمک بالفعل به این رژیمبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانوگان امیدوار به نقل از مشرق:«باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته برای آخرین بار در این سمت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد. همانگونه که پیش بینی شده بود، روسیه، سوریه، ایران و بالطبع اسرائیل موضوعاتی بودند که بخش اصلی سخنرانی اوباما را به خود اختصاص داده بودند.
 
آنچه در این بین بیش از همه نگاه ها را به خود جلب کرد، انتقاد رئیس جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی بود که بسیاری از رسانه ها آن را بی سابقه خوانده و انتقاد شدیدی را داخل سرزمین های اشغالی به همراه داشت. وی در این خصوص گفته بود: «اسرائیل باید درک کند که نمی تواند برای همیشه اراضی فلسطینی را اشغال و در آن سکونت کند».      
 
گفتار تا عمل اوباما
در این تردید نداریم، اظهارات اخیر اوباما درباره اسرائیل به ویژه بکار بردن واژه «اشغال» برای سرزمین فلسطین بی سابقه است، اما باید یادآور شد، همین اوباما هفته گذشته (14 سپتامبر) در یک قرارداد بی ‌سابقه با اسرائیل، تعهد داد که طی ده سال آینده 38 میلیارد دلار به این رژیم کمک نظامی کند. قراردادی که محافل سیاسی جهان آن را مهم‌ترین تعهد نظامی دو جانبه آمریکا در تاریخ این کشور توصیف کردند.
 
پیش از آن نیز کابینه رژیم صهیونیستی از افزایش بی ‌سابقه های کمک نظامی آمریکا به این رژیم خبر داده و رسانه‌ های صهیونیستی از کمک سالیانه پنج میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل خبر داده‌ بودند.
 
جالب آن است که طی 2 دوره ریاست جمهوری اوباما این کمک ها درحالی صورت می گیرد و این تعهدات درحالی داده می شوند که واشینگتن و تل‌آویو درباره برخی موضوعات و قضایای بین المللی از جمله برجام و قضیه فلسطینی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.
 
بنابراین بین گفتار تا عمل اوباما تفاوت از زمین تا آسمان است و چنین اظهاراتی باری در عمل برای فلسطینیان و جهان اسلام دربرنخواهد داشت. بنابراین باید به رسانه و مطبوعات اسرائیلی که در برابر آن موضع گرفته و به انتقاد از این سخنان پرداختند، باید به آنها گفت که «آسوده خاطر باشید، تفاوت از گرفتار تا عمل اوباما، تفاوت از زمین تا آسمان است».
 
آقای اوباما کدام را باور کنیم: انتقاد بالقوه از اسرائیل یا کمک بالفعل به این رژیم 
 
این اظهارات چندان هم بی سابقه نیست
رسانه ها اگرچه این اظهارات ضد صهیونیستی اوباما را بی سابقه توصیف کردند که طی 8 سال ریاست جمهوری اوباما وی بارها از اسرائیل انتقاد کرده بود.
 
- 15 مارس 2010 میلادی بی بی سی فارسی در خبری می نویسد که آیپک درباره انتقاد علنی دولت اوباما از اسرائیل به اوباما هشدار می دهد و در توضیح خبر می افزاید: کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل، موسوم به آیپک محکومیت علنی تصمیم دولت نتانیاهو به ساخت 1600 واحد مسکونی در بیت المقدس شرقی از سوی دولت اوباما را موجب «نگرانی جدی» دانسته است. 
 
- 9 نوامبر 2010 میلادی در سفر به اندونزی در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری اندونزی صحبت می کرد، از شهرک سازی های اسرائیل انتقاد کرده و تصریح می کند: اقدام اسرائیل در ادامه شهرک سازی ها اندک کمکی به صلح نخواهد کرد.
 
- 23 مه 2015 اوباما در مصاحبه با جفری گلدبرگ، مدیرمسوول نشریه آمریکایی آتلانتیک درباره اسرائیل به این نکات اشاره می کند: نتانیاهو با منشور استقلال اسرائیل در تضاد است، شهرک‌سازی‌ها را قبول نداریم، قوانینی که حقوق شهروندان عرب اسرائیل را تضعیف می‌کند، مورد مخالفت آمریکا است، باید برای حق مردم دیگر نیز احترام قائل شد...و باید نگران سرنوشت کودکان فلسطینی بود.
 
- 31 دسامبر 2015 بن کارسون، نامزد جمهوری ‌خواه ریاست جمهور آمریکا، از شیوه برخورد باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور با اسرائیل انتقاد کرده و می ‌گوید: اوباما با اسرائیل مانند «دشمن واقعی خود» رفتار می‌ کند.
 
- 19 آوریل 2016 «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در نشست گروه یهودی راست ‌گرای «جی استریت» از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و می گوید که وی به روند سازش یا به گفته او «روند صلح» آسیب می‌زند.
 
مشابه چنین انتقادات و محکومیت هایی طی 8 سال ریاست جمهوری اوباما بی شمارند، اما نتیجه چه شد؟ آیا از تجاوزات رژیم صهیونیستی یا دست اندازی ها یا جنایات آن کاسته شد؟
اوباما در مصاحبه با نشریه آمریکایی آتلانتیک اگرچه از اسرائیل انتقاد و سیاست هایش در قبال فلسطینی ها را محکوم می کند، اما این نکته را گوشزد می کند که این اختلاف‌ها به مفهوم کم شدن حمایت آمریکا از اسرائیل نیست.
 
