سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان

 


احمدی نژاد در گفتگو با شبکه پی.بی.اس آمریکا؛


ملت ایران تحریم را به فرصتی برای پیشرفت پرشتاب تبدیل کرده است


دکتر محمود احمدی نژاد در مصاحبه با چارلی رز خبرنگار مشهور شبکه "پی.بی.اس" آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه تحریم ها چه آثار منفی در ایران داشته است؟ اظهار داشت:‌ تحریم و اعمال فشار برخی کشورهای غربی علیه ملت ایران متعلق به امروز نیست و بیش از 30 سال است که ایران تحت تحریم های ناعادلانه سلطه گران قرار دارد اما ملت ایران در دوره همین تحریم ها دستاوردهای کم نظیری را به دست آورده و حتی بزرگترین اصلاحات اقتصادی را در این دوره اجرایی کرد. بی تردید اگر تحریم ها آثار منفی داشت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها امکانپذیر نمی شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران تحریم را به فرصتی برای حرکت و پیشرفت پرشتاب تبدیل کرده است، گفت: برخی کشورهای سلطه گر غربی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده اند اما امروز اروپا و آمریکا دچار بحران اقتصادی شده است و اینان در حقیقت خودشان را تحریم کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد در مصاحبه با چارلی رز خبرنگار مشهور شبکه "پی.بی.اس" آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه تحریم ها چه آثار منفی در ایران داشته است؟ اظهار داشت:‌ تحریم و اعمال فشار برخی کشورهای غربی علیه ملت ایران متعلق به امروز نیست و بیش از 30 سال است که ایران تحت تحریم های ناعادلانه سلطه گران قرار دارد اما ملت ایران در دوره همین تحریم ها دستاوردهای کم نظیری را به دست آورده و حتی بزرگترین اصلاحات اقتصادی را در این دوره اجرایی کرد. بی تردید اگر تحریم ها آثار منفی داشت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها امکانپذیر نمی شد.
رییس جمهور افزود: با همراهی مردم، دولت بزرگترین اصلاحات اقتصادی تاریخ کشور را با اقتدار انجام داد و آن را تا پایان ادامه خواهد داد.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به اینکه بالاخره تحریم ها تاثیرات منفی نیز در بر داشته است؟ اظهار داشت: البته تحریم ها برخی مزاحمت هایی را بوجود آورد که این مزاحمت ها و مشکلات در تجارت آزاد نیز ممکن است پیش بیاید. ملت ایران از تحریم استقبال نمی کند و اصولا آن را اقدامی زشت می داند که راه همکاری های دوستانه را مسدود می کند. تحریم بیش از آنکه اقدامی اقتصادی باشد یک برخورد و اقدام سیاسی است.
رییس جمهور خاطر نشان کرد: ایران کشوری بزرگ با اقتصادی گسترده است و حجم روابط ایران با اروپا در سالهایی که تحریم ها علیه ایران اعمال شده هر سال افزایش داشته است. ‌اقتصاد مانند هوا است و نمی توان جلوی آن را گرفت، چنانکه ایران تحریم شد اما بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا به وجود آمده است.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره برخی انتقادها و مخالفت ها با دولت وی در داخل ایران اظهار داشت: ایران جامعه ای آزاد است و احزاب و گروه ها آزاد هستند که اظهارنظر و انتقاد کنند. در خصوص بعضی اعضای کابینه که دارای دیدگاه های سازنده و مثبت هستند برخی مخالفت هایی مطرح می کنند و کسی مانع آنها نمی شود و این نشان می دهد که دولت آزادی کامل برقرار کرده و از اینکه کسی حرفی بزند، هیچ گونه نگرانی ندارد.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره سوریه اظهار داشت: دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تمامی کشورها حمایت از آزادی، عدالت و حق انتخاب آزاد است و هیچ دولتی نباید در امور سایر کشورها دخالت کند.
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: دموکراسی با دخالت بیگانگان و لشکرکشی ناتو به دست نمی آید. افغانستان بیش از ده سال است که اشغال شده است اما وضعیت امنیت و اقتصاد این کشور به مراتب بدتر از گذشته شده است.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: باید مردم و سیاست گذاران در همه کشورها با تفاهم و حسن نیت، مسائل و مشکلات خود را برطرف کنند. در مورد سوریه متاسفانه بعضی دولتها به داخل این کشور اسلحه ارسال می کنند که این شرایط کمکی به بهبود اوضاع نمی کند.
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر این که مواضع جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی کاملاً روشن و علنی است، گفت: حمایت و مخالفت ایران علنی و آشکار است و در اعلام مواضع خود از کسی هراسی نداریم. ایران با دولت و مردم سوریه روابط دوستانه و صمیمی دارد و در تلاش هستیم بین دولت و عده ای که اعتراض دارند، تفاهم ایجاد کنیم.
رییس جمهور تصریح کرد: روش برخورد ناتو با تحولات منطقه و کشورها اشتباه و غلط است و نمی توان با بمباران و هجوم نظامی مشکل ملت ها را حل و فصل کرد؛ برخورد با اختلافات و مطالبات ملت ها راه حل انسانی دارد. شورای امنیت به جای حمله نظامی باید گروهی بیطرف را مامور کند تا بین مردم و حکومت بر سر راه حل مثبتی به توافق رسیده و اختلافات در یک مسیر انسانی حل و فصل می شد.
دکتر احمدی نژاد گفت: با توجه به روش برخورد سلطه گران با تحولات منطقه، برداشت ما این است که آمریکا و ناتو به دنبال اشغال و سیطره مجدد بر خاورمیانه و شمال آفریقا هستند.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره مواضع ایران در خصوص انقلاب مردمی در لیبی اظهار داشت: ایران همیشه در کنار ملت ها قرار دارد اما معتقدیم هدف ناتو کمک به مردم لیبی و تامین منافع و مطالبات آنها نیست. ناتو یک نیروی نظامی شناخته شده است که در برابر یک دلار هزینه به دنبال کسب دهها دلار سود است، ضمن اینکه مشخص است در 32 سال گذشته کدام دولت ها در مقابل انقلاب مردمی ایران ایستاده اند. ایران به طور اساسی با دخالت ناتو در امور سایر کشورها مخالف است و به طور علنی و با صراحت اعلام می کند که آن را اقدام درستی برای تثبیت و صلح امنیت نمی داند.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در باره شرایط بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: کسانی که نسبت به انتخابات اعتراض و انتقادی داشتند مطالبات خود را مطرح کردند و مراجع قانونی نیز به ادعای مطرح شده رسیدگی کردند اما باید میان این عده و افراد معدودی که به دنبال خسارت زدن به اموال عمومی و تعدی به حقوق مردم و تخلف از قانون بودند، تفاوت قائل شد. در همه جای دنیا دستگاه قضایی به تخلفات چنین افرادی رسیدگی می کند و در ایران نیز چنین است.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اینکه عده ای معتقدند با توجه به شرایط سوریه سایر تحولات منطقه به نفع ایران نخواهد بود؟ گفت: هر جا که مردم احترام، آزادی و عدالت داشته باشند به نفع ایران است. اصولا منافع ایران با‌ آنچه که غربی ها به آن باور دارند، متفاوت است چرا که ایران به دنبال تسلط بر دیگران نیست بلکه به دنبال ساختن دنیایی هستیم که همه در آن به طور عادلانه و احترام آمیز زندگی کنند.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره سفر نخست وزیر ترکیه به قاهره و سخنان وی مبنی بر ضرورت تشکیل دولت دموکراتیک و آزاد در مصر و اینکه جمهوری اسلامی ایران چه موضعی در خصوص حکومت جدید مصر دارد؟ اظهار داشت: ما تعیین نمی کنیم که در مصر چه نوع حکومتی بر سرکار بیاید. این اختیار و حق مردم مصر است که باید آزادانه نوع حکومت خود را انتخاب کنند و هر آنچه مردم انتخاب کردند ما به آن احترام می گذاریم و از آن حمایت خواهیم کرد. مردم مصر، مردم با فرهنگ و تمدن سازی هستند و باید اجازه داده شود ملت ها آزادانه برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
رییس جمهور تصریح کرد: اگر سردمدارن کشورهای غربی تصور می کنند که می توانند در تحولات منطقه وارد شده و با سواستفاده از شرایط، سلطه خود را احیا کنند، سخت در اشتباه هستند؛ ملت ها علیه دیکتاتور ها قیام کرده اند و می دانند دیکتاتورها مورد حمایت چه کسانی بوده اند.
رییس جمهور در پاسخ به سوالی در مورد روابط ایران و آمریکا و اینکه آیا ایران تمایل دارد روابط خود را با این کشور بهبود ببخشد؟ گفت: ایران علاقه مند است با همه، روابط مثبت و سازنده داشته باشد. ملت ایران داری منطق و فرهنگ چند هزار ساله است و در طول تاریخ به حقوق هیچ ملتی دست اندازی نکرده است. در خصوص رابطه با آمریکا باید توجه داشت که این کشور روابط خود را با ایران به طور یک طرفه قطع کرد و با وجود اینکه در ماده 1 قرارداد الجزایر متعهد شده است که در هیچ اقدامی علیه ایران مشارکت نکند اما همواره در طول دوران پس از انقلاب اسلامی علیه ملت ایران فعال بوده است.
وی افزود: اگر بنا است روابط دو کشور بهبود یابد، باید نوع نگاه دولت مردان آمریکا تغییر کند و رسماً اعلام کنند که برای ملت و دولت ایران احترام قائل بوده و به تعهدات خود عمل خواهند کرد.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به اینکه آیا تمایل دارید دولت های ایران، آمریکا و روسیه در مذاکرات مشترک مسائل موجود جهان را مورد تبادل نظر قرار دهند؟ گفت: ایران از هر اقدامی که به تفاهم و همکاری در سطح بین المللی و برقراری عدالت کمک کند، استقبال می کند.
رییس جمهور خاطر نشان کرد: آنچه در فضای ذهنی سیاستمداران آمریکا در خصوص منافع وجود دارد، در ذهن ما ارزشی ندارد. ایران منافع خود را در صلح و امنیت برای همه ملت ها جستجو می کند و این با رفتار کسانی که برای تامین منافع سرمایه داران بین ملت ها جنگ و تنش ایجاد می کنند، تفاوت دارد.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت های هسته ای ایران و غنی سازی 20 درصد، اظهار داشت: غنی سازی 20 درصد برای تامین سوخت راکتوری است که دارو تولید می کند و در ایران 800 هزار نفر به این داروها احتیاج دارند. ایران نیاز خود را برای تامین سوخت این راکتور به آژانس بین المللی انرژی هسته ای اعلام کرد و آژانس طبق تعهدات و قوانین موجود باید این درخواست ایران را بدون هیچ شرطی تامین می کرد اما آنان با این موضوع نیز سیاسی برخورد کردند و برای تامین سوخت مورد نیاز پیش شرط قرار دادند، از این رو مجبور شدیم خودمان برای تولید سوخت 20 درصد که هزینه بالایی دارد، اقدام کنیم و البته امروز این آمادگی وجود دارد که اگر سوخت 20 درصد مورد نیاز کشورمان تامین شود، غنی سازی 20 درصد را متوقف کنیم.
رییس جمهور رفتار آژانس بین المللی انرژی اتمی را دوگانه و تبعیض آلود دانست و گفت: دولت آمریکا و برخی متحدین آن چندین هزار بمب اتمی ذخیره کرده اند اما آژانس تاکنون حتی یک گزارش از سلاح های هسته ای آنان و خطرات این سلاح ها ارائه نکرده است. این در حالی است که آژانس در مواجهه با ایران حتی جزئیات فعالیت های هسته ایران را در جراید منتشر کرده است.
رییس جمهور خاطر نشان کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی بر خلاف قانون اسامی دانشمندان هسته ای ایران را منتشر کرد؛ این یک تخلف بزرگ بود که تاکنون باعث ترور سه نفر از دانشمندان کشورمان توسط صهیونیست ها شده است. وقتی در قانون آژانس آمده است که اطلاعات هسته ای کشورها محرمانه تلقی می شود، آژانس باید امانتدار باشد و اطلاعات هسته ای اعضاء را به طور سری حفظ کند.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره ویروس "استاکس نت" و خسارات ناشی از آن گفت: ملت ایران در طول سال های متوالی به خوبی یاد گرفته است که چگونه در شرایط سخت زندگی کند. 32 سال است که رژیم صهیونیستی و بخش هایی از دولت آمریکا و متحدین اروپایی آن مدام علیه ملت ایران برنامه ریزی و اقدام کرده اند اما با وجود تمام تلاش های آنان ملت ایران در حال پیشرفت شتابان است.
رییس جمهور در پاسخ به اینکه چگونه می توان ایالات متحده آمریکا و جهان را در خصوص صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران قانع کرد؟ تصریح کرد: اکثریت کشورهای جهان در قالب گروه ها و مجامع منطقه ای و بین المللی از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران حمایت کرده اند و این نشان می دهد که جهان نسبت به این موضوع قانع شده است اما دولتمردان آمریکایی را تا زمانی که ذهنیت خود را عوض نکرده اند، نمی توان قانع کرد؛ آنان باید عینک خود را عوض کنند.
دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره تحقق کامل آزادی بیان و حقوق بشر در آفریقا و آسیا اظهار داشت: چرا اسم اروپا و آمریکا را در این زمینه مطرح نمی کنید؟ امروز همه می دانند در اروپا کسی قادر نیست درباره رژیم صهیونیستی سخنی به زبان بیاورد و در اکثر کشورهای دنیا عده قلیلی بر منابع و ثروت های آن کشور حاکم هستند. در آمریکا نیز بیش از 100 سال است که دو حزب حاکمند، بنابراین در اروپا و آمریکا نیز حاکمیت مردم اعمال نمی شود و بی عدالتی و ظلم وجود دارد که باید برای اصلاح این امور تلاش کرد.
موضوع مطلب :
احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل
به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح "جنگ‌ها" شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده‌است

