سفارش تبلیغ
بستۀ پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هاست ایران
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
امام (ره) هم حکومت را «وسیله ای» برای اجرای احکام الهی می دانستند
حضرت امام(ره): «بدیهی است تصدی حکومت به دست آوردن یک وسیله است، نه اینکه یک مقام معنوی باشد، زیرا اگر مقام معنوی بود، کسی نمی توانست آن را غصب کند یا رها سازد. هرگاه حکومت و فرماندهی وسیله اجرای احکام الهی و برقراری نظام عادلانه اسلام شود، قدر و ارزش پیدا می کند و متصدی آن صاحب ارجمندی و معنویت بیشتر می شود»( همان، ج 4، ص، 417)

دکتر افروغ درباره سخنان امروز امام جمعه مشهد توضیحاتی را منتشر کرد.

به گزارش خبر آنلاین متن یادداشت ایشان به این شرح است:

امام جمعه محترم مشهد در نماز جمعه مورخ 30/10/90 مطالبی ایراد فرمودند که ظاهراً تعریضی به عرایض بنده در برنامه پارک ملت بوده است. با تشکر از ایشان و با استناد به عبارات ایشان توضیحاتی به عرض خوانندگان محترم می رسانم. ایشان می فرمایند:

"نقد سازنده از عملکرد کارگزاران نظام اشکالی ندارد، اما نقد از خود نظام قابل قبول نیست. زیرا نظام خودش قابل نقد نیست"

"امروز بر روی کره زمین برای اجرای عدالت آیا از نظام بالاتر و مؤثرتر نظامی وجود دارد."

اولاً جای سپاس است که نقد از عملکرد کارگزاران را بلا اشکال دانسته اند، که این بخشی از عرایض بنده است. ثانیاً اگر به همین عبارات ایشان توجه شود، کاملاً معلوم نیست که ایشان نظام را هدف یا ابزار دانسته اند. آنجا که تصریح می فرمایند که " نظام خودش قابل نقد نیست" معلوم می شود که جایگاه هدف به آن اعطا کرده اند، اما آنجا که می فرمایند" برای اجرای عدالت، آیا از نظام ..." معلوم می شود که نقش ابزار به آن داده اند و هدف را اجرای عدالت دانسته اند. به علاوه جای این پرسش از ایشان هست که اگر نظام هدف است، ابزار آن کدام است؟

 به هرحال تمام حرف بنده این است که آنچه جنبه ابزار یا تقدم رتبی دارد قدرت و حکومت است و آنچه تقدم ارزشی دارد، اهدافی است که حکومت یا نظام دنبال می کند. عین عبارت بنده در برنامه پارک ملت ناظر به همین مضمون است: " ما قدرت را برای چیزی می خواهیم. آن چیز است که جهت می دهد و تقدم ارزشی دارد و برای آن تقدم ارزشی است که حکومت باید تشکیل داد که طبعاً این حکومت اصطلاحاً تقدم رتبی دارد". بیش از این تصدیع نمی دهم و عرایض خود را با نقل قول هایی از امام راحل (ره) خاتمه می بخشم.

" تمام تشکیلاتی که در اسلام از صدر اسلام تا حالا بوده است و تمام چیزهایی که انبیا از صدر خلقت تا حالا داشتند و اولیای اسلام تا آخر دارند، معنویات اسلام است، عرفان اسلام است، معرفت اسلام است، در رأس همه امور این معنویات واقع است، البته اقامه عدل است، لکن غایت نهایی معرفی خداست و عرفان اسلام"(امام خمینی، صحیفه نور، ج 20، ص 170)

" حکومت وسیله ای است برای تحقق بخشیدن به هدف های عالی، عهده دار شدن حکومت فی حد ذاته شأن و مقامی نیست، بلکه وسیله انجام وظیفه اجرای احکام و برقراری نظام عادلانه اسلام است..." (همان، ج 4، ص 397)