بنابراین بکار بردن واژه «اشغال» برای اسرائیل در اراضی فلسطینی اگرچه بی سابقه است، اما نباید پیامد یا پیامدهایی عملی برای آن در نظر گرفت.
 
آقای اوباما کدام را باور کنیم: انتقاد بالقوه از اسرائیل یا کمک بالفعل به این رژیم 
 
نوش دارو بعد از مرگ سهراب
این اظهارات اوباما بیش از هرچیز یادآور ضرب المثل معروف «نوشدارو بعد از مرگ سهراب» است. اوباما زمانی اسرائیل را اشغالگر خوانده که حتی اگر هم این پیش فرض محال را پذیرفت که درصدد برداشتن گامی مثبت برای قضیه فلسطینی و فلسطینیان است، دیگر زمانی به پایان دوره ریاست جمهوری اش باقی نمانده و با اتمام این دوره اظهارات ضد اسرائیلی وی هیچ بار حقوقی یا سیاسی در عرصه منطقه و بین الملل نخواهد داشت.
 
اختلاف شخصی
واقعیت امر این است که طی 2 دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا، اختلاف نظر و تنش مهمترین شاخص حاکم بر رابطه اوباما و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود و بین آنها اختلافات بسیاری برسر قضایا و مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله قضیه فلسطینی و ایران به چشم می خورد.
 
به همین دلیل اظهارات اخیر اوباما در انتقاد از اسرائیل را باید در همان چارچوب اختلاف نظر شخصی بین رئیس جمهوری آمریکا و نتانیاهو و نه ساختار و ماهیت رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد.
 
علاوه بر اینکه اوباما و نتانیاهو همواره اختلافات خود را در حد و حدود و سطحی حفظ کرده اند که به اصول سیاست خارجی دو طرف و مناسبات واشنگتن – تل آویو لطمه نزند.
بنابراین حمایت ها و کمک های آمریکا به رژیم صهیونیستی نه تنها به شکل سابق که در سطحی بالاتر و به شکلی گسترده تر ادامه یافته است.
 
آقای اوباما کدام را باور کنیم: انتقاد بالقوه از اسرائیل یا کمک بالفعل به این رژیم 
 
 دیدار امروز اوباما – نتانیاهو
بنابر اعلام خبرگزاری ها قرار است، امروز (چهارشنبه) نتانیاهو در حاشیه نشست‌ های مجمع عمومی سازمان ملل درباره پرونده ‌های سوریه، ایران و مسائل مشترک دیگر با باراک اوباما، رئیس‌ جمهور آمریکا دیدار کند، درحالی که پیشتر از کمک‌ های اخیر آمریکا به اسرائیل استقبال و به افزایش حمایت افکار عمومی آمریکا از این رژیم طی سال ‌های نخست وزیری‌ اش اشاره کرده بود.

با نگاهی به دیدارهای گذشته انتظار نمی رود، دیدار امروز بین اوباما و نتانیاهو نتیجه ای خارج از پیش بینی ها و فراتر از دیدارهای صورت گرفته بین دو طرف دربرداشته باشد.

اولین واکنش عربی

اولین واکنش عربی در قبال اظهارات ضد اسرائیلی اوباما توسط صائب عریقات، عضو سازمان آزادیبخش فلسطین صورت گرفت که از اظهارات اوباما در مجمع عمومی درباره لزوم پایان اشغال فلسطین استقبال کرد.

وی در سخنانی شکست تروریسم و تحقق امنیت و صلح در منطقه را منوط به پایان اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی دانسته بود.

اظهاراتی مکرر و کلیشه ای که همچون اظهارات ضد اسرائیلی اوباما که از آنها هیچ نتیجه ای برای حل قضیه فلسطینی و پایان درد و رنج و آوارگی ملت فلسطین متصور نیست.


بیش از 6 دهه اشغال اراضی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، بارها ثابت شده که یک متجاوز از جمله رژیم صهیونیستی، هیچ گاه به تجاوزگری و اشغالگری خود پایان نخواهد داد و برای توقف و پایان دادن به این روند باید تعاملی جدی و قاطع با متجاوزان و اشغالگران داشت که در گزینه مقاومت فلسطینی و حمایت از گروه های مقاومت نمود پیدا می کند، اما افسوس که بسیاری از رژیم های مرتجع عربی و ایادی آنها میان ملت فلسطین گزینه سازش و نرمش و خیانت را به جای مقاومت جدی و قاطع انتخاب کرده اند.
موضوع مطلب : نقدی بر مواضع اخیر اوباما
چهارشنبه 95 شهریور 31 :: 7:55 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
کارشناسان معتقدند با وجود اعتقاد به اشتباه بودن تداوم سیاستهای کنترل جمعیت، این برنامه‌ها هنوز در ذهن و اندیشه کارشناسان و مسئولان کشور جریان دارد و اصلاح سیاست ها در گرو تغییر باورها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانوگان امیدوار به نقل از مشرق:فیلم مستند «راه بی‌بازگشت؛ ناگفته‌هایی از بحران جمعیت ایران» به کارگردانی «محمدهادی سلیمی زاده» و کاری از موسسه رسانه‌ای سپهر با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاهی و علاقمندان به مسائل جمعیتی رونمایی شد.
در این جلسه دکتر طاهره لباف، متخصص ایمونولوژی، زنان و زایمان و احمد نادری، مردم شناس و عضو هیات علمی دانشگاه تهران به بحث در مورد سیاستها کلی کنترل جمعیت که در دهه 70 اجرا شد پرداختند.
در این مراسم طاهره لباف، متخصص ایمونولوژی، پزشک زنان و زایمان با اشاره به افراط در اجرای سیاست های کنترل جمعیت گفت: در برخی از موارد مجریان طرح کنترل جمعیت از ناآگاهی خانواده ها سوءاستفاده می کردند و با ایجاد آسیب به لوله های زنان، آنان را بدون اطلاع عقیم می کردند. همچنین در پاره‌ای از موارد به دلیل اینکه ممکن بود همسر وی اجازه چنین عملی را ندهد به صورت خودسر در لوله ها اشکالاتی را ایجاد می کردند تا مانع از بارداری بعدی شود.
 
