سفارش تبلیغ
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
دوشنبه 90 آبان 30 :: 11:50 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

گفت: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» خطاب به یهودیان آمریکا نوشت؛ «به اوباما رأی ندهید، او دوست اسرائیل نیست»!
گفتم: چرا؟ اوباما که در دفاع از اسرائیل یقه خود را تکه پاره کرده است.
گفت: «یدیعوت آحارونوت» به حرف های در گوشی اوباما و سارکوزی استناد کرده که بی خبر از باز بودن میکروفون، سارکوزی گفته بود؛ از دروغ های نتانیاهو خسته شده ام و اوباما در پاسخ گفته بود «پس من چه بگویم که همه روزه باید او را تحمل کنم.»
گفتم: حرف حساب که جواب نداره!
گفت: این روزنامه صهیونیستی نوشته؛ اظهارات درگوشی سارکوزی به اوباما اهانت به نخست وزیر اسرائیل است و پاسخ اوباما به او برای اسرائیل اهانت آمیزتر است.
گفتم: یارو توی پارک داد و بیداد می کرد. یکی پرسید؛ چی شده؟ و یارو گفت؛ اون مردک به بچه من گفت احمق بی شعور. عابر گفت؛ خب! برو به پلیس شکایت کن! یارو گفت؛ آخه این بچه رو به کی بسپارم و عابر گفت؛ نگران این کره خر نباش، من مواظبش هستم!
موضوع مطلب :

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی از تشکیل گروه های تماس با حرکت های اسلامی توسط این مجمع خبر داد.
کیهان:«علی اکبر ولایتی» یکشنبه شب در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین نشست شورای مرکزی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: خوشبختانه این اجلاس دو روزه با موفقیت کامل برگزار شد.
وی با اشاره به نظر اعضای این شورا مبنی بر تغییر نام شورای مرکزی مجمع جهانی بیداری اسلامی به شورای مشورتی این مجمع افزود: مصوبات بسیار خوبی در این نشست انجام شد و طی بیانیه ای خلاصه ای از آنچه در اجلاس گذشته بود به مسلمانان جهان اعلام شد.
ولایتی به برخی از تصمیمات اجلاس دو روزه شورای مشورتی مجمع جهانی بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: در این تصمیمات دبیرخانه موظف شد براساس اهدافی که توسط جلسه به تصویب رسیده به زودی و حداکثر تا سه ماه اساسنامه مجمع را تدوین و به جلسه آینده شورای هماهنگی عرضه کند.
وی دیگر تصمیم این مجمع را برگزاری سالیانه و یا دو سال یک بار آن اعلام کرد و گفت: دبیرخانه موظف شده است گروه های تماس تشکیل داده و به نقاط مختلف جهان اسلام اعزام کند تا از نزدیک مسائل مربوط به کشورهای مختلف اسلامی بررسی شده و گزارش آن به دبیرخانه و متعاقباً به شورای مشورتی و در نهایت به مجمع عمومی منتقل شود.
ولایتی ادامه داد: نکته دیگر در این نشست تأکید بر حمایت همه جانبه مجمع جهانی بیداری اسلامی از حرکت بیداری اسلامی در سراسر جهان شد و حتی الامکان تلاش شود تا این مجمع جامعیت بیشتری داشته باشد و همه مسلمانان در نقاط مختلف جهان را هم در بر گیرد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که برخی دیگر از مصوبات کمیسیون برنامه ریزی توسط شورای هماهنگی به تصویب رسیده و مباحث فکری جهان اسلام و خارج از اسلام و مسائل آرمانی و دنیای جدید و همچنین چگونگی حفظ و استمرار حرکت بیداری اسلامی در سراسر جهان و در عین حال جلوگیری از انحراف این مجموع از حرکات تلاش کند.
ولایتی از جمله دیگر وظایف دبیرخانه را تشکیل جلسات نظریه پردازی پیرامون مسائل مختلف علمی، فرهنگی و اعتقادی جهان اسلام عنوان کرد و افزود: جلسه بعدی شورای مشورتی بین سه تا شش ماه دیگر خواهد بود.
موضوع مطلب :

