سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
سخنگوی دولت: وقتی وارد کار شدیم آن دوران طلایی درآمدهای سالیانه بیش از 100 میلیارد دلاری به پایان رسیده بود و امروز آقای دکتر روحانی با 17 میلیارد دلار باید کشور را اداره کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از ایسنا:محمدباقر نوبخت در همایش سراسری جوانان عضو و هواداران حزب اعتدال و توسعه که صبح امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد در ابتدای سخنان خود به فاصله‌ای که با هم‌حزبی‌های خود در حزب اعتدال و توسعه پیدا کرده اشاره کرد و با خواندن این ابیات سعدی که‌ «بار فراق دوستان بس که نشست بر دلم/ می‌روم و نمی‌رود ناقه به زیر محملم/بار بیفکند شتر چون برسد به منزلی/بار دلست همچنان ور به هزار منزلم» اظهار کرد: با این مفارقت نسبتا طولانی که بین من و یاران صمیمی اعتدال متاسفانه طی ماه‌های گذشته به وجود آمده طبیعتا نیاز بود که برای بیان احساس و شرح فراق از این ابیات شیخ شیراز استفاده کنم و خدا را شاکرم که امروز بعد از مدتی فرصتی فراهم شد تا در کنار شما حضور پیدا کنم.
وی با بیان اینکه ما موظف هستیم به نیابت از شما گره‌هایی که بر دوش این دولت گذاشته شده و ما آن را به ارث برده‌ایم را باز کنیم، در ادامه اظهار کرد: پیروزی تفکر اعتدالی که تعیین آن در شخصیت ممتاز جناب آقای دکتر روحانی برای مردم در عرصه انتخابات معرفی شد و همچنین موفقیت ایشان و اعتماد مردم به آقای روحانی و گفتمان اعتدالی بار ما را سنگین می‌کند.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در بیان درد دل با اعضای هم حزبی‌اش، گفت: دیروز صبح بعد از نماز وقتی به محل کار می‌رفتم تا با دوستان برای جمع‌بندی کارها در وزارتخانه‌هایشان با توجه به نزدیک بودن پایان سال و تقلیل درآمدهای نفتی توازن بین مصارف و منابع را برقرار کنیم احساس کردم که همه سلول‌های وجودم خواب است. به هر ترتیب شب قبل خیلی دیر به منزل رفته بودم و فقط سه یا چهار ساعت فرصت حضور در منزل را داشتم و البته نه من بلکه همه اعضای دولت بخصوص خود آقای روحانی از صبح زود سر کار می‌آیند و مسائل را مرور می‌کنند تا اینکه چطور بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
نوبخت که به غیر از دبیرکلی حزب اعتدال و توسعه، سخنگوی دولت نیز است، گفت: ممکن است مردم در راستای حل مشکلات‌شان تعجیل داشته باشند که البته حق‌شان است اما باید دانست مسائل زیاد است و البته این برای ما ابتلا و آزمایش به حساب می‌آید.
سخنگوی دولت ادامه داد: مردم ما طی 36 سال گذشته تفکرات مختلف را آزمون کردند و من با صراحت می‌گویم همه دولت‌هایی که تاکنون سر کار آمده‌اند همگی فرزندان این ملت هستند منتهی نوع نگرش‌ها و عملکردها می‌تواند متفاوت باشد. اگرچه به رغم این تنوع در این اصل مشترک بودیم که تقویت نظام و تامین رفاه مردم را مورد توجه قرار دهیم.
وی گفت: به هر ترتیب با حمایت شما از دولت اعتدال جناب آقای دکتر روحانی و این دولت شکل گرفت و این در حالی بود که وقتی وارد کار شدیم آن دوران طلایی درآمدهای سالیانه بیش از 100 میلیارد دلاری به پایان رسیده بود و امروز آقای دکتر روحانی با 17 میلیارد دلار باید کشور را اداره کند.

نوبخت با مورد توجه قرار دادن تحریم‌ها و اینکه پروژه نفت در برابر غذا روی میز طرف مقابل ماست، گفت: آقای روحانی چنین روندی را متوقف کرد تا با زبان دیپلماسی و حقوقی و قانونی ثابت کند که ما می‌توانیم با چنین روندی حقوق‌مان را با بیانی روشن و با استفاده از قوانین بین‌المللی استیفا کنیم.

