سفارش تبلیغ
بستۀ پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هاست ایران
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از فاش نیوز:صندوق پرداخت کننده وام ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران که همچنان با نام قدیم خود بنام "صندوق قرض الحسنه شاهد" نامیده می شود و سایت فعال آن نیز همین نام را دارد، دارای ابهاماتی است که امید داریم مسئولان آن با پذیرش شفاف سازی از این صندوق به ابهامات موجود پاسخ دهند.

اگر به سایت این صندوق مراجعه کنید فاقد اطلاعات شفاف و روشن جهت تنویر افکار عموم و ایثارگران است و فقط در فایل قوانین و مقررات خود یک دستورالعمل قدیمی دارد که به روز نشده است و در این سایت هیچ اطلاعاتی به ایثارگران داده نمی شود. هیچ بخشنامه و دستورالعملی درآن درج و ثبت نشده است. شاید به روز رسانی این سایت به مصلحت نباشد که آن را اینگونه حفظ کرده اند.  اگر به فیش های حقوقی ایثارگران که در سایت بنیاد قابل دسترسی است مراجعه کنید آنچه که به عنوان سرانه سهم ایثارگران از حقوق ماهانه کسر می شود نمایش داده می شود که این میزان هر ساله افزایش پیدا می کند، لکن به شما میزان سرمایه ذخیره شده در صندوق و پس اندازتان را که طی این سالها چه میزان بوده نشان نخواهد داد. همواره به عدد ثابتی برخورد خواهید کرد که ماههاست ثابت مانده و تغییر نکرده است. در حالیکه از ابتدایی ترین حقوق هر فرد در موسسات مالی این است که هر زمان بتواند از میزان سپرده ذخیره شده خود مطلع شود.

نحوه پرداخت وام در این صندوق که از امکانات خوبی برخوردار است نیز بسیار ابتدایی است و تضییع حقوق ایثارگران را به دنبال دارد. حتی صندوق های خانوادگی تشکیل شده شرایط و امکانات بهتری از این صندوق در اختیار اعضا می گذارند. دستگاههای اجرایی که می توان به تعدادی از آنها اشاره کرد معادل هر مبلغی که به طور سرانه از حقوق ماهانه  افراد کسر می کنند به همان میزان به عنوان مشارکت به حق سرانه فرد به صورت ماهانه اضافه می کنند و چند برابر مجموع آن را به صورت وام به اعضا، بدون کارمزد تخصیص می دهند. در حالیکه صندوق به شما تاسقف مشخصی وام می دهد همان ابتدا کارمزد وام و بیمه وام را از مبلغ وام کسر می کند، اقساط وام را 48 ماهه کسر می کند و در کنار آن، سهم سرانه ماهانه را که هر سال افزایش می دهد را نیز از حقوق شما برداشت می کند و شاهکاری را در عرصه خدمات به ایثارگران در قالب یک وام ارایه می دهد،‌ یعنی اقدامی که در هیچ صندوق و موسسه ای انجام نمی گیرد. شما اگر همین میزان را در بیمه ها سرمایه گذاری کنید از فرصت های بهتری استفاده خواهید کرد و تسهیلات مناسبتری به شما تعلق خواهد گرفت.

موسسات مالی در قالبی رقابتی سعی در جلب مشتریان دارند و امکانات به روز شده ای را برای جذب آنان به کار می گیرند اما صندوق ایثار مشتریان ثابتی دارد که بدون اجازه آنان هر وقت لازم بداند به حقوق آنان وارد می شود و هر میزان را که مصوب کرده بدون اجازه آنان به عنوان سهم برداشت می کند و هر زمان لازم بداند این سهم را افزایش می دهد. این تعداد مشتری که در اخیتار و تسلیم صندوق هستند و هر گونه بخواهند با آنان رفتار می کند در هیچ  موسسه مالی پیدا نمی شود. موسسات مالی برای چنین مشتریانی حاضرند هر نوع امتیاز و تسهیلاتی را ارایه کنند تا مشتریان ثابت و مطمئنی داشته باشند که بتوانند سرمایه تضمینی صندوق خود را تامین نمایند.

