سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
یکشنبه 94 آبان 24 :: 11:35 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
رئیس کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بررسی های انجام شده، تحریم ها برداشته نخواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از مهر،  علیرضا زاکانی یکشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز افزود: آنچه که وظیفه مجلس بود انجام دادیم که آن حمایت از دولت و رفع نواقص مذاکرات و برجام بود اما متاسفانه دولت نگاه رقابت محابانه دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت فعلی، تحریم ها برداشته نخواهد شد، برجام یک متن دارد و ضمیمه های آن که اگر با دقت آن را بررسی کنیم متوجه می شویم که بخش بسیار اندکی از تحریم ها در زمان اجرا و مابقی برای هشت و یا 10 سال آینده مد نظر است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: تنها جنبه ایران هراسی را که ما دنبال می کردیم دیگر وجود ندارد و نشان دادیم که جمهوری اسلامی ایران با منطق و اصول صحبت می کند ولی نتوانستیم امتیاز ویژه ای را بگیریم زیرا سند غیر کارشناسی تنظیم شد و هر لحظه امکان بازگشت تحریم ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این سند عنوان شده که آژانس هر کجا را که علاقه داشته باشد طی 24 ساعت باید بازدید کند و همچنین حق استفاده از کالاهای دوگانه نیز برای ما وجود ندارد که به گفته کارشناسان در مباحث توسعه علمی این موضوع بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

زاکانی با بیان اینکه سند امروز با سند دوره گذشته تفاوت فراوان دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از سند امروز مربوط به مباحث موشکی و نظامی است که دولت اعلام کرده آن را اجرایی نخواهیم کرد اما متضرر خواهیم شد که در این میان تفاوت با سندهای قبلی این است که در تنظیم این سند خودمان مشارکت کردیم و خودمان هم نمی خواهیم اجرا کنیم اما در سندهای قبلی دیگر کشورها مباحث را اجرایی نمی کردند.

وی با اشاره به اینکه روحانی نباید عصبانی با موضوعات برخورد کند، گفت: رئیس جمهور نه شعاری و نه عصبانی به این مباحث نگاه کند چرا که همانگونه که دولت و مجلس آمریکا با یکدیگر برای تامین مصالح ملی هماهنگ بودند ما نیز باید هماهنگ می شدیم که متاسفانه چنین نشد.

نماینده تهران تاکید کرد: دولت از پنج سند موجود، سه سند را در اختیار ما قرار نداد و هیچ کس هم از آن مطلع نیست که این جای تاسف دارد.

وی تصریح کرد: این ادعا را دارم که نامه رئیس جمهور نادرست بود چرا که از چهار  بند آن سه بند غیر واقعی و نادرست و یک بند هم ارتباطی با برجام نداشت.

آمریکا در منطقه بازنده است

زاکانی با بیان اینکه نگاه های مختلف در اطراف برجام وجود دارد، گفت: یک نگاه تاکید مذاکره با آمریکا بود، نگاه دوم حل مشکلات پس از مذاکره با آمریکا وجود داشت در حالی که آمریکا امروز در منطقه بازنده است و آنها نیاز به مذاکره با ما دارند و اگر قرار بود آنها مشکلی حل کنند مشکلات خود را حل می کردند.

وی با بیان اینکه پیش فرض ما در مذاکرات استفاده از تجربیات همگان بود، گفت: اعتقاد داریم که تمام مذاکره کنندگان زنجیره ای به هم پیوسته هستند که باید اشکالات دوره های قبل را برطرف و روند پیشرفت را پی بگیرند اما نگاه دولت این بود که مذاکره کننده های قبلی تنها به فکر صدور بیانیه بودند.

نماینده مردم تهران با اشاره به صحبت های آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز افزود: چندی قبل هاشمی رفسنجانی بیان کرد که آنها از ما شفافیت می خواهند و حال اینکه ایشان یادشان افتاده که در دهه 60 به دنبال بمب اتم بودیم جای تعجب دارد و نمی دانم این سخنان چه ارزشی دارد.

