سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

بعد کسب موفقیت سرکارخانم مائده احسانی نیا در راهنمایی نمونه دولتی ؛ بدینوسیله کسب رتبه برتر سرکار خانم مائده احسانی نیا جهت ورود به دبیرستان استعدادهای درخشان (فرزانگان) در شهر تهران را به ایشان و خانواده محترم تبریک عرض می نمایم...ان شاءالله در همه امورات خود موفق باشند و رستگار

مائده احسانی نیا ورودی به دبیرستان فرزانگان

 

 
موضوع مطلب :
سه شنبه 93 تیر 31 :: 8:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
در پی اظهارات ناقض مجری ماه عسل و محتوای دیشب این برنامه در مورد قصاص، فعالین شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند که برخی از آنها در ذیل می آید(اعتراض به برنامه ماه عسل به شماره پیامک 20000333)


به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از بی باک، سایت پارس نوشت:

علی رجبی فعال رسانه ای:

وقتی تریبون دانشگاه بزرگ صداوسیما" را می‌دهیم به جوانی که به اندازه طلبه شش ماه حوزه درس‌خوانده هم، اطلاعات دینی ندارد و بعد او را ول می‌کنیم به امان خدا تا خود را در جایگاه یک *مصلح اجتماعی ظاهر شود، بعید نیست حکم خدا هم فدای برپبیننده‌تر شدن ماه عسل شود...

اقای علیخانی... ایا خودت قاتلی که 17 روز به دنبال مقتول گشته تا او را پیدا کند و بعد با قمه جمجه‌اش را سوراخ کرده و با کمک دوستان قمه به دست‌اش مانع بردن مقتول به بیمارستان و رسیدن آمبولانس به صحنه جرم شده را می‌بخشیدی؟

حتی اگر از نحوه بد برخورد علیخانی با پدری که خواستار قصاص قاتل فرزند خود بود بگذریم؛ زیر سوال رفتن حکم قصاص از سوی احسان علیخانی در برنامه دیشب با جملاتی شبیه اینکه: "حالا مگه اینایی که به خاطر «آدم‌کشی با چاقو» قصاص شدند چه تاثیری روی بقیه چاقوکش‌ها داشت " اتفاقی نیست که به سادگی بتوان از آن عبور کرد.

البته علیخانی متولد 1361 علاوه بر دین، تاریخ را هم مطالعه نکرده وگرنه باید می دانست که امام خمینی ره در واکنش به زیر سؤال بردن حکم قصاص از سوی جبهه ملی در تاریخ 25 خرداد سال 1360؛ آنها را مرتد خواند.

پ.ن: امام خمینی: تمام تکلیف‌هایی که بر ما و شما متوجّه هست، چه از قشر نویسندگان، روشنفکران، جبهه‌ها، نهضت‌ها و سایرین، تمام تکالیف فقط منصرف به این شده است که این جمهوری اسلامی را در خارج کشور طور دیگری نمایش دهند، مردم را دعوت کنید که بر خلاف جمهوری اسلامی شورش کنند، دیگر همه چیز درست شده است و فقط این یکی مانده است! من باید متأسف باشم، من باید بسیار متأسف باشم از این که غیب نمی‌دانم، نمی‌دانستم در چنته این‌ها چیست، من بعضی از این‌ها را می‌پذیرفتم، به ایشان هم محبّت می‌کردم، لکن نمی‌دانستم که این‌ها بر ضد قرآن هم قیام می‌کنند.


سعادت نعمتی:
فی القصاص حیاه یا اولی الابصار...

آقای علیخانی!
گویند انصاف چیز خوبی است، در برنامه ی شما انصاف کجاست؟

زدن شخصیت پدری که فرزندش بسیجی است و نهی از منکر کرده... و حتی نشد که شرح کامل پرونده پسرش را بگوید... و بی احترامی به یک پدر... مشکلات جامعه ما را حل کرد؟ یا شما مدیون میلیونها نفری شدید که جوانهایشان را سالم تربیت کرده اند و حالا مقصر، بی رحم و... نشانشان می دهید؟

برایتان متاسفم جدا! متاسف!