صندوق ایثار با سرمایه های ایثارگران چه می کند؟‌کدام سرمایه گذاری را انجام می دهد؟

صندوق ایثار مدعی است از استقلال مالی برخوردار است و کلیه امکانات اعم از ساختمان، تجهیزات و ... متعلق به صندوق است و حقوق کارکنان را خود پرداختی می کند.

آیا این امکانات باید از سرانه پرداختی ایثارگران تامین شود؟

دریافت پاداش مدیران، حق جلسات و ... از سرمایه  ایثارگران چه توجیه اقتصادی برای ایثارگران دارد؟‌

هر ساله تعدادی از ایثارگران اعم از والدین شهدا، جانبازان، آزادگان و ... فوت می کنند، سپرده های آنها نزد صندوق چه می شود؟

دارایی های که با سرمایه ایثارگران تهیه شده چگونه به آنها یا بازماندگانشان عودت داده می شود؟

میزان سپرده های ذخیره شده ایثارگان متوفی چقدر است و چه زمانی به بازماندگان آنها مسترد می شودو طی زمانهای طولانی که این سپرده نزد صندوق است با سودهای آن چه می شود؟

اگر ادعا شود به عنوان سپرده راکد هیچ فعالیتی با آن نمی شود، این عذر بدتر از گناه است. هر فردی اختیار دارد هر زمانی که تشخیص دهد با موسسه مالی تسویه و ارتباط خود را قطع کند. صندوق چه تمهیداتی پیش بینی کرده که ایثارگر هر زمان لازم بداند با صندوق تسویه حساب نماید؟

ایثارگران اگر بدانند با کسورات ماهانه آنها در موسسات دیگر سرمایه گذاری بهتر می توان انجام داد قطعا" راه بهتر و مناسبت تر را بر می گزینند. نظامات مالی  صندوق چنان چیده شده که هر فردی با کمترین اطلاع مالی و اقتصادی مشتاق است چنین سرمایه مطمئنی در اختیار داشته باشد که هر ماه بر آن افزوده شود و کمترین خدمات را ارایه دهد.‌
موضوع مطلب : صندوق ایثار, ایثارگران
ردیف نام‌نام‌خانوادگی تائید صلاحیت عدم احراز
1 علیرضا احسانی نیا
*
2 خانم منصوره حسنی طاهری
 *
3 آقای داود خضرائی
 *
4 خانم زهرا دارابی
 *
5  آقای محمدصادق ناجی
 *
6 آقای کبیر شمس
 *
7 آقای حمید پورصادق
 *
8 آقای محمود عزیزی
 *
9 آقای محمدعلی جلیلیان
 *
10 آقای سمائی
11 خانم اشکان
  *
12 آقای مهدی اصغر پور  *
13 آقای سعیدمحمدحسینی
 *
14 آقای قاسمعلی فهیم  *
15 آقای علیرضاطاهری
 *
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22  
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

 
موضوع مطلب :

نقدی دلسوزانه به سخنان اخیر رئیس بنیاد شهید به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از فاش نیوز:در خبرها آمده بود: معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفته است: رویکردهای بنیاد شامل ایجاد آرامش در جامعه ایثارگری و بنیاد، تعامل با سایر دستگاه‌ها و تلاش روزافزون برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برنامه‌های تحولی و نوآوری محقق شده است»

سایت ایثار به نقل از « روابط عمومی  بنیاد شهید و امور ایثارگران » آورده بود: حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در افتتاحیه دومین همایش فصلی مدیران بنیاد در سال 94 که 26 دی ماه در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد گفت: رویکردهای بنیاد شامل ایجاد آرامش در جامعه ایثارگری و بنیاد، تعامل با سایر دستگاه‌ها و تلاش روزافزون برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برنامه‌های تحولی و نوآوری محقق شده است.

با نگاهی گذرا به مطالب عنوان شده توسط رئیس محترم بنیاد شهید و امورایثارگران، پرسش هایی به اذهان خطور می کند که البته پاسخی برای نگارنده متصور نیست.