عضو مرکزیت حزب منحله توده می گوید ایران برای اینکه بهانه را از آمریکا بگیرد، غنی سازی اورانیوم را تعطیل کند!
کیهان:محمدعلی عمویی در گفت وگو با پایگاه اینترنتی روز آن لاین گفته است: عقل سلیم در این است که ایران برای جلب اعتماد آمریکا، و گرفتن بهانه، غنی سازی اورانیوم را تعطیل کند.
وی ضمن بحرانی نشان دادن اوضاع و ادعای اینکه در طول عمرش چنین تهدیدهایی را مشاهده نکرده، گفت: واقعیت این است که با انقلابی که در ایران اتفاق افتاد، رژیمی که ژاندارم منطقه بود، تغییر کرد و رژیمی بر سرکار آمد که رابطه اش با آمریکا و عضویتش در قراردادهایی مثل سنتو، ناتو و مجموعه ای از روابط تغییر کرد. به طور منطقی طبیعی بود که ایالات متحده یک موضع خصمانه جدی علیه ایران اتخاذ بکند. به همین علت خطرجنگ هشداری بود برای مردم و به ویژه حکومت ایران که متوجه سیاست خارجی خودش باشد. اما امروز به نظر من ابعاد این خطر به مراتب بیشتر از آن ایام هم هست.
نکته جالب در این مصاحبه، تحریف تازه با هدف جعل سابقه انقلابی برای حزب وابسته به سرویس جاسوسی شوروی است. «عمویی» ادعا می کند که توده ای ها به جبهه رفته و شهید هم داده اند!! «نمی دانم شما به یاد دارید یا نه که ما حتی در حزب مان فراخوان دادیم که رفقای مان به جبهه بروند و شهید دادیم، ولی وقتی حساسیت آقایان را دیدیم، برای آنکه نکند اینها نفوذی تلقی شوند، دستور دادیم که رفقای ما از جبهه بازگردند. ما همزمان از صلح دفاع می کردیم؛ حتی آن موقع که خطراتی از بیرون حس شده بود و آمریکا داشت تحرک هایی را در خلیج فارس آغاز می کرد و در نتیجه آن هواپیمای ایرانی سقوط کرد، و به ویژه پس از آزادسازی خرمشهر اصرار داشتیم که این بهترین موقع است که جنگ پایان بگیرد.
ما واقعاً برای مردم کشورمان احساس خطر می کردیم و با صدق و صفا رفتار کردیم. علیرغم آن رفتاری که با ما و با دیگر میهن دوستان شد ضربه بزرگی به مجموعه اعتماد مردم ایران به حاکمیتش وارد شد[!!] درست است دشمن خارجی دشمن همه مردم ایران است و مردم با هر ناراحتی و مشکلی که با حاکمیت داشته باشند قطعاً حمله به ایران را محکوم می کنند. ولی آن جانبازی هایی که آن سالها وجود داشت...؟ به هر حال به رغم این دل خونینی که از این سیاست داریم در مقابل دشمن خارجی از سرزمین مان دفاع می کنیم»!
یادآور می شود حزب منحله توده در چند دهه فعالیت خود، مرامنامه ای جز پیگیری تسلط شوروی بر ایران نداشت و سران آن تا آنجا پیش رفتند که در حین اشغال نظامی ایران در جنگ جهانی دوم، اقدام به تظاهرات خیابانی علنی کردند و خواستار واگذاری امتیاز نفت شمال به شوروی در ازای واگذاری نفت جنوب به انگلیس شدند!
تلاش برای انجام کودتا علیه انقلاب نوپای اسلامی از دیگر خیانت های حزب توده است اما پس از فروپاشی بلوک شرق، سران این حزب ترجیح دادند به جای بیگاری برای KGB شوروی، به خدمت سرویس های جاسوسی CIA و MI6 درآیند.
محمدعلی عمویی در مصاحبه خود توضیح نمی دهد که قریب 2 سال تعلیق فعالیت های هسته ای و غنی سازی اورانیوم، چه سودی جز طلبکاری و گستاخی فزاینده آمریکا و غرب داشت و حالا که همان ها از مقابله با اقتدار ملت ایران عاجز مانده اند، چرا باید دست تسلیم بالا برد.
ادعای همراهی حزب توده با ملت ایران در دفاع مقدس نیز از آن دعاوی بی پایه است چه اینکه همان زمان اربابان حزب توده مشغول تجهیز ارتش متجاوز صدام به انواع تسلیحات بودند و خود حزب نیز تا زمانی که سرپا بود از هیچ خیانتی در زمینه خالی کردن دل ملت ایران و روحیه دادن به دشمنان او دریغ نکردند.
موضوع مطلب :
دوشنبه 90 آبان 30 :: 11:47 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