زهره بابایی:
موضوع برنامه امشب ماه عسل قصاص و بخشش بود. در قسمت اول مهمان برنامه جوانی بود که در سن 16 سالگی در یک مسابقه ورزشی حریفش را با یک ضربه کشته بود و سالیانی را در زندان بسر برده بود تا بالاخره با پرداخت دیه پرونده‌اش مختومه شده بود. در قسمت دوم مهمان برنامه پدری بود که فرزندش در یک دعوای خیابانی کشته شده بود و در با وجود این که بشدت مصر به قصاص بوده است با پا در میانی بزرگان شهر راضی به بخشش شده بود.

میهمان قسمت سوم برنامه ماه عسل که جنجال برانگیز شد، پدری بود که فرزندش به طرز فجیعی کشته شده بود. فرزند او بعد از 17 روز تهدید به قتل، سرانجام در جوی جلوی خانه‌اش و در حالی که همدستان قاتل محله را قرق کرده بودند تا مانع از کمک دیگران و انتقال مقتول به بیمارستان بشوند، کشته شد. پدر توضیح می‌دهد که فرزندش اهل مسجد و بسیج بوده است و دعوا بر سر دختری در محل بالا گرفته است. قاتل 17 روز در بدنبال یافتن خانه پسرش پی‌جو می‌شود و سرانجام با گفتن این که بدنبال آشتی آمده است مقتول را به جلوی درب خانه می‌کشد و او را در جوی مقابل خانه به طرز فجیعی با ضربات چاقو می‌کشد.

در مقابل این توضیحات احسان علیخانی اصرار بر بخشش دارد و از پدر می‌خواهد علت پافشاری‌اش بر حکم قصاص را توضیح دهد. پدر می‌گوید: خیر جامعه و جوان‌ها را در اجرای حکم قصاص می‌بیند. علیخانی اصرار می‌کند که مشکل جوان‌ها با قصاص حل نمی‌شود و اگر قرار بود چنین چیزی بشود امروز این همه دعوا و قتل و خشونت در جامعه نبود. پدر پاسخ می‌دهد: اگر قوانین بازدارنده پلیس نبود امروز کسی کمربند ایمنی نمی‌بست. علیخانی ادامه می‌دهد: شما نباید تقصیرات را بر گردن جوان 18 ساله بیاندازید. جامعه مقصر است و حتی دولت.

برنامه با اصرار فراوان علیخانی بر بخشش و امتناع پدر به پایان می‌رسد.


علیرضا نون:
فی القصاص حیاة

اعتراض ما به برنامه امشب ماه عسل و شخص احسان علیخانی نیست. ما به جریانی اعتراض داریم که فهمیده یا نفهمیده بخشی از قرآن را بر سر دست گرفته و مابقی را بر زمین گذاشته است. قرآن میفرماید بخشش و قصاص هر دو حق اولیای دم است و البته بخشش بالاتر است. اشکال از آنجا شکل میگیرد که شما بخشش را بحدی درشت میکنید که نتیجه اش بالاتر رفتن هزینه قصاص است. بنحوی به قصاص میپردازید که آیه فی القصاص حیاة را فی القصاص ممات بخوانند. در چنین شرایطی کسی که نمیتواند ببخشد یا نباید ببخشد باید پاسخگوی جامعه باشد که چرا نبخشیده است. هم چنانی که میهمان دوم ماه عسل امشب گفت بترسد از اینکه قصاص لکه سیاهی بر پیشانی اش بشود.


حامیان حجاب:
«اعتراض به برنامه ماه عسل به شماره پیامک 20000333»

دو مهمان اول برنامه ی ماه عسل دیشب خوب بودن و ماجراشون هم إن شاءالله خوب بود ...

ولی در مورد مهمان سوم واقعا رفتار زشت و زننده ای از احسان علیخانی دیدم که واقعا بدم اومد از رفتارش

تو این عکس، این شخص پدر یه پسر نوجوان هست که فرزندشو به طرز واقعا فجیعی به قتل رسوندند بعد این احسان علیخانی با اصرار می خواست از این پدر رضایت بگیره برای قصاص .

فقط همینو میتونم بگم اگه این پدر رضایت بده بابت قصاص اون قاتل بی رحم ولی ما رضایت نخواهیم داد و از قوه قضاییه مطالبه خواهیم کرد

«وجود چنین افراد خطرناکی برای همه ی مردم جامعه مضر و خطرناک هست»


میلاد یوسفی:

جوانت را با ضربه چاقو در جمجمه اش جلوی در خانه ات میکشند و حتی نمی گذارند به بیمارستان برسانی اش بعد آقای علیخانی برنامه می گذارد که چرا قاتل را نمی بخشی.