رئیس‌جمهور گفت: به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح، پیشرفت و برابری و برادری، همان‌گونه که می‌بینیم جنگ‌ها، کشتارها، فقر گسترده، بحران‌ اقتصادی، تبعیض‌ها، ناامنی‌ها، حقوق و شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده و رنج و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل کرده است.

علیرضا احسانی نیا:احمدی نژاد در مجمع عمومی:به رغم تمایل عمومی انسانها به صلح

به گزارش فارس، محمود احمدی‌‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در نشست امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی سخنانی گفت: از رئیس قبلی مجمع تشکر می‌کنم و به رئیس جدید مجمع عمومی تبریک می‌گویم.
 
وی افزود: یاد جانباختگان حوادث یک سال اخیر بویژه زلزله و انفجار اتمی ژاپن، قحطی سومالی و سیل پاکستان را گرامی داشته و از همگان می‌خواهم که کمک‌های خود را گسترش دهند.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: طی شش سال در موضوعات مختلف جهانی و ضرورت تغییر و تحول در مناسبات سخن گفته‌ایم اما امروز با توجه به تحولات رو به گسترش از منظر دیگری به تحلیل آنها می‌پردازم.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد:‌ می‌دانید که فصل مشترک و امتیاز انسان بر سایر موجودات برخورداری از فطرت انسانی است که هدیه الهی و جلوه روح خدایی است؛ ایمان به خدای عزلی، ابدی، قادر، تدبیرکننده امور عالم، مهرورزی و هم‌نوع، بخشندگی و عدالت‌طلبی و صداقت در کلام و عمل، عزت‌طلبی، تعالی‌جویی مادی و معنوی، آزادی و آزادی‌خواهی و مطالبه آزادگی، نفی ظلم، فساد و تبعیض و حمایت از ستمدیدگان، مطالبه سعادت، صلح و امنیت پایدار برای همگان برخی از جلوه‌های فطرت الهی و مشترک انسانی است که به وضوح بر آرزوهای تاریخی از طر یق میراث ماندگار نظم و نثر و آثار تحقیقی و هنری و نیز در تحولات و جنبش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را نشان داده است.
 
وی خاطرنشان کرد: همه پیامبران الهی و مصلحان به این امور دعوت کرده‌اند؛ خداوند انسان را صاحب کرامت و سقف رشد و پرواز او را تا مقام جانشینی خود خواسته است.
 
رئیس جمهور اضافه کرد: روشن است که علی‌رغم دستاوردهای بزرگ تاریخی از جمله مجمع ملل متحد که محصول تلاش‌ها و مبارزات انسان‌های آزاداندیش و عدالت‌طلب و همکاری بین‌المللی بوده است، جامعه بشری با آرزوها و آرمانهای فطری خود فاصله بسیاری دارد.
 
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود تاکید کرد: عموم ملت‌ها از وضع موجود ناراضی‌اند و به رغم تمایل عمومی انسان‌ها به صلح، پیشرفت و برابری و برادری، همان‌گونه که می‌بینیم جنگ‌ها، کشتارها، فقر گسترده، بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تبعیض‌ها، تحقیرها، خودخواهی‌ها، ناامنی‌ها، حقوق و شخصیت ملت‌ها را مخدوش کرده و رنج و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل کرده است.
 
وی ادامه داد: حدود 3 میلیارد نفر فقیر در جهان با روزی کمتر از 2.5 دلار و بیش از 200 میلیون نفر از آنان بدون حتی یک وعده غذا در روز، زندگی می‌کنند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه 40 درصد از فقیرترین مردم جهان، فقط 5 درصد از درآمد را در اختیار دارند گفت: 20 درصد از ثروتمندترین، مردم 75 درصد از درآمد را در اختیار دارند و روزانه بیش از 22 هزار کودک به دلیل فقر در مظلومیت کامل، می‌‌میرند.
موضوع مطلب :

علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/یادداشت حجت الاسلام هاشمی و من در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

سوالات مبهمی وجود داردکه آقای رفسنجانی روزی بایدپاسخ دهند

خصوصااینکه ایشان درموردهمین شهداوایثارگران چه کردنددرموقعی که رئیس جمهوربودند

..................................................................

