سفارش تبلیغ
طراحی وب هاست ایران
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
هر واحد خلق پول توسط بانک مرکزی به واسط ضریبی به نام ضریب فزاینده، 5 تا 6 برابر می‌شود و حجم نقدینگی موجود در اقتصاد را به سرعت بالا می‌برد. تنها یکی از آثار این فرآیند بروز تورم در اقتصاد است. این روند در دولت فعلی کار را به جایی رسانده که به نظر می‌رسد کار از کنترل دولت خارج شده است و در طول کمتر از دو سال حجم پول و به تبع آن نقدینگی خلق شده در این دولت معادل کل 4 سال دولت دهم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از 598:خلق پول به زبان ساده یعنی در ازای یک گرم طلایی که موجود است؛ به جای هزار تومان ده یا صد هزارتومان پول چاپ کنیم. یا به عبارتی دیگر در ازای 100هزار تومان (به عنوان مثال) پول چاپ شده، 99 هزارتومان آن هیچ پشتوانه‌ای در بانک مرکزی ندارد! این فاجعه‌ایست که در لفافه توضیحات شیک و علمی آن را از مردم پنهان داشته‌اند.
روند خلق پول و خلق نقدینگی در دولت‌های مختلف همواره به دلیل عدم هماهنگی هزینه‌ها و درآمدها، به طرز سریعی در حال افزایش بوده است. در سال‌های اخیر به دلیل کسری بودجه‌ی مضاعف در دولت‌های دهم و یازدهم، خلق پول توسط بانک مرکزی راه آسان اما پرضرری بوده که دولت‌ها انتخاب کرده‌اند و نتیجه‌ی آن افزایش بی حد و حصر نقدینگی در اقتصاد است.
(نمودار خلق پول بدون پشتوانه و خلق نقدینگی در دولت های پس از انقلاب)

هر واحد خلق پول توسط بانک مرکزی به واسط ضریبی به نام ضریب فزاینده، 5 تا 6 برابر می‌شود و حجم نقدینگی موجود در اقتصاد را به سرعت بالا می‌برد. تنها یکی از آثار این فرآیند بروز تورم در اقتصاد است. این روند در دولت فعلی کار را به جایی رسانده که به نظر می‌رسد کار از کنترل دولت خارج شده است و در طول کمتر از دو سال حجم پول و به تبع آن نقدینگی خلق شده در این دولت معادل کل 4 سال دولت دهم است. خلق پول با این سرعت بالا باید به صورت مداوم رصد شود، چرا که نشان‌گر سرعت بالای خلق پول بدون پشتوانه است.
پول بدون پشتوانه‌ای که هیچ معادلی در بخش واقعی اقتصاد ندارد و کالاها و خدمات به هیچ وجه نمی‌توانند با این سرعت خلق شوند. همان‌گونه که گفته شد نتیجه‌ی این اتفاق چیزی جز تورم نیست. به علاوه خلق پول بدون پشتوانه در نگاه دقیق‌تر ربا است؛ چرا که خلق از عدم است و برای خلق هر یک واحد پول که با یک واحد از کالاها و خدمات در اقتصاد هم ارزش خواهد شد، هیچ زحمتی کشیده نمی‌شود و در مقابل کالاها و خدمات در اقتصاد با زحمت تولید شده‌اند و دارای ارزش ذاتی و واقعی‌اند.درست مانند آن‌چه که در ربای ساده، اضافه بر پول قرض داده شده گرفته می‌شود. هر چند در ربای قرضی، دسته‌کم پولی قرض داده شده است! اما در اینجا بدون این‌که حتی پولی قرض داده شود، از اقتصاد بهره اخذ می‌شود، بهره‌ای که نرخ ماهانه‌ای آن معادل کل پول چاپ شده توسط بانک مرکزی در هر ماه است!
لازم به ذکر است که ارقام فوق از ذکر از سایت رسمی بانک مرکزی (اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی) استخراج گردیده است و برای اطلاع از آمار لحظه ای خلق پول در ایران می توانید به  پایگاه ساعت خلق پول ایران مراجعه فرمایید.
موضوع مطلب :
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید در دولت سازندگی برخلاف شعارهای این دولت، واگذاری رانت عرف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از کیهان: عباس شاکری ضمن سخنانی در مؤسسه دین و اقتصاد گفته است: در دوران پس از جنگ اگر رویه درستی در پیش می‌گرفتیم می‌توانستیم رشدهای دورقمی در اقتصاد را تجربه کنیم. دوره تعدیل، بر شفافیت تاکید داشت اما کاملا برعکس عمل شد و در دستگاه‌های مختلف، شرکتهای اقماری ایجاد شدند که از دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور در امان باشند و آزادانه هرگونه که خواستند عمل کنند. در کل دوره‌ها در امر مالیات، از هر پرونده‌ای که روشن و حاضر بود، مالیات گرفتیم و هر کس عملکرد شفافی نداشت مالیات نپرداخت. وضع مالیات بر ثروت و میزان فرار مالیاتی هم که عیان است. بدون اینکه در امر قیمت‌گذاری دقت کنیم خصوصی‌سازی کردیم. به افراد و نهادهای نزدیک به دولت رانت دادیم و اسمش را خصوصی‌سازی گذاشتیم. گرچه دوران پس از جنگ باید با تدبیر مدیریت می‌شد اما فکر کردیم دولت که کنار می‌رود همه‌چیز درست می‌شود.
موضوع مطلب :