" بدیهی است تصدی حکومت به دست آوردن یک وسیله است، نه اینکه یک مقام معنوی باشد، زیرا اگر مقام معنوی بود، کسی نمی توانست آن را غصب کند یا رها سازد. هرگاه حکومت و فرماندهی وسیله اجرای احکام الهی و برقراری نظام عادلانه اسلام شود، قدر و ارزش پیدا می کند و متصدی آن صاحب ارجمندی و معنویت بیشتر می شود"( همان، ج 4، ص، 417)

با سپاس از خداوند متعال که ما را از نعمت جمهوری اسلامی برخوردار نمود و با تشکر مجدد از امام جمعه محترم مشهد.
موضوع مطلب :

بولتن سازی علیه نیروهای انقلاب اقدامی مشکوک است.تخریب؛ تقابل صریح با منویات رهبری

متاسفانه هنوز چند روز از بیانات راهبردی مقام معظم رهبری نگذشته است که در روزهای اخیر بولتنی تخریبی به نام یکی از گروههای سیاسی - و با شبکه عظیم توزیعی که قطعا هزینه های هنگفتی صرف آن شده است - علیه جبهه متحد اصولگرایان (مورد تایید حضرت آیت الله مهدوی کنی و جامعه روحانیت مبارز و حضرت آیت الله یزدی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) و نیز برخی اعضای شورای مرکزی منتشر شده است.
فردا:در پی انتشار بولتن های تخریبی علیه آیت الله مهدوی کنی و جبهه متحد اصولگرایان، این جبهه با صدور اطلاعیه ای نسبت به این حرکت غیر اخلاقی واکنش نشان داد.


متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

 بعد از سخنان اندیشمندانه رهبر حکیم انقلاب در نوزدهم دی مبنی بر رعایت اخلاق در رقابتهای انتخاباتی و اینکه «رقابت غیر از خصومت است، رقابت غیر از تهمت‌زنىِ متقابل است؛ اینها را باید همه مواظب باشیم. رقابت این نیست که کسى اثبات خود را متوقف بر نفى دیگرى بداند. ... کسانى که وارد عرصه‌ى انتخابات میشوند، چه از طرف مجریان و مسئولان، چه از طرف کسانى که نامزد میشوند، بایستى به آداب و شروط یک حرکت عمومىِ سالم پایبند باشند، متعهد باشند؛ این لازم است.» انتظار از تمام گروهها و فعالین عرصه انتخابات و رقیبان این بود و هست که فضایی سالم، رقابتی و به دور از تخریب و نفی دیگران فراهم آید تا حضور گسترده مردم در انتخابات و انتخاب نمایندگانی شایسته را شاهد باشیم.

متاسفانه هنوز چند روز از بیانات راهبردی مقام معظم رهبری نگذشته است که در روزهای اخیر بولتنی تخریبی به نام یکی از گروههای سیاسی - و با شبکه عظیم توزیعی که قطعا هزینه های هنگفتی صرف آن شده است - علیه جبهه متحد اصولگرایان (مورد تایید حضرت آیت الله مهدوی کنی و جامعه روحانیت مبارز و حضرت آیت الله یزدی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) و نیز برخی اعضای شورای مرکزی منتشر شده است.
 
این اتفاق که به روشنی با مشی ترسیمی مقام عظمای ولایت مغایرت دارد، از جانب جبهه متحد اصولگرایان اقدامی مشکوک تلقی شده که در راستای اختلاف افکنی در مجموعه اصولگرایان و در نهایت به نفع رقبای اصلی اصولگرایان یعنی جریان فتنه، انحراف و فساد تمام خواهد شد.
 