علما را توجیه کردند که بستن لوله عقیم سازی نیست
 
وی افزود: این موارد حتی در گزارشات رسمی ذکر نمی شد تا برای پزشکان و کارشناسان مربوطه مشکل ساز نشود. عمل بستن لوله یک عمل بسیار ساده است که به صورت سرپایی هم انجام می شود و در دوره اجرای سیاست های تنظیم خانواده، این عمل رایگان انجام می شد، اما عمل باز کردن لوله بسیار مشکل است و هزینه زیادی دارد به طوری که دست‌کم 5 میلیون تومان هزینه دارد و در بسیاری از موارد هم پاسخ مناسبی از عمل دریافت نمی شود زیرا خاصیت فیزیولوژیک لوله از بین رفته است.
 
این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه عمل بستن لوله موجب عقیم شدن دائمی است، تاکید کرد: متاسفانه کارشناسان کنترل جمعیت با این ادعا که عمل بستن لوله قابل بازگشت است و جلوگیری از بارداری دائم به شمار نمی رود، موافقت مراجع را کسب کردند چون علما معتقد بودند عقیم کردن دائم جایز نیست، این در حالی بود که تمامی منابع علمی، عمل بستن لوله را به عنوان عقیم کردن دائم می شناسند.
 
لباف ادامه داد: امروز عمل IVF در بهترین مراکز دنیا 40 درصد موفقیت دارد که این عمل حدود 20 میلیون هزینه در بر دارد.
 
وی با اشاره به توزیع انواع داروهای ضدبارداری در ایران گفت: در کشوری مانند انگلیس که پیشرفته ترین سیستم درمانی و بیمه ای را در اختیار دارند، فقط سه نوع قرص پیشگیری به شهروندان ارائه می شود این در حالی است که در کشور ما در دوره ای که داروهای حیاتی قلب و عروق با هزینه های بسیار و با چندین واسطه به کشور می رسید، دست کم 13 نوع داروی پیشگیری از بارداری به شهروندان ارائه می شد.
 
این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه نرخ باروری ایران در سال 64 به 3.4 درصد رسیده بود، تصریح کرد: در این شرایط سازمان ملل به ایران اعلام کرد که اگر افزایش جمعیت با همین وضعیت پیش رود به انفجار جمعیت می رسد و شاخص های سلامت و اقتصاد، تکاپوی اداره مملکت را نمی دهد. همچنین نبود آب بهداشتی، افزایش مرگ و میر نوزادان و قحطی از دیگر مخاطرات انفجار جمعیت عنوان می شد.
 
سازمان ملل کشورهای غربی را به فرزندآوری توصیه می کند
 
لباف ادامه داد: در این شرایط بود که سازمان ملل، کارشناسان ما را توجیه کرد که اگر تلاشی برای کاهش جمعیت انجام ندهند، دچار بحران می شویم. اگرچه سازمان ملل در شعار سال گذشته خود جمعیت را عامل پیشرفت یک جامعه معرفی کرده است و معتقد است اگر جمعیت نباشد، تولید از بین می رود و صنعت دچار رکود می شود. سازمان ملل در  مورد کشورهای غربی معتقد است جمعیت، عامل ثروت و قدرت است؟، اما برای ایران و دیگر کشورهای اسلامی گفته می شود که جمعیت عامل بدبختی است.
 
وی اضافه کرد: متاسفانه فرهنگی در جامعه ما شکل گرفت که فرزندآوری عامل افزایش مشکلات خانواده است و اعتقاد به روزی‌دهی از سوی خداوند کمرنگ شد. همچنین تغییر سبک زندگی در ایران باعث شد که علاقه به فرزندآوری کاهش یابد. اگر پیش از این، فرزندان پس از ازدواج در منزل والدین خود ساکن می شدند، امروز تا زمانی که فردی منزل مسکونی نداشته باشد، ازدواج نمی کند.
 
وی در خصوص ناآگاهی کارشناسان مجری طرح کنترل جمعیت گفت: نمی گوییم همه کارشناسان مغرض بودند اما ذهن آنها در چارچوب کاهش جمعیت شکل گرفته بود. امروز هم مسئولانی متصدی کار هستند که خود از مجریان سیاست گذاری کنترل جمعیت بوده اند و همان روش را ادامه می دهند. 35 سال است روی ذهن جامعه کار شده و نمی شود انتظار داشت یک شبه مشکلات حل شود.
 