 • ویژگی منحصر بفرد امام ؛ قبول استدلال دیگران در عین اقتدار بود
 • یکی از ویژگی های منحصر بفرد را امام در قضیه بنی‌صدربروز دادند
 • جنگ با همه خسارت‌هایش بخاطر دفاع از آرمانهای انقلاب و حفظ تمامیت ارضی کشور "شیرین‌ترین مکروه " بود
 • مجلس مهمترین مانع جنگ را با برکناری بنی صدر از میان برداشت
 • ایران اسلامی پس از پیروزی‌های درخشان نظامی؛ بزرگترین پیروزی سیاسی را با سند غیرقابل انکار سازمان ملل و اعتراف صریح و مکتوب صدام‌ حسین مبنی بر پایبندی به قرارداد 1970 الجزایر به دست آورد
 • دقت و درایت امام در ماجرای قبول قطعنامه 598، حتّی در تقدم و تأخر بندها و چگونگی اعلام آن برای ما در جلسات فوق سرّی ستودنی بود
 • پیروزی‌ درخشان سیاسی در ماجرای مک‌فارلین و فتوحات عملیات کربلای پنج در بٌعد نظامی از خاطرات همیشه جاویدان من است
 • در سالگرد آغاز آن حماسه جاویدان به تمام حماسه آفرینان درود می فرستم و دست مریزاد می گویم

 

علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/یادداشت حجت الاسلام هاشمی و من در گرامیداشت هفته دفاع مقدس
به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آقای هاشمی،آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد : " واقعاً جنگ اگر 20 سال هم طول می‌کشید به قول امام راحل می‌ایستادیم امّا خدا را شکر که ایران اسلامی را از نعمت رهبری برخوردار کرده بود که صلابت و انعطاف و قاطعیت و قبول استدلال از ویژگی‌های ایشان بود ویژگی منحصر به فردی  که در سال‌های اوّل پیروزی انقلاب در قضیه بنی‌صدر از خویش بروز داده بودند".
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ؛ رئیس مجمع تشخیص مصلح نظام طی یادداشتی در گرامیداشت " هفته دفاع مقدس " ضمن تجلیل از ویژگیهای منحصر بفرد امام راحل در هدایت کشور و نظام در طول تاریخ نهضت و نظام و 8 سال جنگ تحمیلی ؛ حضور اختلاف انگیز و چنبره جریان انحرافی بنی صدر در نهاد ریاست جمهوری و دستگاههای اجرایی کشور را مهم ترین چالش آغازین دفاع مقدس برشمرد و ضمن تاکید بر اینکه " اقدام انقلابی مجلس در عزل بنی صدر ورق جنگ را را برگرداند" ، خاطر نشان کرد : با حرکت انقلابی مجلس شورای اسلامی در تصویب طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور وقت و کنار رفتن اختلافات القایی سپاه و ارتش، شاهد تحرکات بسیار مثبت در جبهه ایران بودیم که آغاز آن عملیات دارخوین و سپس عملیات ثامن‌الائمه و سپس عملیات‌های بیت‌المقدس و فتح بستان و عملیات فتح‌المبین و پس از آن عملیات بیت‌المقدس و بازپس‌گیری خرمشهر بود.
متن کامل دیدگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت سالگرد " هفته دفاع مقدس" بدین شرح است :

636 مورد تجاوزات مرزی، حفر 50 حلقه چاه نفت غیرمجاز در نوار مرزی، حمایت از گروههای خرابکار، حمایت از کودتای نوژه، اعزام خرابکار به ایران و انفجار در مراکز جمعیتی و اقتصادی، تکرار ادعاهای امارات درباره جزایر سه‌گانه، حمله هوایی به گمرک بهرام‌آباد در تاریخ 13/1/58، هجوم به خسروآباد در تاریخ 14/1/58، اعلام برژینسکی مشاور امنیت آمریکا مبنی بر اینکه هیچ تضاد اصولی با عراق ندارند، پیشنهاد تأمین امنیت مرزهای دو کشور با عنوان طرح سیمرغ از سوی ایران و ردّ این طرح از سوی عراق، حمله هوایی به پاوه در خرداد 58، ملاقات وزیر خارجه ایران با صدام در هاوانا، تأکید صدام بر حمایت از اقلیت‌های قومی ایران در 7 فروردین 59، اعلام آمادگی برای جنگ با ایران در تاریخ 12/1/59، تأکید بر حاکمیت عراق بر خوزستان در تاریخ 4/2/59، سیزده حمله هوایی به مراکز نفتی، تحویل یادداشت رسمی عراق به کاردار ایران و مطالبه سرزمین‌های مورد ادعا در تاریخ 16/6/59، سخنان صدام در اجتماع وزرای خارجه عرب در خصوص بازپس‌گیری سرزمین‌های عراقی در تاریخ 2/6/59، نامه عراق به سران هشت سازمان بین‌المللی و ادعای ارضی نسبت به ایران در تاریخ 23/6/59 و سرانجام لغو یک‌طرفه پیمان الجزایر در تاریخ 26/6/59 زمینه‌سازی‌های رژیم منحوس بعث عراق برای شروع یک اتفاق شوم تاریخی در جغرافیای استراتژیک خاورمیانه بود که 8 سال تمام توانایی‌های بالقوه و بالفعل دو ملت مسلمان منطقه را صرف خواسته‌های نامشروع دشمنان اسلام کرد.

اگرچه غرور کاذب، غفلت از تحرکات مرزی همسایه بد قلق غربی و مهمتر از آن ضعف دیپلماسی دستگاه اجرایی کشور در آن سالها، بر آتش مطامع حزب بعث می‌دمید، اما اسناد و مدارک نقش سردمداران بلوک شرق و غرب آن روزگار و حکومت‌های مرتجع منطقه برای آغاز جنگ تحمیلی را انکارناپذیر نشان می‌دهد. جنگی که صف‌بندی نیروهای درگیر آن در تاریخ جنگ‌های دنیا بی‌نظیر است.

یک سوی آن یک کشور تنها، با یک دگرگونی ساختاری تازه در بعد حکومتی، درگیری‌های سیاسی و قومیتی، تحریم‌های کمرشکن و مهمتر از آن با ارتشی در حال تصفیه و منقطع از منابع لجستیک و بسیج و سپاهی که هنوز شکل یک نیروی سازمان‌یافته نظامی را نگرفته بودند و در سوی دیگر آن کشوری قدرتمند و مورد حمایت شرق، غرب و ارتجاع و با ارتشی بسیار مجهز و مستعد قرار داشت و در این میان، خطر تجزیه تمامیت ارضی کشور را در دو بُعد داخلی و خارجی به شدت تهدید می‌کرد.

تجاوز عراق شروع شد و ارتش بعث با جنایات غیرقابل وصف به پیشروی راهپیمایی‌گونه خویش در مناطق اشغال شده ایران اسلامی ادامه می‌داد و مسئول مربوطه در داخل اولاً هرگونه ندای دلسوزانه را دخالت در امور خویش می‌خواند و ثانیاً به دشمنی که آمده بود تا ظرف یک هفته همه ایران را تسخیر نماید، زمین می‌داد و به اصطلاح زمان می‌گرفت!!

شهرهای ایران در طول مرزهای آبی و خاکی جنوب، غرب و شمال غرب یکی پس از دیگری اشغال می‌شد و حتی خرمشهر پس از 32 روز مقاومت جانانه مردمی سقوط کرد و دشمن تا پشت دروازه‌های آبادان، اهواز، اندیمشک، دزفول، کرمانشاه و مریوان آمد و بنی صدر که علاوه بر امور اجرایی، جانشینی فرماندهی کل قوا را در دست داشت، با بخل سیاسی، اولاً گزارش‌های دلبخواه می‌داد و ثانیاً در دادن امکانات محدود نظامی به سپاه پاسداران و نیروهای مردمی دریغ می‌کرد.

به یاد دارم که در یکی از پرمخاطره‌ترین سفرها به آبادان، در زمان محاصره، یکی از فرماندهان سپاه با حالتی بغض کرده از عدم شلیک گلوله‌های توپ توسط ارتش گله کرد و وقتی علت را از فرماندهان ارتش حاضر در آبادان پرسیدم، دستور اکید سرفرماندهی ارتش مبنی بر منع شلیک را بهانه آوردند. موضوع را با امام مطرح کردم و وقتی امام از بنی صدر پرسیدند، در جواب گفت: «اولاً از این نوع گلوله‌ها خیلی محدود داریم و ثانیاً قیمت هر گلوله فلان مبلغ است.»

در همان ایام در آستانه یک سفر در فرودگاه تهران، یکی از فرماندهان ارتش با ترس و دلهره فراوان خود را به آیت‌الله خامنه‌ای رساند و گفت: نه تنها قیمت این گلوله‌ها زیاد نیست، بلکه در زرادخانه‌ها و حتی در مناطق جنگی از این گلوله‌ها فراوان داریم.