وی با بیان اینکه در تاریخ اقتصادی ایران هیچگاه تورم بالای 40 درصد را نداشتیم، گفت: چشمان مردم به توسعه است و رشد توسعه در دو سال گذشته نیز منفی بوده حال مردمان ما منتظرند که از این دولت توسعه را مشاهده کنند گرچه این ملت صبور و فهیم و نظاره‌گر فعالیت‌های دولت هستند.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کدام از همکاران من در هیات وزیران افراد تازه کار که برای آزمون و خطا به عرصه آمده باشند، نیستند، بلکه افراد باتجربه، باهنر، با برنامه و با علمی هستند، گفت: ما از اول برای توسعه کشور مدل داشتیم. در طی سالیانی که آقای روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند کتاب‌های متعددی از ایشان منتشر شد و من تردید ندارم عده‌ای دنبال اشکال گرفتن از این کتاب‌ها و بزرگنمایی آنها هستند.
نوبخت در ادامه سخنان خود همچنین گفت: به رغم صبوری دولت عده‌ای دست به کمر زده‌اند و مدام می‌پرسند که چه شد، چرا تورم پایین نیامده و اینها همان کسانی هستند که خود چنین شرایطی را ایجاد کرده‌اند و با این حال می‌گویند مردم ایران خسته‌اند در حالیکه باید به آنها گفت شما از زبان خود صحبت کنید، مردم از زبان خودشان صحبت می‌کنند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: این عده تعمدا تلاش می‌کنند که ما را وارد یک دعوا کنند در حالی که ما فرصت دعوا نداریم. ما برای جبران عقب‌ماندگی‌ها فرصت نداریم. هم‌اکنون با اهداف برشماری شده در افق 1404 که مورد توجه مقام معظم رهبری است فاصله داریم و در هیچ یک از سال‌های گذشته به این اهداف نرسیده‌ایم و هم‌اکنون زمانی است که باید جبران کنیم و وقت نداریم به حواشی و این دعواها بپردازیم.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه خطاب به حاضرین گفت: ما همواره به فکر این هستیم که درصدی از تورم تقلیل پیدا کند و برای جوانان اشتغال ایجاد شود.
وی با اشاره به استخدام‌های بی‌رویه در دولت قبل و طرح‌های ناتمام عمرانی، گفت: همه اینها میراثی است که به این دولت وارد شده و عده‌ای که هم‌اکنون دست به کمر زده‌اند خودشان این شرایط را به وجود آوردند و عجله هم دارند و ما باید با صبوری و منطق حرف‌شان را نادیده بشنویم.
سخنگوی دولت همچنین به یارانه‌ها اشاره و اظهار کرد: ما در یک سال 42 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه توزیع کردیم. در این راستا به افراد کم درآمد به صورت مضاعف و ارائه سبد غذایی پرداخت داشتیم. کسی می‌گفت من کاری کردم که کسی 100 سال آینده نتواند به آن دست بزند حالا مگر من جرات دارم که الان کاری کنم؟
نوبخت اضافه کرد:‌ در هیچ مصاحبه‌ای نیست که من در آن شرکت کنم و در آن از من پرسیده نشود که چه وقت می‌خواهید یارانه‌ها را قطع کنید؟ یا اینکه موضوع حذف یارانه پردرآمدها را مطرح می‌کنند و از آن طرف ماشین‌های پورشه و خارجی را نشان می‌دهند و می‌گویند می‌خواهند یارانه پردرآمدها حذف شود و همه اینها برای این است که ما را وارد چالش کنند در حالی که ما هم‌اکنون با دنیا چالش داریم و همچنین با باقیمانده تصمیمات گذشته نیز با چالش روبرو هستیم ولی می‌خواهیم گره‌ها را دانه دانه باز کنیم.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با اشاره به فعالیت‌های دولت در موضوع بهداشت و درمان، گفت: در یک سال اول دولت هیچ کاری نکرد اما بهداشت و درمان را به گواهی دوست و دشمن ارزان کرد و تردید نکنید سال دیگر برای موضوع دیگری برنامه‌ریزی کردیم چرا که برای مسکن حمایتی و ارزان در شهرهای بزرگ با وام 50 میلیون تومان برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در واقع در سال آینده علاوه بر موضوع بهداشت و درمان، مسکن را هم مورد توجه قرار داده‌ایم.
وی گفت: هزار میلیون تومان نیز برای کمک به اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان اختصاص خواهیم داد و در واقع خواهید دید که هر سال مردم احساس خواهند کرد که ما یک گام به جلو گذاشته‌ایم.
سخنگوی دولت در ادامه با مورد توجه قرار دادن موضوع تحریم‌ها، گفت: حل مشکلاتی که از تحریم‌ها ناشی شده نیازمند به زمان است، من و یاران آقای روحانی همگی در تلاش هستیم. زمانی گفته می‌شد که دولت پرکار و این صفت را برای این دولت به کار نمی‌برند در حالیکه باید گفت دوستان من چه زمانی باید سر کار بیایند و برگردند که به آنها پرکار گفته شود وقتی تمام وقت خود را صرف حل مشکلات می‌کنند.