این متخصص زنان و زایمان با اشاره به مستند جمعیتی راه بی بازگشت خاطرنشان کرد: باید این اقدامات فرهنگی فراگیر شود و خانواده ها از مشکلات کاهش جمعیت کشور آگاه شوند. به عنوان مثال باید مشکلات سزارین مجدد برای زنان بازگو شود و تشویق به سزارین در کشور از بین برود.
 
جمعیت امروزه عامل توسعه شناخته می شود
 
همچنین در ادامه این مراسم احمد نادری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به پیشینه نظری سیاست های کنترل جمعیت گفت: از نظر تاریخی اندیشمندی به نام مالتوس نخستین نظریات کنترل جمعیت را با اتکاء به منابع زیستی بشر مطرح کرد.
 
نادری با بیان اینکه در دنیای اسلام هم ابوالعلاء معری در قرن سوم و چهارم هجری بنیان گذار مسائل جمعیتی در جهان اسلام بود، گفت: وی همان کسی است که وصیت کرد روی قبرش بنویسند «این جنایتی است که پدر من در حق من کرد و من هرگز این جنایت را مرتکب نخواهم شد».
 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: مالتوس، تولید جمعیت زیاد را از عوامل نرسیدن بشر به سعادت می دانست و در این رابطه رشد تصاعدی جمعیت را عامل نابودی جامعه معرفی می کرد. در دوره معاصر هم شاهد یک رویکرد نئومالتوسی هستیم و این سیاست‌ها در ایران هم قابل مشاهده است.
 
وی تاکید کرد: چندین نقد به بحث های نئومالتوسی مطرح است. از منظر الهیات ما معتقدیم روزی هر کس توسط آفریدگار تامین می شود و در این زمینه احادیث فراوانی داریم. همچنین از دیدگاه علوم سیاسی، نظریه‌پردازان معتقدند جمعیت در کنار ایدئولوژی، موقعیت سرزمینی و دیگر عوامل از شاخصه‌های اصلی قدرت در بعد داخلی، منطقه ای و جهانی است.
 
کاهش جمعیت تا عمق اذهان دانشگاهیان فرورفته است
 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: از بعد اقتصادی هم باید گفت که در جوامع مدرن اقتصاد به صورت فناوری و دانش مدیریت می شود. بنابراین جمعیت جوان و مستعد، عامل توسعه اقتصادی است به طوری که چین با 1.5 میلیارد جمعیت، شکوفاترین اقتصاد دنیا را دارد.
 
نادری افزود: متاسفانه رویکرد مالتوسی تا عمق اذهان دانشگاهیان ما فرو رفته است. ما باید روی دیگر پتانسیل جمعیت را ببینیم زیرا بر اساس نظریات جدید، جمعیت در هر سرزمینی خود به خود به توازن می رسد به طوری که هند با بیش از یک میلیارد جمعیت جزو 10 اقتصاد برتر دنیا است. این کشورها از جمعیت به عنوان مؤلفه تاثیرگذار کمک گرفته اند.
 
نادری با اشاره به قرار گرفتن ایران در موج مدرنیته و جهانی شدن خاطرنشان کرد: در دهه 70 و دولت پس از جنگ که حدود 300 هزار نفر از بهترین جوانان ما از بین رفته بودند، سیاست های نئولیبرالیستی در ایران به اجرا درآمد و پیش از هر چیزی یک موقعیت مرکز پیرامون در کشور ایجاد شد. در این شرایط، تمام امکانات در مراکز شهری به ویژه پایتخت تمرکز یافت و به همین دلیل موج مهاجرت به این مناطق انجام شد.
 
وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی هم با یک تغییر فرهنگی بزرگ مواجه شدیم به طوری که ضد ارزش ها به ارزش و ارزش ها به ضد ارزش تغییر کرد. نتیجه همه این سیاست ها چیزی بود که امروز شاهد کاهش جمعیت هستیم.
 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: البته فقط سبک زندگی نئولیبرال نیست بلکه مدل مرکز پیرامونی که همه چیز در تهران خلاصه می شود و پیرامون محروم است، مهاجرت را به امری طبیعی تبدیل کرده اند. در چنین شرایطی سرپرست خانواده باید دو یا سه شیفت کار کند و در یک آپارتمان 30- 40 متری زندگی کند که در این وضعیت داشتن تعداد فرزند بیشتر امری غیرممکن است.
 
ارزش‌های جامعه را به ضدارزش تبدیل کردند
 
نادری تاکید کرد: در این شرایط حتی اگر شعار کاهش جمعیت داده نمی شد و برنامه کنترل جمعیت اجرا نمی شد باز هم خودبه‌خود شاهد کاهش جمعیت بودیم.
 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه کارشناسان و مسئولان در عالی ترین رتبه به ادامه سیاست های کنترل جمعیت انتقاد دارند، اظهار کرد: سیاست‌گذاران ما هنوز به این بحران قائل نیستند و نقد اول به دانشگاهیان وارد است؛ زیرا بیشتر جمعیت شناسان ما هنوز رویکرد نئومالتوسی را پیگیری می کنند که نتیجه آن سالمندی و کاهش جمعیت است.
 