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از شهید نیوز:جانبازان اعصاب و روان امشب میهمان برنامه خندوانه بودند، بله جانباز اعصاب و روان را می گویم، امشب آمدند این دلیر مردان و رزمندگان دیروز ، امروز و در شب آغاز هفته دفاع مقدس برای مردم شعر گفتند.

با آن حال خاص خود طنز گفتند و خاطره تعریف کردند، آنها که همه ما مدیون آنها هستیم ،بدون هیچ توقعی، بسیار ساده با مردم صحبت کردند و گفتند که دلاوری ها و رشادت هایشان را وقتی از جمع مردم رفتیم ،در آینده از زبان سنگ ها و کوه ها و دره ها در مناطق جنگی بیشتر خواهید شنید.

http://8pic.ir/images/4lirylxcuqdzxm2m3ndo.jpg

این دسته ازجانبازان که میهمان خانه های مردم بودند ،هنوز هم هر وقت موج انفجار به سراغشان می آید ، دیگر هیچ کس را نمی شناسند نه زن، نه فرزند و نه پدر و مادر. آنوقت است که همه از دستشان عاصی میشوند و تحملی برای اطرافیانش باقی نمیگذارند. خانواده ها برای سلامتی خود جانباز وبه توصیه پزشکان مدتی آنها را به آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان می آورند تا شاید چند روزی یا چند ماهی و شاید برای همیشه از دست فریادها، شیشه شکستن ها و کتک زدن هایش آرامش یابند. این عزیزان همان رزمندگان جوان سال های نه چندان دور هستند که حالا به این عزیزان می گوییم جانباز اعصاب و روان، بعضی هم از روی ندانستن شاید هم میگویند روانی...!

 

بگذریم و برویم سراغ خندوانه که امشب رنگ دیگری پیدا کرده وبه جای ستاره های سینما وتئاتر ،قهرمانان واقعی را با برنامه آورده بود ،جناب خان در همان ابتدا یک آهنگ حماسی برای جانبازان خواند وخیلی سریع به رامبد جوان گفت امشب خوشحالم که این میهمان باحال را به برنامه آوردی که باید بگویم یک حال وهوا خیلی خوبی دارم و در ادامه بسیار جالب وطنز گونه رفتن برای انتقال خون خون ندادن خود را آنقدر برجسته کرد و با گفتن گرفتن عکس ها واینکه چه خدمت بزرگی برای مردم کردم این کار خودش را یک حماسه و کار ویژه معرفی میکند تا حماسه بزرگ این دلیر مردان میهمان برنامه امشب بیشتر نمود پیدا کند.