جبهه متحد اصولگرایان علی رغم درخواست متعدد امت حزب الله و اصولگرایان در اقصی نقاط کشور برای پاسخگویی به برخی دروغها و تهمتها و باطل آمیخته به حق در آن، برای تبعیت از خواست صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی و رعایت مصالح عالی نظام و جریان اصولگرایی، از حق خود در پاسخ دادن به بولتن نویسان صرفنظر کرده، بازهم مانند پاسخ به اتفاق گذشته در انتساب لیست دروغین به جبهه متحد اصولگرایان در یک نشریه خاص، فعالین سیاسی و احزاب و افراد را به رعایت تقوا و اخلاق دعوت می نماید.موضوع مطلب :
اسدالله بادامچیان:
نباید عده ای فکر کنند می توانند با هدف کسب رای درهمه فهرست‌های انتخاباتی حضور داشته باشند تا به هر طریق به مجلس راه پیدا کنند، ظاهرا برخی‌ها تصمیم دارند، دکان دو نبش داشته باشند، یک نبش این طرف بازار انتخابات و یک نبش آن طرف بازار انتخابات و از این راه به مجلس آینده برسند.مردم نباید از مواضع غیر شفاف و مخدوش برخی‌ها مردد شوند و ندانند که به نماینده کدام تفکر رای می دهند.

«فردا»: دکتر اسدالله بادامچیان با بیان این موضوع که نباید عده ای فکر کنند می توانند با هدف کسب رای  درهمه فهرست‌های انتخاباتی حضور داشته باشند تا به هر طریق به مجلس راه پیدا کنند، گفت : ظاهرا برخی‌ها تصمیم دارند، دکان دو نبش داشته باشند، یک نبش این طرف بازار انتخابات و یک نبش آن طرف بازار انتخابات و از این راه به مجلس آینده برسند.

نماینده مردم تهران ، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس هشتم، به اظهارات اخیر عسگر اولادی درباره تک لیستی بودن جبهه متحد اشاره کرد و افزود: نظر جبهه متحد که تا الان، توسط عناصر موثر کمیته اعلام شده است، حکایت از این دارد که اگر نامزدی در لیست دومی حضور داشته باشد، در لیست جبهه متحد نخواهد بود.

وی، با تاکید بر این که موضع جبهه متحد به صراحت توسط آقای عسگر اولادی اعلام شده است، تصریح کرد:  مردم نباید از مواضع غیر شفاف و مخدوش برخی‌ها مردد شوند و ندانند که به نماینده کدام تفکر رای می دهند.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی، تابلوی آیت الله مهدوی کنی در انتخابات سال جاری را تابلویی مشخص دانست و با بیان این که نمایندگان با تفکر مشخص زیر این تابلو قرار دارند، اظهار کرد: نماینده ای که تصمیم بر حضور در چند لیست انتخاباتی می گیرد، آدم خالصی نیست و به درد مجلس برگرفته ازالله اکبرهای مردم نمی خورد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی ، با بیان این که اسامی مشترک در لیست انتخاباتی اصولگرایان مصداق بارز بد اخلاقی انتخاباتی است، ادامه داد: توقع این است که  با داشتن مواضع محکم، استوار و ارزشی ضمن دوستی با همه جریان ها ، خود را در این دور از انتخابات به عنوان نماینده یک تفکر و نه نماینده لیست های متعدد انتخاباتی نشان دهیم.

وی درباره نگرانی‌های افکارعمومی از اتصال برخی نامزدها به منابع قدرت و ثروت به همشهری آنلاین، گفت: شورای نگهبان در این دور از انتخابات محکم تر عمل خواهد کرد، ضمن اینکه  ظاهرا عده ای از نامزدها که دارای موقعیت نیستند با داشتن پول های کلان دنبال خرید صندلی مجلس هستند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم ، تصریح کرد: مردم بدانند نامزدی که پول خرج می کند، در حال سرمایه گذاری است تا به سرمایه کلان تری بعد از رسیدن به قدرت دست یابد ، بنا براین مردم به نماینده "ملت" و نه نماینده "دولت" یا  "کانون‌های قدرت" رای دهند، به نماینده ملتی رای دهند که نه متعلق به جریان انحرافی است و نه وصل است به منابع  قدرت و ثروت .