موضوع طی یک یادداشت کوتاه جهت پیگیری توسط آیت‌الله خامنه‌ای که آن روزها نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند، نوشته شد و پس از آن بود که با شلیک مستمر آن نوع گلوله‌ها، جلوی پیشروی ارتش بعث گرفته شد.

به هر حال با حرکت انقلابی مجلس شورای اسلامی در تصویب طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور وقت و کنار رفتن اختلافات القایی سپاه و ارتش، شاهد تحرکات بسیار مثبت در جبهه ایران بودیم که آغاز آن عملیات دارخوین و سپس عملیات ثامن‌الائمه و سپس عملیات‌های بیت‌المقدس و فتح بستان و عملیات فتح‌المبین و پس از آن عملیات بیت‌المقدس و بازپس‌گیری خرمشهر بود و پس از دو علمیات ناقص به نام رمضان و والفجر مقدماتی، جبهه دچار رکود شد و با صدور حکم فرماندهی امام برای اینجانب دو عملیات خیبر و بدر در جزایر مجنون و شرق دجله شروع شد.

در این دوره شاهد فعالیت چشمگیر میانجی‌ها برای رهایی صدام از مخمصه بودیم، اما در گفتگوها هیچ ضمانتی برای جلوگیری از تکرار شرارت‌های صدام نمی‌دادند.

میانجی‌ها که اکثراً کشورهای عرب منطقه بودند، وقتی منطق و استدلال قوی ایران را در مورد خروج کامل ارتش عراق از خاک ایران و محاکمه متجاوز و پرداخت غرامت در مذاکرات دیدند، با کمک بوق تبلیغاتی غرب و با هدف تضعیف روحیه مقاومت و دفاع مردم ایران، اقدام به انتشار شایعات بی‌اساس می‌کردند که یکی از خبیث‌ترین شایعات آنان پیشنهاد غرامت‌ها پس از فتح خرمشهر بود.

شایعه‌ای که با همه بی‌اساس بودنش، در افواه افتاد و هنوز هم می‌بینیم کسانی که در علقه آنان به انقلاب و ایران شکی نیست، به آن دامن می‌زنند و نیز شانتاژهای کم‌سابقه با ادعای جنگ‌طلب بودن ایران مظلوم ورد زبان‌هایشان بود.

ارتش بعث پس از ناامیدی سردمدارانش در رهایی از تنگنای سیاسی و نظامی، با سبوعیت خاص اقدام به بمباران شهرها و مناطق غیرنظامی و حتی به‌کارگیری سلاح‌های شیمیایی در جبهه و پشت جبهه کرد و دنیای متمدن آن روز، با همه ادعاهای بشردوستانه و قوانین مترقی حمایت از غیرنظامیان در جنگ، نه تنها سکوت کرد، بلکه بعدها در اسناد و مدارک فاش شد که برای شکست ایران سلاح ها و مواد کشتار جمعی را در اختیار صدام می‌گذاشت!!

جنگ ادامه داشت، هرچند پیش از این و حتی از نخستین روزهای شروع جنگ نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع بودم، اما مسئولیت خطیر و انتظارات مردم، وظیفه‌ام را سنگین‌تر کرده بود. هنوز شیرینی لبخند ملیح امام در زمان خداحافظی برای اعزام به جبهه در مسئولیت جدید را با تمام وجود حس می‌کنم.

در جلسه قرارگاهی با فرماندهان عالی‌رتبه برنامه‌هایم را تشریح کردم، برنامه‌هایی که با درایت فرماندهان و نهایت جانفشانی فرزندان این آب و خاک در سپاه، ارتش و بسیج، پیروزی‌های مشعشعی را در فتح فاو، شلمچه، مهران، کربلای 5، سرپل ذهاب، حلبچه و دهها عملیات آفندی و پدافندی کوچک بر صحیفه تاریخ دفاع مقدس جاودان کرد.

برگ‌های تاریخ دفاع مقدس با پیروزی‌های پی‌درپی ورق می‌خورد که مثلث شوم حامیان صدام یعنی شرق و غرب و ارتجاع منطقه به دلهره افتادند و برخلاف روش‌های رایج دیپلماتیک، همه پنهان‌کاری‌ها را کنار گذاشته و با تمام امکانات مالی، اطلاعاتی و تجهیزاتی به میدان آمدند و وقتی مهر شکست را بر ناصیه ارتش بعث نمایان دیدند، مستقیماً به صحنه آمدند.

مسئولان جمهوری اسلامی با محوریت امام، ضمن بررسی همه جوانب، علاوه بر فعالیت‌های سیاسی، تحرکات نظامی را سرلوحه برنامه‌های خویش قرار دادند که نقطه اوج این مقطع پیروزی‌ درخشان سیاسی در ماجرای مک‌فارلین و فتوحات عملیات کربلای پنج در بٌعد نظامی است. عملیاتی که دستور آغاز آن در یک شب به یاد ماندنی در یک جلسه مهم با فرماندهان قرارگاه‌ها، لشکرها و گردان‌ها، از خاطرات همیشه جاویدان زندگی من است.

صدام و حامیانش که کاخ آرزوهای پوشالی خویش را در مسیر سیل بنیان‌کن اراده جوانان ایرانی می‌دیدند، ذات سبعانه خویش را بیش از پیش برملا کردند و این بار علاوه بر گشودن جبهه‌ای دیگر در جنگ نفت‌کش‌ها، بمباران شیمیایی شهرها را در دستور کار خویش قرار دادند و برای نشان دادن تصمیم خویش در اجرای این اقدام غیراخلاقی، غیراسلامی و غیرانسانی در پی بمباران شیمیایی سردشت، از حلبچه شروع کردند که زن و مرد و کودک و نوجوان را چون برگریزان خزان بر زمین ریختند.

جنایتی که از رژیمی چون بعث بعید نبود در کرمانشاه، اهواز، تبریز و حتی تهران نیز تکرار شود.

ابتکارات نظامی نیروهای ایرانی در طول 8 سال دفاع مقدس، مخصوصاً در اقدامات مقابله به مثل شرارت های صدام و حامیانش در بمباران و موشکباران شهرها و حمله به کشتی ها و هواپیماهای غیرنظامی و در زمان رویارویی مستقیم آمریکا با ایران در آب‌های خلیج‌فارس، حزب بعث، صاحبان کشتی‌ها و صاحبان پرچم‌های بالای کشتی‌ها را چنان به استیصال کشانده بود که سعی کردند با اعمال تحریم‌های جدّی و ایجاد موانع بر سر راه صدور نفت، ایران اسلامی را متقاعد به پذیرش قطعنامه‌های ناعادلانه سازمان ملل کنند، امّا در این مقطع نیز خلاقیت‌های علمی و اقتصادی نیروهای فنی و تکنولوژی ایران، آنان را مأیوس‌تر از همیشه کرد.

جنگ با همه خسارت‌های مادی و جانی که برای ایران داشت، به خاطر آرمان‌های انقلاب و دفاع از تمامیت ارضی کشور، برای مردم و مسئولان جمهوری اسلامی شیرین‌ترین مکروه بود که براساس یک اصل مترقی معارف اسلامی دفاع می‌کردیم. سرانجام وقتی که درگیری‌های همه‌جانبه زمینی، هوایی و دریایی و جنگ شهرها و کشتی‌ها و موشک‌ها اوج گرفت، به پیشنهاد رئیس جمهور محترم امام راحل سمت و جانشینی فرماهدهی کل قوا را با اختیارات و مسئولیت‌های مهم به اینجانب محوّل کردند.

واقعاً جنگ اگر 20 سال هم طول می‌کشید، به قول امام راحل می‌ایستادیم، امّا خدا را شکر که ایران اسلامی را از نعمت رهبری برخوردار کرده بود که صلابت و انعطاف و قاطعیت و قبول استدلال از ویژگی‌های ایشان بود. ویژگی منحصر به فردی  که در سال‌های اوّل پیروزی انقلاب در قضیه بنی‌صدر از خویش بروز داده بودند یا سه روز بعد از فتح خرمشهر که در مورد نحوه ادامه دفاع مقدس بحث بود، وقتی منطق نظامی فرماندهان را شنیدند، دستور خویش را با قید چند شرط انسانی، اخلاقی و سیاسی مبنی بر ادامه عملیات در خاک عراق صادر کردند.دقت و درایت امام در ماجرای قبول قطعنامه 598، حتّی در تقدم و تأخر بندها و چگونگی اعلام آن برای ما در جلسات فوق سرّی ستودنی بود که چگونه یک پیرمرد 90 ساله که سالیان سال از جماران بیرون نرفته بودند، بر همه مسایل اشراف کامل دارند و تأکید ایشان بر خلق و حفظ بعضی از اسناد برای جلوگیری از انحرافات احتمالی در تاریخ آینده مانند آن نامه‌ای که برای مسئولین کشور نوشته بودند، نشان از دوراندیشی ایشان بود.