به جهنم که قاتل تنها 18سال دارد.

از موج بخشش قصاص متنفرم که اگر بخشش یک ارزش همیشگی و تام بود خالق در کتابش نمی نوشت در قصاص زندگی است.

جمله ای که خیلی سوزاند این بود.

اخسان علیخانی خطاب به پدر مقتول: طی این سالها چند نفر قصاص شدند؟مشکلات حل شد؟مشکل دعواهای جوانان حل شد؟


کیوان عزتی

فی القصاص حیوة

مدتی پیش دیدم بعضی از مشهورین (بازیگران سینما و چهره های ورزشی و...) میخوان گروه هایی راه بندازن و به منزل صاحبان حق قصاص سر بزنن و اونها رو راضی کنن به بخشش!

بعدترش بطور اتفاقی دیدم عده ای از مخالفان حکم قرآنی قصاص در آن طرف آب! و در شبکه های ماهواره ای دقیقا چنین توصیه ای کرده بودن که بیایید حالا که نمی توان این حکم غیرانسانی(!!!) قصاص رو لغو کرد لااقل موج بخشش قاتل رو راه بندازید تا خود به خود حکم قصاص جمع بشه!!!

پ.ن1: اصلا قصد ندارم بگم اون بازیگران سینما و... مخالف قرآن هستند و حرکتشون توطئه هست! چه بسا اون بنده خداها از روی احساسات خواستن یه کاری بکنن. قصدم اینه که حواسمون باشه. مبادا در پازل دشمن بازی کنیم.

پ.ن2: در اینکه بخشش قاتل در بعضی موارد کار خوبیه هم هیچ حرفی ندارم. خود قرآن هم توصیه به بخشش کرده. اما این آیه رو هم نباید فراموش کرد که فی القصاص حیوة

گاهی بخشش یک قاتل خودش نوعی جرات دادن به اشراره

ترحم بر پلنگ تیز دندان ... ستمکاری بود بر گوسفندان

خلاصه اینکه افراط و تفریط هردو بده.
موضوع مطلب : احسان علیخانی, برنامه ماه عسل
هر چند احسان علیخانی مجری برنامه سعی داشت به گونه ای جلوه دهد که قصاص "حق" شماست، اما وی مسیر و سئوالات برنامه را به گونه ای پیش می برد که قضاوت مخاطب، محکومیت حرکت پدر مقتول، مبنی بر اصرار وی بر قصاص بود.مسئله ای که برنامه را به یک برنامه "ضد قصاص" تبدیل کرد!
شوی تلویزیونی برای محاکمه پدری که فرزندش به شکل فجیعی کشته شد!

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از جهان:"قصاص" از موضوعاتی است که در طی سالهای گذشته ، سینمای ایران علاقه زیادی به ساخت فیلم درباره آن داشته، که متاسفانه عدم حضور کارشناس دینی در کنار سازندگان این دسته از فیلمها، اثر را تبدیل به یک فیلم "ضد قصاص" کرده است! حالا به دنبال سینما، تلویزیون هم به ماجرا ورود پیدا کرده و در برنامه "ماه عسل" و البته در مقابل چشم میلیونها بیننده، پدر مقتولی توسط مجری برنامه محاکمه شد که چرا قصد قصاص قاتل فرزندش را دارد! 

در "ماه عسل" چه گذشت؟

شب گذشته برنامه ماه عسل به موضوع قصاص پرداخت و ابتدای برنامه با دعوت از دو نفر که یکی به دلیل قتل غیر عمد در سنین نوجوانی حبس و پس از چندین سال با تلاش خیرین از زندان آزاد شده بود و دیگری پدری که قاتل فرزندش را بخشیده بود اجرا شد. تا این بخش از برنامه، بحث بخشش بود و به تصویر کشیدن و یادآوری اقدام ارزشمند بخشش، که البته جای خالی آن در برنامه های تلویزیونی به شدت حس می شود.