نوبخت با تاکید بر اینکه ما برای هرگونه ایجاد وضعیت و شرایط در دولت برنامه داریم، اظهار کرد: امروز مردان اعتدال مذاکرات را با قوت دنبال می کنند و در پشت میز مذاکره از حقوق مردم ایران دفاع می کنند.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه افزود: مذاکره با زبان درشت و درشت گویی حل نمی‌شود بلکه این منطق قوی است که مذاکره را حل می کند و به سرانجام می رساند.
وی ادامه داد: اگر موفق شدیم و خدا و روح بلند شهدا کمک کند و ما موفق شویم و این حلقه غیرانسانی و غیرعادلانه را بشکنیم قطعا این موضوع در تاریخ به عنوان رفع و دفع شر از ملت ایران به ثبت خواهد رسید و درآمدهای‌مان آزاد خواهد شد.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت: به هر ترتیب 700 میلیارد دلار در این کشور خورده شده، من نمی‌گویم اختلاس شده ولی می‌شود این را گفت که محصول این پول نباید رشد اقتصادی منفی باشد و ما باید از پول‌مان به نحو شایسته استفاده کنیم.
نوبخت تاکید کرد: دولت اعتدال برای موقعیتی که طی آن خدای نکرده مذاکرات شکست بخورد نیز برنامه دارد.
وی ادامه دارد: البته همه اینها دشواری دارد ولی معتقدیم با آگاهی از وضعیت و هم چنین با این روش و منش اگر امروز به مردم خدمت نکنیم پس چه زمانی خدمت کنیم؟
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ادامه با اشاره به شکل‌گیری تشکل متبوعش گفت: 15 سال پیش در سال 78 دعوای بزرگی در این کشور در بین جریان های سیاسی وجود داشت که طی آن جمعی از دوستان ما که از سفرا، وکلا، نمایندگان مجلس و وزرا بودند، همگی آمدیم و اعلام کردیم که این کشور برای اداره خود نمی‌تواند بگوید فقط چپ و یا فقط اصلاحات. چرا که این‌ها بخشی از ظرفیت‌های ارزشمندی هستند که باید از آن‌ها استفاده شود و از آن طرف اصولگرایان و راست‌ها نیز نمی‌توانند بگویند ظرفیت‌های کشور فقط در اختیار ماست، این خودخواهی است.
وی افزود: به هر ترتیب بخشی از نیروهای ارزشمند نظام نیز ممکن است در دسته‌بندی چپ و راست قرار نگیرند ولی می‌خواهند به کشور خدمت کنند و اگر قرار است ایران در جایگاه نخست قرار بگیرد باید از همه ظرفیت‌های آن استفاده شود و ما نیز قول دادیم که اگر دولت تشکیل دهیم از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.
نوبخت با مهم دانستن جایگاه نقش جوانان در عرصه فعالیت‌های سیاسی گفت: ما معتقد بودیم که رفتنی هستیم و نسل جوان باید ادامه دهنده راه ما باشد. گفتیم که حزب‌مان را به عنوان یک آموزشگاه مد نظر قرار دهیم و در ادامه توسعه تشکیلاتی‌مان در کانون جوانان‌مان بود و در حال حاضر کانون جوانان‌مان از خود حزب موسع‌تر است و هم اکنون هم که قرار است حزب گسترش پیدا کند این روند در کانون جوانان ما دنبال خواهد شد.
سخنگوی دولت نوع نگاهش به ضرورت روی کار آمدن جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: من خود بعد از چهار دوره نمایندگی مجلس در حالی که عواطف مردم دیار من طوری بود و هست که به من اعتماد می‌شود، اما با این اوصاف کنار آمدم و هم اکنون هم به همین روند معتقد هستم.
وی ادامه داد: ما در این چارچوب برخورد تکفیری نمی‌کنیم بلکه تمام تلاش‌مان جاذبه بود تا اینکه در چارچوب‌مان نیروهای شایسته و با تجربه را مد نظر قرار دهیم و باید این نوع تفکر را ترویج دهیم تا با دست خودمان فرزندان این ملت موجبات انسجام را فراهم کنند و به خدمت به نظام و کشور بپردازند.
نوبخت همچنین اظهار کرد: همه ما تلاش می‌کنیم به رغم همه مشکلاتی که ما در ایجاد آن‌ها سهمی نداشته‌ایم و همچنین با توجه به حلقه‌های ظالمانه و غیرمنصفانه تحریم جهانی هر چند کُند، تلاش کنیم ولی گام‌هایمان رو به جلو باشد.
موضوع مطلب : سخنگوی دولت
محمد خاتمی یکی از طراحان و زمینه سازان فتنه 88 در حالی این روزها مورد رأفت اسلامی قرار گرفته و آزادانه در کشور زندگی می کند که عده ای بعد از صحبت های معاون اول قضاییه در ممنوع التصویر بودنش پروژه تطهیر چهره سیاسی وی را آغاز کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  در چند روز گذشته برخی افراد با راه اندازی کمپین حمایتی از محمد خاتمی در شبکه های مجازی قصد تطهیر سازی وی را دارند.