اینکه جناب ایشان مطرح نموده است یکی از رویکردهای بنیاد ایجاد آرامش در جامعه ایثارگری! و بنیاد! است جای تأمل دارد. معلوم نیست رئیس محترم بنیادشهید برچه اساسی این نظر عجیب را مطرح نموده است؟ اگر منظور آرامشی است که در حوزه ریاست بنیاد وجود دارد پذیرفتنی است چرا که بیان چنین عباراتی خود نشانگر آسودگی خیال آن جناب می باشد! ولی اگر منظور ایشان کلیت تشکیلات مادی (بنیاد) و معنوی(ایثارگران) است که درذیل مدیریت ایشان دیده می شود، متأسفانه باید اذعان داشت که چنین برداشتی دوراز واقعیت است.

اگر دوستان و برادران مسئول در این زمینه اندکی خود را "مسئول" بدانند و به خود و افراد زیرمجموعه خود این احساس مسئولیت را منتقل کرده باشند، معاون رئیس جمهور ورئیس محترم بنیاد برداشت بهتری از اوضاع خواهند داشت.

جناب آقای شهیدی! شما به عنوان یک مسئول حکومتی در جمهوری اسلامی، وظیفه پیگیری اهداف و آرمان های انقلاب و رسیدگی به امور مربوط به ایثارگران را برعهده دارید. ضمن اینکه به نمایندگی از طرف رهبر فرزانه انقلاب(حفظه الله) در بنیادمسئولیتتان دوچندان است.

آیا تاکنون فارغ از گزارشات صادق و کاذبی که افراد مسئول زیرمجموعه تان ارائه می دهند، اراده فرموده اید تا راسا"به ادعایی که مطرح نموده اید دست یازید؟ آیا آن آرامشی که عنوان کرده اید را از نزدیک درمیان ایثارگران و خانواده آنان مشاهده کرده اید؟

آیا آرامشی که می گویید در بین کارکنان خدوم و زحمتکش بنیاد مشاهده نموده اید؟ همان هایی که در خط مقدم رسیدگی به ایثارگران حضور دارند و با حقوق نه چندان مناسب و مکفی، و نداشتن معیشت لازم، خدای ناکرده هم خود نا آرامند و هم بعضا"ملاحظه ایثارگران و روحیات آنان را نمی کنند. دراین زمینه متأسفانه مسایل تأسف برانگیزی وجود دارد که دون شأن آن نهاد انقلابی و مقدس است و جای گفتنش اینجا نیست!

 آرامشی که تابع شرایط مناسبی باید باشد در کجای تشکیلات شما وجود دارد؟ یکی از بزرگ ترین مطالبات و آرمان های انقلاب، تحقق عدالت اجتماعی و در پی آن دستگیری کامل و کافی از قشر معزز ایثارگرجامعه (که البته می توان صفت مستضعف را به اقشاری از آنان اطلاق کرد) می باشد. و باز هم می دانید که یکی از بزرگ ترین آفات جامعه اسلامی، مغفول ماندن فرهنگ غنی ایثار و شهادت در جامعه است. همچنین نیمی از ناآرامی ها که در بین ایثارگران و حتی بدنه بنیاد وجود دارد مربوط به عدم مدیریت صحیح و علمی و اسلامی است، و نیمی دیگر مربوط است به کمبود امکانات و اعتبارات لازم که در اینجا مجال پرداختن به آن نیست. اما می توان به جرأت فریاد زد، ما به عنوان ایثارگر، از وجود چنین آرامشی بی خبریم.

آقای شهیدی! در جایی که گروه های کثیری از جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی و خانواده های آنان ازنظر درمانی و معیشتی دراوضاع اسفباری بسر می برند؛ ویلچر، کپسول اکسیژن، دارو، شرایط درمان و بستری، و لوازم پزشکی مصرفی جانبازان سرو سامان درستی ندارد و ازطرفی خانواده معظم شهدا و اولبای معظم آنان گاها" در مضیقه های مختلف بسرمی برند و بنیاد نیز تقریبا" می شود گفت آنان را با مشکلاتشان تنها گذاشته و به حال خود رها کرده است، شما احساس آرامش می کنید و این اصلا" خوب نیست. اصولا اگرهم برفرض محال چنین آرامشی وجود داشت نیز، راضی بودن به وضع موجود و اعلام اینکه به حد نهایت آن نایل شده اید، خصوصا" درعرصه ای که ابعاد پیدا وپنهان گسترده ای دارد با اصول مدیریتی سازگاری ندارد.