کیهان:یک شبکه ضدانقلابی با ابراز نگرانی نسبت به رفتار بی ثبات و زیگزاگ افراطیون مدعیان اصلاح طلبی پیش بینی کرد که این طیف برخلاف ادعاهای چند ماه گذشته، وارد گود انتخابات خواهند شد و این حضور را توجیه خواهند کرد.
بالاترین تصریح می کند «به زودی شاهد نامه ها و اظهارنظرهایی از اصلاح طلبان در این زمینه خواهیم بود و باید در این باره نسبت به آنها واقع بین باشیم.»
این پایگاه اینترنتی ضمن چاپ تصاویر برخی سران کارگزاران، مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب- نظیر محمدعلی نجفی، کرباسچی، مهاجرانی، رمضان زاده، بهزاد نبوی، عرب سرخی، میردامادی، سلیمانی، زنگنه و...- نوشت؛ دوستان این افراد احتمالا نامه هایی از این دست خواهند نوشت «انتخابات مظهر اراده ملی و تعیین سرنوشت است و هر انسان آگاه و حساس نسبت به آینده کشور نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. از همین منظر انتخابات به رغم همه کاستی هایی که داشته، مهم است و لذا انتظار می رود احزاب و جریان های اصلاح طلب با توجه به اینکه به همگرایی بیشتر نیاز داریم، از فرصت انتخابات پیش رو حداکثر استفاده را بکنند. ما صریحا اعلام می کنیم که اگر از شرکت در انتخابات دفاع می کنیم به خاطر مردم و کشور است و کسی که به کشور دل بسته نمی تواند با تحریم انتخابات موافق باشد. ما همچنین از مسئولان کشور و عقلای سیاسی انتظار داریم در شرایط کنونی شرایط مشارکت حداکثری را آماده کنند.»
موضوع مطلب :

کیهان:


سفارت آمریکا در لندن براساس جمع آوری اطلاعات از رابطان ایرانی پیش بینی کرده بود اصلاح طلبان، چشم اندازی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال88 نداشته باشند.
براساس یکی از یادداشت های محرمانه ارسالی سفارت به وزارت خارجه آمریکا که مربوط به 2ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری است، «دیدبان بخش ایران در سفارت»- فردی به نام پولوف- با چند تن از رابطان ایرانی مذاکره و جمع آوری اطلاعات کرده است. سفارت پس از آن ارزیابی و جمع بندی خود را از چشم انداز انتخابات ایران ارائه می کند. به گزارش ویکی لیکس در سند شماره 09LNDON923 به تاریخ 20 آوریل 2009 آمده است: تحلیل گران ایرانی مقیم ایران و بریتانیا هیچ الگوی نوظهوری در مبارزات انتخاباتی نامزدهای ریاست ماه ژوئن نمی بینند. منابع ایرانی «دیدبان ایران سفارت» به طور گسترده به اهمیت مذاکره مستقیم با حکومت ایران تأکید دارند اما زمان ها و تاکتیک های مختلفی را برای این کار توصیه می کنند... [نام حذف شده یکی از رابطان سفارت[ اهمیت استراتژیک کمی برای انتخابات قائل است. به اعتقاد او مذاکره مستقیم با ایران فراتر از انتخابات عمل خواهد کرد و اگر دنبال شود تأثیری بنیادین و تعدیل کننده بر سیاست های ایران خواهد گذاشت... [نام حذف شده] معتقد است مذاکرات با حکومت ایران صرف از نتایج خاص مذاکره، موجب تعدیل رفتار رژیم در داخل کشور و صحنه بین الملل خواهد شد. او درمورد انتخابات ماه ژوئن فکر می کند که غرب، این بار نیز مانند انتخابات سال 2005، موضع و توانایی های سیاسی طبقات فرو دست را دست کم می گیرد.
در این گزارش که از سوی گرگ بری مشاور سیاسی با قید «محرمانه» طبقه بندی شده، آمده است: منابع پولوف معتقدند اصلاح طلبان پس از پایان ریاست جمهوری خاتمی نتوانستند متحد شوند. تأثیر نامزدی موسوی قابل اندازه گیری نیست. اصلاح طلبان پراکنده و سرگردان به نظر می رسند و هیچ تمرکزی بر خواسته هایشان ندارند. آنها فراتر از انتقاد از دولت پیام مشخصی ندارند و همین طور فاقد چشم اندازی برای پیروزی در انتخابات هستند. موسوی با وجود شعارهایش برای آزادی های مدنی و سخنان نرمش درمورد اسرائیل و هولوکاست، هنوز برای بسیاری از جوانان ناشناخته است. او کمتر از خاتمی در مقام الهام بخش رأی دهندگان مخالف احمدی نژاد ظاهر شده است.رابط های ایرانی نظرات مشابهی درباره گذشته تاریخی موسوی و اصطکاک او در زمان نخست وزیری اش با رهبر فعلی نظام دارند... [نام رابط ایرانی حذف شده سفارت] فکر می کند موسوی لحنی شبیه خاتمی (نزدیک به ادبیات مردم شمال شهر) انتخاب کند اما اعتقاد دارد که موسوی موفق نمی شود حمایت کافی در مقابل احمدی نژاد جلب کند. کارشناس سیاسی رابط سفارت گفت که موسوی در جوانی از دانشجویان هوادار هیپی ها در دانشگاه هنر بود.
دیدبان بخش ایران در سفارت آمریکا در لندن درباره کروبی می نویسد: ...[اسم حذف شده] کروبی در صحنه می ماند حتی اگر رأی نامزدهای اصلاح طلب را بشکند... [نام حذف شده] به پولوف گفت که غرور شخصی و نفسانی کروبی، باعث می شود که او بدون درنظر گرفتن اینکه چه چشم انداز ضعیفی در انتخابات دارد یا چه لطمه ای می تواند به نامزدهای اصلاح طلب دیگر وارد کند، در صحنه انتخابات باقی بماند.
سفارت آمریکا همچنین به نقل از «یکی از افراد شناخته شده برای وزارت خارجه» که نام وی در سند حذف شده پیش بینی می کند احمدی نژاد در انتخابات پیروز خواهد شد و سپس می افزاید: یکی از رابط های پولوف، انتخابات ماه ژوئن را با منافع استراتژیک غرب بی ارتباط می داند. این فرد (نام او نباید فاش شود) اخیرا در مذاکرات خصوصی با پولوف، شدیدا به انتقاد از سخنرانی اخیر دیوید میلیبند، وزیر خارجه بریتانیا در امارات متحده عربی پرداخت. میلیبند در سخنرانی خود، از دولت های عرب منطقه خواست که علیه نفوذ منطقه ای فزاینده ایران متحد شوند.
در ادامه گزارش با بیان اینکه «8 سال جنگ با عراق، نوعی استقلال و خودکفایی به ایران داده که دیپلماسی فعلی این کشور را شکل می دهد»، آمده است: رابط ها و منابع ایرانی، هم نقش مسلط رهبری بر نهادهای جمهوری اسلامی را مورد تأکید قرار می دهند و هم بر نقش متعادل کننده او در رقابت نیروها و گروه های مختلف سیاسی صحه می گذارند. این پویایی شاید علاوه بر مبارزات انتخاباتی، در تعیین دیپلماسی ایران نیز مؤثر باشد. قدرت نفوذ فعلی [آیت الله] بیشتر ناشی از ادامه سکوت وی و ممانعت از پیش بینی نظرش [نسبت به نامزدها]باشد.

 موضوع مطلب :