در این کمپین از فعالان فضای مجازی شبکه های تلفن همراه خواسته شده راس ساعت 21 هرشب مطلب " راهپیمایی دنیای مجازی در حمایت از محمد خاتمی" را در فضای مجازی انتشار داده شود.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که نقش خاتمی رییس جمهور دوره اصلاحات در فتنه 88 برکسی پوشیده نیست تا جایی که سند ارتباط وی با عناصر اصلی فتنه چه در داخل و چه در خارج در دسترس همگان قرار گرفته است.

علاوه بر این حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری این هفته خود در خصوص ممنوع التصویر بودن خاتمی به عنوان یکی از سران فتنه، گفت: دستگاه قضایی  به عنوان یک اتهام می‌تواند در مورد کسانی که با تصمیم شورای امنیت ملی و یا قوه قضائیه سران فتنه محسوب می‌شوندبه رسانه‌ها دستور بدهد، در مورد این فرد نیز دادستانی تهران دستور داده رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطلبی از وی منتقل کنند و این دستور هنوز باقی است و براساس صحبتی که با دادستان تهران داشتم این دستور هنوز باقی است و اگر احیانا رسانه‌ای تصویر یا مطلبی از این فرد منتشر کند برخورد می‌شود.

به هر حال در این روزها که فضای  مجازی و به طبع آن شبکه اجتماعی موبایل بیش از هر زمان دیگری بدون نظارت دقیق و اصولی در مسیر انحرافات اخلاقی و فرهنگی یکه تازی می کنند، انجام اقدامات این چنینی که با هدایت و بازیگری سرویس های اطلاعاتی غربی برای بر هم زدن آرامش کشور انجام می گیرد، قابل پیش بینی است که انتظار می رود برای یک بار هم که شده مسئولان تکلیف این شبکه های اجتماعی را روشن کنند.
موضوع مطلب : پروژه تطهیر خاتمی
انصاری گفت: اگر به سایر تولیدات کشور از جمله کشاورزی ، صنایع ، فولاد ، معادن و... اهمیت بدهیم و از این فرصت های اقتصادی حمایت کنیم به جای اینکه برخی کشورها ایران را تحریم کنند ما می تواند آن ها را تحریم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار ،محمد سعید انصاری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار «سراج24» با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه و در تمام شرایط خاص کشور راهگشا بوده است گفت: اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند اگر بنا به تحریم باشد ملت ایران هم می تواند تحریم کند با نگاه به واقعیت‌های ایران و جهان است؛ اگر در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم، از خرید کالاهای خارجی خصوصا کشورهایی که در بحث تحریم ها هم اکنون علیه ما جبهه گرفته اند پرهیز کنیم ، اگر موقعیت شناس باشیم و اگر از های و هوی تو خالی آمریکا نترسیم و به سایر موقعیت های اقتصادی کشور اهمیت بیشتری دهیم می توانیم در این زمینه موفق شویم و به جای اینکه برخی کشورها ما را تحریم کنند ضمن دور زدن تحریم ها می توانیم خودشان را تحریم کنیم.

وی تاکید کرد: باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم ؛ ما اگر به سایر تولیدات کشور از جمله کشاورزی ، صنایع ، فولاد ، معادن و... اهمیت بدهیم و از این فرصت های اقتصادی حمایت کنیم به راحتی می توانیم خود ما شروع کننده تحریم ها باشیم، زیرا جمهوری اسلامی از توانمندی‌های داخلی بسیاری برخوردار است و می‌تواند با تکیه بر توان داخلی مشکلات خود را حل کند ولی اگر اروپا را تحریم کنیم شرایط اقتصادی برای آنها سخت خواهد شد و تحریم ایران خطرات اقتصادی بزرگی برای اروپا به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ایران از طریق عدم فروش گاز می تواند یک نوع تحریم علیه کشورهای اروپایی اعمال کند اما این اقدامات مستلزم درایت ، مدیریت و توانمندی مدیران در سطح کشور است.
موضوع مطلب : عضو کمیسیون انرژی مجلس
زن جوان وقتی دید راننده شیطان‌صفت وی را در مسیر انحرافی به ناکجاآباد می‌برد در اقدامی شجاعانه خود را به بیرون پرتاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از روزنامه ایران: این زن نکایی پس از گذشت سه ماه در حالی به کما فرورفته است که راننده فراری در زندان به‌سر می‌برد.