صحبت از تعامل بنیاد با دیگر دستگاه ها نیزشعاری بیش نیست. چه آنکه آن دستگاه هایی که مدنظرشماست، خیلی هنر که داشته باشند، لااقل وظایف سازمانی خویش را به سرانجام می رسانند. نه اینکه بصورت سمبلیک و تشریفاتی در صدد برآیند تا در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت گام بردارند! ما که در بین مردم نفس می کشیم و زندگی را سپری می کنیم از وجود چنین چیزهایی بی خبریم. چون این ما هستیم که برای رفع و رجوع امورات خود دردستگاه های مختلف دست به دست می شویم و گاها مورد تحقیر قرار می گیریم و جای خالی متولی خود یعنی بنیاد را درپشتیبانی و حمایت از ایثارگران و نظارت در این عرصه بخوبی احساس می کنیم و خود را درمیان برخورد های سلیقه ای و خلاف قانون دستگاه ها و پاسخگو نبودنشان، که نمونه های فراوانی برای آن سراغ داریم ودارید، تنها و رها شده می بینیم!...
موضوع مطلب : ایثارگران, رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران, همایش, جانبازان

ظریف موگرینی

وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با قرائت بیانیه‌ای مشترک، به صورت رسمی آغاز «روز اجرای» برجام را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با قرائت بیانیه‌ای مشترک، به صورت رسمی آغاز «روز اجرای» برجام را اعلام کردند.

ظریف و موگرینی در این بیانیه اعلام کرد: امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته ای ذیربط خود تحت برجام را اجرا نموده است.

از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل نموده است، امروز تحریم های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+5، مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا،  و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.

تحریم های سازمان ملل مربوط به برنامه هسته ای ایران برداشته شد. قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت که برجام را مورد تأیید قرار داد، از این پس در کنار پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی)، تنها چارچوب حقوقی مربوط به فعالیت‌های هسته ای ایران خواهد بود، و کلیه مفاد قطعنامه های 1696 (2006)، 1737 (2007)،  1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) خاتمه می یابند.

اتحادیه اروپایی تأیید کرده است که چارچوب های قانونی لازم برای برداشتن تحریم های مالی و اقتصادی اتحادیه درباره برنامه هسته ای ایران اجرایی شد. ایالات متحده اعمال تحریم های مصوب مرتبط با برنامه هسته ای ایران را امروز متوقف می کند که همچنین شامل لغو فرمان های اجرایی مربوطه و صدور مجوز برخی فعالیت ها، آنگونه که در برجام مشخص شده است، می باشد. اتحادیه اروپایی و ایالات متحده آیین نامه های مربوطه در خصوص جزئیات تحریم هایی که برداشته می شوند را صادر و از این طریق مشارکت بین المللی در پیشرفت اقتصادی ایران را تسهیل کردند.

همانگونه که مقرر شده است، ما به مراقبت و نظارت بر اجرای کامل و موثر برجام از طریق کمیسیون مشترک، مرکب از 1+5 و ایران که توسط نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور روابط خارجی و سیاست امنیتی هماهنگ می گردد، دقیقا همانگونه که در 23 تیر 1394 توافق شد، ادامه خواهیم داد. آژانس بین المللی انرژی اتمی به سهم خود، مسئولیت مراقبت و راستی آزمایی اجرای برجام و نیز تعهدات ایران به عنوان عضو معاهده منع اشاعه و موافقتنامه پادمان و اجرای موقت پروتکل الحاقی را به عهده دارد.

ما مایلیم با استفاده از این فرصت، از دولت اتریش به دلیل میزبانی، و از همه کشورهایی که از فرآیند مذاکرات حمایت و به اجرای برخی از تعهدات تحت برجام کمک کردند، تشکر نماییم. ما همچنین از تمامی شخصیت هایی که از سال 1382 هدایت مذاکرات را به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و 1+5 به عهده داشته اند، سپاسگزاری می کنیم.