یکی از اتفاقاتی که پس از قبول قطعنامه از سوی ایران افتاد، یعنی اشغال مجدد خاک ایران توسط ارتش بعث و با همراهی منافقین خودفروخته، پیش‌بینی سیاسی ایشان را در مذاکرات میانجی‌ها اثبات کردند که همیشه می‌گفتند ارتش بعث اگر فرصتی برای تجدید قوا پیدا کند، براساس خوی تجاوزگری خویش دوباره به ایران یا همسایگان دیگر حمله می‌کند.دنیا دید که صلح‌طلبی صدام ادعایی بیش نیست زیرا با پذیرش قطعنامه از سوی ایران تصور کرد که پذیرش قطعنامه از روی ضعف نظامی و اقتصادی است و فکر نکرد که ملاحظه اقدامات سبعانه و جنایات وحشیانه قتل عام مردم ایران و عراق با سلاح شیمیایی، ایران را به این نتیجه رساند که ادامه جنگ با این گونه اعمال وحشیانه که ایران اسلامی حاضر به مقابله به مثل با مردم آنها نبود، عامل مهم در پذیرش قطعنامه است.به هر حال وقتی هجوم سیل‌آسای مردم به سوی جبهه‌های جنگ را دیدند و ارتش متجاوز عراق به پشت مرزها رانده شد، دستپاچه‌تر از همیشه آستین‌ بالا زدند و این بار با صراحت‌های بیشتر و حتّی اعزام کارشناسان تخمین خسارات، عراق را شروع‌کننده جنگ و ایران را مستحق دریافت غرامت‌ها معرفی کردند. هرچند در برآورد هزینه‌ها، بسیار غیرمنصفانه عمل کردند.سرانجام ایران اسلامی پس از پیروزی‌های درخشان نظامی، بزرگترین پیروزی سیاسی را نیز با سند مصوبه غیرقابل انکار سازمان ملل و بالاتر از آن اعتراف صریح و مکتوب صدام‌ حسین مبنی بر پایبندی به قرارداد 1970 الجزایر به دست آورد. پیروزی درخشانی که در تاریخ جنگ‌های ایران بی‌نظیر بود، چرا که جنگی بود که طی آن حتّی یک وجب از خاک وطن در اشغال دشمن باقی نماند و سپس تحقق وعده الهی در سرنوشت شوم صدامیان و ارتش بعث و ستون پنجم آنها منافقان و گرفتاری آمریکا در باتلاق عراق و افغانستان رقم خورد.

همه این پیروزی‌ها مرهون فداکاری‌های شهدا، مفقودان، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های آنان بود که با ایثار جان، جسم، سلامتی، عمر و فرزندان خویش این فصل زرّین را بر تاریخ این سرزمین ثبت کرده‌اند.اینجانب به عنوان کسی که از نخستین روزهای شروع تا پایان جنگ در مسئولیت‌های مختلف سربازی از سربازان و پاسداری از پاسداران و یک روحانی جان بر کف بودم، وظیفه خویش می‌دانم که در سالگرد آغاز آن حماسه جاویدان به همه پدران و مادران و خواهران و برادران درود و دست مریزاد بگویم و یادآوری کنم که نکند در مقابل این امدادهای الهی فردای قیامت، در بزم اولیاء و انبیاء و در پیشگاه شهیدان شرمنده باشیم.

والسلام
موضوع مطلب :
علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/محور سخنان اوباما رئیس جمهور امریکا در سازمان ملل
اوباماهم هماننددیگرهمکاران ریاست جمهوریش ،یک دروغگوودغلبازبزرگ است
.......................................................
رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در سازمان ملل با این ادعا که کشورش حامی آزادی مردم خاورمیانه است بر دوستی نزدیک واشنگتن و رژِیم آل خلیفه صحه گذاشت.

به گزارش ابصارنیوز به نقل از شبکه الجزیره، دقایقی پیش "باراک اوباما" به ایراد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت. وی با بیان این که جهان نیازمند به صلح است گفت: انسانهای زیادی در جهان در حال مبارزه برای دستیابی به صلح و اعلام انزجار از جنگ هستند.

اوباما افزود: دستیابی به صلح سخت است، اما اکنون نیاز به آن بیش از هر زمان دیگری حس می شود. در مبارزه برای صلح "اسامه بن لادن" رهبر القاعده کشته شد، او یکی از موانع صلح در جهان بود و ما باید با القاعده که در این راه بر ما فشار وارد می کرد مقابله می کردیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور دهها هزار نیروی آمریکایی در عراق و افغانستان، هدف از لشکرکشی به این کشورها را حمایت از صلح عنوان و تاکید کرد شمار نظامیان آمریکایی در این دو کشور تا پایان 2011 به نصف می رسد.
 
رئیس جمهوری آمریکا موج جنگها در جهان را رو به کاهش خواند و اظهار داشت: در پاسخ به دیکتاتورهایی که معتقدند بعضی قومها سزاوار آزادی نیستند باید گفت تمامی انسانها آزاد و یکسان بدنیا آمده اند و باید آزاد و برابر بمانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات ماههای اخیر در کشورهای عربی پرداخت و گفت: امسال سال تحولات غیرعادی بوده، یک سال پیش مردم ساحل عاج در انتخاباتی شرکت کردند که نتیجه آن با خواسته آنان یکی نبود، شورای امنیت از حق مردم حمایت کرد و این کشور اکنون دولتی دارد که در آن انتخابات برنده شد. تونس شاهد اعتراضات صلح آمیز مردمی بود که خواستار تغییر در ساختار نظام این کشور بودند، یک فروشنده دوره گرد با آتش زدن خود جرقه این اعتراضات را روشن کرد و اکنون این کشور خود را برای برگزاری انتخاباتی آزاد آماده می کند، مصر در عرض 18 روز شاهد تحولی عظیم بود، مردم این کشور مسلمان و غیرمسلمان، زن و مرد در این تجمع مسالمت آمیز ضد دولتی شرکت کرده و خواسته خود را فریاد زدند این اعتراضات به کشورهای دیگر منطقه نیز رسید.
 
وی افزود: مردم لیبی خواستار آزادی بودند و فشارها برای صرفنظر از این خواسته را رد کردند، آنها در عرض 6 ماه به حکومت دیکتاتوری 42 ساله این کشور پایان دادند، اکنون نیز همه ما باید از لیبی جدید حمایت کنیم.
 
به گفته اوباما جهان امسال شاهد حوادث خوبی بود که طی آن "معمر قذافی" دیکتاتور لیبی از قدرت کنار رفت و "حسنی مبارک" و "زین العابدین بن علی" دیکتاتورهای مصر و تونس نیز دیگر به قدرت باز نمی گردند.
 
باراک اوباما با تکرار ادعاهای پیشین واشنگتن در مورد انتخابات ایران، مداخلات غرب در مسائل سوریه را اینگونه توجیه کرد: هزاران نفر در سوریه کشته شدند، مردم زیادی از مرزهای سوریه گذشته و در اردوگاههای مرزی ساکن شده اند، مردم سوریه شهامت نشان داده اند، آنها در حالی کشته می شوند که ما حامی آنها هستیم.
 
وی افزود: تحریمهایی علیه حاکمان سوریه اعمال می شود، ما از هر تحولی برای انتقال قدرت به مردم سوریه حمایت می کنیم، ما باید با یک صدا در مورد سوریه صحبت کنیم، سازمان ملل باید سوریه را تحریم کند و ما باید به تغییرات منطقه پاسخ دهیم.
 
اوباما در مورد یمن گفت: در این کشور هزاران زن و مرد برای این که سیستم فاسد را تغییر دهند تظاهرات می کنند، اما کار زیادی برای بهبود شرایط باقی مانده است.
 
رئیس جمهوری آمریکا با اذعان بر روابط دوستانه واشنگتن و رژیم آل خلیفه در بحرین تاکید کرد: آمریکا متحد نزدیک بحرین است. ما شاهد اعتراضات این کشور نیز هستیم و از این رو خواستار مذاکره دولت و مخالفان بحرین هستیم.
 
وی برخلاف اقدامات مداخله جویانه و فرصت طلبانه کشورش در وقایع ماههای اخیر منطقه یادآور شد: معتقدیم که هر کشوری باید مسیر خود را برای دستیابی به خواسته هایش دنبال کند و در این راستا حامی حقوقی هستیم که بر اساس انتخابات عادلانه باشد، عدالتی که برای همه باشد، این چیزی است که مردم سزاوار آن هستند.
 
اوباما تاکید کرد: ایالات متحده به حمایت خود از این کشورها برای انتقال مسالمت آمیز قدرت و دمکراسی ادامه می دهد. ما خواستار باز شدن باب مذاکره با کشورها هستیم اما تحریمهای ما شامل کسانی می شود که آزادی ها را نقض کرده اند و صدایی می شویم برای کسانی که ساکت مانده اند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه امنیت رژیم صهیونیستی، خط قرمز کاخ سفید است، در تلاش برای بدبین کردن افکارعمومی به فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران و منحرف کردن آنها از زرادخانه مخوف سلاحهای هسته ای اسرائیل به جوسازی علیه کشورمان پرداخت.