رضا که خود را شوهر خواهر این زن معرفی کرد، گفت: ساعت 8 صبح روز 24 آذرماه خواهرزنم هنگامی که برای رفتن به محل کار، نکا را به مقصد ساری ترک می‌کرد در مسیر «سه راه زاغمرز» که خودروهای خطی و غیرخطی مسافران را جابه‌جا می‌کردند سوار خودروی نقره‌ای رنگ جوانی شد که منتظر مسافر بود، راننده مسیر خود را میدان خزر ساری اعلام کرد، این راننده با همین یک مسافر مسیر را به سمت ساری ترک کرد.
وی افزود: خواهرزنم متوجه شد پیش از رسیدن به پلیس‌راه خودرو به مسیر دیگری منحرف شده و به راننده هشدار داد چرا مسیر را اشتباه می‌رود و راننده با اعلام اینکه گواهینامه ندارم و پلیس‌راه جلوی مرا می‌گیرد بحث را عوض کرد اما خواهرزنم همچنان اعتراض می‌کرد و حتی با خواهش و تمنا از راننده خواست که بایستد و وی پیاده شود حتی به او ‌گفت اگر پول اضافه می‌خواهی حاضرم پرداخت کنم تا پیاده شوم اما راننده گوشش بدهکار نبود فقط می‌گفت تا یک ساعت دیگر به مقصد می‌رسیم و با سرعت مسیر را به مقصد شوم خود طی می‌کرد و در همین جر و بحث و درگیری خواهرزنم از خودرو بیرون پرید و راننده در همان مسیر انحرافی با سرعت راه خود را ادامه داد، راننده توجهی به شرایط این زن مسافر نداشت اما این مادر پاکدامن تحمل شنیدن سخنان راننده و پذیرفتن ذلت را نداشت.
این مرد ناراحت گفت: پیکر نیمه‌جان خواهرزن من از سوی باغبانی که از آن مسیر انحرافی تردد می‌کرد پیدا شد و به بیمارستان امام خمینی (ره) ساری انتقال یافت و بستری شد و با وجود آسیب‌های جدی که به او وارد شده بود توانست با همراهانش ارتباط برقرار کند و حتی با صحبت‌هایش راننده را چهره‌شناسی کرد.
رضا افزود: خواهرزنم در تعریف وقایع آن حادثه می‌گفت، «همان موقع که از خودرو پرتاب شدم با تمام توان تلاش کردم روی پاهای خودم بایستم تا در زمان مشخص به محل کارم که در شهرک صنعتی ساری بود برسم اما قادر به حرکت نبودم».
همراه این بیمار با بیان اینکه از راننده شکایت شده و پرونده در دستگاه قضایی در حال بررسی است، گفت: راننده شیطان‌صفت 23 ساله و اهل یکی از روستاهای ساری است که پرونده‌های زیادی در زمینه زورگیری، سرقت و مزاحمت‌های ناموسی دارد و در حال حاضر در زندان به ‌سر می‌برد.
وی ادامه داد: چهار روز است که این مادر پاکدامن و فداکار به کما فرو?رفته و در بخش آی.سی.یوی بیمارستان بستری است و پزشک معالجش وضعیت جسمی، کلیوی، کبد، ضریب هوشی و تنفس وی را مناسب نمی‌داند.موضوع مطلب : راننده شیطان‌صفت, جاده نکا به ساری, پلیس راه
پنج شنبه 93 بهمن 30 :: 1:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
حضرت امام خطر دشمن صهیونیستی را بارها گوشزد نموده اند و بیان داشتند که این خطر برای تمامی انقلاب های آزادی بخش جهان و انقلاب اصیل اسلامی نه تنها کمتر از گذشته شده که امروزه این زالوهای جهان خوار با فنون مختلفی برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از پایگاه خبری انصارحزب الله: هدف صهیونیسم سیطره یهودیان بر اساس وعده خدای آنها یعنی یهوه است و نقطه آغازین این امر را برپایی حکومت خود در سرزمین موعود که از نیل تا فرات است می‌دانند.
صهیونیست ها معتقدند که یهود تنها نژاد برتر است که باید رهبر و آقای جهانیان باشند و دیگر ملت ها خادم او باشند و با ابزارهایی که خود آنها می گویند به این اهداف می رسند: که ملت ها را در رذایل غرق کنیم و از این طریق آنها را گرفتار کنیم و با مشغول کردن آنها به اهداف خود برسیم و برای کنترل مردم دنیا آنها رو به جمع آوری گسترده اطلاعات ، نظارت ، جاسوسی و مراقبت آورده اند.