http://8pic.ir/images/a1gl7euk2geihq1r178d.jpg

برنامه روال عادی خودش را پی میگیرد و رامبد جوان هم دکلمه ای با عنوان "کی میگه جنگ تمام شده " یادی از دوران پس از حماسه دفاع مقدس میکند و در ادامه دکترپژمان آقایی ،فرزند شهید را به برنامه دعوت میکند. دکتر آقایی رییس  بیمارستان وآسایشگاه میلاد شهریار است وسالیان سال است که در کنار جانبازان اعصاب و روان حضور دارد.دکتر آقایی چهره ای دیگر از جانبازان را معرفی میکند و بسیار زیبا شرایط زندگی و رفتاری این جانبازان را به تصویر میکشد و در برخوردی شایسته یادی هم میکند از جانبازانی که در آسایشگاه به خاطر شرایط روحی ومصرف روزانه 50 تا 60 قرص مجبور شدند که از پای تلویزیون آسایشگاه برنامه را ببینند.

دکتر آقایی در پاسخ به رامبد جوان جانبازان اعصاب وروان را ،جانبازان مظلوم وغریب معرفی کرد و گفت : بسیاری از مردم ومسئولان که توفیق دیدار با این جانبازان را دارند فقط در حد یک عکس یادگاری واهدای گل به این عزیزان سر میزنند و اشکال آنها اینجاست که خیال میکنند این وظیفه بنیاد شهید که همه امکانات این شهیدان زنده را فراهم کند ،در صورتیکه همه باید کمک کنند وما برای کمک به این عزیزان نیازمند یک عزم همگانی وملی هستیم.

http://8pic.ir/images/qzkwjzeztdutmb79x0pw.jpg

رامبد اشاره ای به عواطف واحساسات  میکند ومیپرسد که ما به غیر از محبت ودوست داشتن و دور سر این عزیزان گشتن چکار باید بکنیم که دکتر آقایی جواب میدهد:این عزیزان شایسته بهترین ها هستند و مردم ومسئولین باید کمک های مالی وحمایتی بیشتری داشته باشند تا شرایط کاملی را برای این عزیزان در همه جای ایران داشته باشیم.

دکتر آقایی با معرفی بیمارستان‌هایی که به جانبازان اعصاب و روان اختصاص یافته میگوید: «بیمارستان‌ نیایش، صدر، میلاد شهریار و بیمارستان‌هایی در شهرهای تبریز، یاسوج، اهواز، اصفهان و مشهد برای این جانبازان در نظر گرفته شده است.»

او یکی از این جانبازان که در استودیو «خندوانه» حضور دارد را صدا میزند که محمد جان بلند شو وبایست ودوربین محمد را نشان داده ودکتر میگوید:‌ «محمد ماکویی دانشجوی عمران دانشگاه شفیلد انگلیس بود اما او اول جنگ به ایران می‌آید و به جبهه می‌رود. او از سال 63، در بیمارستان بستری است و ما هر کاری برای این آدم بکنیم کم کرده‌ایم. واقعا چه کسی می‌تواند بگوید زحمت و ایثارگری این آدم‌ها چقدر بوده است؟»

رامبد جوان بحث پدر شهید دکتر را مطرح میکند وپژمان آقایی در خصوص پدر شهیدش میگوید: ما در اهواز بودیم که به همراه برادر کوچکم وقتی بابا را میدیدیم سریع خودمان را به او میرساندیم واو مارا در آغوش میگرفت شوکلات های که به عنوان جیره قضایی در جیب خود نگه داشته بود بدون استفاده برای ما می آورد. و در یاد دارم وقتی که بخشی از خاک وطن به اشغال نیروهای عراقی درآمده بود به خانه آمد و بسیار ناراحت بود وناخدآگاه گریه میکرد وآماده اعزام ورسیدن به شهادت که لیاقت آن را داشت میشود.

آقایی وقتی که عکس پدرش را برایش می آورند  ودر دست رامبد جوان قرار میگیرد اشک در چشمانش حلقه میزند ومیگوید :خداوند وقتی اولین پسرم را به من هدیه کرد به عشق پدر نامش را علی گذاشتم واین افتخاری برای من است وانشالله پدر شهیدم از من راضی باشد ودست مرا مانند همیشه بگیرد.