 باراک اوباما در ادامه سخنان خود در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید بر حمایت نامحدود کشورش از رژیم غاصب صهیونیستی، به زعم خود مذاکرات سازش را تنها راه دستیابی به صلح در خاورمیانه دانست.

وی گفت : بسیاری از اینکه کشور فلسطینی تشکیل نشده است، دچار ناامیدی و سرخوردگی شده اند و من هم از جمله این افراد هستم که دچار دلسردی شده ام.

رئیس جمهوری آمریکا افزود : دستیابی به صلح کاری دشوار است، اما مذاکرات تنها راه برای دستیابی به صلح است.
 
اوباما در اظهاراتی فریبکارانه با نادیده گرفتن جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین اظهار داشت : ملت فلسطین شایسته کشور ویژه خود هستند و آمریکا تلاشهای زیادی برای تشکیل کشور فلسطین و آینده بهتر برای فلسطینی ها انجام داده است، اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید در کنار هم زندگی کنند و درباره مسائلی همچون مرزها، آوارگان و بیت المقدس به توافق دست یابند.

اوباما مدعی شد : همان اتفاقی که درباره جنوب سودان رخ داد، می تواند برای تشکیل کشور فلسطین مورد توجه قرار گیرد.

وی در عین حال بر حمایت بی قید و شرط آمریکا از رژیم غاصب اسرائیل تاکید کرد و گفت : همه باید بدانند که هر طرح صلحی باید نگرانی ها و دغدغه های امنیتی اسرائیل را در نظر بگیرد، تعهد ما به امنیت اسرائیل، قابل مذاکره نیست، اطراف اسرائیل را همسایگانی فرا گرفته است که جنگهای شدیدی به راه انداختند و تنفر از کودکان اسرائیلی ترویج می شود، حتی برخی گفته اند که اسرائیل باید از نقشه جهان حذف شود.

اوباما در ادامه حمایت از اشغالگران قدس، به زعم خود بهترین راه حل را تشکیل کشور فلسطین در کنار اسرائیل دانست و با مشروعیت بخشیدن به اشغال سرزمین فلسطین، در موضعی فریبکارانه ژست دفاع از کودکان فلسطینی به خود گرفت و مدعی شد معیار سنجش موفقیت ما، این است که حقوق کودکان فلسطینی و اسرائیلی به یک اندازه تامین شود.

رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی که نشان دهنده سرخوردگی اش از به بن بست رسیدن مذاکرات سازش است، گفت هرگز موفق نخواهیم شد مگر اینکه طرفین اسرائیلی و فلسطینی را به پای میز مذاکرات سازش بیاوریم.

اوباما در اشاراتی کوتاه به جمهوری اسلامی ایران، ادعاهای بی اساسی را که پس از انتخابات ریاست جمهوری علیه کشورمان مطرح کرده بود، تکرار و از اغتشاشات پس از این رویداد حمایت کرد.

اوباما در موضوع هسته ای، تلاش کرد افکار عمومی جهان را به فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران بدبین و نگاه آنها را از برنامه های هسته ای نظامی و خطرناک رژیم صهیونیستی منحرف کند.

وی با نادیده گرفتن همکاریهای مستمر و شفاف جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و بازرسی مستمر این نهاد از تاسیسات هسته ای صلح آمیز کشورمان ادعا کرد ایران به تعهدات خود در قبال جامعه بین المللی عمل نمی کند و با وجود این می گوید فعالیتهایش صلح آمیز است.

اوباما با مقایسه غلط برنامه هسته ای صلح آمیز ایران با فعالیتهای هسته ای نظامی کره شمالی، مدعی شد ایران اگر به تعهدات خود (خواسته ها و شروط ظالمانه غرب) عمل نکند، با فشارهای بیشتری روبرو خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود : کره شمالی تسلیحات هسته ای خود را رها نکرده و به اقدامات خصمانه اش ادامه می دهد.

وی همچنین مدعی تلاشهای آمریکا برای کاهش سلاحهای هسته ای در جهان شد و به پیمان استارت جدید میان کشورش و روسیه هم اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین عملیات تروریستی روز گذشته در کابل را که به شهادت برهان الدین ربانی رئیس جمهوری سابق افغانستان منجر شد و نشان داد که با وجود ادعاهای آمریکا و متحدانش، این کشور همچنان به سبب حضور نظامیانشان از ناامنی و بی ثباتی رنج می برد، نادیده گرفت و ادعا کرد : نیروهای ائتلاف، مرحله جدیدی را در افغانستان آغاز کرده اند.

اوباما همچنین از فساد اخلاقی حمایت کرد و گفت : باید حقوق همجنس گرایان را محترم شمرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش به معضلات اقتصادی و بحران انرژی در کشورش و تلاشها برای خروج از بحران فراگیر اقتصادی در جهان غرب اشاره کرد.
موضوع مطلب :
پنج شنبه 90 شهریور 31 :: 9:30 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا
شروع احمدی‌نژاد پایانی بر حکومت برتری اشراف
محمد رحمانی
آریستوکراتیسم Aristocratism به معانی قشر فوقانی و حاکم بر جامعه که دارای امتیازات، امکانات و نفوذ ویژه‌ای است؛ به عبارت دیگر آریستوکراسی (Aristocracy) از واژه یونانی آریستوس (Aristos) به معنی بهترین و شایسته‌ترین است و در فلسفه سیاسی یونان، به معنای حکومت کسانی است که به ایده‌آل کمال انسانی از همه نزدیک‌ترند. در این نوع از حکومت شهروندان در تعیین مشی و مقامات عمومی و تدوین سیاست‌ها نقش کوچک و سطحی را ایفا می‌کنند.
بر اساس این نظریه تنها طبقه اشراف صلاحیت حکومت بر مردم را دارند و برای بقیه اجتماع حقی محسوب نمی‌شوند، البته اکثریت آریستوکرات پتانسیل زیادی را برای سوق دادن جامعه به سمت اولیـگـارشـی دارند.

این در حالی است که در اولیـگـارشـی، ثروت، نفوذ و قدرت، ملاک حکومت است نه فضیلت و دانش. اولیگارشی ممکن است محصول یک زد و بند سیاسی یا یک کودتای نظامی باشد تا گروهی که بدین طریق به حکومت می‌رسند، با به کار گماردن افراد خانواده و بستگان و نزدیکان خود، مناصب مهم و حساس را حفظ کنند.

 
با پیروزی انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین ضربه به اولیگارشی معاصر وارد شد و در 12فروردین 59 مردم ایران اسلامی با رأیی یکدست بر شناسنامه اولیگارش‌طلبان مهر ابطال زدند تا حق آزادی انتخاب را برای همیشه در نزد خود محفوظ نگه دارند.
اما رویکرد مجدد به آریستوکراسی و نگاه حزبی به اداره کشور به فاصله کوتاهی خودنمایی کرد، نبرد‌های مختلف سیاسی بین جریان‌های سیاسی شاید بارزترین نمونه برای فتح کرسی‌های قدرت بود. البته نوع نگاه‌ها به کسب قدرت متفاوت بود؛ برخی برای خدمت به خلق و برخی دیگر برای خدمت خلق به آنها.
سازمان تروریستی مجاهدین خلق، پیکار برای آزادی، کومله و دموکرات از آن دسته گروه‌هایی بودند که برای کسب قدرت دستشان به خون مردم آغشته شد و به واقع با این خطای فاحش شانس خود را برای جذب توده‌های مردم از دست دادند و البته بزرگ‌ترین خیانت ممکن را در حق آزادی ملت و مردم مرتکب شدند.
در سایه این فضای امنیتی و تجربه‌های تلخ از جنس کلاهی یا کشمیری، صف‌های نماز وحدت‌بخش جمعه سطح‌بندی و گاردبندی شد، مسئولان به حکم عقل و حفظ جان از میان مردم به میان محافظان مسلح پناه بردند تا حوادث تلخی از جنس محمدعلی رجایی، محمدجواد باهنر، محمد بهشتی، سیداسدالله مدنی تبریزی، سید محمدعلی قاضی طباطبایی، سیدعبدالحسین دستغیب، محمد صدوقی و اشرفی اصفهانی تکرار نشود. ماشین‌های ساده‌شان برای حفاظت بیشتر تبدیل به خودروهای تشریفاتی ضد گلوله شد، اما این تمهیدات به ظاهر لازم، کم کم موجب تغییر فرهنگ نیز شد، بنابر این حتی با حذف یا کمرنگ شدن تهدید‌های امنیتی دیگر تمایلی برای بازگشت به شرایط گذشته وجود نداشت، دولت سازندگی تنها با قشری خاص از تکنوکرات‌ها همراه شده و بسیاری از پیشگامان عرصه جهاد را به حاشیه راند.
دولت توسعه سیاسی حشر و نشر خود را محدود به نخبگان سیاسی دوم خردادی کرد و دغدغه‌های مردم را به فراموشی سپرد. اکنون دیدن شهردار منطقه یا فرمانداری ساده تبدیل به آرزوی محال برای مردم عادی شده بود، حتی وارد شدن به نهادها هم غیرممکن بود چه رسد به درخواست ملاقات دادن. شاید در این شرایط مردم به دنبال فردی می‌گشتند تا وصیت مولای متقیان را اجرایی کند: «مبادا سرمستی حکومت تو را از رسیدگی به آنان باز دارد، که هرگز انجام کارهای فراوان و مهم عذری برای ترک مسئولیت‌های کوچک‌تر نخواهد بود، همواره در فکر مشکلات آنان باش و از آنان روی بر مگردان. بویژه امور کسانی را از آنان بیشتر رسیدگی کن که از کوچکی به چشم نمی‌آیند و دیگران آنان را کوچک می‌شمارند و کمتر به تو دسترسی دارند.
 