زاکانی ادامه داد: یکی دیگر از مباحثی که دولت برای انجام مذاکره مستقیم عنوان کرد ناتوانی در اداره مملکت و تهدیدات بین المللی بود و حتی آقای ظریف در کمیسیون اعلام کردند که با توجه به تحریم های نفتی توان اداره کشور را نخواهیم داشت که البته این وضعیت و این نگاه درست نبود.

صادرات شش میلیون بشکه نفت هنر نیست

رئیس کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت ذیل فصل هفت نبوده و هیچ شخصی به دنبال جنگ با ما نیز نبود چرا که هیچگاه به عنوان تهدید بین المللی مطرح نبودیم و از طرفی امروز آقایان به دنبال صادرات شش میلیون بشکه نفت هستند که این هم هنر نیست و آنان باید به دنبال فراورده های نفتی باشند نه اینکه نفت خام را از کشور صادر کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال دانشجویی در خصوص آینده مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اگر اصولگرایان در کنار هم باشند مجلس آینده اصولگرا خواهد بود.

زاکانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه عملکرد دولت در مقابل کشور سوریه نیز تاکید کرد: سیاست دولت احمدی نژاد و دولت روحانی در قبال سوریه کاملا نادرست بود اما مهم این است که بحث سوریه موضوع دولت نیست و کار سوریه نیز مربوط به بالاتر از دولت است که به خوبی اجرا می شود.
موضوع مطلب :
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از رجانیوز-غلامرضاانبارلویی: اگر امروز مالیه عمومی کشور با چالش 14 میلیارد دلاری خسارت کرسنت مواجه است یکی از دلایل ایجاد آن نبود نظارت مؤثر و کارآمد در یک دهه پیش است. در آن سال‌هایی که قرارداد کرسنت امضا می‌شد و تعهد فروش گاز تا 25 سال بر ذمه دولت توسط وزیر وقت ایجاد می‌شد سکان اداره عالی‌ترین محکمه مالی محاسباتی کشور در دست مدیری بود که به جای داشتن توان علمی و تجربی در حوزه حساب، هندسه خوانده بود و با کند و کاو در اهلیت سایر ارکان و اعضاء صاحب رای آن دوره در این محکمه مشاهده می‌شد که نه تنها از شرایط احراز تصدی باتخصص لازم  در حوزه مالی و محاسباتی بهره‌مند نبودند بلکه با بازنشسته کردن عناصر خدوم، زحمتکش و آگاه در آن دوره و به جای آن با به‌کارگیری برخی از ارکان و اعضای مؤثر در این نهاد نظارتی با تخصیص آبخیزداری و آبخوان‌داری ظرفیت‌های کاربردی وکارآمدی این نهاد را فروکاهیدند. آیا در دهه‌های آینده عالی‌ترین محکمه مالی محاسباتی کشور با پرسش‌های بی‌پاسخ مشابه روبه رو نخواهد بود؟
 
امروز در حوزه مسئولیتی، وزارت امور خارجه، سازمان انرژی اتمی و 4 شرکت تابعه آن بزرگترین امحای تاریخ هسته‌ای جهان به روایت مدافعان برجام آمریکا در چارچوب متنی به نام برجام در حال اجراست. آیا آنچه در عرصه عمل در حال اجراست همانی است که مقام معظم رهبری در چارچوب 9 شرط مقرر نموده‌اند؟ به عبارتی دولت بماهو مجری دستورات معظم له را که با تنفیذ مصوبه شورای عالی امنیت ملی به صورت قانون در آمده است را اجرا می‌کند یا متنی را که جان کری و آمانو و موگرینی انشاء نموده‌اند، کدام‌یک؟
 
آنچه در عرصه عمل در حوزه مسئولیتی سازمان انرژی اتمی، وزارت امور خارجه و به دستور شخص رئیس جمهور در حال وقوع است، تخریب، استهلاک، انتقال به خارج از کشور در مورد اموال، دارایی‌ها و سرمایه‌هایی است که تقویم فیزیکی و ارزی آن به قرار زیر است:
 