روزنامه لوموند نوشت: آمریکا و اروپا در موقعیتی نیستند که بخواهند با ایران درگیر شوند.
این روزنامه با اشاره به برخی هیاهوهای تبلیغاتی نوشت: هم اکنون پرچم رهبری آمریکا در جهان به حالت نیمه افراشته درآمده و اروپا درگیر بحران بدهی هاست. از آن سو جنبش های اسلامگرا در حال درو کردن میوه بهار انقلاب ها در خاورمیانه هستند.
لوموند معتقد است: تنش با ایران در کل به تقویت اسلامگرایان در منطقه خواهد انجامید.
لوموند در تحلیل دیگری خاطرنشان کرد: در طول سال های اخیر، ایران درهای تاسیسات هسته ای خود را برای کنترل آژانس باز کرده و بازرسی ها را پذیرفته است. به هرحال روش گفت وگو بهتر از روش بی نتیجه فشار و تحریم است.
این روزنامه فرانسوی با انتقاد از سیاست ریاکارانه غرب در قبال برنامه هسته ای ایران در رژیم صهیونیستی نوشت: این سند به شدت آزاردهنده است که چرا اسرائیل که یک زرادخانه هسته ای نظامی دارد به خود اجازه تهدید علیه کشور دیگری را می دهد این استدلال که اسرائیل پیمان منع گسترش اتمی را امضاء نکرده و به همین دلیل می تواند به تولید کلاهک هسته ای بپردازد به هیچ وجه قابل قبول نیست. این مساله باعث عدم تعادل استراتژیک در منطقه می شود.
لوموند در عین حال تهدید نظامی اسرائیل را بلوف خوانده نوشت: این صرفاً یک استراتژی تهدید است که هدف آن مجاب کردن کشورهای غربی به اعمال فشار بیشتر بر ایران می باشد. ایران در اینجا بهانه ای است تا مشکلات سیاسی و اجتماعی اسرائیل فراموش شوند.
لوموند تاکید کرد: اکنون وقت آن رسیده که با منطق بیشتری با مسئله روبرو شویم. نتیجه تمامی این تحریم های اعمال شده چند جانبه و دوجانبه علیه ایران از سال 2007 تاکنون و حتی قبل از آن چه بوده است؟ آیا این تحریم ها تاکنون تاثیری بر برنامه اتمی جمهوری اسلامی گذاشته است؟ حتی یک درصد هم تاثیر نداشته. برعکس، ایران توان غنی سازی خود را تا میزان 20 درصد افزایش داده و اکنون در مذاکرات خود با کشورهای غربی موضعی بسیار اصولگراتر پیدا کرده. باید خاطر نشان کرد که فریدون عباسی دوانی، رئیس جدید سازمان اتمی ایران، یکی از دانشمندانی است که از یک ترور که احتمالا توسط دستگاه های مخفی خارجی اجرا شده بود جان سالم بدر برد. از طرف دیگر، برنامه هسته ای به یک مساله هویت ملی در ایران تبدیل شده است.
این روزنامه در پایان نوشت: شرایطی که بحران مالی منطقه یورو، اروپایی ها را مجبور کرده تا با مسائل اساسی روبرو شوند، بهتر است اتحادیه اروپا به طور اساسی سیاست خود را در مورد پرونده هسته ای ایران تغییر دهد. به جای اینکه مدام از تحریم و مجازات بیشتر که هیچ نتیجه ای نیز ندارد بگوید، اکنون باید انرژی خود را روی مذاکرات جدی تری متمرکز سازد. اتحادیه اروپا همچنین باید سیاستی در قبال ایران اتخاذ کند که در راستای منافع اقتصادی و استراتژیکش باشد.
موضوع مطلب :
دوشنبه 90 آبان 30 :: 11:44 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

کیهان:
یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد اوباما به خاطر سخنان در گوشی با سارکوزی علیه نتانیاهو، شایستگی حمایت لابی یهودیان را از دست داده است.
روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: باراک اوباما نشان داده که نمی تواند خود را به عنوان دوست اسرائیل معرفی کند و رای دهندگان یهودی در آمریکا دیگر نمی توانند به وی اعتماد کنند.
این روزنامه نوشت: در حال حاضر همه از جزئیات گفتگوی اخیر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه درباره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و مسخره کردن وی خبر دارند. سارکوزی در این مکالمه می گوید دیگر نمی تواند نتانیاهو را تحمل کند و او را یک دروغگو توصیف می کند و اوباما نیز در پاسخ می گوید تو از نتانیاهو خسته شده ای اما من مجبورم هر روز با او صحبت کنم. حضور مستقیم اوباما در ترور شخصیت نتانیاهو احتمالاً موجب کاهش حمایت رای دهندگان یهودی آمریکا خواهد شد زیرا آنها به این نتیجه رسیده اند که اوباما به رغم تلاش های اخیرش برای نزدیک شدن به اسرائیل دوست تل آویو نیست.
این روزنامه می افزاید: استراتژی اوباما این است که به طور علنی سیاست هایی در حمایت از اسرائیل اتخاذ کند و از رویارویی علنی با نخست وزیر اسرائیل خودداری کند. اوباما در حالیکه به طور علنی از تعهد خود برای تضمین امنیت اسرائیل و همکاری نزدیک با اسرائیل سخن می گوید در محافل خصوصی با اظهارنظر سران اروپایی درباره این مسئله که نتانیاهو عامل اصلی بن بست در فرایند صلح خاورمیانه است موافقت می کند. این اقدام وی در واقع تضعیف جایگاه نخست وزیر اسرائیل است.
روزنامه صهیونیستی تصریح کرده که بدین ترتیب ما نباید خود را گول بزنیم زیرا او دیگر دوست اسرائیل نیست و نباید در انتخابات سال آینده مورد حمایت قرار گیرد.
موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1409
  • بازدید دیروز: 2375
  • کل بازدیدها: 11178334
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 1409
  • بازدید دیروز: 2375
  • کل بازدیدها: 11178334