بادامچیان با بیان اینکه نماینده اصلح به این حد از منابع پول و ثروت وصل نیست و این نشانه خوبی برای مردم است که بدانند نامزد منحرف چه کسی است، تصریح کرد: مثلا خرجی که در تهران، برای جبهه متحد  اصولگرایان می شود، مربوط به همه نمایندگان است، درحالی که اگر قرار بود برای  تک تک نماینده گان خرج شود، پول کلانی می شد، اما خارج از این جبهه نمایندگانی درحال حاضر دیده می شوند که به صورت مستقل در حال خرج کردن پول های کلانی هستند.
موضوع مطلب :

 

آقای حداد که خودمعنی تفرقه رامی فهمند،پس چرادست به این رویه زده اند.این کارشمارامی توان درموقع رای مشخص نمود.شماکه جبهه متحدهستید،باعث تشکیل جبهه اختلاف نشوید.این برنامه شمامصداق راندن دیگران وکم نمودن مشارکت حداکثری است.امیدوارم به نصایح گوش کنید.

....................................

 انتخاب نامزدهای جبهه‌متحد با 3‌نظرسنجی

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان گفت: در میان نامزدهای اصولگرا در نهایت نامزدی، نامزد جبهه متحد معرفی خواهد شد که در نظرسنجی‌ها مقبولیت بیشتری کسب کرده باشد. در همین ارتباط پیشنهاد سه بار نظرسنجی پیشنهاد شده است.

به نقل از فارس، غلامعلی حدادعادل ظهر امروز در همایش جبهه متحد اصولگرایان مازندران در سالن اجتماعات هلال احمر، اظهار داشت: انتخابات 12 اسفند فرصت ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه از سال 81 تاکنون مردم ما در انتخابات به اصولگرایان رای داده‌اند، گفت: این راه باید ادامه یابد.

حدادعادل با طرح این پرسش مبنی بر اینکه مقصود از اصولگرایی چیست و مراد ما از اصولگرایان، چه کسانی هستند، تصریح کرد: اصولگرایی قبل از آنکه جمعیت یا تشکل اطلاق شود نحوه تفکر و عمل سیاسی مشخصی است که چتر فراگیری دارد.

این مسئول با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اصولگرایی را تبیین کرده و یک به یک برشمردند، ادامه داد: جریانی از سال 76 در کشور به نام اصلاحات پدید آمد و ما بر آن شدیم به تصور درستی از اصولگرایایی دست یابیم.

عضو جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به اینکه مردم وفاداری خود را به ارزش‌ها با رای دادن به نامزدهای اصولگرا در یک دهه ثابت کردند، بیان داشت: معیارهای ما همان منشور اصولگرایی است.

وی خاطرنشان کرد: شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان در تهران بنا ندارد در انتخاب نامزد در استان‌ها دخالت کند.

حدادعادل یادآور شد: برای اینکه رقابت شکننده نداشته باشیم اینگونه طراحی شده که در میان نامزدهای اصولگرا در نهایت نامزدی، نامزد جبهه متحد معرفی شود که در نظرسنجی‌ها مقبولیت بیشتری کسب کرده باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بعضی شرایط حتی پیشنهاد سه بار نظرسنجی کردیم، بیان داشت: تا اختلافی در داخل خانواده اصولگرایی باقی نماند.

حدادعادل گفت: اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد، اما سعی ما بر این است عرصه را به صحنه درگیری و جدال لفظی و نزاع مبدل نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما بنا نداریم انتخابات را به صحنه درگیری درونی مبدل کنیم تا آنانی که در تاریکی نشسته‌اند و روشنایی را می‌بینند هم در دلشان بخندند و هم به ما بخندند.
این مسئول بیان داشت: اگر وحدت کامل حاصل نشود سعی بر این است که به حداکثر اشتراک ممکن در ارائه لیست برسیم.

حدادعادل گفت: اگر در سرشاخه‌ها اختلافی پیدا شد لازم نیست ادامه این اختلاف به ساقه و ریشه هم کشیده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم رقابت در درون اصولگرایان نباشد، تصریح کرد: اگر رقابتی پیش آمد باید بر پایه اخلاق و انصاف باشد.