- اکسید کردن 400 کیلو اورانیوم 20 درصدی که 200 کیلوی آن گویا تاکنون اجرایی ‌شده که ارزش هر میلی‌گرم آن (90) دلار است. معنا و مفهوم این رخداد عملیاتی در قالب دو کلمه حرف حساب یعنی یک رویداد مالی 36 میلیارد دلاری به تقویم زیر است:
 
میلیارد دلار 36 = 900 دلار × 1000 میلی‌‌گرم × 1000 گرم × 400 کیلو
 
تخریب 14 هزار سانتریفیوژ و جداسازی آنها از آبشارهای متصل یعنی چه؟ فهم این رویداد توسط یک دیپلمات ولو با تخصص دکتری حقوق بین الملل با فهم یک حسابدار و حسابرس متفاوت ‌است. فهم یک متخصص مالی و محاسباتی می‌گوید قیمت تمام شده یک سانتریفیوژ از مجموع یک آبشار 19 هزاری تعبیه شده در سالن یا سوله با چرخش و یا بی‌چرخش و قیمت تمام شده‌اش با احتساب مساحت سایت بابت قیمت طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی و هزینه‌های سویل و غیرسویل عملیاتی و غیرعملیاتی و هزینه‌های سربار طی یک دهه با قیمت‌های تجدید ارزیابی دارایی‌های ایجاد شده هر عدد حدود 50000 دلار است و معنا و مفهوم این تخریب یعنی اتلاف 700 میلیون دلار دارایی یک یا چند شرکت دولتی.
 
 دلار 700000000 = 50000 × 14000
 
نکته قابل اهمیت آن اینکه به این محاسبات باید هزینه عدم‌النفع حاصل از راکد ماندن و از حرکت باز ایستادن 14 هزار سانتریفیوژ، هزینه استهلاک تا 8 سال و در ادامه تا 15 سال دیگر وفق نرخ‌های قانون مالیات‌های مستقیم را اضافه کرد.
 
اگر قیمت تمام شده هر کیلو اورانیوم 3 تا 5 درصدی تولید شده را با احتساب هزینه‌های سربار تهیه و تولید، ساخت و انبارداری را فقط حداقل هر گرم 50 سنت و ارزش انرژی‌زایی آن را معادل حداقل یک بشکه نفت خام معادل‌سازی کنیم ارزش انهدام یا خروج 9700 تن اورانیوم ذخیره شده بیش از 4.8 میلیارد دلار است.
 
 
با توجه به مراتب تا همین جا و فقط در مورد عملیاتی شدن سه تعهد از صدها تعهد ریز و درشت ایجاد شده در برجام جمعاً بیش از 5/41 میلیارد دلار از بیت المال مسلمین در شرف معامله اگر نگوییم، اتلاف و انهدام است. سخن این است آیا دیوان محاسبات کشور در انجام وظایف ذاتی پاسداری از بیت المال سرفصل‌های این رویدادهای مالی و معاملاتی را رصد می‌کند تا حصول اطمینان یابد اولا، این معاملات در راستای بندهای 9 گانه وضع شده مقام معظم رهبری عمل می‌شود یا نه؟ اگر عمل نمی‌شود دیوان چه اقدامی در مورد متخلف از اجرای فرمان معظم له به رعایت ماده 21 قانون دیوان محاسبات انجام داده و نتیجه به رعایت بندهای 10گانه ماده 23 قانون دیوان در این مورد چیست؟ تاکید می‌شود، امروز چیست نه فردا و نه 10 سال بعد؛ آن هم بعد از اینکه به قول وزیر فرهنگ و ارشاد 14 میلیارد دلار خسارت، جریمه، ضرر و زیان قرارداد کرسنت بر خزانه کشور تحمیل شد. ثانیا، اگر پاسخ پرسش فوق مثبت است باید روشن شود به ازای تدریجی خروج حداقل 47.8 میلیارد دلار کمتر یا بیشتر از اموال و دارایی‌های سازمان انرژی اتمی و شرکت تابعه‌اش چند میلیارد دلار از اموال و دارایی‌های ‌توقیفی و حساب‌های مسدودی و تحریم شده ما آزاد و به حیطه تصرف دولت درآمده است؟موضوع مطلب :
ایران خودرو از متقاضیان وام 25 میلیونی خودرو، علاوه بر 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، مالیات دیگری نیز اخذ می‌کند، در حالی که سایپا چنین مالیاتی را از خریداران خودرو نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اقتصاد آنلاین، بنا بر اطلاعات کسب شده، وام 25 میلیونی ایران خودرو همراه با مالیات وام است، که این مالیات جدای از مالیات بر ارزش افزوده‌ای است که روی هر خودرو گرفته می‌شود.