وی با اشاره به پایین آمدن نرخ جانشینی در کشور ادامه داد: یکی از مخاطرات کاهش جمعیت، مسائل امنیتی و ملی است. اطراف ما کشورهایی با جمعیت های ناهمگون زندگی می کنند که اگر مراقبت نکنیم، توازن جمعیتی ما هم بر هم می خورد.
 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: امروز در اروپا مهاجران خاورمیانه را می پذیرند چون نرخ فرزندآوری در کشورهایشان پایین است به طوری که در چند دهه آینده پیش بینی می شود هیچ فرد آلمانی در این کشور نباشد و مهاجران که اکثریت جمعیت هستند زمام سیاسی امور را در دست می گیرند و این بحران ممکن است در آینده کشور ما را نیز تهدید کند.
 
نادری گفت: در درجه اول باید این دغدغه جمعیت در کارشناسان و سیاست گذاران ایجاد شود. در حال حاضر خروجی سیاست های جمعیت مطلوب نیست و قوانین موجود باید بازبینی شود.
 
وی تصریح کرد: باید قوانین مطلوب نوشته و ساز و کارهای اجرایی آن پیش بینی شود و مهم تر از آن، ساختن گفتمان است؛ زیرا جمعیت باید به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شود که این وظیفه رسانه ها است.
 
در این نشست از مستند «راه بی‌بازگشت؛ ناگفته‌هایی از بحران جمعیت ایران» که به نقد و بررسی اثرات کاهش جمعیت در اقتصاد کلان کشور در بررسی تجربیات کشورهای مختلف و ناگفته هایی در خصوص اجرای سیاستهای کلی کنترل جمعیت پرداخته است، رونمایی شد.
موضوع مطلب : عقیم شدن, عقیم شدن زنان

خطر درز اطلاعات محرمانه نظامی و دفاعی کشور در پی قرارداد غیرقانونی یک شرکت مرتبط با بیمه‌ ایران و کمپانی آلمانی+ اسناد

در صورت اجرایی شدن مفاد قرار داد منعقده کمپانی آلمانی، علاوه بر دسترسی بی نظیر به اطلاعات و آمار شهروندان ایرانی، داشته های لجستیکی نهادها و ارگان های دولتی از جمله آمار خودروها، کشتی ها و برخی ادوات نظامی، ... و مشخصات فردی و حقوقی مسئولان و کارکنان، حتی مبلغ چند ده میلیاردی هم دستمزد خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانوگان امیدوار به نقل از راه دانا:بر کسی پوشیده نیست که شرکت های بیمه به واسطه سبک کاری مختص به خود، جزئی ترین اطلاعات افراد، نهادها و ارگان های مختلف و حتی ادوات و خودروها و کشتی ها و ... را در اختیار دارند و حالا بر اساس اسناد به دست آمده، مسئولان بیمه ایران در اقدامی سهل اندیشانه و عجیب، برنامه نویسی سامانه الکترونیکی این مجموعه را به کمپانی های آلمانی سپرده اند.

در صورت اجرایی شدن قرار داد کمپانی آلمانی با نام NOVUM، علاوه بر دسترسی بی نظیر به اطلاعات و آمار شهروندان ایرانی، داشته های لجستیکی نهادها و ارگان های دولتی از جمله آمار خودروها، کشتی ها و برخی ادوات نظامی و ... و مشخصات فردی و حقوقی مسئولان و کارکنان، حتی مبلغ چند ده میلیاردی هم دستمزد خواهد گرفت.

این قرارداد منعقد شده نیز با واسطه گری شرکت سیمرغ(یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بیمه ایران) به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات در صنعت بیمه صورت گرفته است. در این باره طبق مستندات زیر نیز مشتری عمده این شرکت، شرکت سهامی بیمه ایران بوده و عمده فعالیت های جاری این شرکت نیز پیاده سازی سامانه یکپارچگی بیمه گری و سایر پروژه های پشتیبانی و توسعه ای است.

 

 

البته هر چند قرارداد با کمپانی آلمانی با واسطه گری شرکت سیمرغ صورت پذیرفته اما در صورت جلسه شماره 607 مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سهامی بیمه ایران، امضای علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن مشاهده می شود.

صورتجلسه ای که طبق سند زیر در بند 1 از ماده الف آن آمده است: تکمیل سیستم جامع بیمه گری و تقویت واحد فناوری اطلاعات و آمار به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار شرکت با رعایت ضوابط و مقررات مربوط مورد تاکید مجمع عمومی قرار گرفت.

 

 

در این بند از قرارداد در شرایطی بر رعایت ضوابط و مقررات تاکید شده که هیچ نهاد نظارتی برای پیگیری نحوه تکمیل سیستم جامعه بیمه گری و تقویت واحد فناوری اطلاعات مشخص نشده و فقط بر لزوم انجام این اقدام با رعایت ضوابط و مقررات تاکید شده است.

این در شرایطی است که هیچ ضابطه و قانونی در قرارداد شرکت بیمه ایران با کمپانی آلمانی رعایت نشده و اشکالات اساسی بسیاری در آن وجود دارد. اشکالاتی که حتی در جلسات مختلف با کارشناسان و پژوهشگران دانشگاه‌های صنعتی کشور نیز به آن اشاره شده است.