آژانس امنیت ملی آمریکا (ان.اس.اِی) یکی از اعضای کلیدی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا است و یکی از محرمانه‌ترین سازمان‌های جاسوسی در جهان به شمار می‌آید. البته کار این آژانس محدود به جاسوسی ارتباطات است و جاسوسی انسانی را شامل نمی‌شود. همچنین طبق قانون، فعالیت‌های جاسوسی این آژانس محدود به روابط خارجی است اما در برخی مواقع نظارتهای داخل مرزی را هم شامل می‌شود. این آژانس از اعضای جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا است و یکی از محرمانه‌ترین سازمان‌های جاسوسی در جهان به شمار می‌آید.که وبسایت رسمی «ان.اس.اِی» وظایف این آژانس را اینگونه تعریف کرده است:
- گردآوری ، پردازش ، آنالیز و تولید اطلاعات امنیتی و ضد امنیتی از کشورهای خارجی برای مقاصد امنیت ملی
- تهیه استانداردهای امنیتی برای ارتباطات ملی
- مدیریت ملی سیستم امنیت ملی آمریکا
برای آشنایی بیشتر با «ان.اس.اِی» به دوبرنامه جاسوسی سابق این سازمان بنام های اشلون و برنامه تریل بلیزر به اختصار اشاره میکنیم:
برنامه اشلون: فدراسیون دانشمندان آمریکایی این برنامه را اینطور توضیح میدهند، یک شبکه جهانی از رایانه ها که بطور خودکار میلیون ها پیام شنود شده را جست و جو می کند تا کلید واژه هایی از پیش برنامه ریزی شده و یا فکس و آدرس های ایمیل را بیابد. گفته میشود اشلون در دهه 1970 شکل گرفته اما می تواند زودتر و یا دیرتر هم آغاز شده باشد زیرا زمان آغاز آن هم مانند سایر مطالب بسیار رمز آلود است.
برنامه تریل بلیزر: در سال 2006 پروژه سری دیگری از «ان.اس.اِی» برملا شد. توماس آندرو دریک که از کارمندان آژانس امنیت ملی آمریکا بود درباره این پروژه بطور علنی صحبت کرد. هدف این پروژه توسعه قابلیت تحلیل داده های شبکه ارتباطی مانند اینترنت بود و این برنامه برای رصد کردن سازمانهایی ساخته شده بود که از روشهای ارتباطی مانند گوشی تلفن همراه و ایمیل استفاده می کردند.
با این منطق و زبان دشمن، می توان به این نتیجه رسید که فعالیت های جاسوسی دشمنان صهیونیستی بیش از نیم قرن است که هیچ گاه متوقف نشده است، بلکه روز به روز گسترش یافته است.
در این قسمت از صحبت برای درک بیشتر موضوع ابعاد مختلف افشاگری ادوارد اسنودن علیه «ان.اس.اِی» را بررسی میکنیم: ادوارد اسنودن، جاسوسِ پشیمان آژانس امنیت ملی آمریکا، با افشای دو سند «پی.آر.آی.اس.ام» و «اینفرمنت بوندلس» که متاسفانه مورد توجه مسئولین قرار نگرفت بر این موضوع اشاره کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا «ان.اس.اِی» در ایران نقطه کور اطلاعاتی ندارد و توانسته است در یک ماه، 14 میلیارد قطعه-داده از شبکه‌های تلفن و رایانه کاربران ایرانی جاسوسی کند و این اسناد نشان می‌دهد که ایران از نظر امنیت فضای مجازی ناامن‌ترین کشور جهان است.
بر اساس اسناد فاش شده، کاربران ماکروسافت ، یاهو ، گوگل ، فیسبوک ، پال تاک، اِی.او.ال ، اسکایپ ، یوتیوب و اپل بصورت 24 ساعته توسط آژانس امنیت ملی کنترل می شوند و اطلاعات روی سرورهای اصلی این وب سایت ها در سراسر جهان ضبط و ردیابی می شود. از جمله اطلاعات گردآوری شده در برنامه جاسوسی این نهاد اطلاعاتی آمریکایی جمع آوری پیامک، فیلم های ویدئویی و سایر اطلاعات دیجیتال آنان در فضای مجازی است.
در ادامه اسنودن بیان داشته است که «ان.اس.اِی» زیرساختی تدارک دیده است که تقریبا همه ارتباطات انسانی را بصورت اتوماتیک ذخیره می کند. با استفاده از این سیستم میتوان ایمیل های هر شخصی را دید ، مکالمه تلفنی اش را شنود کرد و رمزهای عبور شخصی ترین اکانت های هر کاربری را به دست آورد.
می دانیم که هر جزء واحد اطلاعات به تنهایی ارزش جمع آوری ندارند ولی وقتی این داده ها بسیار زیاد می شوند از ارزش محتوایی بسیار خوبی برخوردار می شوند.