البته مالیات بر ارزش افزوده برای تسهیلات مساله جدیدی نیست و لیزینگ‌ها سال‌هاست با این مساله درگیر هستند و از مشتریان خود یکبار مالیات بر ارزش افزوده خودرو (کالا) و یکبار مالیات بر ارزش افزوده تسهیلات (خدمات) دریافت می‌کنند.

اما بین تسهیلاتی که لیزینگ‌ها در اختیار خریداران قرار می‌دهند با تسهیلات بانکی یک تفاوت مطرح است و آن معافیت مالیاتی بانک‌ها و موسسات مالی مجاز و مشتریان آنهاست. بنابراین تسهیلات 25 میلیونی خودرو هم که از طریق بانک‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد نیز باید معاف از مالیات باشد.

خودروسازان تنها مجاز به دریافت 9 درصد مالیات ارزش افزوده خودرو هستند و هر مالیات اضافه‌ای برای دریافت تسهیلات، غیرقانونی است.

ایران خودرو در حالی از خریداران خود دوبار مالیات می‌گیرد که رقیبش سایپا، تنها مالیات مجاز 9 درصد ارزش افزوده را از مشتریان خود می‌گیرد. یک نمونه فاکتور خودروسازی سایپا برای خودرو تیبا2 با استفاده از وام 80 درصدی خودرو را مشاهده کنید:
موضوع مطلب :
در پی انتشار اطلاعیه اخیر سازمان انرژی اتمی مبنی بر انتشار برخی مطالب غلط درباره اقدامات این سازمان در رسانه‌ها از جمله صداوسیما، روابط عمومی رسانه ملی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از فارس، سازمان انرژی اتمی چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه ای مدعی شد رسانه ملی مطلب غلطی را درباره اقدامات این سازمان منتشر کرده و به نقل از سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد پس از درخواست ایشان، صدا و سیما اقدام به توقف پخش این مطلب کرد. در این خصوص، ضمن تاکید بر این نکته که رسانه ملی همواره خود را ملزم به انتشار اخبار دقیق، مستند و صحیح می داند به اطلاع  می رساند:

خبرگزاری‌های معتبر سه‌شنبه گذشته خبری را به نقل از دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی منتشر کردند که بر اساس آن خبر، ایشان در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به اینکه گفته می شود فرآیند جمع‌آوری سانتریفیوژهای فردو و نطنز شروع شده بود که جلوی آن با یک تذکر گرفته شده است، ضمن تایید تصریح کردند: «همین طور است».

در پی انتشار گسترده این خبر، سخنگوی محترم دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در ارتباط تلفنی با خبر رسانه ملی با اعلام اینکه پاسخ آقای شمخانی به سوال دیگری در باره سوریه بوده و خبرنگاران به اشتباه آن را پاسخ وی به سوال فوق تلقی کرده‌اند، خواستار توقف پخش این خبر شد، خبری که پیش از انتشار آن در رسانه ملی، در خبرگزاری‌های معتبر از جمله خبرگزاری های ایسنا و مهر منتشر شده بود.

بررسی دقیق و مجدد فایل صوتی پرسش و پاسخ خبرنگار از دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی، تداخلی را در سوالات نشان نداد و پاسخ آقای شمخانی کاملا واضح بود. این نکته هم‌زمان با ارسال فایل صوتی برای دبیرخانه شورا به اطلاع سخنگوی محترم آن دبیرخانه رسید و ایشان با این وجود مجددا درخواست توقف پخش این خبر را مطرح کرد که بلافاصله به این درخواست عمل شد.