پس بخشی از وقت خود را به کسانی اختصاص ده که به تو نیاز دارند، تا شخصاً به امور آنان رسیدگی نمایی و در مجلس عمومی با آنان بنشین و در برابر خدایی که تو را آفریده، فروتن باش و سربازان و یاران و نگهبانان خود را از سر راهشان دور کن تا سخنگوی آنان بدون اضطراب در سخن گفتن با تو گفت‌وگو کند. من از رسول خدا صلی‌الله علیه و آله بارها شنیدم که می‌فرمود: ملتی که حق ناتوان را از زورمندان بی‌اضطراب و بهانه‌گیر باز نستاند رستگار نخواهد شد.

پس درشتی و سخنان ناهموار آنان را بر خود هموار کن و تنگ‌خویی و خودبزرگ‌بینی را از خود دور ساز تا خدا درهای رحمت خود را به روی تو بگشایند و تو را پاداش اطاعت ببخشاید. آنچه به مردم می‌بخشی، بر تو گوارا باشد و اگر چیزی را از کسی باز می‌داری با مهربانی و پوزش خواهی همراه باشد.» نگارنده آن روز را هرگز از یاد نمی‌برد، آن روزی که برای اقامه نماز به مسجدی کوچک گام نهادم و شهردار وقت تهران را در آغوش گرم مردم دیدم. آن روز صفوف جمعیت را شکافتم و بعد از طرح دیدگاهم از خداوند خواستم تا رئیس جمهور آینده کشور، مردی از همین جنس باشد. چند سال بعد دعای مردم ایران و نذر و نیاز‌های ملت ولایتمدار ایران به سرانجام رسید و مردی از جنس مردم ریاست دولت را به عهده گرفت. دیگر مردم دیدن رئیس جمهور خود را امری محال نمی‌پنداشتند. محمود احمدی‌نژاد مردی از جنس مردم بود. او نه تنها پایانی بر حکومت آریستوکرات‌ها بود بلکه آغازی بر بازتعریف دولت و ملت و ارتقای آن به یک امت واحد بود.به نقل ازابصارنیوزموضوع مطلب :
کمیسیون اصل 90: سندی مبنی بر دخالت دولت در اختلاس پیدا نشد
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در بخشی از سخنانش تاکید کرد سندی مبنی بر اینکه دولت در این ماجرا دخالتی داشته باشد پیدا نشده است.
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: مبلغ سه هزار میلیارد تومانی مطرح شده در اختلاس صحیح نیست و مبلغی که به صورت غیرمجاز LCصادر شده یک هزار و 730 میلیارد تومان است.
 
 به نگزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین " محمد ابراهیم نکونام" روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران در محل مجلس افزود:یک هزار و 160 میلیارد تومان از این مبلغ توسط بانک ملی، 343 میلیارد تومان توسط بانک سامان و 70 میلیارد تومان توسط بانک سپه که فاقد پشتوانه هستند، قبل از تنزیل اعتبار از سیستم بانکی خارج شده است.

نکونام تاکید کرد: به مردم بزرگوار کشور می‌گویم مبلغی که ذکر شده درست نیست و مردم به عنوان محرم امور کشور هستند و باید واقعیات و آنچه هست به آنان منعکس شود.

وی تصریح کرد: مردم به گفته ها و شنیده‌ها و حتی مصاحبه‌های برخی افراد که در متن قضیه نیستند،توجه نکنند و همچنین یکسری موضوعات که در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح شد زمانی قابل استناد است که توسط مجلس انتشار پیدا کند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به کارگروهی که به ریاست معاون اقتصادی وزارت اطلاعات تشکیل شده است ، خاطرنشان کرد: این کارگروه برای پیشگیری از موارد مشابه تشکیل شد و اگر تدبیر صورت نگیرد اتفاقات مشابهی را شاهد خواهیم بود.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهارداشت:گروه دیگری نیز برای آسیب شناسی موضوع در بانک مرکزی تشکیل شده که خلاءهای قانونی و موارد حقوقی را که منتهی به اینطور مسایل می‌شودبه صورت کامل بررسی و گزارش آن را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارایه نماید.
 
وی با بیان اینکه اراده مسوولان سه قوه مقابله با این پدیده است ، گفت: خوشبختانه اراده مصمم و جدی وجود دارد و در صحبت‌های روسای سه قوه نیز این مساله مطرح شده است.

** سندی مبنی بر دخالت دولت در این ماجرا پیدا نشده است

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در بخشی از سخنانش تاکید کرد سندی مبنی بر اینکه دولت در این ماجرا دخالتی داشته باشد پیدا نشده است.

وی افزود :‌ اگر سندی پیدا کردیم که مربوط به دولت باشد حتما اعلام می کنیم حتی اگر این اختلاس متوجه نماینده ای باشد آنرا اعلام می کنیم ولی ما هنوز سندی در این خصوص پیدا نکرده ایم .

نکونام تصریح کرد: اگر مسوولان بانکی به تذکرات نهادهای نظارتی در کشور توجه کنند قطعا از پیش آمدن موضوعات مشابه در کشور جلوگیری خواهد شد.

نکونام با اشاره به نامه مورخ 18/10/89 کمیسیون اصل 90 گفت: طی این نامه به بانک‌های مرکزی، ملی، صادرات و رفاه کارگران نوشتیم که برابر گزارش واصله به کمیسیون فردی به نام امیرمنصور آریا با تشکیل شرکت‌های زنجیره‌ای و شگردهای مختلف مبالغ هنگفتی از تسهیلات را به خود اختصاص داده و عودت ننموده است.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مسوولان تاکید داشتند که این تسهیلات معوق نیست،افزود : در سال جاری بدون توجه به تذکرات داده شده بانک صادرات در یکی از شعبات فرعی به نام اهواز ـ کیش مبادرت به گشایش اسنادی (LC) برای شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران می‌کند و بانک کارگزار که عمدتا بانک ملی است روی این گشایش‌ها عمل می‌کند.

 
وی ادامه داد: بانک ملی زمانی عمل می‌کند که به صورت ظاهر اسناد خرید کالا در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته و این که این اسناد صوری بوده یا خیر از سوی دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

نکونام با اشاره به این که بانک کارگزار در این پرونده بانک های ملی، سامان، پارسیان و رفاه کارگران هستند واقدام به تنزیل اعتبارات اسنادی ریالی کرده اند، گفت: این بانک ها برگ‌های LC را با سود 20 یا 24 درصد پرداخت کرده و سودآوری تنزیل اسنادی باعث توجه ویژه بانک‌ها به این مقوله شده است.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه برخی از اعتبارات اسنادی بطورصحیح صادر و برای اسناد وارده وثیقه و ضمانت لازم گرفته شده است، افزود: وقتی شعبه مربوطه ، نظارتی را مشاهده نکرده رقم‌های گشایش را بالا برده و با افزایش ارقام آن را غیررسمی کرده است.

وی با اشاره به اینکه ، میزان اعتبار اسنادی ثبت شده که بانک صادرات خود را به آن متعهد کرده 201 میلیارد تومان است و بانک ملی و سامان آن را تنظیم کرده اند، تصریح کرد: در قبال این اعتبار اسنادی وثیقه و ضمانت لازم گرفته شده و قابل بازیابی است.

نکونام تاکید کرد: گمان نشود همه مبالغ از بین رفته است ، به صراحت می گویم بالای 500 میلیارد تومان موجودی این گروه که بیش از 200 میلیارد تومان در بانک مرکزی بلوکه شده و 100 میلیارد تومان نیز از محل وثایق شرکت های عدیده که بیش از 15 هزار کارمند و شاغل دارد، موجود می باشد.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه برخی از حقوقدانان معتقدند عمل اینها اخلال در نظام اقتصادی کشور نیست ولی دستگاه قضایی باید موضوع را انطباق دهد، گفت: توقع مجلس از دستگاه قضایی این است که بدون توجه به جایگاه و مقام افراد با آنها برخورد کنند و خوشبختانه این روحیه و اراده در رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور و قضات مرتبط با این پرونده موجود است.