از سوی دیگر نیز حسن فراهانی مشاور مدیرعامل و مدیر وقت حراست بیمه ایران نیز طی نامه ای، تخلفات و اشکالات اساسی موجود در قرارداد میان بیمه ایران و کمپانی آلمانی را مورد اشاره قرار داده و آورده است: پیگیری این مدیریت در خصوص شکل انجام پروژه بااستناد به قانون و حسب تعامل با واحدهای نظارتی بالا دستی بوده و همواره با تاکید بر رعایت فرآیندهای قانونی، ضرورت اخذ مجوزهای مربوطه، شفافیت و پاسخگویی به صورت مستند بوده که این مهم رعایت نشده است.

 

 

بنابراین طبق نامه مشاور مدیر عامل و مدیر وقت حراست، مجوزهای مربوطه برای این قرارداد نیز دریافت نشده و بنابر نظر کارشناسان نیز این قرارداد بدون برگزاری هیچ نوع مناقصه ای صورت پذیرفته است.

اقدامات ناشی از بی مسئولتی مدیران بیمه ایران نسبت به اطلاعات و امنیت مشتریان خود در حالی است که متخصصان نرم افزار دانشگاه‌های صنعتی کشور که سامانه الکترونیکی بانک مرکزی را نیز ساخته اند، حاضر بودند با مبلغی معادل یک چهارم دستمزد شرکت آلمانی، این سامانه را تولید و پشتیبانی کنند.

بر اساس اسناد موجود، مسئولان بیمه ایران با این اقدام خود حتی اطلاعات محرمانه نظامی ایران از جمله اطلاعات مربوط به سامانه اس 300 را نیز طبق این قرارداد در معرض استفاده کمپانی آلمانی قرار داده اند، چراکه مسئولیت بیمه ای ادوات نظامی کشور نیز با شرکت بیمه ایران است و مسئولان این شرکت نه تنها اعتنایی به اعتراض برخی از نهادهای نظارتی نداشته اند، بلکه برابر شنیده‌ها آن را به تایید وزیر اقتصاد هم رسانده اند که البته نمایندگان مردم در مجلس در تدارک اعتراض و انجام اقدامات لازم نسبت به این اقدام وزارت اقتصاد هستند.
موضوع مطلب :
 ملت ایران در طول 8 سال دفاع مقدس نه‌تنها با ارابه جنگی یک کشوری به‌نام عراق می‌جنگیدند بلکه با یک ائتلاف بین‌المللی از شرق و غرب جنگید، با پول و  اطلاعات آمریکایی‌ها، میراژ فرانسوی، تانک انگلیسی، سلاح شیمیایی آلمانی، پول و دلار سعودی و امارات و سربازان مزدور مراکشی اردنی و مصری جنگیدیم. دفاع مقدس نمونه کم‌نظیر حق با باطل و مظلوم با ظالم بود
ملت ایران در طول 8 سال دفاع مقدس نه‌تنها با ارابه جنگی یک کشوری به‌نام عراق می‌جنگیدند بلکه با یک ائتلاف بین‌المللی از شرق و غرب جنگید، با پول و اطلاعات آمریکایی‌ها، میراژ فرانسوی، تانک انگلیسی، سلاح شیمیایی آلمانی، پول و دلار سعودی و امارات و سربازان مزدور مراکشی اردنی و مصری جنگیدیم. دفاع مقدس نمونه کم‌نظیر حق با باطل و مظلوم با ظالم بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانوگان امیدوار به نقل از رجانیوز:فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خدمت زیر بیرق رهبری فرمانده کل قوا برای نیروهای مسلح افتخار است.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس در حرم مطهر امام‌خمینی(ره) در سخنانی ضمن سلام و درود بر شهدا، امام شهدا و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور تلاش‌ها، رشادت‌ها، مجاهدت‌ها و شهادت دلیرمردان و ایثارگر ملت ایران است و آن را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران در کشوری اسلامی و تحت زعامت ولایت فقیه مسلمین برای امنیت کشور در داخل و خارج کشور اهتمام می‌ورزند، گفت: به گواهی تاریخ در طی چندین قرن گذشته هیچگاه ملت ایران آغازگر جنگ و تنشی نبوده و تجاوزی به هیچ کشوری نداشته است و این نشان می‌دهد ملت ایران ملتی صلح‌جو هستند و تجاوز ددمنشانه رژیم بعثی عراق به ملت انقلاب کرده ایران اسلامی خود یکی از بارزترین آنها است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: دفاع مقدس که آیینه تمام نمای صلحشوری ملت ایران در برابر دشمنی که با حمایت شرق و غرب به جنگ با فرزندان روح الله آمدند، اما نتیجه‌ای  جز شکست حاصل آنها نشد، بلکه این حادثه بزرگ بخشی از تاریخ ملت ایران قرار گرفته که شهدا، جانبازان، رزمندگان، آزادگان، ایثارگران و تک تک ملت ایران ساخت این تاریخ را برعهده گرفتند

باقری تصریح کرد: دفاع مقدس ملت ایران باید عبرت کسانی باشد که از صدام و رژیم بعثی عراق با پول و سلاح حمایت کردند و حق همسایگی ما را بجا نیاروند، هرچند مورد رأفت جمهوری اسلامی قرار گرفتند اما باید این توصیه را جدی بگیرند که هیچ‌گاه چه خود و چه به نیابت از آمریکا وارد مجادله با ایران نشوند.