اگرچه عرف رسانه ملی انتشار جزئیات تعامل با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست، ولی به دلیل نقل قول سازمان انرژی اتمی از این نهاد و برای صیانت از اعتبار رسانه ملی که انتشار اخبار دقیق، مستند و صحیح در سرلوحه وظایف حرفه ای آن است، توضیحات فوق به اطلاع عموم رسید.
موضوع مطلب :

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از فارس: مصطفی ملکیان، از چهره‌ها و فعالان اصلاح‌طلب که به ارائه نظریات شاذ در حوزه دین و عقلانیت مشهور است، طی یک سخنرانی محفلی تحت عنوان «موانع درس‌آموزی از واقعه کربلا و قیام امام حسین» اظهار کرده است:‌ از نور واحد بودن ائمه شیعه هیچ تبیینی بیرون نمی‌آید. اگر کسی به شما گفت چرا امام حسن(ع) جنگ نکرد، می‌گوید اگر او هم در زمان امام حسین(ع) بود جنگ می‌کرد. می‌گویید چرا امام حسین(ع) صلح نکرد؟ می‌گوید اگر در زمان امام حسن(ع) بود صلح می‌کرد.
از کجا می‌گویید اگر امام حسن(ع) در زمان امام حسین(ع) بود جنگ می‌کرد و امام حسین(ع) اگر در زمان امام حسن(ع) بود صلح می‌کرد؟ می‌گوید چون اینها نور واحدند و یکی هستند. می‌گوییم فرض هم که نور واحد باشند، چگونه از نور واحد بودن برمی‌آید که اینها هیچ اختلافی با هم نداشته‌اند؟!
به گزارش نشریه «ایران فردا» وی افزوده است:
در زمانی که امام حسن(ع) زنده بودند و بلافاصله بعد از اینکه با معاویه صلح کردند، در دیوان اشعار امام حسین(ع) سه قطعه شعر هست که هر کدام هفت _ هشت سطر است و به فارسی هم ترجمه شده است. امام حسین(ع) در این شعر برادرشان حسن(ع) را مورد سؤال قرار می‌دهند که چرا صلح کردی؟
من از خودم نمی‌گویم. اصلا اینطور نیست که عین هم بوده باشند. این‌ها با هم اختلاف نظر داشته‌اند.
*در تفکر شیعه، هم بوسیله احادیث و روایات مختلف و هم بوسیله عقل اثبات می‌شود که ائمه هدی(س) نور واحد بوده‌اند و هریک اگر در جای دیگری می‌بودند، همان می‌کردند که امام ماقبل انجام داد.
جدای از احادیث فراوانی که در این زمینه در کتب روایی شیعه وجود دارد، اگر کسی به معنای «معصومیت» - و حتی معنایی سطحی از آن – آگاهی داشته باشد؛ فهم اینکه چرا ائمه(س) هیچ اختلافی با یکدیگر نداشته‌ و عملکرد یکدیگر را تأیید تامّه کرده‌اند، دشوار نیست.
چه اینکه معصوم به معنی بری بودن از اشتباه و عصمت از نزدیکی به آن است و ائمه هدی(س) هم به لحاظ آنکه فهم تامّه‌ای از معنای معصومیت داشته‌اند و هم به این لحاظ که خود معصوم بوده‌اند، هرگز اختلافی با امام ماقبل خود نداشته و انطباق عملکردهای امام ماقبل را با حق و حقیقت به صورتی آشکار می‌دیده و می‌دانسته‌اند. (این دلیل برای اثبات عدم اختلاف میان ائمه هدی جدای از معنای مفترض‌الطاعه بودن امام عصر برای همگان است)
و البته این حالت در مراتبی نازل‌تر در شیعیان و پیروان و حتی دشمنان آن حضرات همام(س) نیز دیده می‌شود که چگونه با اعترافات مختلفی برگرفته از مراتب ایمان، بصیرت و یا عقل زمینی خود، به انطباق صد در صدی عملکرد ائمه هدی(س) با حق و مصلحت و بهترین بودن تصمیمات آنها اذعان کرده‌اند.
(باید دانست مخالفت نظری با امر امام زمانه مرتبه‌ای متعلق به افراد غیر معصوم است که به دلیل عدم اشراف کامل آنها به معنای حق و باطل، ممکن است در برخی انسان‌ها بروز کند اما مادام که عزم اطاعت از ولی وجود داشته باشد و بر نظر مخالف هم اصرار لفظی و عملی نباشد، ذنب لایغفر نیست)
در اشاره به اظهارات ملکیان مبنی بر اینکه اشعاری از امام حسین(ع) در زمینه اختلاف با امام مجتبی(ع) وجود دارد! نیز بایستی اشاره کرد که اشعار زیادی در کتب و صحف تاریخی وجود دارد که جملگی به امام حسین(ع) نسبت داده شده‌اند اما در تفکر عقلی مکتب شیعه، صرف انتساب، اثبات کننده چیزی نیست و باید جمیع جهات بیانات، سیره و عملکرد ائمه هدی(س) در قبال یک موضوع خاص را ملاحظه و سپس درباره آن نتیجه‌گیری کرد. – و گرنه تفکر و شریعت ناب، به دام کعب‌الاحبارها، اشاعره و جاعلان احادیث می‌افتد-