در این لحظه دکتر آقایی یک چفیه که یکی از جانبازان میدهد را به رامبد جوان هدیه میکند و بر روی دوش او می اندازد و فضای معنوی در برنامه حاکم میشود.

جالب هدایای منبت کاری شده با آرم خندوانه وهمچنین تابلو منبت کاری شده کاریکاتور رامبد و یک سری از کارهای هنری که به دستان جانبازان ساخته شده و به رامبد هدیه می شود.

جناب خان در بخشی از صحبت هایش خطاب به دوست شهیدش عماد گفت: رفیقم عماد ، کاکا  دلم برات تنگ شده ، این روزها خیلی هواتو کردم ، همین حالا که با این رفقا هستم ،رامبد جان این رفیق هامان(جانبازان ) حقشان این است که این آخر تنها نباشند وباید بیشتر قدر اینها رو بدانیم.

و درآخر هم که یکی از جانبازان با توسل به حضرت مهدی(عج ) شعری برای حضرت خواند و ذکر یابن طاها،یابن یاسین گرفت واین شد اشک شوقی برای خندوانه........
موضوع مطلب : جانبازان اعصاب و روان میلاد شهریار, میهمان خندوانه
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه فداکاری، ایثار و مقاومت در راه خدا و محو و ذوب شدن در خدا راه جانبازان بود، گفت: ادامه راه ایثار و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت که همان فرهنگ امام حسین (ع) است وظیفه همه ما محسوب می‌شود.
راه جانبازان فداکاری، ایثار و مقاومت است/ راز و عشق بی‌نهایتی میان مقام معظم رهبری و جانبازان وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از ایثار، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی شامگاه امروز دوشنبه 30 شهریور ماه در مراسم اختتامیه دومین کنگره ملی تجلیل از جانبازان با عنوان «اسطوره‌های ماندگار» با ابراز خوشحالی از حضور در کنار جانبازان گفت: در این دو روز خاطره به یاد ماندنی دیدار با مقام معظم رهبری که رمز و راز و عشق و عاشقی بی‌نهایتی میان ایشان و شما است، دیدار با رییس جمهوری و توفیق زیارت مرقد معمار کبیر انقلاب اسلامی نصیب شما شد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که خداوند در آن مؤمنین را به سرمایه گذاری و جهاد از مال و جان و نجات از عذاب الهی راهنمایی می‌کند، گفت: برای هر کسی در دنیا فروشنده و خریدار مورد نیاز است؛ خداوند نیز انسان را به سودی هنگفت با سرمایه مال و جان و جهاد در راه خدا راهنمایی کرده است و شما به عنوان فروشنده با سرمایه دست، پا، چشم و جانتان وارد این تجارت شدید و خداوند خریدار سرمایه شما بود.
معاون رییس جمهوری اظهار داشت: شما وظیفه خود را انجام دادید شما جلو دار و پیش قافله بودید و با ارائه یک سند خوب بهشت را خریدید، سند بهشت شما چشم، پا و دستان شما است و ما نیز پشت سر شما در حرکتیم و وظیفه داریم راه شما را ادامه دهیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه فداکاری ایثار و مقاومت در راه خدا و محو و ذوب شدن در خدا راه جانبازان بود، گفت: ادامه راه ایثار شما و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت که همان فرهنگ امام حسین (ع) است وظیفه همه ما محسوب می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: شما در هشت سال دفاع مقدس فرهنگ خود را با نوارهای منقش به «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه»، «السلام علیک یا ابا عبدالله»، «یا مهدی» و «یا ابو الفضل» اعلام کرده بودید و اکنون نیز این فرهنگ باید در جامعه بماند.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: اگر بیش از 1400 سال از جریان عاشورا می‌گذرد و هنوز نام امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و عاشورا به عنوان مظهر شیعه در جامعه باقی مانده است به دلیل پیام رسانی امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) و پیام رسانان کربلا تا به امروز بوده است و ما هم اگر می‌خواهیم بمانیم باید فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت را به آیندگان معرفی کنیم که این مسئله همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در ادامه گفت: از اقداماتی که برای نهادینه شدن این فرهنگ در حال انجام است اجرای ماده 63 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تشکیل دبیرخانه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و تشکیل نخستین جلسه این شورا با حضور رییس جمهوری است.