اما بعد از آن برنامه قالب دیگری پیدا کرد. این بار پدر مقتولی دعوت شد که حاضر به بخشش قاتل فرزندش نشده بود. پدر مقتول از نحوه کشتن فرزندش که بسیار فجیع بود گفت و اینکه قاتل با قمه جمجمه  فرزندش را شکسته و با بستن ابتدا و انتهای کوچه اجازه نداده کسی وی را به بیمارستان برساند و وی کشته شده است. در مقابل این اظهارنظرها بود که مجری برنامه مدام می گفت شما فکر می کنید با قصاص همه چیز اصلاح می شود؟! 


مجری برنامه: با قصاص مشکلات حل نخواهد شد!

احسان علیخانی اصرار بر بخشش دارد و از پدر می‌خواهد علت پافشاری‌اش بر حکم قصاص را توضیح دهد. پدر می‌گوید که خِیرِ جامعه و جوان‌ها را در اجرای حکم قصاص می‌بیند.

علیخانی در عین اینکه تاکید می کند "قصاص" حق قانونی و شرعی پدر است، اصرار می‌کند که مشکل جوان‌ها با قصاص حل نمی‌شود و اگر قرار بود چنین چیزی بشود امروز این همه دعوا و قتل و خشونت در جامعه نبود.

پدر پاسخ می‌دهد: اگر قوانین بازدارنده پلیس نبود امروز کسی کمربند ایمنی نمی‌بست.

علیخانی ادامه می‌دهد: شما نباید تقصیرات را بر گردن جوان 18 ساله بیاندازید! و برنامه بدون نتیجه گیری و با این حال و هوا که چرا پدر مقتول قاتل را نبخشید و می خواهد قصاص کند به یکباره به پایان می رسد! 

بازی احسان علیخانی با خطوط قرمز دینی بدون دانستن علوم دینی!

قطعا بازی کردن با خطوط قرمز جامعه هم در جذب مخاطب موثر است و برای مخاطب تلویزیون تازگی دارد و هم توانایی خاص رسانه ای می خواهد که احسان علیخانی به عنوان مجری و تهیه کننده ماه عسل از آن برخوردار است و رمز موفقیت برنامه هم در همین است. اما آقای علیخانی باید بداند که بازی کردن با «خطوط قرمز دینی» نه به صلاح است و نه در حد توان ایشان؛ چرا که اینگونه مسائل نیاز به کارشناس دینی دارد و ظاهرا این برنامه از آن محروم است!

اگر انگیزه این برنامه برای گفت و گو با این پدر داغ دیده، تلاش برای عفو و گذشت از قاتل است، بی تردید آنچه به نمایش درآمد به خصوص در صحنه پایانی برنامه، انگیزه خانواده قاتل را برای اجرای قصاص بیشتر کرد و مخاطب را وادار کرد که صاحب حق را محکوم کند. محاکمه ای که این بار به ناحق در رسانه ملی شکل گرفت.

اصل با استیفای حق است یا عدم آن؟

یک کارشناس دینی به خوبی می داند که نباید بپرسی "چرا قاتل پسرت رو نمی‌بخشی؟" چون اصل با استیفای حق است نه عدمش. اگر ببخشد باید پرسید "چرا بخشیدی؟" نه اینکه برعکس. گرفتن حق که چرا ندارد. مثل این است که از یک مجری تلویزیونی بپرسید "چرا دستمزد کارهایت رو به فلان موسسه ی خیریه نمی بخشی؟" اگر "ببخشد" جای سوال دارد "چرا بخشیده؟"

ماه عسل برنامه ای موفق در بین رمضانی ها

شاید یکی از مهمترین نکات برنامه ماه عسل، مخاطب بیشمار و محتوای خوب برنامه است که دعوت به امید می کند. توانایی علیخانی در اجرای برنامه، بی شک در موفقیت ماه عسل بی تاثیر نبوده است، انتخاب سوژه ها و... به حال و هوای ماه عسل برای تبدیل شدن به یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون در ماه مبارک رمضان کمک کرده است. به نظر می رسد دست اندرکاران این برنامه با رفع نواقص آن می توانند در سالهای آتی بی نقص ترین برنامه را به نمایش بگذارند. 

قصاص چیست؟

اکنون که به نوعی مفهوم تأثیرگذار و حیات بخش قصاص در رسانه ملی خواسته یا ناخواسته خدشه دار شده است، بد نیست اندکی به این موضوع پرداخته شود.