بر اساس آنچه که در کتاب «ادب الحسین و حماسته»* در همین رابطه و در اشاره به همین چند بیت شعر آمده است، تأویل جمیع بیانات و مواضع سیدالشهدا(ع) پیرامون مسئله صلح امام حسن(ع) نه تنها بیانگر اختلاف نظر آن امام همام(ع) با عملکرد برادر معظم خود نبوده است بلکه تأیید کننده تصمیم امام مجتبی(ع) است.
امام حسین(ع) بر اساس آنچه که در همین کتاب مورد اشاره قرار گرفته است، پس از عقد صلح و در دیدار با جندب بن عبدالله، مسیب بن نجبه و سلیمان بن صرد الخزاعی؛ پیرامون مسئله صلح با معاویه؛ به حادث شدن مقدرات الهی اشاره کرده و سپس آیه شریفه «فَعَسی‏ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ یَجْعَلَ اللَّهُ فیهِ خَیْراً کَثیراً» (چه بسا شما از چیزی بدتان بیاید، اما خدا در آن خیر بسیار نهاده باشد) را قرائت فرمودند.
اباعبدالله الحسین(ع) همچنین طی سخنان مهمی در هنگام دفن پیکر امام حسن مجتبی(ع)، پیرامون شخصیت ایشان فرمودند:
او در امر عامه و سیاست، بصیر بود. و نسبت به منصه‌های بروز حق بصیرت داشت. و هنگام تزاحم باطل و مواقف تقیه، امر خداوند متعال را با تیزبینی اجرا کرد... و دشمن را با کمترین مؤونه دفع کرد و این عجیب نیست از کسی که از سلاله نبوت است و حکمت را نوشیده است.
در کتاب «ادب الحسین و حماسته»، در ذیل همین جملات امام حسین(ع) و با اشاره به اشعار منتسب شده به آن حضرت مبنی بر مخالفت با صلح امام حسن(ع) آمده است: از این کلمات و جملات شریفه فهمیده می‌شود که حسین(ع) با آنچه که برادرش امام حسن مجتبی(ع) در امر صلح با دشمنش، معاویه انجام داد موافق بود و در آن مقطع، دفع باطل ممکن نبود مگر با صلحی که امام مجتبی(ع) انجام داد که بهترین تدبیر و آسانترین راه ممکن بود.
یادآور می‌شود، قبل از ملکیان، سعید حجاریان نیز با انتشار یادداشتی تحت عنوان «فرهنگ عاشورا، فرهنگ اربعین» مدعی اختلاف ائمه با روش امام حسین(ع) شد و عنوان کرد که عملکرد ائمه هدی(س) پس از عاشورا عقلانی‌تر! شده است.
او در بخشی از صحبت‌های خود گفته بود: بعد از اربعین، ائمه به تربیت شاگرد و تدارکات سیاسی پرداختند و جهت‌گیری حرکت‌ها بر مبنای محاسبات عقلانی صورت گرفت. استراتژی بقا ملزومات خویش را دارد!
گفتنیست، در کتاب «سودای سکولاریسم»* پیرامون مصطفی ملکیان و نظریات وی می‌خوانیم: مصطفی ملکیان... تلاش دارد عقل خودبنیاد و مستقل از وحی را برای گذران زندگی دنیوی کافی معرفی کند. او خود عقیده دارد که «اگر راهی به رهایی باشد جز در جمع و تلقیق عقلانیت و معنویت و اداء حق هریک از این دو فضیلت بزرگ نیست». ملکیان رکن رکین و لایتخلف دین را تعبد می‌داند و رکن رکین و لایتخلف مدرنیته را استدلال‌گرایی و نفی تعبد.
بنابر باور ملکیان مدرنیته و دین قابل جمع با یکدیگر نیستند: «معتقدم که مدرنیته با دینداری سازگار نیست و جان کلام من برای نشان دادن این ناسازگاری این است که به نظر من قوام دینداری به تعبد است. مادامی که شما نسبت به سخن کسی یا کسانی متعبد نباشید، نمی‌توان گفت که شما دیندار هستید. کسی مسلمان است که در سخن پیامبر به هیچ وجه چون چرا نکند... اما از سوی دیگر به نظر من قوام مدرنیته به عقلانیت است... در دین‌داری تعبدی هست که با عقلانیت، یعنی خوداندیشی و داوری استقلالی سازگاری ندارد»!
*«ادب الحسین و حماسته» _ احمد صابری همدانی _ انتشارات مؤسسه‌ی نشر اسلامی وابسته به جامعه ی مدرسین قم
موضوع مطلب :
دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به وزیر علوم با اشاره به اقدام غیرقانونی این وزارتخانه مبنی بر انتصاب مدیری که بورسیه خارج در دولت اصلاحات دریافت کرد ولی با گذشت بیش از 9 سال هنوز فارغ‌التحصیل نشده و به علت ضعف علمی نیز اخراج شده است، از یک بام و دو هوای وزارت علوم گله کردند و خواستار پاسخی برای تنویر افکار عمومی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از فارس: جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اقدام غیرقانونی این وزارتخانه مبنی بر انتصاب مدیری که بورسیه خارج در دولت اصلاحات دریافت و با گذشت بیش از 9 سال هنوز فارغ التحصیل نشده و به علت ضعف علمی از محل تحصیل نیز اخراج شده است، از یک بام و دو هوایی وزارت علوم گله کردند و خواستار پاسخ وزارت علوم برای تنویر افکار عمومی شدند.