نکونام تصریح کرد: به مردم کشورمان اعلام می‌کنیم که پایه های موجودی بانک های عامل کشور بیش از این مبالغی است که در مقابل این چنین موضوعاتی متزلزل شود.

وی اضافه کرد: در کمیسیون اصل 90 از بانک های عامل دعوت کردیم و امیدواریم گزارش خود را پس از جمع بندی تا دو هفته آینده به صحن مجلس ارایه نماییم.

نکونام افزود : در کمیسیون به این نتیجه رسیده ایم که عدم نظارت و سیاست ولنگ و باز و عدم توجه بر سیستم بانکی و همچنین عدم توجه به توصیه های واحدهای نظارتی باعث این اتفاق شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه "آیا جریان [موهوم] انحرافی در قضیه اختلاس 3 هزار میلیاردی دخیل بوده است؟"، گفت : هنوز در این کمیسیون به اسناد صریحی که به صورت دستوری از ناحیه گروهی صادر شده باشد که حتما این کار را این گروه انجام داده نیافتیم .

نکونام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است اختلاسی دیگر به این گونه در کشور رخ دهد که شوک آور باشد ؟ اظهار داشت : ما از این اختلاس شوکه شدیم ، هر ایرانی غیرتمندی از این خبر تلخ شوکه می شود، اما ما این مساله را بعید و دور نمی دانستیم، زیرا نظارت داخلی به بانک ها کم است از این رو انتظار رخ دادن این انتظار را داشتیم .

رییس کمیسیو ن اصل 90 تصریح کرد : بنده به صورت مکرر نامه هایی را نوشتم و حتی در جلسه مبارزه با مفاسد یادآوری کردم کسانی هستند که 400 ، 500 ، 600 و یا هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار هستند و اگر این موضوعات را پیگیری نکنیم، اتفاق شوک آور بزرگی رخ می دهد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه شرق مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد که اختلاسی همانند این اختلاس رخ دهد؟ گفت : گروه هایی هستند که به سیستم بانکی بالای هزار میلیارد تومان بدهی دارند

برخی از این بدهی ها معوق شده و برخی هنوز معوق نشده است و ما این بیم را داریم که آنان مثل این گروه شوند .

نکونام در ادامه در پاسخ به سوال خبرگزاری آنا در خصوص اینکه یکی از نمایندگان بیان کرده بود که پرونده هایی در خصوص اقای رحیمی به قوه قضاییه ارجاع داده شده است و همچنین در خصوص پرونده بیمه ایران گفت :ما زمانی پرونده را به دادگستری می دهیم که اسناد و مدارکی علیه جریانی داشته باشیم و موضوع کاملا به اثبات رسیده باشد .

وی ادامه داد : این پرونده از ابتدا در دادگستری مطرح شد و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند.

نکونام گفت : به دلیل اینکه این پرونده در دستگاه قضایی قرار دارد ما پرونده مقاماتی که در آن در این پرونده دست داشته اند را رسیدگی می کنیم .

ریس کمیسیون اصل 90 گفت : اگر به مدارک معتبر در این خصوص برخوردیم آنرا در صحن علنی مجلس ارایه خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر این خبرگزاری مبنی بر اینکه تکلیف شکایت الیاس نادران از رحیمی چه می شود گفت : در این خصوص چیزی برایمان محرز نشده که بخواهیم اعلام کنیم .

نکونام در ادامه اظهار امیدواری کرد با اختلاس بزرگی که رخ داد سیستم بانکی و مسوولان تجربه ای برایشان ایجاد شود و ما دیگر شاهد این گونه اختلاس ها نباشیم .

رییس کمیسیون اصل 90 در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص اینکه آیا برخی از اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی مربوط به خرید و فروش زمین های دولتی بوده است؟، گفت : ما هنوز در خصوص این پرونده کار جدی نکردیم البته باید یاداور شویم اراضی واگذار شده دارای تقسیم بندی می باشند یک سری از این اراضی در مناطق آزاد ، برخی در مناطق ویژه اقتصادی ، دولتی و منابع طبیعی قرار دارند که قیمت کارشناسی و منطقه ای دارند و هیات دولت در برخی موارد مجاز به واگذاری آنهاست .موضوع مطلب :
کشور با مسائل مهم تری روبرو است به هوش باشیم
انحراف از جریان انحرافی به کام چه کسانی می رود
 
به راستی آیا تمامی وزرای آقای احمدی نژاد که ازفیلتر مجلس شورای اسلامی گذشته اند و در آنجا توسط نمایندگان مجلس تائید شده و از نمایندگان مردم رای اعتماد گرفته اند آنها هم جزء منحرفین منصوب می شوند و یا منحرفین آنانی هستند که توسط رئیس جمهور منصوب شده و خانه ملت نیز هیچ گونه نظارتی بر روی آنها و اعمال و فعالیتهایشان ندارد . . .
علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/انحراف از جریان انحرافی به کام چه کسانی می رود؟
"عماریون"- سایت ارزشی بولتن نوشت: موضوع جریان انحرافی در یک سال گذشته به موضوع اول و مهم کشور تبدیل شده است و در هرجا و هر خبری که منتشر می شود می توان به راحتی نشانی از این جریان دید . با اینکه مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود حتی در دیدار جوانانی که تاکید بر انحراف اطرافیان رئیس جمهور داشتند تاکید کردند که نباید مسائل فرعی را جایگزین مسائل اصلی کرد اما با اینحال ظاهرا برخی قصد ندارند به فکر مشکلات مهم کشور و توسعه و پیشرفت باشند و تنها می خواهند خود را گرفتار این جریان کنند .اکنون رفتاری که در اتمسفر سیاسی ایران در مورد جریان انحرافی ایجاد شده است رفتاری خارج از تمامی قواعد و اصول اعتقادی ما شیعیان است .

علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/انحراف از جریان انحرافی به کام چه کسانی می رود؟

اکنون حلقه اول اطرفیان آقای دکتر احمدی نژاد به اعتقاد برخی ازسیاسیون ازاعضای اصلی جریان انحرافی محسوب می شوند اما در این میان معلوم نیست بالاخره همه اطرافیان رئیس جمهور جزو این جریان انحرافی به شمار می روند و یا اینکه هستند کسانی که دل در گرو آرمان های انقلاب اسلامی دارند؟به راستی آیا تمامی وزرای آقای احمدی نژاد که ازفیلتر مجلس شورای اسلامی گذشته اند و در آنجا توسط نمایندگان مجلس تائید شده و از نمایندگان مردم رای اعتماد گرفته اند آنها هم جزء منحرفین منصوب می شوند و یا منحرفین آنانی هستند که توسط رئیس جمهور منصوب شده و خانه ملت نیز هیچ گونه نظارتی بر روی آنها و اعمال و فعالیتهایشان ندارد.

اکنون سوال کلیدی در این مقطع به وجود می آید این است که چگونه همه افراد منحرف دور و بر یک انسان معقول گرد هم آمده اند که امکان این چنین گزینه ای در حد صفر است و یا باید بپذیریم که آقای دکتر احمدی نژاد هم مانند دیگران که دور و بر او هستند منحرف است که این گزینه هم با توجه به اینکه مردم ایران رئیس جمهور منتخب را انتخاب کرده اند و ایشان هم فرد معقولی است درصد مقبولیت این گزینه نیز در حد صفر است.

اکنون بایستی پس از پاسخ دادن به سئوالات مذکور این مورد را بیان نمود که چرا برخی قصد دارند که واقعیت جریان انحرافی را مخدوش کرده و آنرا به مسیر و جهتی خاص هدایت نمایند هدایتی که در ورای آن اتفاقاتی رخ می دهد که ازاصل انحراف باز بمانیم.

اکنون خبرنگاران و افراد سیاسی که به عنوان نخبگان سیاسی جامعه محسوب می شوند به جای سرک کشیدن به درون هر خبری و وصل کردن آن به جریان انرافی برای دیده شدن بیشتر باید واقعیت های انحراف و جریان انحرافی که مقام معظم رهبری هم تاکید زیادی روی آن دارند را درک کرده و روی آن متمرکز شوند نه اینکه هر روز رئیس جمهور و همه حلقه اطرافیان او را متهم به حضور در جریان انحرافی کنند.

علیرضا احسانی نیا:فرزانگان امیدوار/انحراف از جریان انحرافی به کام چه کسانی می رود؟

امروز کشور ما با مسائل مهم زیادی در عرصه داخلی و خارجی روبرو است و بهتر است به جای اینکه همه وقت کشور صرف جریان انحرافی و موضوع انحراف شود به مسائل مهم تر و روز پرداخته شود تا ایران بتواند جایگاه خود در تحولات منطقه به عنوان یک الگو را هم پیدا کرده و در عرصه داخلی هم مشکلات ردم برطرف شود.موضوع مطلب :
1   2   3   4   5   >>   >   
آمار وبلاگ
 • بازدید امروز: 4250
 • بازدید دیروز: 4638
 • کل بازدیدها: 11520515
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
 • بازدید امروز: 4250
 • بازدید دیروز: 4638
 • کل بازدیدها: 11520515