محققان انیستیتوی تکنولوژی ماساچوست برنامه ای به نام «آیم مرشن» برای سرویس ایمیل گوگل طراحی کرده اند. اگر به این برنامه اجازه دسترسی به اکانت ایمیل خود را بدهید همه تماس های شما تجزیه و تحلیل می شوند. مثلا چه کسی باعث آشنایی کانتکت آ با کانتکت ب در میان تماس های شما شده است یا با چه کسی و در چه بازه زمانی شما ایمیل های زیادی رد و بدل کرده اید و یا چه پیوندهای تازه ای در حین این ارتباطات ایمیلی بدست آورده اید.
کاربران زیادی در سراسر دنیا ولی بدون لحظه ای نگرانی و تردید حجم بالایی از اطلاعات خود را رایگان در اختیار فیسبوک و گوگل و.. قرار می دهند. بحثی که شاید تلنگری باشد برای شهروند عادی. شهروندی که کمی بیندیشد که آیا حالا که اینگونه زیر نظر گرفته می شود نباید کمی به خود زحمت بدهد و دست کم گوشه ای از اطلاعاتش را مخفی کند؟
اوباما گفته است که برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی باید فوق سری باقی بماند تا افرادی که سعی دارند به ما آسیب برسانند نتوانند در اقدامات پیشگیرانه ی ما سرک بکشند و درباره ماهیت طبقه بندی شدن این چیزها پرس و جو کنند.
با این مسائلی که به اختصار مطرح شد این نکته نیز حائز اهمیت است که در بین سال های 89 تا 91 که ما تحت شدید ترین تحریم ها بودیم گوشی های هوشمند وارد کشور می شوند آن هم زمانی که کمپانی ها برای صادرات به ایران تحت شدیدترین تنبیه ها قرار میگرفتند! که البته هدف از ورود گوشی های هوشمند به ایران در چنین وضعیتی بسیار روشن و مشخص است و خود اوباما نیز آن را برنامه فرهنگی بر علیه ایران معرفی می کند.
حضرت امام خطر دشمن صهیونیستی را بارها گوشزد نموده اند و بیان داشتند که این خطر برای تمامی انقلاب های آزادی بخش جهان و انقلاب اصیل اسلامی نه تنها کمتر از گذشته شده که امروزه این زالوهای جهان خوار با فنون مختلفی برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند و ملتها باید در مقابل این دسیسه های خطرناک با شجاعت و آگاهی ایستادگی نمایند.
و با توجه به افشای ابعاد گسترده جاسوسی سایبری آمریکا توسط ادوارد اسنودن مامور سابق اطلاعاتی آمریکا این سوال در اذهان عمومی پیش نمی آید که حتی اگر این اطلاعات فاش شده غلط باشه نباید به فکر پیشگیری از سرقت اطلاعات و خطرهای وارده بود؟
ما از قوه محترم قضائیه، کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و نهاد های اطلاعاتی کشور انتظار داریم هوشمندانه وارد میدان شده و دست دشمن صهیونیستی را از این دست اندازی قطع نمایند.
موضوع مطلب : جاسوسی شبانه‌روزی, ان اس ای
پنج شنبه 93 بهمن 30 :: 12:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
در شرایطی که رسیدگی به پرونده آقازاده جنجالی به ایستگاه آخر رسیده و همه منتظر صدور حکم نهایی پرونده هستند، اکبر هاشمی رفسنجانی به سیاق گذشته، هیچ اظهارنظر علنی و آشکاری درباره این پرونده نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از عماریون- در شرایطی که رسیدگی به پرونده آقازاده جنجالی به ایستگاه آخر رسیده و همه منتظر صدور حکم نهایی پرونده هستند، اکبر هاشمی رفسنجانی به سیاق گذشته، هیچ اظهارنظر علنی و آشکاری درباره این پرونده نکرده است.
 به تازگی آخرین جلسه دومین جلسه اخذ آخرین دفاعیات از مهدی هاشمی در سکوت خبری، با حضور وکلای متهم و نماینده دادستان تهران برگزار شده و وکیل هاشمی از ارسال دفاعیه تکمیلی به دادگاه هم خبر داده است.
اکبر هاشمی رفسنجانی از زمان بازگشت مهدی هاشمی به کشور درباره پرونده او اظهارنظر علنی خاصی نکرده است. هرچند او در زمان حضور پسرش در لندن، در دیدار با دانشجویان مشهدی که 15 آذر سال 89 برگزار شد، در پاسخ به سوالات و اعتراضات دانشجویان درباره سفر مهدی هاشمی به خارج از کشور پاسخ‌هایی ارائه کرد.
او در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره مهدی هاشمی رفسنجانی گفته بود: "خیال مهدی از پرونده‌هایش راحت راحت است."