وی افزود: ما برای کسانی که زیر چتر آمریکا و با پشت‌گرمی و همکاری رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی در پی ایجاد ناامنی و ناپایداری در ایران و منطقه‌ای‌مان هستند، آینده‌ای بهتر از صدام پیش‌بینی نمی‌کنیم. دشمنان ملت ایران جنگ تحمیلی 8 ساله‌ای را برای ملت ایران طراحی و اجرا کردند، اما این دفاع مقدس به نقطه شکوفایی و درخشندگی، خوداتکایی و اعتماد به نفس جمهوری اسلامی ایران و الگویی برای کشورهای دیگر اسلامی قرار گرفت.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح ادامه داد: دفاع مقدس که با  یک غافلگیری و تجاوز ناجوانمردانه موجودیت مقاومت را در منطقه و ایران نشانه گرفته بود، به یک فرصت راهبردی برای نمایش پایمردی‌ها و توانمندی‌های نظام و ملت ایران در دفاع از استقلال و  تمامیت ارزی و آرمان‌های بلند اسلامی مبدل شد.

باقری تأکید کرد: ملت ایران در طول 8 سال دفاع مقدس نه تنها با ارابه جنگی یک کشوری به نام عراق می‌جنگیدند بلکه با یک ائتلاف بین‌المللی از شرق و غرب جنگید، با پول و  اطلاعات امریکایی‌ها، میراژ فرانسوی، تانک انگلیسی، میگ شوروی، سلاح شیمیایی آلمانی، پول و دلار سعودی و امارات و سربازان مزدور مراکشی، اردنی و مصری جنگید. دفاع مقدس نمونه کم نظیر مبارزه حق با باطل و مظلوم با ظالم بود که در نهایت شکست نصیب این کشورها شد.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ سابقه ندارد یک کشوری وارد جنگی طولانی شود و یک وجب از خاک خود را از دست ندهند، یادآور شد: اما در طول دفاع مقدس این افتخار برای نسل انقلاب و نسل‌های بعد از آن در تاریخ خواهد ماند و به گواه تاریخ ذره‌ای از فشارها و تجاوزها باعث نشد ذره‌ای از خاک ایران مورد خدشه و آسیب قرار بگیرد.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح افزود: دفاع مقدس موجب شد مفاهیم اصلی اسلام سرلوحه فرزندان اسلام و کشور اسلامی قرار گیرد و باعث تلفیق جهاد اکبر و جهاد اصغر شد و در سایه آن جهاد بر کشور سایه انداخت و امروز شاهد قرار گرفتن چراغ این مقاومت و جهاد به عنوان آموزه دینی بر برادران دینی‌مان در لبنان، یمن، عراق، افغانستان و بحرین مظلوم هستیم.

سرلشکر باقری افزود: در طول دفاع مقدس همکاری، همراهی و تلاش‌های نیروهای زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی، قوای مسلح ارتش قهرمان، سپاه پیروز، بسیج همیشه در صحنه، جهاد سازندگی فداکار و نیروهای انتظامی صبور و نیروهای پشتیبانی موثر در زمینه تولید صنایع دفاعی باعث شد کشور در نهایت به موفقیت رسد.

وی گفت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس به دلیل تحریم فراگرفتند چگونه بر روی پای خود بایستند و دست بر زانو زده هرچه می‌توانند افتخار بیافرینند و با تولید سلاح‌ها از طریق توانمندی‌های داخل دشمن را شکست دهند.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح تأکید کرد: خدا را شاکریم به رغم تلاش‌ها مذبوحانه دشمنان اسلام و انقلاب و بوق‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی و استکبار امروزه وحدت، انسجام، هماهنگی، هم افزایی، همپوشانی و همکاری کاملی بین نیروهای مسلح ایران برقرار است و در سایه این هماهنگی صیانت از استقلال و تمامیت ارزی کشور و امنیت داخلی کشور تحت فرماندهی معظم کل قوا قرار دارد.

سرلشکر باقری ادامه داد: ساختار سازمانی، راهبردها و برنامه‌های دفاعی نیروهای مسلح هوشمندانه و متناسب با امنیت کشور در داخل و خارج با پاسخگویی دقیق و به موقع به تهدیدات دشمنان طراحی و مبتنی بر آن است. آمادگی دفاعی نیروهای مسلح امروز در تراز انقلاب اسلامی در سطح قابل قبولی قرار دارد.

وی  گفت: تجربه 37 سال گذشته به ویژه دفاع مقدس موجب شده است کشور در عرصه نظامی و در حوزه دفاعی و دستیابی به سلاح‌ها و توانمندی‌های نظامی مبتنی بر فناوری‌های روز دفاعی نیروهای مسلح به خلاقیت و ابتکار دست یابد و با آمادگی کامل مسیر خود را پیش برند و در این جهت طراحی‌های ما در حوزه‌های نیروهای مسلح، هوایی، دریایی، هوافضا و موشکی ادامه خواهد داشت.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح تصریح کرد: دستاوردهای نیروهای مسلح در چارچوب توسعه و قدرت آفرینی نیروهای دفاعی کشور است و آزمایش‌های نظامی و رزمایش‌ها طبق جدول زمان بندی شده ادامه خواهد داشت و تحت هیچ شرایطی مورد تعلیق و تعویق قرار نمی‌گیرد و هر وقت صلاح بدانیم آن را رسانه‌ای خواهیم کرد و در برابر هیچ تهدیدی غافل نمی‌شویم لذا آمادگی دفاعی نیروهای مسلح امروز در سطح بالایی است و به لطف خدا با رصد یابی دقیق و به موقع و توسعه قدرت دفاعی پیشرفت و امنیت کشور که دو روی یک سکه هستند تضمین خواهد کرد.