این دانشجویان در ابتدای نامه خود با اشاره به اطلاعیه دوم آبان‌ماه سال گذشته وزارت علوم، آوردند: در ابتدای اطلاعیه وزارت علوم درباره نتیجه بررسی وضعیت بورسیه‌ها  در تاریخ 2/8/93 آمده است: "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس وظایف قانونی و برنامه های اعلام شده در دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته کوشیده است که در جهت صیانت از «کیفیت و اعتبار علمی دانشگاه ها»،«رعایت دیسیپلین علمی و قانون» و «مبارزه با فساد اداری و علمی»، گام های عملی بردارد."

این دانشجویان در ادامه نامه خود آوردند: اخیراً خبری مبنی بر اقدام غیر قانونی وزارت علوم در دادن مسئولیت به نیرویی که برخلاف ضوابط  و شرایط (مورد ادعای وزارت علوم در برخورد با دانشجویان مظلوم بورسیه اعم از  کسر معدل،کبر سن،اشتغال همزمان با تحصیل)، بورسیه خارج  در دولت اصلاحات دریافت و آن را به داخل تبدیل کرده و با گذشت بیش از 9 سال هنوز فارغ التحصیل نشده، در رسانه‌ها منتشر شده است.  آن گونه که اسناد نشان داده است، این فرد به علت وضعیت ضعیف علمی از محل تحصیل نیز اخراج شده است و بر خلاف تعهدات سازمان دانشجویان و اداره کل حقوقی با توجه به صرف هزینه  از بیت المال برای  تحصیل ایشان در اقدامی عجیب نامبرده را به عنوان یکی از مدیران ارشد وزارت علوم منصوب کرده‌اید؟