وی گفت: ما اگر این فرهنگ را داشته باشیم همه چیز داریم و اگر آن را فراموش کنیم باز به قبل از انقلاب اسلامی باز می‌گردیم. این فرهنگ، فرهنگ آزادگی و افتخار ما است که ما را از دست آمریکا و جنایت کاران آمریکایی نجات داده است؛ فرهنگی که امام (ره) آن را نهادینه کرد و امروز به دست ما سپرده شده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه فداکاری‌های ایثارگران قابل جبران نیست گفت: شما همه هستی خود را داده‌اید و اکنون وظیفه ما است که در خدمت شما باشیم؛ ایثارگران باید بنیاد را خانه خود بدانند و کارکنان بنیاد باید با برخوردی خوب در حد توان مشکلات را حل کرده و در خدمت آنان باشند.
وی با اشاره به اینکه درمان، مهم‌ترین دغدغه بنیاد است به حل مشکل بیمه ایثارگران اشاره کرد و گفت: ما با راه اندازی صندوق سلامت سعی در برطرف کردن مشکلات ایثارگران در حد توان خود داریم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه دغدغه بعدی ما اشتغال فرزندان ایثارگران است، گفت: 71 درصد از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اجرایی شده و 21 درصد آن نیز در حال بررسی و تصویب در دولت است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خدا را گواه و شاهد می‌گیریم که عزیزان ما در بنیاد دست به دست هم داده‌اند تا گره ای از مشکلات شما باز کنند چون شما ماندگارید و شهید زنده هستید.
لازم به ذکر است، در پایان مراسم اختتامیه لوح تقدیر مشترک بنیاد و سپاه پاسداران با امضای حجت الاسلام و المسلمین شهیدی و سردار جعفری به جانبازان و خانواده‌های آن‌ها اهدا شد.
همچنین رییس ستاد دومین کنگره ملی تجلیل از جانبازان 70 درصد در مراسم اختتامیه این کنگره گفت: 49 نفر از جانبازان، قطع نخاع 70 درصد، با مصدومیت از ناحیه چشم بصیر و قطع چند عضو در این همایش شرکت داشتند.
سردار محسن انصاری با اشاره به نظم و انضباط مثال زدنی جانبازان به خانواده‌های آنان در دیدارها گفت: این همایش کار مشترک سپاه پاسداران و بنیاد شهید و امور ایثارگران بود و به لطف خدا و همت شما عزیزان به خوبی برگزار شد.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در ادامه و کامل‌تر شدن برگزاری این برنامه‌ها گفت: سازماندهی این کنگره با تشکیل کمیته‌های بهداشت و درمان، اجرایی، پشتیبانی، تشریفات، اطلاع رسانی و محتوا و تبلیغات انجام شد و این برنامه در کمال برادری و هماهنگی به شکل بسیار خوبی در سه روز به مرحله اجرا در آمد.
قائم مقام بنیاد در پایان با تشکر از نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جانبازان خواست تا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر برگزار شدن کنگره سوم در اختیار بنیاد قرار دهند.
موضوع مطلب : جانبازان, مقام معظم رهبری
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره اینکه امروز دیدار با ایثارگران در بین تمام مسئولان فراگیر شده است، گفت: در سال گذشته بیش از 420 هزار دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام شد.
خدمات رسانی به ایثارگران با حمایت های رییس جمهوری امکان پذیر شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از ایثار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی صبح امروز دوشنبه، 30 شهریور ماه 94 در دومین کنگره ملی اسطوره‌های ماندگار (تجلیل از جانبازان 70 درصد) ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع)، گفت: از رییس جمهوری محترم تشکر می‌کنم که در آستانه هفته دفاع مقدس امکان برگزاری این کنگره را در اختیار ما قرار داده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به افتخار آفرینی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند و دفاع جانانه آن‌ها برای همیشه در تاریخ ماندگار است.  رزمندگان ما پس از 8 سال در مقابل دشمنی که مورد حمایت تمام ابرقدرت‌ها بود به پیروزی رسیدند و خوشحالیم که امروز در خدمت تعدادی از این اسطوره‌های ماندگار مقاومت و ایثار هستیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار روز گذشته با این جانبازان فرمودند «این عزیزان تابلوهایی هس