هاشمی رفسنجانی به نقش مهدی هاشمی در کمیته غیرقانونی "صیانت از آرا " اشاره کرده و گفته بود: ‌من مطمئنم مهدی در این انتخابات در هیچ بخشی دخالت نداشت، "جز در مسئله کمیته صیانت از آرا ". مهدی نه پولی دارد و نه به کسی پول داد. گفتند: او پول داده تا افرادی در اغتشاشات شرکت کنند، در حالی که از این کارها بیزار است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص علت سفر پسرش به لندن هم اینچنین گفه بود: ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از کشور داریم که همه آنها مشکل دارند. می‌بایست کسی می‌رفت و رسیدگی می‌کرد. از لندن شروع کردیم و به لبنان رفتیم که باید توسعه پیدا کند. واحد دوبی مشکلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند که هنوز نتوانستیم شروع کنیم. در ارمنستان و تاجیکستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌کرد که رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول کارهایت را تمام کن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند که او هم همیشه جواب می‌دهد.
مهدی هاشمی ساعت 21:30 شامگاه یکشنبه دوم مهرماه 91 در حالی که یاسر و فاطمه هاشمی نیز برای استقبال از او به دوبی رفته بودند، با پرواز دوبی - تهران از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد کشور شد و به لندن نشینی خود خاتمه داد.


مهدی سپس به زندان اوین منتقل شد و اکبر هاشمی رفسنجانی هم غروب روز سه شنبه 30 آبان برای ملاقات با او و فائزه سری به زندان اوین زد.
پرونده مهدی هاشمی پس از آزادی او از اوین، با کش و قوس های فراوان، در پروسه‌ای زمان بر و فرسایشی به جریان افتاد و پس از برگزاری جلسات متعدد اکنون به نقطه پایان رسیده است. در جریان محاکمه او، رفسنجانی پدر اظهارنظری درباره پرونده اش نکرده است.
حال این سوال مطرح می شود که هاشمی رفسنجانی که به طور مرتب دیدارهای متعدد داخلی و خارجی برای او برنامه ریزی شده و از هر دری – از تخریب دولت احمدی نژاد تا خاطرات جدید از امام (ره) – سخن می گوید هنوز پرونده پرحاشیه و جنجالی پسرش را شایسته یک موضع گیری یا اظهارنظر ساده ندانسته است؟
رفسنجانی که مدام از رانت ها و فسادهای دولت قبل و مسئولان گذشته و حتی منتقدین فعلی دولت مورد حمایتش انتقاد می کند، آیا بهتر نیست دست کم یک بار در مورد پسرش موضع گیری کرده و به طور مثال از قوه قضاییه بخواهد تا بدون توجه به نسبت خویشاوندی او با خود، عدالت را در موردش اجرا کند؟
آیا چنین موضعی ابهامات موجود در مورد اعمال نظر در پرونده پسرش را کاهش نمی دهد؟ و یا او همچنان پس از گذشت 4 سال، معتقد است که "خیال مهدی از پرونده‌هایش راحت راحت است"؟!
موضوع مطلب : سکوت هاشمی ادامه دارد, خیال مهدی هنوز راحت است؟!
پنج شنبه 93 بهمن 30 :: 12:0 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به نقل از منابع مطلع مدعی شد که هیات مذاکره ایرانی در مذاکرات هسته‌ای با اصول یکی از سه پیشنهاد غرب درباره کاهش ظرفیت غنی‌سازی موافقت کرده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از فارس: در ادامه رایزنی‌های رسانه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1، یک پایگاه آمریکایی ادعا کرد که هیات مذاکره ایرانی درباره کاهش ظرفیت غنی‌سازی موافقت کرده است.
پایگاه آمریکایی «جوآن کول» در گزارشی به نقل از منابع مطلع از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 گزارش داد: «دولت اوباما درباره حصول توافق هسته‌ای ایران خوشبین است».
«کارلین میر» آمریکایی ساکن شیکاگو و مدیر سابق وبلاگ «بین خطوط را بخوانید» در این گزارش تاکید کرد: «فرصت توافق طی هفته گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است».
در این گزارش ادعا شده است: «مذاکره‌کنندگان ایرانی با اصول یکی از سه پیشنهاد غرب درباره کاهش ظرفیت غنی سازی ایران موافقت کردند که بر این اساس زمان گریز هسته‌ای کمتر از یک سال نخواهد بود».
این گزارش در حالی منتشر شده که علی رغم ادامه گفت‌وگوهای طولانی هسته‌ای ایران و گروه 5+1 و به ویژه آمریکا، طبق گزارش رسانه‌ها همچنان موانعی بر سر توافق نهایی هسته‌ای وجود دارد که یکی از مهمترین موانع بحث لغو تحریم‌های نامشروع و غیرقانونی است.موضوع مطلب : توافق
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1419
  • بازدید دیروز: 2375
  • کل بازدیدها: 11178344
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1419
  • بازدید دیروز: 2375
  • کل بازدیدها: 11178344