همه طرف ها باوری راسخ دارند که این توافق تاریخی، استوار و منصفانه است، خواست های همه را تأمین می کند، و اجرای مناسب آن گامی کلیدی در کمک به بهبود صلح، ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

این دستاورد به روشنی ثابت می کند که با اراده سیاسی، پشتکار، و از طریق دیپلماسی چندجانبه، ما قادریم سخت ترین معضلات را حل و فصل، و راه حل های واقع بینانه ای که قابلیت اجرای موثر داشته باشند پیدا کنیم. این یک پیام قاطع و امیدوارکننده است که جامعه بین المللی می بایست در تلاش های مان برای ساختن جهانی امن تر، مد نظر داشته باشد.
موضوع مطلب :

ظریف موگرینی

وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با قرائت بیانیه‌ای مشترک، به صورت رسمی آغاز «روز اجرای» برجام را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با قرائت بیانیه‌ای مشترک، به صورت رسمی آغاز «روز اجرای» برجام را اعلام کردند.

ظریف و موگرینی در این بیانیه اعلام کرد: امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته ای ذیربط خود تحت برجام را اجرا نموده است.

از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل نموده است، امروز تحریم های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+5، مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا،  و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح آمیز از انرژی هسته ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.

تحریم های سازمان ملل مربوط به برنامه هسته ای ایران برداشته شد. قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت که برجام را مورد تأیید قرار داد، از این پس در کنار پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی)، تنها چارچوب حقوقی مربوط به فعالیت‌های هسته ای ایران خواهد بود، و کلیه مفاد قطعنامه های 1696 (2006)، 1737 (2007)،  1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) خاتمه می یابند.

اتحادیه اروپایی تأیید کرده است که چارچوب های قانونی لازم برای برداشتن تحریم های مالی و اقتصادی اتحادیه درباره برنامه هسته ای ایران اجرایی شد. ایالات متحده اعمال تحریم های مصوب مرتبط با برنامه هسته ای ایران را امروز متوقف می کند که همچنین شامل لغو فرمان های اجرایی مربوطه و صدور مجوز برخی فعالیت ها، آنگونه که در برجام مشخص شده است، می باشد. اتحادیه اروپایی و ایالات متحده آیین نامه های مربوطه در خصوص جزئیات تحریم هایی که برداشته می شوند را صادر و از این طریق مشارکت بین المللی در پیشرفت اقتصادی ایران را تسهیل کردند.

همانگونه که مقرر شده است، ما به مراقبت و نظارت بر اجرای کامل و موثر برجام از طریق کمیسیون مشترک، مرکب از 1+5 و ایران که توسط نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور روابط خارجی و سیاست امنیتی هماهنگ می گردد، دقیقا همانگونه که در 23 تیر 1394 توافق شد، ادامه خواهیم داد. آژانس بین المللی انرژی اتمی به سهم خود، مسئولیت مراقبت و راستی آزمایی اجرای برجام و نیز تعهدات ایران به عنوان عضو معاهده منع اشاعه و موافقتنامه پادمان و اجرای موقت پروتکل الحاقی را به عهده دارد.

ما مایلیم با استفاده از این فرصت، از دولت اتریش به دلیل میزبانی، و از همه کشورهایی که از فرآیند مذاکرات حمایت و به اجرای برخی از تعهدات تحت برجام کمک کردند، تشکر نماییم. ما همچنین از تمامی شخصیت هایی که از سال 1382 هدایت مذاکرات را به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و 1+5 به عهده داشته اند، سپاسگزاری می کنیم.

همه طرف ها باوری راسخ دارند که این توافق تاریخی، استوار و منصفانه است، خواست های همه را تأمین می کند، و اجرای مناسب آن گامی کلیدی در کمک به بهبود صلح، ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی خواهد بود.

این دستاورد به روشنی ثابت می کند که با اراده سیاسی، پشتکار، و از طریق دیپلماسی چندجانبه، ما قادریم سخت ترین معضلات را حل و فصل، و راه حل های واقع بینانه ای که قابلیت اجرای موثر داشته باشند پیدا کنیم. این یک پیام قاطع و امیدوارکننده است که جامعه بین المللی می بایست در تلاش های مان برای ساختن جهانی امن تر، مد نظر داشته باشد.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3129
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746114
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 3129
  • بازدید دیروز: 5415
  • کل بازدیدها: 9746114