تند که برای همیشه بین مردم باقی می‌مانند».
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به معرفی جانبازان حاضر در این جلسه پرداخت و گفت: امروز در خدمت جانبازان عزیزی از بسیج مردمی و نیروهای نظامی هستیم که به همراه همسران و برخی از اعضای خانواده خود در این جلسه حضور دارند؛ شش نفر از این عزیزان جانباز قطع نخاع گردنی هستند که یک نفرشان علاوه بر قطع نخاع، 2 چشم خود را نیز در راه انقلاب داده است.
معاون رییس جمهوری افزود: 26 نفر از این عزیزان نیز جانباز بصیر و 2 عضو قطع، 3 نفر 3 عضو قطع، 3 نفر 4 عضو قطع و 11 نفر جانباز 2 دست قطع هستند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به تدوین برنامه ای 5 ساله برای خدمت رسانی به ایثارگران اشاره کرد و گفت: خدمات رسانی به ایثارگران با حمایت‌های رییس جمهوری محترم امکان پذیر شده است. هرچند معتقد هستیم که فداکاری‌های جانبازان بزرگوار قابل جبران نیست، اما می‌کوشیم به گونه ای بهتر در خدمت آنان باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ادامه داد: ما کوشیده‌ایم دیدارهایمان را با ایثارگران افزایش دهیم و به همراه رییس جمهوری محترم به صورت مستمر به دیدار ایثارگران رفته‌ایم که خوشبختانه امروز این دیدارها در بین تمام مسئولان فراگیر شده است. در سال گذشته بیش از 420 هزار دیدار با ایثارگران داشتیم تا به گونه ای از آنان سپاسگزاری کرده باشیم. همچنین اردوهای متعدد زیارتی و سیاحتی برای این عزیزان برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر دو کاروان ویژه جانبازان در مراسم حج، نایب الزیاره تمام مردم هستند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با بیان اینکه امروز هرچه داریم از آرامش و امنیت تا موفقیت در عرصه هسته ای، همه مدیون این عزیزان است، گفت: یکی از دغدغه‌هایی که برای ما وجود دارد و دغدغه کلی کشور هم محسوب می‌شود، مسئله اشتغال فرزندان ایثارگران است. در این زمینه نیز تلاش کرده‌ایم تا با ایجاد مشاغل و طرح‌های خود اشتغالی بخشی از این نیاز را پاسخ دهیم که در همین راستا در سال 93 از هزاران فرزند ایثارگر جویای کار، 10 هزار و 145 نفر در دستگاه‌های اجرایی استخدام و 8 هزار و 118 نفر نیز به‌صورت خوداشتغالی از حمایت شغلی و تسهیلات اشتغال بنیاد بهره‌مند شده‌اند و امیدواریم با همت و رهنمودهای شما مسئله اشتغال ایثارگران را برطرف کنیم.
معاون رییس جمهور با تأکید بر اینکه فداکاری‌های همسران جانبازان کمتر از ایثارگری‌های جانبازان نیست، گفت: ما برای خدمات رسانی به همسران و فرزندان این عزیزان نیز برنامه ریزی‌هایی انجام داده‌ایم و همچنین نیاز به برنامه ریزی‌های بیشتری نیز داریم. اولین قدم برای خدمت رسانی به همسران جانبازان 70 درصد صدور کارت ایثارگری برای آنان بود.
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی به موضوع بیمه درمانی جانبازان اشاره کرد و گفت: مسئله بیمه جانبازان عزیز و ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها یکی از دغدغه‌هایی بود که با دستور شما در حال خاتمه یافتن است.
موضوع مطلب : ایثارگران
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3122
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746107
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3122
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746107