قصاص از ماده "قص" (بر وزن سد) به معنى جستجو و پیگیرى از آثار چیزى است و هر امرى که پشت سر هم آید عرب آن را" قصه" می گوید و از آنجا که "قصاص" قتلى است که پشت سر قتل دیگرى قرار می گیرد این واژه در مورد آن به کار رفته است.

خداوند در قرآن در مورد حکم قصاص و مسائل دیگر آن می فرماید: «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِصاصُ فِی الْقَتْلى‏ الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَ الْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَ الْأُنْثى‏ بِالْأُنْثى‏ فَمَنْ عُفِیَ لَهُ مِنْ أَخِیهِ شَیْ‏ءٌ فَاتِّباعٌ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَداءٌ إِلَیْهِ بِإِحْسانٍ ذلِکَ تَخْفِیفٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَ رَحْمَةٌ فَمَنِ اعْتَدى‏ بَعْدَ ذلِکَ فَلَهُ عَذابٌ أَلِیمٌ ، وَ لَکُمْ فِی الْقِصاصِ حَیاةٌ یا أُولِی الْأَلْبابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ )سوره بقره، آیات 178 تا 179

(اى افرادى که ایمان آورده ‏اید! حکم قصاص در مورد کشتگان بر شما نوشته شده است، آزاد در برابر آزاد، و برده در برابر برده، و زن در برابر زن، پس اگر کسى از ناحیه برادر (دینى) خود مورد عفو قرار گیرد (و حکم قصاص او تبدیل به خون بها گردد) باید از راه پسندیده پیروى کند (و در طرز پرداخت دیه، حال پرداخت کننده را در نظر بگیرد) و قاتل نیز به نیکى دیه را به ولى مقتول بپردازد (و در آن مسامحه نکند) این تخفیف و رحمتى است از ناحیه پروردگار شما و کسى که بعد از آن تجاوز کند عذاب دردناکى خواهد داشت.و براى شما در قصاص حیات و زندگى است اى صاحبان خرد، تا شما تقوى پیشه کنید. 

قصاص راهی برای جلوگیری از ادامه خشونت و برای تعدیل زیاده رویها با تاکید بر بخشش

در این آیات ابتدا از مسأله حفظ احترام خونها که مساله فوق العاده مهمى در روابط اجتماعى است آغاز می کند و خط بطلان بر آداب و سنن جاهلى می کشد، مؤمنان را مخاطب قرار داده چنین می گوید:" اى کسانى که ایمان آورده ‏اید حکم قصاص در مورد کشتگان بر شما نوشته شده است. قرآن گاهى از دستورات لازم الاجراء با جمله کتب علیکم:"بر شما نوشته شده" تعبیر می کند، از جمله در آیه فوق. این تعبیر اهمیت ‏و تاکید مطلب را روشن می کند، زیرا همیشه مسائلى را می ‏نویسند که از هر نظر قطعیت پیدا کرده و جدى است. همان گونه که در شان نزول اشاره شد این آیات در مقام تعدیل زیاده‏رویهاى است که در جاهلیت در مورد قتل نفس انجام می ‏گرفت، و با انتخاب واژه قصاص نشان می دهد که اولیاء مقتول حق دارند نسبت به قاتل همان را انجام دهند که او مرتکب شده. ولى به این مقدار قناعت نکرده در دنباله آیه مساله مساوات را با صراحت بیشتر مطرح می کند و می ‏گوید:" آزاد در برابر آزاد، برده در برابر برده، و زن در برابر زن" . خداوند در سوره نساء نیز می فرماید:«و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا»؛ و هر کس بی گناه کشته شود برای وارث و سرپرست او حق و قدرت تلافی و قصاص مقرر فرموده ایم. (اسراء/33) 

کلام آخر

بی تردید باید این پدر به توصیه قرآن کریم به بخشش و عفو تشویق و دعوت شود، اما شیوه این دعوت باید رغبت بر بخشش را ایجاد کند نه آنکه خانواده صاحب حق و مظلومی، مستمسک برداشت غلط از دین شده و به این وسیله اصل شرعی و قانونی قصاص زیر سؤال برود. حضور کارشناسان دینی در برنامه های این چنین، ضریب خطای آن را به شکل محسوسی کاهش خواهد داد.
موضوع مطلب : برنامه ماه عسل, شبکه 3 سیما
سه شنبه 93 تیر 31 :: 4:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از الف/سیدمحسن میرشمسی:برخی به‌گونه‌ای موضع می‌گیرند که انگار اهالی غزه شهاب‌سنگ خورده‌اند و مُرده‌اند یا اینکه وبا آمده و همه را با خودش برده است! دریغ از حتی کوچکترین اشاره‌ای به اسم و عنوان رژیم صهیونیستی به‌عنوان آفریننده این جنایات!