سرلشکر باقری ادامه داد: نیروهای مسلح با عبرت از گذشته  تحت فرماندهی فرمانده کل قوا انقلابی فکر می‌کنند، انقلابی می‌مانند و انقلابی عمل می‌کنند و این را مشی خود قرار می‌دهند تجربه دفاع مقدس به آموخته است  که با اشراف اطلاعاتی عمیق همواره مراقب غافلگیری‌های دشمن باشیم و این راهبرد نیروهای مسلح است. به این جهت تمامی تحرکات دشمن در منطقه تحت رصد دقیق و موشکفانه نیروهای مسلح قرار دارد و به ضرس قاطع می‌گوییم ما قادر به خنثی سازی اقدامات دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه ای به لطف پروردگار خواهیم بود.

وی افزود: امنیت و آرامش کشور مرهون فداکاری‌های دفاع مقدس و تداوم آن به دست توانای نیروی مسلح در ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و تلاشگران صنعت دفاعی است؛ بنابراین هر تلاش و اظهارنظری برای تضعیف این توان ارزشمند نادانی و بازی در زمین دشمن است.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان لنگرگاه ثبات امنیت در منطقه پرآشوب غرب آسیا هرگونه عامل بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه ارزیابی می‌کند و امنیت و ثبات منطقه را امنیت خود می‌داند، چشم داشتی به خاک دیگران ندارد و برای هیچ کشوری در منطقه تهدید نیست.

سرلشکر باقری ادامه داد: شبکه استکبار و صهیونیست امروز در شرایط دشواری قرار گرفته است، آنها آغاز دوران جدیدی را در منطقه تجربه می‌کنند که بارزترین خصیصه آن پایان هژمونی آمریکا در منطقه و تزلزل اساسی در پایه‌های رژیم صهیوینستی است و تقدیر آنها به نفع محور مقاومت و جمهوری اسلامی در حال وقوع است و کسی‌نمی تواند آن را انکار کند.

وی یادآور شد: دشمنان از توانمندی این ملت و محور مقاومت دچار وحشت راهبردی شدند، لذا با خرید انبوه تسلیحات و تربیت و حمایت تروریست‌ها و دقل بازی تلاش می‌کنند تا محدودیت‌ها و فشارها را بر محور مقاومت افزایش دهند و نگران الگوبرداری کشورهای منطقه از جمهوری اسلامی هستند و موفقیت‌های محور مقاومت در عرصه جنگ‌های نیابتی و تروریست را شکست خود می‌دانند.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح در همین زمینه گفت: هدف نهایی امریکا و رژیم صهیونیستی و سایر حامیان آنها در جنگ‌های نیابتی، تکفیری و فتنه های تروریستی نابودی زیرساخت کشورهای اسلامی مانند سوریه و عراق و حذف آنها از محور مقاومت و ایجاد نوعی احساس نیاز و ضرورت در اتکا به آمریکا است.

از بین بردن محور مقاومت ایران، سوریه و لبنان را در راستای منافع رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنند و در نهایت به دنبال مقابله با افزایش نفوذ و توسعه محور مقاومت هستند که به فضل الهی نه تنها تحقق نمی‌یابد بلکه به بستری برای شکست همپیمانان منطقه‌ای آنها تبدیل می‌شود.

سرلشکر باقری تصریح کرد: ترویج گفتمان جامع اسلام ناب انقلابی و مقتدر و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی که باعث افزایش موج گرایش به اسلام و سلطه‌گریزی و استکبارستیزی را رقم زده است، ژئوپلوتیک منطقه را تحت تأثیر جدی قرار داده و نکته اصلی نگرانی آمریکایی‌ها از همین مسئله است.

وی گفت: آمریکا برای برهم زدن توازن و کند کردن روند جهان اسلام از جریان دست‌ساز وهابیت بهره برداری کرد و با تروریست تکفیری در حال تخریب چهره اسلام  و ارائه تصویری وارونه و خشن از مسلمانان و مردم جهان است. نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم تلاش‌های جهادگونه و خستگی ناپذیری در تابعیت مقام معظم کل قوا همچنان حافظ و مدافع استقلال و تمامیت ارزی کشور و دنبال کننده منافع و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و در این راه ذره‌ای تردید راه نمی‌دهند.

رئیس کل ستاد نیروی مسلح در پایان سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم گفت: این شهدا نشان دادند چه جوان و چه پیر درراستای پیوند نسلی و روحیه انقلابی هستند و جوانان شهید مدافع حرم که از نسل جوان ما هستند همچون گذشتگان برای جهاد در راه خدا سر از پا نمی‌شناسند.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1052
  • بازدید دیروز: 1914
  • کل بازدیدها: 9749495
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1052
  • بازدید دیروز: 1914
  • کل بازدیدها: 9749495