دانشجویان بورسیه در ادامه نامه خود به وزیر علوم آوردند: متاسفانه از آنجایی که مدت‌هاست وزارت علوم، ما دانشجویان بورسیه را بدون داشتن هیچ گناه یا تخلفی، به رانت، بیسواد، اقازاده متهم می‌کنند، با دیدن این تناقضات حیرت زده مانده ایم و اما دانشجویان بورسیه با پافشاری بر روشن شدن ابعاد این خبر، منتظر پاسخ وزارت علوم جهت تنویر افکار عمومی و فضای علمی جامعه دانشگاهی و تناقض در برخورد با دانشجویان بورسیه هستند.
موضوع مطلب :
دفتر آقای هاشمی از اینکه صدا و سیما خانواده او را در کنار شماری از حامیان گروهک تروریستی منافقین نشان داده ابراز ناخرسندی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار و به نقل از کیهان: دفتر آقای هاشمی از اینکه صدا و سیما خانواده او را در کنار شماری از حامیان گروهک تروریستی منافقین نشان داده ابراز ناخرسندی کرد.دفتر هاشمی با اشاره به حضور همزمان خانواده هاشمی و برخی حامیان گروهک منافقین در مقابل زندان اوین این ماجرا را اتفاقی دانسته و می‌نویسد: در هفته اخیر که خانم عفت هاشمی به همراه دخترش برای ملاقات مهدی مراجعه کرده بودند، گروهی از خانواده‌های زندانی که معمولاً هر هفته و به طور ثابت نزدیک به درب زندان اوین و در محوطه ورودی آن تجمع می‌کنند حضور داشتند. معطلی حدود 30 دقیقه‌ای باعث شد که یکی از میان جماعت خود را به خانواده برساند و از کم و کیف و دلایل حکم مهدی هاشمی بپرسد و طبیعی بود که خانواده هم پاسخی به این سؤالات بدهند، لذا هیچ ارتباطی میان سخنان آنان با این تجمع وجود نداشته و این تلاقی حضور کاملاً اتفاقی بود. معلوم نیست توجیه برنامه‌سازان صدا و سیما چیست که به بهانه تخریب خانواده هاشمی رفسنجانی، اخبار مربوط به منافقین را پخش می‌کنند که هر ایرانی با غیرتی از این جماعت خودفروش، متنفر است و جالب‌تر اینکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به اخبار جعلی تجمع جلوی زندان اوین رسمیت می‌بخشد و این همان است که «قیصریه را به آتش می‌کشد».
همچنین می‌نویسد این وصله‌ها به خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نمی‌چسبد که خود جانباز کینه‌های منافقین است.
یادآور می‌شود یک گروه از خانواده‌های قربانیان عملیات تروریستی گروهک منافقین اخیراً به مقر این سازمان در لیبرتی حمله کردند و شماری از سران آن را به هلاکت رساندند. تجمع کنندگان در مقابل زندان اوین که شماری از ورشکسته‌های سیاسی بودند، ادعا داشتند حمله به تروریست‌ها نقض حقوق بشر است.هر چند استدلال دفتر آقای هاشمی درباره بی‌آبرویی منافقین و انزجار هر ایرانی با غیرت نسبت به این سازمان تروریستی و نیز اینکه آقای هاشمی هدف تروریستی سازمان در اوایل انقلاب قرار داشته، سخن درستی است اما براساس همین سخن درست باید پرسید که پس چرا فائزه هاشمی 2 بار در مصاحبه با روزنامه‌های بهار و فیگارو تصریح کرد در زندان با دوستان خوبی از سازمان بهائیت و سازمان مجاهدین خلق آشنا شده و حاضر نیست به سازمان مجاهدین «منافقین» بگوید؟! آیا این اظهار نظر صریح هم صحنه سناریونویسی صدا و سیما برای تخریب هاشمی و القای همسویی با منافقین است؟
یادآور می‌شود با وساطت فائزه هاشمی بعضی عناصر نفاق و فتنه‌گر نظیر سحرخیز، سال گذشته با آقای هاشمی دیدار کردند.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 467
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078509
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 467
  • بازدید دیروز: 3484
  • کل بازدیدها: 11078509