در روزنامه‌های‌شان تا همین دیروز اثری یا خبری از جنایات صهیونیست‌ها علیه مظلومان فلسطینی نبود. نه تیتر یکی، نه خبر یکی، نه عکس یکی؛ هیچ!

خداحافظی جادوگرِ میلیاردرِ مستطیلِ سبز برای‌شان مهم بود اما نسل‌کشیِ وحشیانه‌ی فلسطینیان نه.

حالا تحت فشار افکار عمومی عده‌ای از آنها تحت عنوان مدیرمسئول، سردبیر، خبرنگاران و عکاسان فلان روزنامه دست به قلم شده‌اند و بیانیه‌ای نگاشته‌اند که جنگ را پایان دهید اما هیچ نمی‌گویند که چه کسی باید جنگ را پایان دهد.

دریغ از حتی کوچکترین اشاره‌ای به اسم و عنوان رژیم صهیونیستی به‌عنوان آفریننده این جنایات و کشتارها و خونریزی‌ها و ایضاً حامیان بین‌المللی این رژیمِ منحوس مانند آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان که رسماً و علناً از حمله صهیونیست‌ها به غزه دفاع و حمایت می‌کنند.

این از روزنامه‌هایشان؛ آن‌هم از به اصطلاح هنرمندانِ روشن‌فکرشان که در پوزیشن‌های مصنوعی عکس‌های یادگاری می‌گیرند با دست‌نوشته‌ای به دست که کشتن همنوعان خود را متوقف کنید!

اما نمی‌گویند چه کسی باید کشتار را متوقف کند؟! چه کسی باید به جنگ پایان دهد؟! چه کسی کشتار به راه انداخته است؟! چه کسی نسل‌کشی می‌کند و زن و بچه و پیر و جوان و ... را از دم تیغ می‌گذارد؟!

معلوم نیست چرا کمترین اشاره‌ای به رژیم صهیونیستی نکرده و با قاطعیت و صراحتاً رژیم صهیونیستی و حامیان غربی‌اش بویژه آمریکا را به‌عنوان مسئول این جنایات غیرانسانی معرفی و محکوم نمی‌کنند؟!

بیانیه‌ها و پیام‌هایی به غایت کُلّی که مشخص نیست چه کسی قاتل و چه کسی مقتول است و چه کسی جنگ را تحمیل‌ کرده و چه کسی مورد حمله واقع شده و چه کسی می‌کُشد و چه کسی کشته می‌شود ...؛ نه سیخ بسوزد نه کباب!

به‌گونه‌ای موضع می‌گیرند که انگار اهالی غزه شهاب‌سنگ خورده‌اند و مُرده‌اند یا اینکه وبا آمده و همه را با خودش برده است!

بعد با 5 سال تأخیر آمده‌اند و می‌خواهند شعار "نه غزه نه لبنان"شان را لاپوشانی کنند و انتظار دارند افکار عمومی این توجیهات و این "من نبودم،‌ دستم‌ بود"ها را بپذیرند.
موضوع مطلب :
خودکشی یک پدر بی رحم  بعد از به دار آویختن دو دخترش! این پدر پس از کشتن دو فرزند خود با برادرش تماس گرفته و با اظهار خستگی از زندگی و ندامت از کشتن دخترانش اعلام می‌کند که خود را نیز می‌کشد و آدرس محل حادثه را به برادرش می‌دهد.

پدری در شهرستان شهرضا (استان اصفهان) دو دخترش را به دار آویخت و پس از آن خودکشی کرد.

 

به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از ایسنا، براساس گزارش‌های واصله، این پدر با همسرش اختلاف داشت و دو دختر 7 و 12 ساله خود به نام‌های «نگین» و «نگار» را به باغ متروکه‌ای در اطراف شهرستان می‌برد و حلق‌آویز می‌کند.