عضو جبهه متحد اصولگرایان ادامه داد: هر فردی که وعده بی‌حساب و کتاب به مردم می‌دهد باید به او شک کرد چرا که انسان عاقل در حدود اختیارات خود وعده می‌دهد و مجلس هم وظایف مشخصی دارد.

این مسئول اضافه کرد: در پاکی نماینده باید حساس باشیم به این دلیل که فراوان دیده‌ایم اشخاصی که مساله خود را با خدا حل نکرده‌اند وقتی قدرت سیاسی به دستشان برسد مانند تیغ دادن در کف زنگی مست است که باید به خدا پناه ببریم.

وی یادآور شد: کسانی که نتوانسته‌اند پا روی نفس خود بگذارند نباید پا بر کرسی قدرت بگذارند.
حدادعادل خاطرنشان کرد: تفاوت انتخابات مجلس نهم با انتخابات مجلس هشتم در شرایط منطقه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز نهضت بیداری آغاز شده و دشمنان چه اعتراف بکنند یا نه، اذعان داریم که بیداری اسلامی منطقه تحت تاثیر انقلاب اسلامی است.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز چشم دنیا متوجه ایران است، بیان داشت: باید تلاش کنیم مردم حضوری دشمن‌شکن در عرصه انتخابات داشته باشند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گفت: به خاطر بیداری اسلامی، عصبانیت غربی ها علیه ما بیشتر شده و به تحریم و ترور روی آورده‌اند و باید بدانیم که این افزایش فشارها به خاطر خالی کردن صحنه است.

حدادعادل متذکر شد: مردم باید با حضور خود نشان دهند که بصیرت دارند و دشمن را در هر لباسی می‌شناسند و قطعا مردم این کار را خواهند کرد.

وی با بیان اینکه فعالان سیاسی کاری نکنند که موجب سردرگمی مردم شود، عنوان کرد: اگر ما درست عمل کنیم، مردم همان دریای زلال همیشگی هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان اذعان داشت: امیدوارم مازندران همچنان با وفاداری به اسلام و انقلاب، بر افتخاراتش بیفزاید.
موضوع مطلب :
در یک سال گذشته اقدام به واگذاری طرح هایی کرده که علیرغم گذشت یکسال هنوز گزارشی از سرنوشت منابع حاصل از این واگذاری ها حاصل نشده است .

علیرضااحسانی نیا:سرنوشت مبهم هزار میلیارد تومان منابع در وزارت صنایع

به گزارش مشرق ، فولاد هرمزگان و طرح فولادسازی بافق ، طرح های فولاد سازی کشور هستند که برای اولین بار عرضه آنها بدون دخالت سازمان خصوصی سازی صورت گرفت .
 
طرح اول یعنی فولاد هرمزگان که اخیرا با حضور رئیس جمهور افتتاح شد با رقم 860 میلیارد تومان و بدون حضور رقیب به شرکت فولاد مبارکه واگذار شد .
 
هر چند تا کنون بارها رسانه ها و نمایندگان مجلس خواستار تعیین سرنوشت این درآمد شده اند ، اما متاسفانه مسئولان وزارت صنایع از پاسخگویی در این زمینه طفره رفته اند .
 
فولاد سازی بافق دومین طرحی است که با رقم 108 میلیارد تومان و باز هم توسط وزارت صنایع واگذار شد که علی رغم گذشت حدود 10 ماه از زمان واگذاری باز هم گزارشی از سرنوشت این منابع منتشر نشده است .
 
به گزارش خبرنگار ما ، هر چند این واگذاری ها بر اساس قانون بودجه سال 89 و 90 کشور صورت گرفته ، اما هدف قانونگذار تزریق این منابع برای اتمام طرح های نیمه تمام بوده که متاسفانه ریالی از این منابع به پرو‍ژه های روی زمین مانده وزارتخانه مذکور تزریق نشده است .موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1052
  • بازدید دیروز: 1914
  • کل بازدیدها: 9749495
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1052
  • بازدید دیروز: 1914
  • کل بازدیدها: 9749495