 

این پدر پس از کشتن دو فرزند خود با برادرش تماس گرفته و با اظهار خستگی از زندگی و ندامت از کشتن دخترانش اعلام می‌کند که خود را نیز می‌کشد و آدرس محل حادثه را به برادرش می‌دهد.

 

برادر پس از رسیدن به آدرس با جسد حلق‌آویز مرد و برادرزاده‌هایش روبه‌رو می‌شود. و با مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان تماس می‌گیرد و آنها را در جریان قرار می‌دهد. پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

 

سرهنگ حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با تایید این حادثه گفت: حادثه ناخوشایندی بود و اعلام جزییات بیشتر آن سودی برای جامعه ندارد.
موضوع مطلب : خودکشی, دار زدن دو دختر, پدر سنگدل, پدر بی رحم
بخش‌های مختلف گلوله مربوط پس از انفجار به صورت ترکشی به اطراف پرتاب‌شده و حرارتی در حدود 2760 درجه سانتی گراد میسوزند. این ماده می‌تواند حتی به عنوان سلاح ضد زره نیز به کار به رود زیرا که این حرارت بالا به راحتی می تواند زره تانک را نیز سوراخ کند.
فسفر سفید؛ سلاحی که روی مدعیان حقوق بشر را سیاه کرد +عکس (18+)به گزارش علیرضا احسانی نیا از پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از مشرق:این روزها بار دیگر ماشین جنگی رژیم صهیونیستی به جان باریکه غزه افتاده و مردم این دیار را به وحشیانه‌ترین شکل ممکن کشتار می کند. رسانه‌ها نیز کم و بیش اخبار و تصاویر بسیار وحشتناکی از قربانیان این نسل کشی وحشتناک منتشر می کنند. اما در میان سلاح های به کار رفته توسط رژیم صهیونیستی، نام سلاحی به چشم می خورد که به علت تبعات وحشتناک و فجیع استفاده از آن، توسط بسیاری از قوانین بین المللی ممنوع شده است.

"گوردون داف" سردبیر ارشد "وترنز تودی" در گفت‌وگو با پرس‌تی‌وی گفت اقدام واشنگتن در تأمین تسلیحات شیمیایی رژیم اسرائیل یکی از شرم‌آورترین موردها در روابط آمریکا با اسرائیل است.

این تحلیلگر با اشاره به اینکه آمریکا مقادیر نامحدودی تسلیحات شیمیایی در اختیار رژیم اسرائیل قرار داده است، تصریح کرد این رژیم با استفاده از بمب‌های حاوی فسفر سفیدی که آمریکا آن را تأمین کرده است، شمار زیادی از کودکان فلسطینی را سوزانده است.

"فسفر سفید" سلاح وحشتناکی است که این روزها به طور مداوم توسط رژیم صهیونیستی بر ضد مردم مظلوم نوار غزه استفاده می‌شود. اما چرا این سلاح و تبعات استفاده از آن، به این حد محکوم شده است؟


فسفر سفید


"فسفر سفید" از جمله مشتقات "فسفر" است که در امور نظامی برای اموری مثل ایجاد پرده دود به منظور استتار، مشخص کردن نقطه‌ای خاص به‌ویژه برای یگان‌های توپخانه و همچنین به عنوان سلاحی آتش‌زا به کار می‌رود.

علاقه‌مندان به رشته شیمی مطلعند که ماده فسفر از جمله موادی به شمار می آید که میل بالایی به ترکیب با هوا و ایجاد نور و گرمای شدید دارد. این ماده از قرن 19 میلادی به این طرف به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گرفته و در دو جنگ جهانی، جنگ ویتنام، عراق، افغانستان و جنگ غزه در حجم بالا مورد استفاده قرار گرفته است.


فسفر سفید
فسفر سفید در حالت عادی


این ماده در حالت عادی به مانند موم نرم است و بویی شبیه به بوی سیر دارد. در گزارش‌های منتشرشده از قربانیان غزه به مسئله به مشام رسیدن این بوی بد اشاره شده است. این ماده پس از انفجار گلوله حاوی آن که معمولا در ارتفاع بالاتر از سطح زمین رخ می دهد با اکسیژن ترکیب شدن و اصطلاحا عمل "اکسید شدن" با سرعت بسیار بالا آغاز می‌شود.


فسفر سفید
گلوله های فسفر سفید 155 میلی متری در مرکز عکس- ارتش اسراییل


اگر به تصاویر منتشرشده از غزه دقت کنید ابتدا نوری زردرنگ در محل انفجار و سپس دودی سفیدرنگ را مشاهده می‌کنید که این مسئله ناشی از واکنش شدید فسفر سفید با اکسیژن است. به دلیل همین قابلیت در هنگام عملیات‌های شبانه نیز از این ماده برای روشن‌کردن منطقه مورد نظر نیز استفاده می‌شود.

بخش‌های مختلف گلوله مربوط پس از انفجار به صورت ترکشی به اطراف پرتاب‌شده و حرارتی در حدود 2760 درجه سانتی‌گراد می‌سوزند. این ماده می‌تواند حتی به عنوان سلاح ضد زره نیز به کار به رود زیرا که این حرارت بالا به راحتی می تواند زره تانک را نیز سوراخ کند.


فسفر سفید
استفاده از فسفر سفید در ویتنام

فسفر سفید
فسفر سفید در غزه


نکته مهم در مورد فسفر سفید این است که این ماده تا زمانی که بر اثر سوختن به اتمام نرسد قابل خاموش شدن نیست و به سوختن ادامه می‌دهد. در زمان جنگ جهانی دوم به سربازان دستور داده شده بود که در صورت مورد اصابت قرار گرفتن با فسفر سفید به سرعت با سرنیزه خود ماده سوزان به همراه پوست و گوشت اطراف آن را جدا کنند و گرنه این ماده می‌تواند کل نسوج بدن انسان را به طور کامل بسوزاند.

فسفر سفید؛ سلاحی که روی مدعیان حقوق بشر را سیاه کرد +عکس (18+)بر اساس گزارش‌های منتشرشدهه، سوختگی حاصل از فسفر سفید از نوع درجه دو و سه بوده و بسیار دردناک است و موجب پدید آمدن زخم‌های بسیار وحشتناکی نیز می‌شود.

حتی به سربازان توصیه شده لباس‌هایی که به این ماده آغشته شده را به سرعت از بدن قربانی خارج کرده و دور اندازند. پس از خروج ماده مورد نظر از بدن مصدوم نیز توصیه می‌شود که اگر کمک‌های پزشکی در دسترس نبود به‌سرعت بخش‌های آسیب‌دیده با آب سرد به صورت دائم شست‌وشو داده شود تا درجه حرارت کاهش بیابد.


فسفر سفید

فسفر سفید

فسفر سفید
نتیجه استفاده از فسفر سفید


اما خطر فسفر سفید تنها به اینجا ختم نمی‌شود؛ دود حاصل از فرآیند اکسید شدن این ماده شدیداً سمی بوده و به می‌تواند به چشم، اندام های تنفسی، قلب، کلیه و جگر نیز آسیب وارد کند. دوزی در حدود 15 میلی گرم از این ماده در صورت ورد مستقیم به دهان انسان کشنده می باشد.

بر اساس "کنوانسیون ژنو" مهمات فسفر سفید جز مهمات "آتش زا" محسوب شده و هر نوع به کارگیری و استفاده از آن در مناطقی که غیرنظامیان در آن حضور دارند ممنوع می باشد. البته مردم غزه تنها قربانیان این سلاح وحشتناک نیستند، مردم فلوجه عراق در سال 2004 توسط نظامیان آمریکایی، شیعیان یمنی توسط نظامیان آل سعود، مردم لبنان در جنگ 33 روزه و همچنین مردم افغانستان از جمله دیگر قربانیان به کارگیری فسفر سفید بوده اند.

البته رژیم صهیونیستی با بی توجهی آشکار به ممنوع بودن استفاده از این سلاح بر علیه غیر نظامیان به این عمل ادامه داده و به کشتار مردم غزه مشغول است و فسفر سفید، روی مدعیان حقوق بشر را سیاه تر از قبل کرده است.
موضوع مطلب : هولوکاست کودک‌کشان در دمای 2760, فسفر سفید, اسرائیل غاصب
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 576
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078618
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 576
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078618